Keresés

Részletes keresés

frimi Creative Commons License 2011.05.18 0 0 75

Magam csak azt nem értem, hogy a Balatonalmádiban egy orvlövész által meggyilkolt magyar rendőr, aki szolgálat teljesítés közben veszítette életét, az miért nem érdemelte ki a "hősi halált halt" tisztességet és miért csak a "szolgálat halottja" megtiszteltetést "érdemelte ki?

 

És ehhez kapcsolódva azt sem értem, hogy a rossz motorkerékpárgumival szolgálatba engedett rendőr, aki közlekedési balesetben halt meg, miért nem lett hősi halott?

Tzp Creative Commons License 2011.05.18 0 0 74

"De ha nem baleset (vagy így lezajlott baleset) miatt haltak meg, akkor mi történhetett? (konspiráljatok nekem egy kicsit)"

 

Két dolog jutott eszembe.

 

Egyik, hogy Oszama megölése után egy amerikai kommandósokról írt cikk szerint ha megval valaki bevetés közben, akkor fedősztorit találnak ki nekik. Jogos amúgy, mert eleve katonai titok övezi az akciókat, másrészt ha nyilvánosságra derül, hogy melyik katona vett részt benne veszélybe kerülhet a családja.

 

Másik dolog, hogy nemrég jelent meg egy könyv - Maximum nulla áldozattal - az afganisztáni tevékenységünkről. Nem olvastam, de a reklámja mintha arra utalna, hogy a magyar katonák a közhiedelemmel ellentétben nem csak nézelődnek, vagy esetleg időnként visszalőnek, arrafelé, hanem bevetéseken is részt vesznek.

 

Mi van, ha tálibokra vadászás közben estek el csak valami miatt titkos az akció?

Előzmény: CérnaSzáll (54)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.05.18 0 0 73

Állítólag voltak kiképzésen és erre az autótipusra. Németországban is és ott helyben is.

 

Másrészt a hírek szerint konvojban mentek, harmadik kocsiként. A konvoj sebességét az első kocsi határozza meg.

Előzmény: horex (72)
horex Creative Commons License 2011.05.18 0 0 72

Persze , nem vezethet tanulóként pár ezer km-t, de azért valami hosszabb vezetési gyakorlatra vihetnék őket

Más területen sem a tuzvonalban gyakorolnak a katonák, hanem "fapuskáznak" elöször

És ne száguldozzon, ha nincs gyakorlata. Elég óvatosan és lassan vezettem friss jogsisként, de egy más tipusu autóban sem nyomom ész nélkül az első kilómétereken

 

A kutya a "kitört mind a 4 kereke, leszakadt a torony"-ban van elhantolva

Ha szakadékba esik OK, de itt egy előzésröl beszélnek, fárerántotta a kormányt és felborult, ennyi

Ilyen persze van, de nem lesz autó ilyen állapotban mint ez a páncélos

 

by horex

 

Előzmény: Törölt nick (43)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2011.05.18 0 0 71

Ui: azt se értem, a csinos, fiatal csajok mit keresnek a háborúban.

 

Össze kell szedni a hozományt. Nem lehet mindenki titkárnő egy államtitkár mellett. Meg hát a szállodai szobalánynak sem veszélytelen.

Előzmény: Bal Lada (70)
Bal Lada Creative Commons License 2011.05.18 0 0 70

Azért csak sántít. Látom, szarok az utak, egy háborús országban ez előfordul. Viszont akkor meg nem kell olyan sebességgel menni, a képeiden a BTR sem 50-el megy, hanem lépésben, ha így menne a MRAP, és felborulna, bizonyára nem szakadna darabokra.

Tehát vagy háborús cselekmény (ami vmi okból not public), esetleg személyi hiba (hibás döntésből vagy tudatlanságból) amit el kell kenni.

Gondolták, ez a balesetes verzió jó lesz, elhiszik vagy nem, tulképp mind1.

 

Ui: azt se értem, a csinos, fiatal csajok mit keresnek a háborúban. Éljen az egyenjogúság, a liberalizmus, itt az egyik eredményük :((

Meg egyáltalán mi mit keresünk ott, mi is kapunk a rabolt olajból ??? de ez külön téma.

Előzmény: nandras0824 (60)
tekipna Creative Commons License 2011.05.18 0 0 69

Isten nyugosztalaj őket és legyen könnyű nekik a föld.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 68

Efféle véres baleset frontális ütközéskor szok történni.

Előzmény: nandras0824 (65)
atiscc Creative Commons License 2011.05.18 0 0 67

Szerinted ki szeretne ott meghallni?

 

Hogy lehetsz ennyire idióta?

 

Tudod hogy működik a kimenetel?

