Keresés

Részletes keresés

Ali-bá Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2476

Éppen így, ahogy írod. Utána még ragasztanék rá kivülről fehér műanyag csíkot takarónak.

Előzmény: gergerg (2475)
gergerg Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2475

Ezek a rések kívülről vannak? A rés belső részén zárva van pl zártszelvény tartószerkezettel?

Előzmény: Ali-bá (2474)
Ali-bá Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2474

Melegházam hőszigetelt ablaküvegei között 1-3 cm (változó) szélességben, 2 cm mélységben valami UV álló, beszerezhető hőszigetelő anyagra lenne szükségem. /A purhab nem jó, azt eleszi az idő./ Nincs ötletem.

gergerg Creative Commons License 2014.08.19 0 0 2473

Köszönöm!

Előzmény: Mariska néni (2472)
Mariska néni Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2472

Örömmel látlak:)))

Előzmény: gergerg (2471)
gergerg Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2471

Én alapból úgy kezelem a ragasztót, hogy az csak ágyazóanyag. Ugyanis pl egy homlokzatnál lehet hogy a ragasztó jól tapad a régi színhez, de a szín a vakolathoz? A vakolat a falazathoz? Ezért a legfontosabb a fúrás. Ha fel van tiplizve, le van hálózva, kizárt hogy lejöjjön, még ha a ragasztó teljesen el is engedi.

Előzmény: Ali-bá (2468)
gergerg Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2470

Lejön az a fémről is, a műanyagot inkább szinezésre használják. Én egy 60cm-es egyik oldalon fogazottal szigeteltem le a házamat. (az volt a boltban)

Előzmény: japipapi (2467)
japipapi Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2469

Sajnállak, de ez tökéletes megoldás.

Előzmény: Ali-bá (2468)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2468

Tegnap befejeztem a mésztelenítést. Csúnya munka volt fúrógépbe fogott drótkorongal így a plafonról. Még szerencse, hogy fújt a szél és jó huzatot tudtam csinálni (segítve egy ventillátorral is), igy elfele vitte rólam a mészport.

Ma lekentem az egészet valami ST-70 mélyalapozóval, 1:1 vízzel hígítva. 6 óra száradás kell neki. A ragasztóm  Thermomaster fix, egy zsákkal már elfogyott, még van egy zsákkal, de bz elmegy a lapok ragasztásához. A kenéshez, hálózáshoz venni kell még vagy ezt a fajtát, vagy másikat.

Előzmény: japipapi (2467)
japipapi Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2467

Szia!

Csak bele kontárkodok, bár gergerg leírta a technológiát, kivéve: ne glettvassal simíts, hanem műanyag "glettvassal"! A drivit ragasztó nagyon jól tapad mindenre, különösen a fémre! Én a szeges ideiglenes rögzítést nem pártolom, netán ott marad, a rozsdafolt örök időkig megmarad! Inkább egy-egy ragasztó "pogácsa", s ha, csík fel lett ragasztva, szétkenhető.

A meszet valóban el kell távolítani, le kell kaparni, majd valamilyen fixáló (mély alapozó) anyaggal telibe kell "kellősíteni" a felületet. Festék boltokban van több fajta. Ezek nem csak portalanít, hanem bediffundálódik a régi, öreg vakolatba, erősíti.

Előzmény: Ali-bá (2466)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2466

Köszönöm. Egyre inkáb el tudom képzelni. Szerencsére a földről el lehet érni kényelmesen. (Egyelőre a lemezeket ragasztgatom fel, csak lassan haladok, mert a plafon meszelt és le kell drótkefézzem. (Egy 10x10 cm-es darabot próba képpen felragasztottam. Két nap mulva kipróbáltam, hogy mit bír. Meglepően könnyen lejött. De nem a ragasztó vál le, hanem a mész vált el a betontól. Na ezért kell előbb a meszet eltávolítani.) A 'hőszigetelős' fórumon még azt is tanácsolták, hogy előbb kenjem le mélyalapozóval. Az is megy folyamatosan. Csak sokat pihenek közben, mert ki áll a kezem, meg túl meleg van, meg mást is csinálok, meg rá is érek, meg még messze a tél. :-)

