Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.29 0 0 446
Van egy Tértechnológia c könyve, Kornétás Kiadó, 1998. Itt a vákuumenergiát a kvantumállapotokból vezeti. Tudomásom szerint az elektron kvantumállapotai nem minden vonatkozásban követik a relativitáselméletet. A levezetésének egyik hibáját ebben látom.
Előzmény: titkom (442)
Callie Creative Commons License 2010.08.29 0 0 445

Az én anonim, s nem épp barátságos, de szándékom és véleményem szerint bántó, s talán sértő hangú levelemre

 

Nem világos ez. Ha írtál egy szándékoltan "bántó,talán sértő"  levelet, akkor nemigen várható, hogy érdemben foglalkozzon vele.

Persze reagálhatott volna máshogy is, pl.megadhatta volna, kon krétanmelyik könyvé hányadik fejezetében van a megfelelő válasz szerinte. Valószínűleg úgy vette, hogy kapott egy 153.csesztető levelet, és visszavágott egyet rá. 

Előzmény: titkom (442)
dvhr Creative Commons License 2010.08.29 0 0 444
Eddig Pokol Béla volt olyan, aki vitapartnereit könyvei elolvasásával büntette.
Előzmény: titkom (442)
titkom Creative Commons License 2010.08.29 0 0 443
Előzmény: titkom (442)
titkom Creative Commons License 2010.08.29 0 0 442
Megjött Egely "válasza": nem lepett meg...

Az én anonim, s nem épp barátságos, de szándékom és véleményem szerint bántó, s talán sértő hangú levelemre a "gerinctelen" jelző nem épp azt mutatja, amit E.Gy.-ről eleddig gondoltam... szvsz egy korrekt kérdést tettem fel, amire nem válasz, ami írt.

Van itt valaki, akinek van könyve tőle, amiben korrekt leírás van Egely CO2-es ötletére?
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (334)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 441
Köszi.
Előzmény: JEFFREY (440)
JEFFREY Creative Commons License 2010.08.28 0 0 440
Ne válaszolj neki, mert ez a belövése, hogy mindenkibe beleköt, és ha rácuppan egy témára arról nem száll le. A nikneveit váltogatja volt már Ő polárber, partifecske és tucatnyi más. Utoljára a tavaszi kampányban volt aktiv, úgy látszik megint gép közelébe jutott.
Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 439
Nézd már meg te szerencsétlen, ki írta el Clinton nevét, ne vádolj vele boldog-boldogtalant.
Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 436
Semmi, semmi. Aludj jól.
Előzmény: Törölt nick (435)
Navorsky Creative Commons License 2010.08.28 0 0 434
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 433
Ittál? Mégcsak nem is a fizikához értő "partnerem" tévesztette el a személynevek írását. Nézz már utána!
Előzmény: Törölt nick (432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 431
Ezt ugye nem nekem címezted? Akire gondoltál, annak elnézem a helyesírási hibáit, mert nagy tárgyi tudással rendelkezik. Valószínűleg nem magyar nyelvterületen él, de ezt én nem firtattam nála sohasem.
Előzmény: Törölt nick (430)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 429
Ez csak neked röhejes, de vannak itt olyanok is, akik konyítanak valamit a fizikához. Én pl. élvezettel olvastam Callie hozzászólását, és egyáltalán nem volt pózolás, ismerem Callie képességeit. Ha pózolt volna meg sem értetted volna egyetlen szavát sem. Szerintem kellő szerénységgel fejezte ki magát.
Előzmény: Törölt nick (424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.28 0 0 427

Az amerikai neokonokban és neolibekben az a közös, hogy a mainstream modell feltétlen hívei. A mainstream modell pedig megbukott a világon, csak az USA-ban tartja magát. De ez nem is csoda egy mestreségesen fenntartott gazdaságban, amelynek a világ finanszírozza a külső adósságát és a költségvetési hiányát is.

Az USA gazdasági rendszere tehát nem mérvadó a többi ország számára, hiszen nincs még egy ország, amelynek hajlandó lenne a világ finanszírozni az adósságait.

Előzmény: JEFFREY (417)
Callie Creative Commons License 2010.08.27 0 0 425

off

Valóban hamarabb rájöhettem volna, hogy te csak alantas személyeskedést űzöl a téma ürügyén; elnézést a figyelmetlenségemért.

Előzmény: Törölt nick (424)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.27 0 0 423

Schiffert levették a napirendről.

Jogosan,elég fársztó volt

Callie Creative Commons License 2010.08.27 0 0 422

Elhamarkodottan hajtogatod az előítéletes izédet, anélkül, hogy valóban megértetted volna, amit mondtam.

Én "állok messze a tudománytól és a logikától"? Vicces vagy - amellett, hogy semmi közöd hozzá, hogy én "hol állok", ami természetesen nem is tárgya egy topiknak sem.

Előzmény: Törölt nick (421)
Callie Creative Commons License 2010.08.26 0 0 420

Megnéztem.