 

A témával kapcsolatban milyen ismereted van(hogy ilyen komoly hozzászólásaid legyenek)?

 

Előzmény: Törölt nick (57)
Detonátor Creative Commons License 2011.05.18 0 0 66

"Életét vesztette két magyar katona Afganisztánban, amikor gépjárművük felborult, közölte honlapján a Honvédelmi Minisztérium."

 

Sima közlekadési baleset. 12 belőle egy tucat, sajnos itthon is.

Előzmény: incidens (-)
nandras0824 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 65

miért olyan nehéz elhinni, hogy jelen esetben nincs szó semmiféle eltitkolt eseményről, "mindössze" egy sajnálatos baleset történt?

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 64

A lottóötöst is megnyerik... néha... ;)

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 63

Gyorsan belevau.

Én 1995-ben szolgáltam, szintén hegyin.

Nálunk is borult egy BTR, 1 halott. Megörténk.

islamorada Creative Commons License 2011.05.18 0 0 62

Eleg szemlelteto kepek az utakrol.....Hat igen...

Előzmény: nandras0824 (60)
islamorada Creative Commons License 2011.05.18 0 0 61

Hat tudod ami a gyakorlatlansagot, nem megszokott jarmuvet illeti, egy kozepnagysagu Ford Focussal  jartam vagy 10 evig. Most csereltem ki egy szinten olyanra/ mert hibatlanul futott, alig volt szerelonel es ugyanilyet akartam/, de ez egy kicsit most mas........Meg a kilatas  is akadalyozva van jobban mint a masiknal. Erre affele kenyelmes baktatasban elfordultam es majdnem az oszlopnal kotottem ki mert rosszul vette a kanyart az elozo kocsihoz szokott kezem. Mar 3 honapja vezetem de meg mindig nem lett testhezallo. Amikor meg eloszor vezettem SUV-t azt hittem hogy felborulok annyira remes volt, azota is utalom! Szoval a katonak lehetseges hogy nem voltak hozzaszokva a kocsihoz es azert tortent de boven lehet hogy masert! Mikor, melyik orszag mondja el az igazat a haborukrol es a katonairol?  Egyik sem! Ugy hazudnak mint a vizfolyas!

Előzmény: Törölt nick (59)
nandras0824 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 60

mielőtt mindenféle idióta összeesküvéselméleteket kezdenének itt egyesek szőni, mutatok néhány képet, hogy miféle "utak" találhatók arrafelé...

 

 

az első képen éppen egy bmp van a borulás határán - pedig ez nem éppen a borulékonyságáról híres. (és még a vezetésében is elég nagy gyakorlata volt a vezetőnek)

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 59

Gyakorlatlan ember kezében egy ilyen instabil monstrum, mondjuk egy 50-60 km/h sebességgel azokon az utakon lehet hogy eléggé veszélyes tud lenni

 

Instabil, illetve annak tűnik, hiszen speciális, terepen, sziklás, romos körülmények közt is haladni képes 4 kerékmeghajtású és kormányzású katonai jármű, igen, billeg és inog eléggé ijesztő kezdőnek, esetleg csúszkál, de semmiképp sem borul, pláne nem egy hagyományos közúti padkától. De ha mégis, mondjuk túl nagy sebesség és túl magas padka eredményeképpen, akkor sem törik ki mind a 4 kereke és nem hal meg benne két ember. Ezeknek így együtt az esélye mondom, kb mint annak, hogy szemberepült velük Superman és beléjük kötött...

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 55

Jó kérdés. Fogalmam sincs. Szerintem szimplán megtámadták és valamit kell mondani, mivel előbb-utóbb a hozzátartozók miatt úgyis kiszivárgott volna a két srác halálhíre. Katonai támadás érhette őket, amit egyelőre ki tudja milyen világpolitikai érdekek, szempontok miatt titkolnak. Lehet hogy már masszív háború zajlik ott, csak még hírzárlat van róla... Szerintem ez a legvalószínűbb szerintem. Legalábbis lényegesen valószínűbb mint az a nonszensz, hogy a harci jármű egy padkán felborult, 4 kereke kitört ettől, és 2 elit katona emiatt meghalt benne...

Előzmény: CérnaSzáll (54)
CérnaSzáll Creative Commons License 2011.05.17 0 0 54

De ha nem baleset (vagy így lezajlott baleset) miatt haltak meg, akkor mi történhetett? (konspiráljatok nekem egy kicsit)

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 53

Egy padkától nem borul meg a létező legjobb, modern páncélozott, aknabiztos katonai jármű; de ha mondjuk - legyünk jóhiszeműek - pechjére pont egy elfuserált 1 méteres padkának ment neki, ami véletlen pont oly szerencsétlen fizikával hatott rá kölcsön, hogy felborult, akkor sem törik ki mind a négy kereke és nem hal meg benne 2 ember...

