Keresés

Részletes keresés

Zsé papa Creative Commons License 2013.02.07 0 0 116

Szevasz Laci!

 

Úgy látom, te a jég hátán is megélsz! várom már a tavaszt nagyon!

 

SzabadBalatoooon!!!

Előzmény: nk74 (115)
nk74 Creative Commons License 2013.01.27 0 0 115

A Balatonon megkezdődött a kényszerszünet)))-:

 

 

nk74 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 114

A 7 hónap több mint 40%-ában vagy "vihar" volt vagy éppen "vihar készülődött"!

 

A Balaton a tengerek királya a Horn-fok már csak óvodásoknak való(-;

Előzmény: nk74 (113)
nk74 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 113

Csak most olvastam az OMSZ tavalyi (2012) szezonzáró közleményét:

http://www.met.hu/omsz/OMSZ_hirek/index.php?id=423&hir=Oktober_31-en_befejezodott_a_szezonalis_tavi_viharjelzes

 

Eszerint tavaly, hogy 3 részre (nyugati medencét ketté) osztották a Balatont viharjelzési szempontból, a keleti medencében a tavaly elöttivel megegyező ideig volt II. fok, a nyugati medencében pedig valószínűleg ezáltal 135 órával csökkent.

 

DE azért így is elég brutális hogy a lecsökkentett méretű nyugati medencében 33,5 NAPnyi (807,8 óra) időben tilos volt az evezés!

Fourty Creative Commons License 2013.01.14 0 0 112

Nagyon tisztellek ezért a hozzáállásért!

A mentőmellény állandó használatát már én is alkalmazom.  Mindenkit csak ösztönöznék erre. A dunai decemberi lecsorgós csapatban  meglepetésemre csak 2 sporttárson volt ! :(

Ha egyszer megtanulom az eszkimo második 180 fokát is, talán én is rendszeresen gyakorolgatnám..., bár a visszamászást (amit már tudok) sem gyakorolom rendszeresen.

Előzmény: nk74 (111)
nk74 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 111

>Ezt ismát szó szerint kell érteni? :)

 

Persze! 4-5 fok alatt már fáj a bőrnek, így folyamatosan azért nem túl konfortos (pár perc szünetekkel).

Múlt hét végén véletlenül itt fenn felejtettem a szárazruhámat, így a kissé tavaszias Reed cuccomban eveztem, ami nem 100% vízálló és nedvesen azért hideg. De es sem akadályozott meg abban hogy eszkimózgassak, sőt mivel volt szél és kissebb hullámok egy kicsit többet is mint szoktam. Úszni azért nem úsztam, de megtehettem volna csak ebben utána nem lett volna túl kellemes (max csak kicsit megfáztam volna, próbáltam ezt a ruhát is télen), olyan ruhában nem evezek amiben nem érhet (az aktuális hőfokú) víz(-:.

 

>Ennél a vízhőfoknál mennyi időre saccolod az önmentés sikerességét?

 

Ez nem a vízhőmérséklettől függ(-: Gondolom 99% mint különben(-:

Az a kérdés mennyi időd van rá! Pár perc után már nem nagyon tudod használni az ujjaidat (így kesztyű nélkül - muffal pl - van mondjuk 2db kísérleted) pl kapaszkodásra, telefonálásra, kar-láb használat talán 30 perc utána már úszni sem nagyon tudsz. És az is nagyon kimerítő ha csak a vízben vagy és nem csinálsz semmit (rövid úszás is nagyon nagyon kimerítő). A szárazruha ugye önmagában nem szigetel (alatta pl a polár vízben összepréselődik és akkor már nem úgy szigetem mint a levegőn), viszont ha az ember kijön a vízből akkor 1 perc után már szinte semmi hatása nincs annak hogy vízben voltál(-:

Ha valaki télen is evez akkor szerintem annak télen is gyakorolnia kell, nem csak a nem létező "ideális" időben(-:

 

(Endre sem akart ilyenkor fürödni, de aztán mégis kipróbálta a szárazruháját(((-:)

 

Némi irodalom ha érdekel:

http://www.szabadbalaton.info/info.php?x=ajanlo#info_konyv (Frank Golden, Michael Tipton: Essentials of Sea Survival)

 

Előzmény: Fourty (110)
Fourty Creative Commons License 2013.01.14 0 0 110

Ezt ismát szó szerint kell érteni? :)

 

Ennél a vízhőfoknál mennyi időre saccolod az önmentés sikerességét?

