Keresés

Részletes keresés

Puzzola mester Creative Commons License 2011.08.15 0 0 335

Támogatom, azzal a feltétellel, hogy ne csak az árak, hanem a bérek is legyenek megfelelőek. Nem hiszem el, hogy ilyen nyomott béreket kéne adni az embereknek. Csak hát a munkaadók megtehetik, ugye, hogy éhbérért dolgoztassanak.

 

Évekig azt hallgatta az ember, hogy a lakásárak azért olyan magasak, mert ennyi a költség, és ez a reális, ma meg az erősen nyomott lakásárakra mondják, hgy ez a reális ár, és hogy az ingatlanpiac egy nagy felfújt lufi volt. Akkor most melyik az igaz?

 

Egy kis közbevetés: aki bebukja a lakását a CHF miatt, az nem tud bérelni sem, mert nincs magáncsődeljárás. Vagyis, ahogy írtam is, hiába veszi el a bank a lakást, még mindig marad jócskán tartozása a bank felé, és ezt is be fogja hajtani tőle a bank. Szerinted hogy lehet lakbért is, és bankhitelt is fizetni, ha a delikvens már nem tudja fizetni a jelenlegi hitelét sem?

 

Gondolom a kérdésemre nemigen fogsz válaszolni, de azért muszáj volt ezt megkérdeznem.

Előzmény: Törölt nick (330)
halkergető Creative Commons License 2011.08.15 0 0 333

út  =  úr

 

Pardon!

Előzmény: halkergető (332)
halkergető Creative Commons License 2011.08.15 0 0 332

"Ha ez nem pénzmosoda/cash privatizáció, akkor semmi sem az."

 

Biztosan nem az!

Ma reggel a királyi1-en egy idősödő út táblázattal alátámasztva elmagorázta a Betlennek, hogy a lakásépítéssel lakásonként mennyit nyer az állam.

Feltehetően a kormányzat így akarja pótolni a kiesett költségvetési bevételeket. 

És a királyi csak nem hív meg a reggeli műsorába kóklereket!    ;-))))))

 

(A Betlennek volt némi halvány ellenvetés-kérdés kísérlete, de az idősödő úr lehengerlő volt, a táblázatára való hivatkozással. A reggeli meccset egyértelműen ő nyerte. Mármint B. J-al szemben.)   :))

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 330

Így van .

Béreljenek maguknak lakást azok,akik bukják a lakásukat .

Én holnaptól minden szociális támogatást megszűntetnék,családi pótléktól a fűtéstámogatáson át a panelprogramig .

Aztán mindenki éljen,vagy haljon .

legyen vége az állami gondoskodásnak,álljon meg mindenki magától a lábán a héccencségit .

Ja,és holnaptól azonnal leállítanám a devecseriek lakópark építését,visszavenném az árvíz,belvízkárusoltaktól is a házakat,ahogy a telepfelszámolási programban ingyé kapott házakból is kiraknám a cigányokat .

Előzmény: mamicska (328)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 329

Nem ők vették fel a hitelt,nem is miattuk erősödik a chf.

Előzmény: Törölt nick (327)
mamicska Creative Commons License 2011.08.14 0 0 328

egy kapavágást nem tennék, mert bőségesen van üres lakás, annál már csak üres iroda van több.

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 326

Hát ha semmi sem jó,akkor ott kell hagyni a nyögdécselő devizásokat a fenébe,aztán oldják meg a gondjukat,ahogy akarják,a fenének szórakotzni velük ilyen lakóparkosdival .

 

Előzmény: mamicska (325)
mamicska Creative Commons License 2011.08.14 0 0 325

nem tudom, hogy hol élsz, de valszeg a Paradicsomban

 

anno Pesten belül utaztam, átszállás nélkül - és volt hogy 1.5 óra alatt nem értem ki Erzsébetre, pedig még egy rohadt hídon sem kellett átmennem tömegközlekedéssel. Elég, ha egy autós rossz helyen áll meg, elég egy koccanásos baleset...