 

1. Az előadás "kemény magja" a sablonos idézeteken és a gúnyolódáson kívül az, hogy Orosz szerint Egely a tárgyalt könyvében rosszul magyarázza el a Noether-tételt az energiára vonatkozóan, és hibásan próbálja visszafelé alkalmazni. Valamint két-három konkrét mechanikai kísérletét hibás számítással kíséri, mert kihagyja az energiamérlegből a kölcsönhatási tagot.

 

2. Ezekben Orosznak nagyon valószínű, hogy igaza van - amit az előadás kivetítőin látni, abban tényleg olyan bekezdések látszanak, amiken a Noether-tétel részben félreértelmezve szerepel. A kísérletekhez tartozó számításokat nem mutatja úgy, hogy valóban meg lehessen ítélni, Egely könyvében tényleg tévesek azok a részek. De valószínű, hogy úgy van, hiszen olyan öngólt Orosz nyilván nem rúg, hogy valaki az előadás után odaviszi neki a könyvet, hogy "de hát nézze, ott vannak azok a tagok a számításban, amikről maga azt állította az előbb, hogy hiányoznak".

 

3. Általában is, az  a törekvés, hogy a klasszikus mechanika által jól kezelt területen belül találjon valaki az energiamegmaradást explicit sértő jelenségeket, elég kilátástalan próbálkozás - és amennyiben Orosz ezt kritizálja, igaza van. A szóhasználata persze túlzó és helytelen, hiszen az, ha valaki nem érti jól a differenciálható szimmetriák és a megmaradó mennyiségek közötti összefüggés részleteit, és nem helyes következtetéseket is hajlamos levonni belőlük, nem a "csaló áltudós" esete, hanem egyszerűen nem tudja elég jól a fizikának ezt a részét.

 

4. Mindez nem érinti a vákuumenergia gyakorlati hasznosítására való próbálkozások témáját, ami Egelyiék fő célkitűzése, ha jól tudom. Ott nem a Noether-tétel hibás visszafelé alkalmazásáról van szó; illetve a kvantumfizikában amúgy sincs olyan egzakt energiamegmaradás, mint ami a klasszikus mechanikában. Illetve nem egy első-vagy másodfajú örökmozgó létrehozása a konkrét cél, hanem egy energiaforrás "megcsapolása".

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (391)
evil linguist Creative Commons License 2010.08.26 0 0 419
Hagyd már abba, nem bírja a rekeszizmom. Hogy lehet ennyi marhaságot összehordani?
Előzmény: JEFFREY (417)
JEFFREY Creative Commons License 2010.08.26 0 0 417

Jobboldaliak a neokonok, aminek jeles képvíselője volt az ifi Busch akinek az előképe Techer politikájával indult. A neolibek és eszmerendszerük Klintonhoz köthető ami egy globalista(internacionalista) baloldali eszmerendszerrel a töke szabad áramlásának adott teret. Igaz a neokonok is ezt a vonalat vitték.

 

Ma általában ezek az írányzatokat nem lehet egymástól egyértelmüen elkülöniteni, hísz nincs jobb-bal elkülönülés bizonyos területeken. Keverednek, valami talán az értékrend meghatározásában találunk külömbségeket, s igazán a nemzeti és globalista felfogás ad tájékozodásí pontot. 

Előzmény: Holdkooros (416)
Holdkooros Creative Commons License 2010.08.26 0 0 416
A neoliberálizmus egy szélsőségesen JOBBOLDALI irányultság. Konzervatív: szeretné megőrizni a kizsákmányolást, a különféle társadalmi rétegek közötti különbségeket...

Joschka Fischer legfeljebb 1999-ig volt baloldali - miután beállt a Jugoszlávia elleni háborúba, és pártjából akit tudott, magával vitt, már nem...
Előzmény: JEFFREY (414)
evil linguist Creative Commons License 2010.08.26 0 0 415

"Talán okosabbak leszünk."

Te??? Persze a remény hal meg utoljára :DDD

Előzmény: JEFFREY (414)
JEFFREY Creative Commons License 2010.08.26 0 0 414

A magyarországi szabad demokrata szövetség a kezdeti definiciójuk után nagyon hamar átalakult egy baloldali liberális jobban mondva neoliberális vonalra és ráadásúl a nemzeti értékeket kiirtotta a szótárából is. Nem véletlen, hogy a rendszerváltás után a német FDP volt a testvérpártjuk, s azután lassan elhalt ez a szál és a zöld Joschka Fischerrrel fémjelzett színtén baloldali párttal tartották a kapcsolatot.

 

Az EU.-ban is kétté oszlottak a liberálisok jelenleg is két külön frakciójuk van. A nemzeti inkább jobboldalhoz sorolják magukat valamint akik inkább baloldaliak s sokan közülük a zöldekkel vannak szövetségben. Az LMP az utobbihoz csatlakozott.

A zöldek baloldali néha szélbal akciókkal, zöld "terrorral" tarkitott nézetekkel is kacérkodnak. Most a büvös "fenntartható fejlődés" szlogennel ökoszociális eszméket terjesztve, szegénységelleneség, jogvédő, kissebbség párti eszmék másság stb is felbukkannak.

 

Kiváncsi vagyok a Hir-TV europai híradójára ami héten lesz, mivel elözetesben mintha pont ezzel a témával foglalkozna, hogy milyen kapcsolatokat épített ki az LMP nemzetközi színten. Talán okosabbak leszünk.

