Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 22

Nem kéne megkérni őket, hogy ne csökkentsék már annyira az adókat?;))

Előzmény: kireszavaztam (-)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 21

örüljél mert azt másoktól vették el neked

 

költsd adókra mások verejtékét-vérét

 

mert azt fogod tenni

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 20

Én meg ha szétnézek a lakásban ahol öten voltunk, már csak 2-en vagyunk (bocs másfelen), mert a többi világgá ment.

Előzmény: Törölt nick (16)
nszethi Creative Commons License 2011.10.27 0 0 19

Mindennapi új adónkat add meg nekünk ma!

 

Már tényleg csak röhögök. Olymértékben vágják maguk alatt a fijjúk, hogy lófax lesz ebből nem 2014.

Egyre többször hallom, hogy B+, ezektől még a Gyurcsány is jobb volt.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 18

http://adozona.hu/aktualis/20080604_mszp_szdsz_adocsokkentes.aspx

 

Adócsökkentés: egyeztet az MSZP és az SZDSZ

 

Kóka János pártelnök keddi, budapesti sajtótájékoztatóján jelentette be, hogy a szabad demokraták hároméves, ezermilliárd forintos adócsökkentési programot készítettek.

Terveik szerint 2009-re a GDP 2 százalékával, mintegy 500 milliárd forinttal, 2010-re és 2011-re pedig a GDP 1-1 százalékéval 250-250 milliárd forinttal kellene csökkenteni az adószintet. Az SZDSZ 2009-re javasolja a 20 százalékos egykulcsos adó bevezetését, amelyet 2010-re 19, 2011-re pedig 18 százalékra kellene csökkenteni.

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 17

tudjuk a programkülönbségnek csak a szocik alatt volt jelentősége

 

 

most miért nem állnak fel a tisztes fideszes képviselők követelni a zadócsökkentést mint ahogy a szocikkal szemben tették?

 

verve a képzeledbeli asztalt mikor a szoclibek nyúzták a jövedéki adóval a népet szerintük

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 16

Amikor ránézek a havi bérelszámolásra, amelyen 3x ezerrel több a nettó, mint gyurcsi alatt, akkor igen, másképp látom.

Előzmény: kireszavaztam (10)
belekotkot Creative Commons License 2011.10.27 0 0 15

És ez egy tegnapi hír tehát az új adónemek még nincsenek benne.

 

A 2012-es nemzetgazdasági szintű jövedelemtervekkel és jóléti kiadásokkal vetettük össze a magánszemélyeket érintő adóváltozásokat. Az eredmény: havonta többezres mínusz a nettó fizetésből. Ami ráadásul eleve kevesebb lesz: a bérek átlagos adóterhelése 10,5 százalékról 15,1-re emelkedhet jövőre.

 

http://vg.hu/gazdasag/adozas/masfelszeresere-no-a-berek-atlagos-adoterhelese-jovore-360982

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 14

1. Semmit nem számít a választó akarata ha van 5 jelölt aki a 3%-ban egyetért, csak egyéb szociális demagógiában ígérnek a többiek alá.

 

2 A másik dolog pedig az, hogy beígéri valaki az 1%-ot vagy a 0%-ot, aztán nyerés után mégsem úgy áll a helyzet ahogy gondolta és 3% lesz. Egy ideje tudjuk, hogy különbség van választási program és kormányprogram között is, miért ne lenne ez az önkormiknál is így. Majd a következő választáskor lehet másként szavazni. GOTO 2 (vagy 1)

Előzmény: Vasgerinc (4)
inverz Creative Commons License 2011.10.27 0 0 13

na ja,... miközben a hivatalos kormányzati kommunikáció elsősorban a 16% os szja-ról harsog addig az egyéb adónemek emelése és új adók kivetése körül nagy a kuss...

lujzak Creative Commons License 2011.10.27 0 0 11

Mazohista vagyok, ezért a parlamenti közvetitést hallgatom. Megállt bennem az ütő, amikor a határon túli magyarok megsegitésére szánt összegeket sorolták.

Lyukas a cipőnk, a gatyánk, aki teheti és munkaképes az  elhúz innen, és a kormányunk  számolatlanul szórja - az általunk keservesen megkeresett jövedelmünk adójából -  a pénzt külföldre. Határon belül ennyire nem számitunk mi?

Nem azzal van a bajom, hogy a lehetőségeinkhez mérten próbáljunk segiteni, hanem azzal, hogy nekünk sincs már jóformán semmink.

A határon belüli nemzetiségeket mennyivel segiti az anyaország? Mert akkor valami visszajönne.

