Keresés

Részletes keresés

riminyák Creative Commons License 2012.11.30 0 0 704

A dolog összetett de nem olyan bonyolult.

A nyugdíjas javarészt ha kedvezményes bérletet vesz is relatíve drágábban utazik. 

Nyilván nem naponta teszi, nem sorolom.

Más eset amikor alkalmilag teszi, nagyobb távolságot megtéve. 

 

Azonban valóban meg kellene vizsgálni a tényleges bevétel növekedést. Ha nyuddíjas kiesik

az utazás lehetőségéből, nem fogja fizetni azt az összeget sem amely sokak szerint felháborítóan "kevés". Lehet csökkenteni a járatokat? Nem hiszem! Az elviselhető napközi járatok így is surolják a alig valami és a semmi határát...

borzassün Creative Commons License 2012.11.30 0 0 703

Nos valóban nem elsősorban a Hornjegyes nyuggerek vitték és viszik csődbe a tömegközlekedést,de azért az általam megjelőlt halmazba tartozók is hozzásegítik és nem pedig gátolják.

 

A nyugdíj összegéhez kötés gondolatával pedig kissé vitába szállanék.

Először is azért mert mindenkoron a hivatalos és megállapított összeget veszi ilyen esetben figyelembe a tv. alkotó

Másodszor ismerek olyan nyuggert,akinek hivatalosan alig van nyugdíjja,azonban zsebbe adózatlanúl csak az én ismereteim szerint annak az 5X-ét keresi fekete melóból és közben meg fennhangon sír,miközben brutál jól él.

 

A kedvezménymegvonást pedig igen is nem fokozatosan, hanem egy lépésben bejelentve és kész.

 

Arra pedig, hogy üresen járnának a vonatok és buszok.

 

Hát nem hinném hogy így lenne, csak egyszerűen egy szervezési átgondolással kellene megoldani,mert mondjuk csúcsközi időkben nem kellene dupla piros vonatot szaladgáltatni,meg nem kellene csuklós busznak oda-vissza tényleg üresen mennie. Ennyi az egész. ja hogy az ésszerűség az nem járható út.

Még annyit mielőtt erre is kitérnénk. Azoknak a vonatoknak és buszoknak a vezetői,akik dupla vonatot,vagy csuklóst vezetnek, azok képesek a szimpla vonatot és sima egyterű buszt is vezetni, így még a munkaerő feleslegessé válás sem merülhetne fel.

 

Ja és természetesen a spórolás. A közlekedési vállaltoknál a vezérek jövedelmének 50%-os csökkentése,mellékes javadalmak megvonása, mindenféle hereverő ember munkára fogása és a bértábla szerinti jövedelemmel díjjazása(nem személyi bérrel) oszt mindgyá lenne megtakarítás,amit vissza lehet egy ilyen szinte nonprofit ágazatba pumpálni.

Előzmény: X ANTI (702)
X ANTI Creative Commons License 2012.11.28 0 0 702

Ha már csak a nyuggerektől lenne veszteséges a tömegközlekedés, jó is volna.

Akkor sem életkorhoz kötném a kedvezményeket, hanem a nyugdíj összegéhez.

Ha mégis megvonás kellene, akkor is előre kiszámíthatóan, fokozatosan. Ember módjára, nem eszetlen akarnok stílusban.

Az a gyanúm, ha elvennék ezeket, egyetlen vonatot sem spórolnának meg. Legfeljebb félig üresen járkálnának.

A gázolaj vagy a mozdonyvezető bére, TB-je nem lenne kevesebb. Bakterből is ugyanannyi fogyna.

 

Előzmény: borzassün (701)
borzassün Creative Commons License 2012.11.28 0 0 701

nos a megvonásban sajnos fűnyíró elvet alkalmaznak ez szemmel látható.

 

mert vannak "Horn jeggyel" rendelkezők akik naponta beutaznak büdöspöstre és mennek a Rózsadombi villába bejárónősködni zsebbe adózatlan havi 100 ért, meg vannak az egész nap a panelban a seggüket vakaró unatkozó

k akik békamenetre járnak veresre rúzsozott szájjal és naponta utazgatnak vonattal,távolsági busszal és helyi közlekedési eszközzel passzióból túrázni, meg fürdőzni,meg barátnésan csavarogni

 

és vannak akiknek ha volna 1 évben mondjuk 5 db legalább 50%-os kedvezményre jogosító utazási lehetősége az is jó volna.