Előzmény: gergerg (2465)
gergerg Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2465

:-) Igen. Ráteszi az anyagot, és szétkeni. Nem kell szépre kenni, a háló úgy is belesimul, és majd adja a glettvas vezetését. Úgy is csinálhatja, hogy kb 5 cm-t nem ken meg a falnál, hogy feltűzéskor ne legyen a keze ragasztós. Majd besimításkor bemegy oda is a ragasztó a lyukakon. A háló lehet tekercsben, de úgyis kirúgja magát. Érdemes a hálót úgy fordítani, hogy fölfelé kanyarodjon, ne lefelé. (mert nem fog teljesen kiegyenesedni) Az egy szusz, fizikai erőtől függ, hogy meddig tudja fenntartani a kezét. Én 5-6m-t simán felkenek egy szusszal, de ez egyénenként változik. És persze arra is gondolni kell, hogy ha nem lehet elérni a földről, vagy állvány kell, vagy tudni kell menni a létrával. Mert ha egyszer elkezdte felsímítani, akkor azzal végig kell menni, mert visszaesik. Vagy ugye feltűzni menet közben. Felsimításkor egyik kézzel emeli a hálót, a másikkal meg a glettvas élével belehúzza. Nem kell teljes széllességben, elég a közepét kb 50 cm szélesen, az már fenntartja, és így gyorsabban végig ér. Majd utána átmegy rajta még egyszer. Ami még fontos, hogy a ragasztót jól fel kell keverni, fúrógéppel, keverőszárral, majd várni 5-10 percet, és ujra átkeverni, mert bekeményedik, de keverés után víz nélkül visszalágyul, és akkor már olyan is marad. Nem kell hígnak lennie, de sűrűnek sem. De úgy is ráérez pár perc után, elég egyszerű művelet.

Előzmény: Ali-bá (2464)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2464

Na így el tudom képzelni. Ez a szeges tüzködés jó ötlet! Mennyi az 'egy nekifutás'? Ugy gondoltam, hogy levágom a hálóból a plafon teljes hosszát, végig lekenem a plafon hálószéles (1 m-es) csíkját, aztán bele a hálót. Csak azt nehezen tudtam elképzelni, hogy kézzel nyomkodjam bele. Szóval a glettvas (az enyém 30 cm-es) segít?! A háló tekercsben legyen, ragasztás előtt, vagy kiterítve?

A plafon kenésnek nincs valami trükkje?

Rárakok egy marék masszát a glettvasra és odanyomom, szétkenem? Ennyi?   

Előzmény: gergerg (2463)
gergerg Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2463

Bekeni ragasztóval, mintha le akarná glettelni (csak nem kell olyan szépen) majd 2 szöggel felűzi a háló egyik végét, majd a glettvas élével felsimítja. Szépen bele fog ragadni a ragasztóba. Arra figyeljen, hogy olyan hosszú csík legyen a hálóból, amit egy nekifutásra fel tud simítani, különben visszajön az egész. Nem árt néhány szög a zsebbe, hátha meg kell állni. Akkor azzal feltűzheti félúton. A ragasztó ki fog jönni a lyukakon, ez valószinű elég is lesz ahhoz, hogy elglettelje a hálót. Ha megkötött, érdemes még egyszer átglettelni. Szebb is lesz, és keményebb is. A széleken figyeljen hogy ne maradjon rés, mert az egér belefészkel. Az össz vasztagság kb 2mm lesz.

Előzmény: Ali-bá (2459)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2462

Elnézést, hogy nem írtam, de a melegház már készen van egy garázs tetején. (Már 30 éve, csak eddig 'hidegház' volt, most vált meleggé.) A garázs viszont télen hideg és hogy ne hűljön alulról a melegház, ezen mesterkedem. Alulról felfele kissé kényelmetlen a munka, de gondolom megéri.