 

Előzmény: Törölt nick (275)
Berlusz Móni Creative Commons License 2011.08.14 0 0 324

Akinek megvennék az ingatlanát az pénhez jutna és többet költene.

 

 

Kezd el gondolkodni, mielőtt írsz valamit...

az igazán nehéz helyzetbe került devizahitelesek jó részénél a hitel magasabb, mint a fedezeti ingatlan! Azaz nemhogy pénzhez jutna, hanem még további adóssága marad!

 

No innen ugorj neki újra. :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (317)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 323

Tény, hogy van ilyen, sok is, de nem ez az általános szerencsére. Itt nem estek ekkorát az ingatlanárak szerencsére és az sem általános, hogy 50%nál kisebb önrésszel vettek ingatlant, vagy aki igen, ott van más ingatlan is fedezetként. A bank simán felmondja a hitelszerződést fedezethiány esetén, akkor is, ha rendesen fizetsz.

Előzmény: Puzzola mester (320)
reggelsanyi Creative Commons License 2011.08.14 0 0 321

Nincs ezzel gond..

Legközelebb-húsz év múlva amikor kifürdi- majd meggondolja hogy vegyen-é fel hitelt...

Előzmény: Puzzola mester (320)
Puzzola mester Creative Commons License 2011.08.14 0 0 320

Látom, te se érted a lényeget. Itt már rég nem arról van szó, hogy bebukja valaki a lakást, hanem arról, hogy a deviza (főleg CHF) árfolyama nagyon megugrott, közben az ingatlanpiac leült, az árak zuhantak. A lakások egyszerűen eladhatatlanok. A CHF megugrása miatt az alap (tőke) tartozás magasabb összegű, mint a lakás eredeti vételára. A lakás jelenlegi eladási árához képest meg még inkább. Számszerűsítve: a tag mondjuk felvett 10millát egy 15 millát érő lakásra, jelenleg a 10 milla tartozása 20 milla, az eredetileg 15-öt érő lakás jó, ha ér 10 millát, de még 10-ért se lehet eladni, mert nincs fizetőképes kereslet. Tehát ha mégis el tudja adni a lakást 10milláért, a jelenlegi tartozásának csak a felét tudja abból kifizetni. Tehát nem nullszaldós, hanem mehet albérletbe 10 millás tartozással.

 

Szerinted?

Előzmény: Gép-ész (311)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 319

Nekem is van kertem és én sem tudok önellátó lenni. AZt csak varosi suttyók gondolják azt hogy milyen jó a falusiaknak mert megterem minden a kertben. Persze vannak fáim meg paradicsom csillagtök hagymák borsó sárgarépa stb stb ... De délelőtt a helyi zöldségesben vettem példul paprikát.

Előzmény: Törölt nick (317)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 318

,,Akinek megvennék az ingatlanát az pénhez jutna és többet költene. Lehet hogy nem az építőipar lendülne fel hanem a mezőgazdaság."

 

Ha az enyémet vennék meg,rohannék megvenni egy bedőlt hiteles házát olcsón,az udvart meg beültetném kukoricával,meg paszullyal .

Előzmény: Törölt nick (317)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 317

Akinek megvennék az ingatlanát az pénhez jutna és többet költene. Lehet hogy nem az építőipar lendülne fel hanem a mezőgazdaság.

Mennyi az építőiparban a hazai gyártású cucc? Kinek üzlet az ha pont a házépítést támogatjákhonfitárs e?

És nem szabad elfeledni hogy aki önellátóvá lesz az nem veszi meg attól a terményt akitől most veszi, vagyis teremthet a projekt munkanélküliséget is.

Előzmény: Törölt nick (309)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 316

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 314

No,most kicsit meglepődtem,mert már régen ezeket szajkózom,és eddig úgy tűnt,egyedül vagyok ezzel a véleményemmel .