 

Az egész olyan szinten irreális, hogy kb azt is bejelenthették volna ehelyett a baleset okának a hírekben, hogy Szuperman épp arra repült, unatkozott és rossz kedvében is volt, ezért felkapta hát a magyar fiúk (nyugodjanak békében!) páncélozott, aknabiztos harci járművét a levegőbe, majd 3-szor megpörgette a feje fellett és földhöz vágta... Kb ugyanannyira lenne életszerű és hihető ez, mint a hivatalos verzió... (és ettől legalább tényleg sanszosabb lenne, hogy meghaljanak, bár még így sem biztos...)

Előzmény: islamorada (51)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 52

 A hagai es utanna a Sentpetervari (1883, 1894) egyezmnyeke, utanna meg az 1904-es, 1907-es, 1922-es, 1934-es, 1948-as, 1963as. 1967 és 1969-es, majd 1971, 1973, 1976, ismét - 1982-es, majd 1994-es, mqjd 2011-es és 2007-es egyezmények ,,zsoldosnak" egy adott országban pémzért szolgáló KÜLFÖLDIEKET ért.

Remélem segítettem.

islamorada Creative Commons License 2011.05.17 0 0 51

Ezek most fizetett zsoldosok? Nagyon sajnalom oket.....Viszont minden katonanak tudnia kell hogy annak lenni mivel jarhat, hogy ugy mondjam foglalkozasi artalom, ha viszik kerdezes nelkul akkor nem sokat tehet  de ha maga ment penzert akkor ez benne volt a pakliban amit vallalt! Beke poraikra, szegeny hozzatartozokat is sajnalom. Ami katonai jarmuvek felborulasat illeti, sajat szememmel lattam egy amerikai katonai kocsit, nem eppen tankot ami ott hevert kozel Fort Braggs kozeleben a 95-os uton az arokban. Mivel az utnak nem volt igazan lejto pereme el nem tudtam kepzelni hogy az a nem is magas inkabb oblos jol ulo auto hogy vagodott ki az utrol ugy hogy a kerekei a levegoben voltak, a vezeto vagy elaludt vagy szert tett egy pofa italra valahogy, esetleg egy balfacan volt aki gyorsan ment es meg csak  oda sem figyelt!

Mindfield Creative Commons License 2011.05.17 0 0 50

"Meg: Mit keresnek kűfődön a katonáink?!"

 

Én tovább megyek. Senki nem léphet be semmilyen hadseregbe mert veszélyes. Az idegenlégiósokat pedig büntetni kell (ugyanis sajnos őket nem lehet megakadályozni abban, hogy vásárra vigyék a bőrüket)!

Előzmény: Törölt nick (16)
Bu-Ta Creative Commons License 2011.05.17 0 0 47

:((

Előzmény: incidens (-)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 46

Magyar ember azért gondol szinte mindig összeesküvésre, mert széphazánkban köztudottan és nyilvánvalóan kb minden második (vagy tán még magasabb arányban) ügy mutyi, átverés, összeesküvés, hát tán van némi oka rá... De mellesleg világszinten sem sokkal jobb ez az arány... (pláne amihez az amcsiknak van közük és ugyebár jelen esetünk olyan helyen és olyan szervezetnél történt, amihez nagyonis van közük)

Előzmény: wok (38)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 45

Ez az ügy is bűzlik, legalább úgy, mint az Oszama féle közröhej.

 

A létező legbiztosabb, speciális aknaálló harci páncéljármű megborul (mert az pont olyan hogy egy padkától borul - háhóóógyne) és kitörik mind a 4 kereke (ezt így kb leírni is ultra röhejes, pláne ha voltunk katonák és láttunk már akárha egyetlen akárha 60 éves orosz páncéljárművet is életünkben) - aha ja értem jó rendben gratulálok... X)

Előzmény: Bal Lada (34)
Speedy González Creative Commons License 2011.05.17 0 0 44

Valahogy úgy.

Előzmény: Törölt nick (43)
drzsivago Creative Commons License 2011.05.17 0 0 42

Tudom, hogy izléstelen leszek, de nem tudom megállni, hogy le ne írjam: ....Ők a reform (Széll Kálmán terv) első áldozatai.

Legalább is a Fidesz ezt így kommunikálná, atévedés minimális kockázatával írom ezt le.

 

wok Creative Commons License 2011.05.17 0 0 41

köszönöm a tanácsot

Előzmény: Bal Lada (40)
Bal Lada Creative Commons License 2011.05.17 0 0 40

Most, hogy mondod... köszön, tehát valamit akar...

 

Menj, nézd alekoszt, az való neked, ne is gondolkozz sose, csak megterheled magad.

Előzmény: wok (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!