 

Helyesnek tartom mint nyugdíjas, hogy a tömegében az első kategóriába tartozó unatkozó népitömegű réteg miatt is szünjön meg az ingyenes kiváltság, és a tanulók megítélésével kerüljenek egy sorba.

 

 

JAH!!!! hogy a sok bírkamenetes akkor nem fog majd odavoksolni. Pedig ha tudnák az okosok, hogy hogy összefosta magát a sok agyhalott amikor meghallotta a regisztrálni kell, ha szavazni akarok kifejezést. Azt hiszik az ökrök, hogy akkor majd tudni fogják kire X-et és majd jól megbosszúlják Hiszik soka. -bocs a kitérő szövegért-

Előzmény: Diótörő (699)
X ANTI Creative Commons License 2012.11.28 0 0 700

A hitközség? Viccelsz? Egy kis hatalomért eladta magát 1000 évvel ezelött.

Jézus kiket kergetne ki ma elsőnek a templomokból szerinted?

Előzmény: borzassün (698)
Diótörő Creative Commons License 2012.11.27 0 0 699

És akkor nemsokára lenyúlják a nyugdíjasok 50 és 90 %-os kedvezményét, mert mi nem vagyunk öregek.

Tavaly mentem nyugdíjba, nem sokáig élvezhettem. Azért valahogy fokozatosan kellene kivezetni.

Nem azért, hogy nekem jó legyen, hanem több millió öregnek,miket mondok fiatal nyugdíjasnak.

Csak pár darab 50 %-os ticket megmaradhatna

Vannak vidéken rokonaim temetőkben, csak a legtávolabbihoz az IC jegy  tízezer ft-ba kerül.

Nekem nem vesznek vadi új Skodákat, én vonattal járok.

Na mindegy, az Isten verje meg őket ott, ahol vannak.

borzassün Creative Commons License 2012.11.27 0 0 698

Ez a brutális méretű emberfajhoz tartozó a nyugdíjasokkal is ugyan ilyen szívtelen módon viszonyúlt,miközben maga meg saját bevallása szerint is havonta milliós nagyságú jövedelmet vág zsebre.

 

Azon csodálkozok, hogy a helyi római katolikus hitközösség hogyan tűri meg maga között ezt az egyént. Milyen lekiismerettel megy ez be a templomba imádkozni és hogy kaphat feloldást ilyen bűnök alól? MIlyen lekiismerettel veszi magához az úrvacsorát?

 

Ha annak az egyházközösségnek a tagjai eltűrik maguk között,hát akkor meg van azokról is a véleményem. Az ilyet már régen kiközösítettem volna a helyükben. Érezze már meg a számkivetettségét és csak csaholjon a csutitörp lábánál a maradékért megalázva,mintsem,hogy itt az általa megnyomorítottak között királykodjon.

Előzmény: erdlako007 (697)
erdlako007 Creative Commons License 2012.11.27 0 0 697

Aradszki András képviselő részére!

 

Mivel az "úr" titulus bizonyos alapvető emberi tartást feltételez, azért csak így szólítom meg!

Gratulálok most már utólagosan ahhoz a gombnyomásához, amivel egy ALKOTMÁNYELLENES törvényt megszavazott a hajléktalanok ügyében. Vagy ennyire aljas és gátlástalan vagy tudatlan.

Most már nem csak egy átlagpolgár véleménye ez, hanem a barkácsolt saját kotmányukba is ütközik!

Ha már az emberiesség kihalt a KDNP-ből is.

Majd Isten lesz a bírájuk! Vele szemben hatástalan a fülkeforradalom elmebaja.

 

Mindezt a most megszavazott becstelen és aljas választási törvény koronázza meg.

Az Úr elött nem védi meg a felcsúti Napóleon ebben biztos lehet!

 

Szégyellje magát!

riminyák Creative Commons License 2012.08.23 0 0 696

Bocs!

 

Hadd kérdezzem ha tudod, ezek a kiálló csővek helyettesítik a tisztítóaknát? Ez szerepel a tervekben is?

