Keresés

Részletes keresés

nobolond Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1934

Igazad van : próbáld fel a szalonban - aztán ha megfelel, rendeld meg olcsóbban a Timecenter-től... :))))))) 

Előzmény: peter89x (1933)
peter89x Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1933

Tudom, persze, van ahol olcsóbb; de mindenképpen szeretném felpróbálni vásárlás előtt amit megvennék. A timecenter egyébként tényleg jó árakkal operáló bolt, belefutottam az elmúlt egy-másfél hónapban párszor én is.

Előzmény: nobolond (1931)
nobolond Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1932

(Be kell írni a pontos típust az oldal keresőjébe...)

Előzmény: nobolond (1931)
nobolond Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1931

Mondjuk errefelé nemcsak hogy olcsóbb, világos is van, és 10 eFt feltt házhoz is szállítják...

 

https://www.timecenter.hu/?l1=search&l2=plug_search&l3=search

 

 

Előzmény: peter89x (1930)
peter89x Creative Commons License 2019.01.03 0 0 1930

Én az 50e-t csupán felső határnak húztam meg, hogy ne valamelyik prémium (ár)kategóriás darabot kapjam tippnek zsigerből. Ahogy Te is mondod: 25-30e forint az, amit nyugodt szívvel ráköltök én is.

 

Nekem istenigazából a nap kijelzésén kívül más komolyabb igényem nincs az órával szemben (azon túl, hogy bírja a városi kerékpározás közben fellépő dolgokat); persze, ha lenne rajta időzítő az jó lenne, de akkor már valamelyik digitális darabról beszélünk, és nem analógról. Nem ragaszkodok foggal-körömmel az analóghoz amúgy, csak azok valahogy.. "felnőttesebnek" tűnnek.

 

Elsősorban annak a boltnak a webshopját nézem, ahonnan az órát fogom megvenni (csak rendesen az üzletben, ugye, próba után), ott találtam párat, ami azért nem néz ki rosszul. Tudom hogy javasoltátok a világos számlapot, hát, van ami ott nincs meg olyannal..

Casio háza tájáról tetszenek például:

 

MTP-1222A,

Edifice EF-121D-1A (bár itt a 12/6 számok nem tetszenek),

Beside BEM-111D-1A.

 

Aztán lehet, hogy a boltban meglátok mást is, ami tetszik, az is lehet, hogy nem is a Casio égisze alól.

Előzmény: nobolond (1929)
nobolond Creative Commons License 2019.01.02 0 0 1929

(Bocs ! - eszemben sincs párkapcsolati tanácsokat adni... Hogy is jönnék ahhoz...?)

 

Térjünk csak vissza a  Casiok-hoz !

 Van már kialakult elképzelésed ? (Casio-családon belüli altípus, műszaki tartalom, kivitel, elvárások, kinézet...)

 

Nem azért mondom, de én a korábban jelzett 50 eFt-ot túlzottnak tartom - szvsz 25, de max. 30 eFt a reális - én többet nem adnék akármilyen óráért se...

(Na persze, van, aki ragaszkodik a Rolex-hez, az nagyságrendileg is teljesen más kategória...)

Előzmény: peter89x (1928)
peter89x Creative Commons License 2019.01.02 0 0 1928

Nagyon határozott, nagyon makacs és hát.. a kocsis néha elbújhatna mögötte.

Nem különösebben hiszek benne, de az ő csillagjegye skorpió, és piszkosul megvannak neki a személyiségjegyek. Sokszor van szükség az én mérlegségből fakadó nyugalmamra és "lavírozóképességemre". :-)

 

Mondjuk azért a tulajdonságáért én sem vagyok maradéktalanul oda, hogy olykor a körülményekről totál megfeledkezve engedi szabadon a száját.. ráadásul néha nem is érti, hogy miért szólok rá.

Előzmény: nobolond (1927)
nobolond Creative Commons License 2019.01.02 0 0 1927

Lehet, hogy más papucsnak nevezne - én nem - rendkívül fontos egy házasságban a békesség és a kompromisszumkészség.