Előzmény: japipapi (2461)
japipapi Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2461

de, nem szükséges hálózni, mert úgyis rá kell teríteni minimum 5-6 cm betont, gondolom, lapozni szándékozol. A betont nem úszod meg, mert a teherelosztás miatt fontos.

Előzmény: Ali-bá (2459)
japipapi Creative Commons License 2014.08.11 0 0 2460

Szia!

Nem értem pontosan, de:

- ha, a lapod akarod ragasztani, akkor javaslom telibe terítsd, fogazott glettvassal,  adja a mennyiséget,

- ha, még rá is hálózod (gondolom dryvit hálóra gondolsz), akkor megfelel a sima glettvas, annyira, hogy befedje teljesen.

Előzmény: Ali-bá (2459)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2459

A melegházamat alulról hőszigetelem. A felrakott 5 cm-es EPS-re milyen vastagon kenjem a ragasztót? Hogy (mivel) nyomjam bele a műanyag hálót? Mennyit kenjek még rá?

Előzmény: gergerg (2458)
gergerg Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2458

Itt vagyok!

Előzmény: Lora1213 (2457)
Lora1213 Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2457

Tudom, a szokások rabja vagyok, de azért csak jobb volt amíg közöttünk voltál.

Előzmény: gergerg (2456)
gergerg Creative Commons License 2014.08.10 0 0 2456

Ha valaki több úton is próbálkozik, két dolog történhet. Az egyik hogy eltéved, a másik hogy végül nem lesz számára ismeretlen út.

 

 

 Köszönöm mindenkinek az együttérzését, keresését, támogatását!

Előzmény: japipapi (2455)
japipapi Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2455

Így van. Utat kereső fószer. Egyszer majd csak bejön valami! :-)

 

 

Előzmény: tp329 (2454)
tp329 Creative Commons License 2014.08.05 0 0 2454

Másik fán rakott fészket! :-) pontosabban már onnan is egy újabbra szált, talán ott már megállapodik. :-)

 

Kis visszaolvasással és nyomozással megtalálható.

Előzmény: Lora1213 (2453)
Lora1213 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 2453

?

Előzmény: Ali-bá (2451)
ZsuR Creative Commons License 2014.08.04 0 0 2452

Mi tortent???

Előzmény: Ali-bá (2451)
Ali-bá Creative Commons License 2014.08.04 0 0 2451

De kár ezért a topikért és XxxXxXxx fórumtársért! Szegényebbek lettünk.

RigAPeti Creative Commons License 2014.04.23 0 0 2450

Jelentem a teljes tavaszi metszést felapríttattam a fűnyíróval, nem esett baja, már nyírtam is vele kétszer füvet :)

 

A tolókapu csinálásához annyit szólnék hozzá, hogy ha szabadtéri lesz, akkor alul sínes helyett jobb lenne a " lebegős " ( lehet egyre gondolunk az " úszó " alatt ), az nem akad el sár-kosz - hó - jégben. Ha nem világos,amire gondolok, lefényképezem a szomszéd kapuját.

Előzmény: zlota (2420)
tgwh3 Creative Commons License 2014.04.23 0 0 2447

Hát nem tudom reklámnak számít-e, de szerintem nem :D

Nem baj, annyit írok, hogy gyere be. Keress rá, meglesz az, vele együtt meg az Öreg, és sok más kedves ismerős! :D

Előzmény: japipapi (2446)
japipapi Creative Commons License 2014.04.23 0 0 2446

Szia!

Minden érdekel! Cím? :-))))))

 

Előzmény: tgwh3 (2445)
tgwh3 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 2445

Gergerg és videóji nem vesztek el, youtube-ról nehezebb ledurcizni :D

Egész egyszerűen ott nem vizezik a sört, meg a bögyös felszolgáló is átment oda :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!