Már nem is érzem magam magányos hülyének ...   :-)

Előzmény: Gép-ész (313)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 313
Támogatom. Nem vagyunk elég gazdagok a jóléti állam fenntartásához és ha így folytatjuk, nem is leszünk.
Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 312

,,Alapvetően szerintem oldják meg."

 

Legyen .

de akkor ezzel párhuzamosan elvárhatja az az 1 millió devizahiteles,hogy azonnal szüntessék meg a panelprogramot,gázár és távfűtéstámogatást,egy raklap szociális juttatást,meg egy raklap ingyenpénzt .

Előzmény: Gép-ész (311)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.14 0 0 311
Alapvetően szerintem oldják meg. Aki sok 10ezres törlesztőt bevállalt egyszer, az vélhetően tisztes dolgozó ember, saját jövedelemmel rendelkezik. Szépen bukja a házat-lakást és elmegy egy 30 nmes albérletbe. Milliók élnek ilyen vagy rosszabb életszínvonalon, túl fogják élni. A dologgal egyedül abból az aspektusból kell foglalkozni, hogy ne dőljön össze az ingatlanpiac a túlkínálat miatt, mert akkor fedezethiány miatt azok is buknak, akik amúgy nem. Az állam meg koncentráljon az ország normális működtetésére, hogy legyen munkahelye az embereknek. Ennyi.

De ha mindenáron szociális bérlakásokat akarnak építeni, akkor ne családi házakat építsenek már, hanem lakásokat, mert az olcsóbb is és olcsóbb a fenntartása is.
Előzmény: Törölt nick (306)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 309

Megvenni megtlehetne de ez nem lenditene abban a környékban a gazdaságon. Áfabevételek, kivitelezők munkához jutnak.

Előzmény: Törölt nick (308)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 307

Tőled is kérdezem boci,hamár ennyire ellenzed .

Mi lenne a te ötleted ez helyett ?

Előzmény: boci boci tarka (287)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 306

Csak szemléltetni akartam,milyen házak vannak eladók Ócsán,és mennyiért .

De legyen az,valóban idióta ötlet,megalázó azoknak,akik odaköltöznek majd ,holnap lehúzzák ezt az ötletet .

te mit tennél,hogy segítenél a becsődölt devizásokon ?

Segíteni kell egyáltalán nekik,vagy oldják meg a problémájukat,ha tudják,ha nem,akkor meg így jártak ?

Előzmény: Gép-ész (303)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.14 0 0 305

Vagy a szolnoki gyaloghídról ....

Előzmény: krampács (304)
krampács Creative Commons License 2011.08.13 0 0 304

Ne feledkezz meg a 162 milliárdos Szajol-Püspökladány vasútvonal felújításáról sem !

Előzmény: Gép-ész (302)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.13 0 0 303
És?
Előzmény: Törölt nick (298)
Gép-ész Creative Commons License 2011.08.13 0 0 302
Te most viccelsz baszki? Ez a 30milliárdos hídfelújítás és az 500milliárdos metró országa. Egy ilyen lakótelepre házanként mittomén tizenvalahány és huszonvalahány (vagy akár több) millió között tetszőleges összeget be lehet mondani anélkül, hogy ebbe minden részletre kiterjedő ismeretek nélkül különösebben bele lehetne kötni. Ezek után házanként pár millió nyúlás röhögve belefér.
Előzmény: Törölt nick (289)
krampács Creative Commons License 2011.08.13 0 0 300

Nem is tévedtem , a 40 m2  kb.8-10 millióba kerül. De ezek egyedi építésűek, nem szabvány könnyűszerkezetes.

Előzmény: Törölt nick (298)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.13 0 0 299

,,A lakását megvásárolhatná az állam olcsóbban, minthogy új házat építsen neki mondjuk a panel vagy lakóparki másfél szoba helyett."

 

Kitől vásárolja meg olcsón ?

A bankoktól ?

Na ne viccelj .

Előzmény: boci boci tarka (284)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.13 0 0 298
Előzmény: Gép-ész (280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!