Előzmény: nk74 (109)
nk74 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 109

Rövidet, mert Attila csak délig ért rá (Keszthely-Vonyarc és vissza). Aztán én még lubickoltam 1-ig a környéken.

Előzmény: Fourty (108)
Fourty Creative Commons License 2013.01.13 0 0 108

Mekkorát mentetek?

Előzmény: nk74 (107)
nk74 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 107

A hóesés senkit ne tévesszen meg, tart még a Balatoni szezon(-:

nk74 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 106

Kellemes volt(-;

 

 

Előzmény: nk74 (105)
nk74 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 105

Hétvégétől újra evezhető a Balaton. Ma már csak mutatóba maradt jég.

Kellemes Karácsonyi Evezést és Bolgog Ünnepeket!

Előzmény: nk74 (103)
Fourty Creative Commons License 2012.12.21 0 0 104

Szia Zsé!

 

Vannak már konkrét dátumaid a 2013-az tengerikajakos programjaitokról?

Ha már körvonalazódott, akkor oszd meg velünk légyszíves!

köszi

nk74 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 103

Pontosabban befagyott(-: (mint a Balaton).

Hétvégére talán kiolvad és idén is lehet evezni karácsonykor:

 

 

Előzmény: kacamak (101)
Grizzly. Creative Commons License 2012.12.10 0 0 102

Az előző hozzászólásom eltűnt, most röviden csak ennyi:

 

Először olvasni

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9146132&la=122766890

http://balatonkajak.hupont.hu/26/i-balatoni-tengerikajakos-tarsasag

http://tengerikajakosok.hu/index.php?title=Kezd%C5%91lap

http://tengerikajak.com/

 

Utána kölcsönözni és próbálni és csak utána vásárolni.

 

Vszleg nem lősz mellé egy 4-5 m körüli használt műanyag tengerikajakkal, de próba nélkül ne vedd meg, legalább azt próbáld ki, hogy kényelmesen tudsz-e benne ülni hosszú távon is (nem nyomm, nem zsibbad, nem nagyon instabil).

 

Télen mellény nélkül ne szállj vízre (ne elrakd, vedd fel, tudom, hogy nem kötelező, de megéri használni).

 

Próbára vannak tavasszal nyílt napok, tesztnapok stb., illetve ha itt van a fórumon olyan, akinek a környéken van hajója, lehet, hogy kölcsönadja egy körre, volt már erre is példa, de nem akarok mások helyett ígérgetni.

 

Igaz, hogy ez a fórum a balatoni fórum, de ha esetleg az általános tengerikajak fórumon kérdezel hasonlókat, azt többen olvassák és hamarabb válaszolnak többmindent. Nekem most ennyire volt időm, később visszanézek.

 

 

 

 

Előzmény: V.I.Lemon (100)
kacamak Creative Commons License 2012.12.10 0 0 101

...na ez behalt...

V.I.Lemon Creative Commons License 2012.11.30 0 0 100

Üdvözlök mindenkit!

Segítségeteket kérem kajak vásárlásban. Siófokon lakom és mégsem használom ki a víz közeli lehetőséget, mert a túra kenunkkal nehézkes lejárni nap mint nap és jóval gyakrabban szeretnék kint lenni a vízen.

Nagyon széles a kínálat és nem tudom, hogy melyik is lenne jó, másodjára biztosan tudnám, de most teljesen tanácstalan vagyok.

Árban a 100 ezer fölé nem tudok menni a családi büdzsé miatt, ez ami fix. 

Gyakorlottnak nem, de lelkes kajakosnak inkább nevezném magam és legtöbbet biztosan a Balcsin használnám. 

...hát nagyjából ennyi...várva hozzászólásotokat, üdv Siófokról V.I.L.

Zsé papa Creative Commons License 2012.09.24 0 0 99

Sikeresen lebonyolítottuk hétvégén a II. Magyar Tengerikajak Találkozót Keszthelyen, szerintünk mindenki nagyon jól érezte magát!