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 10

hát ezekhez képest gyurcsányé tényleg az adócsökkentés kormánya volt, ugyanis ha ez nem megszorítás akkor gyurcsiék ehhez képest csökkentették az adókat

 

vagy másképp látod

Előzmény: Törölt nick (8)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 9

azért a rogán mondta be a piros telített ultit. Onnan, hogy mindenkinek személyes nyugdíjszámlája lesz, egy éve alatt eljutottak oda, hogy az állam nem köteles sem nyugdíjat, sem egészségügyi ellátást biztosítani.

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.27 0 0 8

Gyurcsány: A mi kormányunk az adócsökkentés kormánya

 

"A mi kormányunk az adócsökkentés kormánya. Legőszintébb becsület szavamra mondom."

 

2005

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 7

senkit nem hagyunk az út szélén...lökünk rajta inkább eggyet, aztán vagy az autó alá kerül, a szerencsésebbje meg az árokba...:)
azért kiváncsi vagyok, hogy ha ez a NEMMEGSZORITÁS, akkor milyen lenne a MEGSZORITÁS ?

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 6

még szerencse, hogy véget ért az elmúlt nyolcév, nem az emberekkel fizettetjük meg a válságot, valóban ez az adócsökkentés kormánya, és kiszámítható, tervezhető gazdaságpolitikát folytatunk.
 

Előzmény: Vasgerinc (4)
Egyes! Creative Commons License 2011.10.27 0 0 5
Előzmény: kireszavaztam (-)
Vasgerinc Creative Commons License 2011.10.27 0 0 4

A topikleírásban igazad van. De ettől az ingatlanadótól tényleg nem kell félnünk. A polgármesterek és városvezetők is politizálni és küzdenek szavazatokért. Ha bevezetnének egy évi 3%-os ingatlanadót, még meg is lincselnék, nem hogy nem választanák meg újra.

Előzmény: kireszavaztam (-)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 3
Húzzatok bele: még több adóemelést, még több különadót!
utánlövés Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2

van már ilyen:

2012-től jöhet a települési adó

 

 

 

Előzmény: kireszavaztam (-)
kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 1

Az adócsökkentés kormányának sikerült egy gyépés általános iskolás gyerek gazdasági szakértelmére lesüllyedni: attól veszi el a pénzt erővel, aki éppen szembejön vele. Ilyen adó, olyan adó, különadó, a sor végtelen, tegnap a Véleményvezér kapásból összeírt vagy 20 új adót.

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 0

Közösségi közlekedési adó:


 Az milyen gazdaságpolitika, hogyha van egy finanszírozási probléma, arra kivetünk egy különadót? Mi lesz legközelebb, nem jut pénz a színházakra, legyen még egy 0,25-os különadó? Útfelújítás: különadó? Kórházak csődközelben: különadó? Ne zárjuk be az iskolákat: különadó?
 
Arról már nem is beszélek, hogy inkább csökkenteni kellene a vállalkozások terheit, nem pedig 50%-kal felemelni az iparűzési adót (vidéken csak 25%-kal).

Az egész ország csúszik át a szürke meg a feketegazdaságba, még annyi adóbevétel sem fog befolyni, mint idén, ami miatt újabb és újabb adókat találnak ki, újabb és újabb adóemeléseket eszközölnek (a chipsadót máris emelték), ami miatt még jobban megy át minden szürkébe..

kireszavaztam Creative Commons License 2011.10.27 0 0 topiknyitó

Települési adók:
Már az is óriási vihart kavart, hogy a települések által kivethető ingatlanadó határát 3%-ra vitték fel, mikor a Bajnai által tervezett 0,25%-os (!) ingatlanadótól elájult a teljes Fidesz-vezérkar, hogy ez micsoda rettenetes nemzethalál lenne! Nos, megint ki más, mint Rogán kavart be újra, és azt a módosított adta be, hogy a települési adók esetében szinte minden, az önkormányzatok adóztatási szabadságát akadályozó törvényi korlátot töröljenek el. (A blogger pislog. WTF? Aztakurva!)
Minden adószakértő, politikus azzal nyugtat minden cikkben mindenkit, hogy LEHET hogy KIVETHET az önkormányzat ekkora adót, de úgysem fogja megtenni. Hát, most már a 3%-os limit se lesz... 
Uraim, Önön nem ebben az országban élnek? Ha nincs szabályozva, hogy mit, hogyan és mennyit, a leggátlástalanabb módon fogják ezt kihasználni. Naná, hogy kivetik. Most fogják államosítani a kórházakat, iskolákat, durván el fogják a pénzeket vonni az önkormányzatoktól, cserébe megkapják ezt a "Jolly Jokert". Mivel az iskolákon és a kórházakon kívül is működtetni kell a várost, így ha ehhez pénz kell, már megy is az ingatlanadó. Amúgy zseniális, hiszen a kormány szétteszi szépen a kezét, hogy nem ők voltak, ők aztán tényleg, sosem vetnének ki ingatlanadót! Egy 10 milliós lakás 3%-a 300 ezer forint, nem fogják tudni kifizetni az emberek, csak szólok. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!