A bekötések szintén "T" bekötéssel készülhetnek, úgy mint a Felsővölgyin? (nincs akna)

Persze lehet új technológia az üzemeltető részéről, ez az ő cumija ha nem válik be.

 

Tudsz-e valamit van-e fedezete az útak problémaköréhez. Mit jelent a gyakorlatba? Sajnos erről a régi csatorna tulajdonosok tudnának mesélni!

riminyák Creative Commons License 2012.08.23 0 0 695

Köszi előre is!

 

Azért ahogy a dolgokat tették nem olvashattad. Ez csak az én és a szomszédok tapasztalatai alapján ismerheted meg.

Ezt röviden leírtam. Remélem kicsit összeszedettebb mint az első.

A gond az megint beletörölnek írásokba, eltüntetik. Igy jártam előtte.

De egy ilyen ügy annál több...

 

De arra kiváncsi lennék hogy az adatokról 400eFt/ ingatlan "használatidíj" mindegy...

A kétféle kivitelezésiár , az hogy az miért lesz más, drágább mi alapján amikor az elvégzett munka, árajánlat nincs köszönő viszonyba sem vele.

 

Ha vállalkozó vagy azt sem érted nyilván, egy tételes árajánlat miért nem a végzett munka. Nyilván nem lehet fixár.

 

 

 

Előzmény: pop-ey (694)
pop-ey Creative Commons License 2012.08.23 0 0 694

Olvastam a törökbálinti képviselő testület témába vágó előtrejesztéseit, határozatait, jegyzőkönyveit. Legalább is azt, ami a honlapjukon megjelenik. Azt hittem másfajta kutakodást is végzel. Mert érdekelne a is ami még ott nem olvasható.

Van egy hosszabb gondolatsorom az üggyel kapcsolatban. Ha lesz időm/erőm közreadom.

Előzmény: riminyák (693)
riminyák Creative Commons License 2012.08.23 0 0 693

Szerintem ha összerakod az anyagot világossá fog válni a turpisság.

 

Persze ennek volt egy folyamata, levelezés, kérdések, egy hölgyike kavarása (szervező), két különböző 

szándéknyilatkozat más-más árakkal.

 

A csatorna építés kuszasága, az hogy először a gerinc elkészült de nem lett a telkenkénti bekötés berakva.

A furcsa árképzés az ami a kisebb munkából a drágább felé vitte a dolgokat. Lásd jegyzőkönyvek!

 

A 39 kistelkes és a 3 nagy telek tulajdonos közös hozzájárulása a 30 milliós megálapodás folytán gyakorlatilag a 3 nagy mentességét 

hozta.( 39* 750.000 Ft )

 

Az hogy a 3 nagytelkes leágazása (200-as cső) már oda viszik a rendszert ahová akarják. Akkor meg a 400 eFT/ bekötési hozzájárulás hová lesz?

A 8 millios ÁFA visszatérítésről nem is beszélek.

 

Nem egyszerü igy leírni, végig kell nyálazni!

 

De hogy lehet elkérni a kistelkesektől elkérni 750 eFt-ot ami még a belső munkákat nem is tartalmazza.

 

Le kell mentenem!

Előzmény: pop-ey (691)
riminyák Creative Commons License 2012.08.23 0 0 692

Nem kaptad meg?

 

Elküldtem.

 

Ha valamiért nem ért oda irj.

Előzmény: pop-ey (690)
pop-ey Creative Commons License 2012.08.23 0 0 691

Természetesen: rejtvényként

Előzmény: pop-ey (690)
pop-ey Creative Commons License 2012.08.23 0 0 690

Érdekel az anyag, s gondolom mást is . Majd oszd meg velünk is!

Remélem abban majd nem rébuszokban szólsz, mert most több pontatlanságot tartalmaz írásod és bizony relytvénként kellet kibogoznom. 

A Törökbálinti Képviselő Testület még május 23-án, a 9/g. pontban tárgyalt a Felsővölgyi utcai szennyvízcsatorna ügyében, de határozatot nem hozott.

A "kb 12500 eFT/méter plusz ÁFa" ugye 12 550 Ft/m + ÁFA módon érthető?