 

(De azér' elég határozott "fehérnép" a Te asszonykád... :))))

Azt csak remélni tudom, hogy az ominózus mondatát - a "be nem menésről" - nem szó szerint idézted, a kipontozott részre gondolok....

Egy nő legyen szemérmes, nemhogy ne beszéljen így, de piruljon el, ha ilyesmit hall...- szerintem...

 

Na persze én nagyon maradi vagyok... :))))))

Előzmény: peter89x (1925)
qkac1111 Creative Commons License 2019.01.01 0 0 1926

Tudod mit mond a székely a nejének?

 

ASSZONY, TUDJAD HOL A HELYED!!!

 

Előzmény: peter89x (1925)
peter89x Creative Commons License 2018.12.31 0 0 1925

Hát, az éjjeli szekrényen van ez a digitális világítós óra... :-)

Ma voltunk más okból kifolyólag a bevásárlóközpontban, asszony kérdezi: bemenjünk az óráshoz? Mondom persze, hátha látok valami rám valót. Az ajtó előtt satufékez, "ja ez az idióta p.csa eladónő van bent? Akkor be nem megyünk!". Nem volt teljesen tiszta az összefüggés az eladó személyisége, és a boltbamenetel célja között, de rá hagytam.. Mondott valami homályosat arról hogy majd szombaton eljövünk órát venni, de én már csak legyintek erre..

Tudom, jöhet, papucs vagyok.. :-)

Előzmény: nobolond (1924)
nobolond Creative Commons License 2018.12.31 0 0 1924

Óra nélkül lépsz át az új esztendőbe ...?  :)))))))

Előzmény: peter89x (1923)
peter89x Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1923

Ó, jó tipp, észben tartom majd!

Mondjuk azt tényleg sosem értettem, hogy néhány boltban miért vannak olyan lámpák feltéve, amik a napfényt is elhomályosítják...

Előzmény: H_G (1922)
H_G Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1922

Szalonban azért vigyázz, ott olyan fényár van, amivel később alig találkozol a napi használat során és ez a leolvashatóságot illetően maximálisan félrevezető.

Előzmény: peter89x (1921)
peter89x Creative Commons License 2018.12.28 0 0 1921

Jelzi, basszus, a hajnal kettőt nyüszögve, hogy pisilni kell. Mondom jóreggelt neked is. :-)) Hajnalba se' jártam még a lakótelepen.

A döntés valószínűleg a szalonban fog megszületni, mikor élőben látom az órákat, felpróbálom, megérzem őket. A kérdés, hogy mikor jutok el. :-)

Előzmény: nobolond (1920)
nobolond Creative Commons License 2018.12.27 0 1 1920

És ez a kutyuli jelzi az időt ? :))) Negyedóránként vakkant, óránként ugat ? :))))))

 

(Na jó, nem froclizlak, mert még esetleg elsieted, nem gondolod át kellően... És ezt most nem gúnyosan írom, hanem komolyan.

"Azt mondja az írás", hogy : ha nem tudsz dönteni, akkor ne is dönts - addig, amíg a döntés meg nem érlelődik...)

Előzmény: peter89x (1917)
peter89x Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1919

Nem off ez, köszönöm hogy megosztottad a tapasztalatod!

Ha ennyien mondják, mindenképpen megéri szem előtt tartsam ezt is.

Előzmény: Amerigo61 (1918)
Amerigo61 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1918

Bocsánat, hogy offolok, de megerősíthetem, hogy a sötét számlap valóban nehezebb olvashatóságot jelent. Anno ezt a TIMEX órát választottam, mivel a sötét számlap nagyon megtetszett, és végül is nem bántam meg, de kompromisszumot kellett kötni. Félhomályban - ahol a világos számlapú óra még simán olvasható - számlap világítás kell kapcsolni (INDIGLO) gombbal. 

 

https://www.amazon.com/Timex-T49900-Expedition-Rugged-Digital/dp/B0083XFGQO

peter89x Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1917

A kérdést megelőzvén: se széna, se szalma.