 

Fotók is vannak, bőven....

 

 

Zsé papa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 98

Szia Laci!  Dobd majd át a számod, ugyanis készülékváltásokon vagyok túl, s a fele telefonkönyvem eltűnt a hálózatban!

Előzmény: nk74 (97)
nk74 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 97

Gratulálok! Kár hogy elkerültük egymást, vasárnap négyen ötfelé mentünk(-:. Attilával és Gáborral összefutottunk Szigligeten. Fonyódnál több mint 2m-re le lehetett látni annyira átlátszó volt a víz.

Előzmény: Zsé papa (96)
Zsé papa Creative Commons License 2012.08.22 0 0 96

Másodszor van meg a skalp!

 

Aug. 19.-én vasárnap hirtelen felindulásból kajakba pattantam, és a Balatonkeresztúr-Balatongyörök- Tihany- Szántód-Fonyód-Balatonkeresztúr kört négy rövid pihenővel, 14:48 óra menetidővel teljesítettem.  Ismét túlléptem a 100km-es határt, ezúttal 2 km.-rel!

 

Képek itt,  a track itt!

Zsé papa Creative Commons License 2012.08.16 0 0 95

Attilám, én benne vagyok, de a szeptemberem, mint mondottam zűrös lesz,  utána már nagyobb eséllyel vághatunk neki. Gondolkodj egy jó szárazruha beszerzésén is!

Előzmény: atilla76 (94)
atilla76 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 94

Tavaszra halasztom a nagy tervet, akkor talan lesz a Sioban viz.

A Balaton-kerülesben velem tarthatnal! Nekem rugalmas az idöbeosztasom, ugyhogy mondhatsz idöpontot. Akar meg oktober eleje is szoba jöhet. Remenykedek a hosszu szaraz oszben.

Előzmény: Zsé papa (93)
Zsé papa Creative Commons License 2012.08.15 0 0 93

Azért megtaláltál... :-))

Előzmény: atilla76 (92)
atilla76 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 92

 Kedves Zse papa? Nyari almot alszol? :)

 

Nem tudlak elerni sem telefonon, sem emilben, pedig lenne sok kerdesem.

Mennyire biztos a keszthelyi talalkozora kitüzött idöpont?

Egyre nagyobb az eselye a kajakkal valo erkezesemnek az emlitett esemenyre es az összes elintezendö dolgomat, s a turatervemet ehhez a datumhoz kell igazitanom.

Azonkivül turatarsnak is meghivnalak amennyiben raersz a talakozo elötti napokban, vagy azok valamelyiken.

Előzmény: Zsé papa (90)
Veslovanie Creative Commons License 2012.06.13 0 0 91

szia Zsolti! Regisztráltunk, végre.

 

Köszi a keszthelyi versenyt, vittük a hírt szlovakiába, a következőre már többen megyünk onnan is. Most hétvégén is terveztek látom. Asszony bírná szerinted? Dunán, folyással szemben 30-at lehúz egyhuzamban. A szállás jó, ismered?

Üdv !

Tomi

Előzmény: Zsé papa (90)
Zsé papa Creative Commons License 2012.06.13 0 0 90
Zsé papa Creative Commons License 2012.05.14 0 0 89

Szia Norbi!

 

Nekem -és több ismerősömnek is- Garmin E-Trex H GPS-em van, szerintem , amire kell, bőven elég. 

Előzmény: Geza.Norbert (88)
Geza.Norbert Creative Commons License 2012.05.13 0 0 88

Sziasztok!

 

Kovács Géza Norbert vagyok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A ráckevei dunán K1portya kajakkal edzek és keresek olyan kütyüt, amivel a sebességemet tudom mérni.

Körbenéztem természetesen, de gondoltam megkérdezlek titeket is.

 

Emlett keresek spitzdeck-et vásárlásra...

 

_ ,,, ___ 0 . 0___ ,,,__

 

Üdv,

Géza Norbert

Zsé papa Creative Commons License 2012.05.12 0 0 87

A legfrisebb hírek az Öböl Kupáról itt !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!