Előzmény: Holdkooros (413)
Holdkooros Creative Commons License 2010.08.26 0 0 413
Eléggé zavaros, amiket írsz... De ami a SZDSZ-t illeti, lényegében jobboldali párt, meglehetősen távol áll az anarchista eszméktől (az A. tkp. a kommunista ideológiák egyik változata, elveti a szabad versenyt, a kizsákmányolást stb. - az SZDSZ számára szent fogalmakat)...

Hogy honnan nőtt ki a LMP, annál fontosabb az, hogy HOVÁ fog nőni... miként pl. Demszky G. esetében is fontosabb az, hogy mit tett az elmúlt 20 évben Bp-en/tel, mint az, hogy óvodáskorában maoista röplapokat terjesztett... Schm. P.-t sem amiatt kell elsősorban szeretni, amit csinált vagy nem csinált 1984-ben, hanem, amit MOST tesz/nem tesz...

Előzmény: JEFFREY (409)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 412
Ezt értem, de most már belédfáradtam.
Előzmény: Callie (411)
Callie Creative Commons License 2010.08.26 0 0 411

Talán azt nem értetted meg eddig, hogy a vákuumenergia létezésének kísérleti kimutatása korántsem azonos a gyakorlati hasznosításának kísérleti kimutatásával.

 

Az elsőre van sok bizonyíték régóta - a második lehetősége nyílt kérdés; arra még nincs.

Előzmény: ÁtlagFf_1963 (410)
ÁtlagFf_1963 Creative Commons License 2010.08.26 0 0 410
Akkor a világ energia problémai megoldva. Ez is kipipálva.
Előzmény: Callie (408)
JEFFREY Creative Commons License 2010.08.26 0 0 409

A napokban hallottam, hogy Sólyom, aki úgye nagyon örvendezett a új "zöld párt" bejutásának a parlamentben, Schiffer aki utalt nemzetközi kapcsolataira hogyan is függ össze. Sólyom, aki létrehozta a "Bölcsek Tanácsát" akinek a munkája során a Tisztelt Elnőkünk már könyvben foglalta össze a munkásságát (24 órán belül Schmitt Pál választása után), arról elfelejtkezett korrábban tájékoztatni a nagyérdemüt, hogy ott tevékenykedett a jelenlegi francia zöldek Ep képviselője(ezért hagyta el a tanácsot), aki vad szinte anarhikus akciozó szélbal beütésű szociál öko eszméket való csajszi, aki Sárközi ellen akar indulni 2012.-ben KE.-nek kitöltve az ürt a francia baloldal összeomlása és szétziláltsága helyzetének kihasználásával. Na korrábban ezek az szdsz legszorosabb szövetségesei voltak a német Joschka Fischer zöld pártjával(akik a 68.-as lakásfoglalok és a Mainhoff, Vörös Brigádokból kiváltakból) alakult, maj a francia Bendict (EP) aki németországba menekült a francia hatóságok elől a pedofil vádak elől és mint német képvíselő, tán most frakcíóvezető az EP zöldeknél.

 

Hiába nincs olyan titok ami ki nem derülne előbb-utobb. Az LMP akárhogy is probálkozik az szdsz eszméiből és nemzetközi kapcsolat rendszeréből kinőt trojai faló, Sólyom nem tudom, hogy tisztába volt-e azzal, hogy mire használják az elvakult "zöldséges, bazsarózsás mániáját", vagy hiusága okán ezt nem látta.

 

Most érthető, hogy a fidesz még a közelébe sem akarta látni sem az KE posztnak, de még az alkotmányozás folyamatában sem.

 

Igaz ezt nagyon diplomatikus és magasztaló szöveggel( méltatták) tárták a nagyérdemű elé, de a háttérben minden világos volt.

 

Egyet nem értek, hogy a egy magyar bölcsek tanácsának hogyan lehet tagja egy francia zöldmozgalomban is kétes hírű csajszi. 

Előzmény: Holdkooros (407)
Callie Creative Commons License 2010.08.26 0 0 408

Újra elismételted ezt a dezinfomációt:

Amit írtál az  mind elmélet volt. Semmilyen kísérleti igazolás nem volt semmihez.

 

Megadom egy, a Casimir-effektusról szóló áttekintő munka linkjét:

 

Casimir-effektus-vákuumenergia

ennek hivatkozásaiban 14 sikeres kísérleti kimutatásról szóló közleményt sorol fel.

 

Bár az eddigi hozzászólásaid alapján nem elvárható, hogy egyszerű magyar és angol mondatok alapján korrigáld súlyos tévedésed, csodák azért előfordulhatnak.

Előzmény: ÁtlagFf_1963 (401)
Holdkooros Creative Commons License 2010.08.26 0 0 407
Ha „...biztosan kompromittálni lehetne ezt a kártékony alakulatot, az LMP-t...” akkor csak a LMP-nál nagyságrendekkel kártékonyabb alakulatok maradnának a plitikai színpadon.
Előzmény: ÁtlagFf_1963 (405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!