Jól sejtettem, hogy megint a feleségemen fog múlni; felmérgelte magát a rengeteg emberen, és közölte, hogy akkor végeztünk a bevásárlóközpontban. Jóval később jutott eszébe, hogy ja, az óráshoz meg be se mentünk.. mondom már mindegy.. :-)

 

Nem baj, most megértem, hogy nem ez volt neki a legfontosabb.. ma bővült a család.. örökbe fogadtunk! :-) A közeljövőben talán eljutok venni magamnak órát - szerintem egyedül megyek..! :D

 

peter89x Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1916

Köszönöm a tippet! Vele is találkoztam a Zvekker oldalán, szerintem belőle a boltban is lesz. Mindenképpen akarok majd vetni rá egy pillantást. :-)

Előzmény: qkac1111 (1915)
qkac1111 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 1915

Egy javaslat:

Casio ERA-110D-2A

Árban még pont belefér, látod is, szép is, no meg vissza is számol.

Előzmény: peter89x (1914)
peter89x Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1914

Igen, az az egyik legnagyobb nehezítés a dologban, hogy a kronográf funkció a stoppert foglalja magába; visszaszámláló komplikációt nem is láttam még analóg darabon. Ezért vacillálok azon folyamatosan hogy milyen órát is válasszak..

Sosem tettem könnyűvé az életemet. :-)

nobolond Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1913

"Alapvetően az analóg órák tetszenek..." 

ámbár :

"...de ha az órán lenne visszaszámlálás funkció, azt napi szinten használnám."

Így aztán nem lesz könnyű a döntés....:))))

Előzmény: H_G (1912)
H_G Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1912

Szerintem a GW-M5610 jó ötlet volt, az a lehető legpraktikusabb óra.

 

Előzmény: peter89x (1908)
nobolond Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1911

A sötét számlapot mindössze csak a "láthatóság" miatt írtam, semmi más miatt...

Saját "praxisom" : X városomban a buszok menetrendszerűen jönnek-mennek,(sajna nem programozottan, hanem szinte minden órában másképp, "igazodva az utazóközönség igényeihez...") ilyenkor egy rápillantás az órára, hogy mikor épp melyik jön, aztán spuri...

Ha ilyenkor a mutatók beleolvadnak a "setét számlapba" az időveszteséget okoz(hat), és a busz esetleg már el is ment... Mindössze ennyi...

Előzmény: peter89x (1910)
peter89x Creative Commons License 2018.12.26 0 0 1910

Köszönöm szépen a kimerítő választ! Nagyjából körvonalazódik, hogy valamelyik Edifice lesz a vége, ha Casio háza táján maradok.

 

Óra szaküzletre gondoltam, noha ők szalonnak hívják magukat (zvekker.hu a webshopjuk, gondolom nem baj hogy ezt így leirom). Sokszor elmentem már az üzlet mellett, szédítő ami ott bent van..

 

A fém szíjban biztos voltam én is, viszont miért nem jó a sötét számlap? Mert sötétben nem lesz jól leolvasható a kontraszthiány miatt?

Előzmény: nobolond (1909)
nobolond Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1909

A szemtengelyferdülés igenis számít ! - szerintem...

 

(Ha az nalóg órákat preferálod)

- jól különöljenek el a mutatók és a számlap, vmint a mutatók is egymástól - akár színben is... !

- nem javasolnám a sötét -  pl. fekete - számlapot,

- ne legyen túlzsúfolt, de azért legalább a hónap napját mutassa...!

- a kéz izzadása miatt nemesacél tokot és fém szíjat javasolnék (saját tapasztalat : az izzadságtól a műanayag hátlap randa zölde elszíneződést kapott...) -

igaz ugyan, hogy a legújabb fekete műanyag tok ás fekete műanyag szíj esetében ez állítólag nem áll fenn...- viszont az ilyen szíj lyukjai egy idő múlva kitágulhatnak, vagy elszakadhat.

 

"...megyünk az asszonnyal az óráshoz."

 

- az "órás" szó szerint értendő ? (Csak mert az óraszaküzletekben általában bőségesebb a választék, mint egy órás(műszerésznél)...

- a feleségednek a "szépséghez" lesz érzéke (mint a nőknek általában), Te pedig hozzáteheted a praktikusságot, és máris "kikerekedik" a döntés...! :))))

Előzmény: peter89x (1908)
peter89x Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1908

Igen, azt hiszem igazad van: én magam sem tudom maradéktalanul, hogy mit is akarok. Segíts(etek) rájönnöm! :-))

 

Elsősorban a praktikumot igyekeznék szem előtt tartani, vagyis lehetőség szerint legyen strapabíróbb, bírja a kisebb ütődéseket, a kéz izzadását, alkalmanként akár az esőt is.

Sokat bringázom, tavasztól kezdek futni; ezek közben hatékonyan lehessen használni.

Irodában dolgozom, dress code nincs. Viszont szoktam esküvőkön fotósként dolgozni.

Alapvetően az analóg órák tetszenek, de ha az órán lenne visszaszámlálás funkció, azt napi szinten használnám.

Az éjszakai láthatóság (EL/LED) nem alapkövetelmény.

Szeretem a minimalista kinézetű holmikat, nem vagyok divatmajom.

Nem vagyok szemüveges (csak szemtengely-ferdülésem van, ha számít :-) ), ősszel töltöttem a 29.-et.

 

Kihagytam valamit? Ja, igen: a vásárlásra szánt keret legfelső határa 50e forint.

Ha minden igaz, csütörtökön megyünk az asszonnyal az óráshoz - is, úgyhogy egyelőre feltétellel kezelem az időpontot.

Előzmény: nobolond (1907)
nobolond Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1907

(Mondjuk engem "érdekűűsz..." :)))) - de már "nem egészen látom tisztán" mit szeretnél / milyen elvárásaid vannak az órával szemben...

 

Ha rám hallgatsz...(...azt csinálsz, amit akarsz... :)))) - na szóval : én azért többé-kevésbé határozott elképzeléssel indulnék el vásárolni - tekintve, hogy a választék nagyon gazdag, és ha az ember (a vásárló) egy "csilivili" kivilágított óraboltban felpróbál egy karórát lehet, hogy "megszédül" annak a szépségétől, és nem biztos, hogy "praktikus szempontokat" is szem előtt tart a döntésnél - aztán utólag bánja... ("Mégis azt a másikat kellett volna venni, túl nagy, túl kicsi, túlzsúfolt a számlapja, nem lehet jól látni...")

 

Summa summarum : a döntésben mind a szépségnek ("csinosságnak", divatosságnak -hisz az óra nem utolsó sorban divatcikk is ! ) mind a gyakorlatias elveknek érvényesülnie kell. (Utóbbiról már korábban írtam : ha pl. szemüveges vagy célszerű a jó leolvashatóság, és a nem túlzsúfolt számlap - de azért : "De jó volna, ha még ezt is tudná...!", " Ha kivilágítható lenne... " , "Ha a strandoláskor nem kéne levetni, és nem kéne félni az ellopástól...")

Ugyanakkor nem tudom, hány éves vagy, és pl. esetenként jársz-e "előkelő helyekre" - egy elegáns öltönyhöz nem biztos, hogy illik pl. egy ormótlan, vastag búváróra...

 

Nade : a döntést senki sem hozhatja meg helyetted - úgyhogy : HAJRÁ... !

(Mindezt semmiképp se vedd sürgetésnek, nehogy aztán meggondolatlanul dönts... !!!)

Előzmény: peter89x (1905)
GMate19 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 1906

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek Casio Edifice EF-527D típusú órához magyar használati utasítása?
Egy szkennelt verzió nagyon jól jönne.

peter89x Creative Commons License 2018.12.24 0 0 1905

Nézegetem az órás kínálatát a neten, hogy mire eljutok a boltig, kevesebbet töprengjek ott mint amennyi már ciki lenne.

Edifice vonalon képről vagy túlzsúfoltnak, vagy kevésbé szépnek látszódik a legtöbb.. Élőben gondolom azért más a helyzet.

Egyre jobban hajlok a G-Shock széria fele, a kellemesen retro GW-M5610-el folyamatosan szemezek egy hete..

Van valakinek tapasztalata az ana-digi órákkal kapcsolatosan azon a téren, hogy melyik nem akkora "krumpli"? Azokat is néztem, de valahogy nagynak tűnnek azok is..

 

Áh, kit érdeklek.....

.. boldog Karácsonyt Nektek! :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!