Amúgy az egész ügy megoldása nagyon veszélyes EU-s és magyar jogi szempontból is. Nehogy mi érdiek igyuk meg ennek a levét is.

Előzmény: riminyák (689)
riminyák Creative Commons License 2012.08.22 0 0 689

Érdekel az anyaga?

 

Az egész egy rémregény!

 

Kezdődik egy 400 eFt-os díjról ami azt jelenti használhatják Törökbálinti oldalon is a csatornát. Azzal a kikötéssel a rácsatlakozást külön kell kiépíteni.

Nos erre készült egy árajánlat, igaz sem a méter, sem az egyéb nem igaz teljesen, kicsit felturbozott ár. kb: 12500 eFT/méter plusz ÁFa.

Ez valamiért 14 méter. (nálunk 10 méter sincs) Ez nem éri el ugywbár a 200 eFt-ot sem.

Aztán van még egy elképzelés, külön gyüjtővezeték stb. Ez a 400 eFt "alap dij" és még 350 eFT. Igy már 750 eFT ! az ár.

 

Ha belépsz Törökbálint május 26. rendkivüli akármi ( ülésre) akkor mind a két anyag látható egy 570 sFT körüli és a 750 eFt-os.

Azonban nem ez a tupisság az amit Érd adott az az olcsobb. (az úton át egyenkénti rácsatlakozás)

 

Aztán jön T. Mészáros ajánlata kizárolagosan a 750 Ft alapján , ez 30 millió összesen.

 

Aztán jön egy hantás önkormányzati szöveg, sajnos csak a 750 eFT-os variáció igaz, de at érdi kissebb áron adott kivitelezés de már a drágább ár.

 

Na csak úgy rébuszokba. De készül az anyag!

Előzmény: pop-ey (688)
pop-ey Creative Commons License 2012.08.22 0 0 688

Hamár!!!!

Törökbálinton nem közgyűlés, hanem testületi ülés van. Május 26-án nem volt testületi ülés. A Felsővölgyi utcai szennyvízcsatorna ügye a május 10-i rendkivüli testületi ülésen szerepelt, a  2. napirendi pontként. Valóban érdekes a téma érdi oldalról is.

Talán érdemes lenne több oldalról is megvizsgálni az egész témát!

Előzmény: hédergábor (686)
hédergábor Creative Commons License 2012.08.21 0 0 687

május...(bár lehet a juss lenne most a hála jussa, már ugye egyeseknek, bocs egy kis elírás!) Már megint a májam. 

 

Bocs!

Előzmény: hédergábor (686)
hédergábor Creative Commons License 2012.08.21 0 0 686

T.

 

Kimásoltam az omniózus Törökbálinti májuss 26-i.rendkivüli  közgyülés anyagát. ( ebből volt egy rész nekem is), de van más is.

Érdekes dolgokat vélek felfedezni annak fényében amilyen árajánlatokat irnak ott a kivitelezéstől függően.

 

Ha érdekel szivesen elküldöm! Mindenesetre ezt a nyomot megpróbáljuk felgöngyölíteni, valami nagyon büzlik Dániában.

Csak megjegyzem ebben az országban tök hülyének nézik a másik embereket. ( párt független!)

 

 

Előzmény: egy simabőrű (685)
egy simabőrű Creative Commons License 2012.08.21 0 0 685

Azért nem működne, mert gyarló emberekre épül minden "szervezet".

 

Ma Magyarországon az élet nagyon nehéz.

A párthűséget  jól megfizetik.

A seggnyalók viszonylag jól élnek.

 

Érden ez még nyilvánvalóbb.

 

Fordítva is így volt, csak akkor még ennyire nem voltunk mélyen.

Előzmény: hédergábor (684)
hédergábor Creative Commons License 2012.08.20 0 0 684

Pontosan erről van szó!

 

Sajnos már átéltem egyet-mást. 

Soha nem arról van szó az egyik párt vagy másik párt, az uram-bátyám a sógor-koma ez a kis Balkán ilyen. Nem tegnap és tegnap előtt kezdődött.

 

Arany János valamiért igen jól leírta a fülelmülefütty "bírói" itéletét. Mikszáth, Móricz de akár József Attila. A sor hosszú a tanúlság kevés.

 

Most hogy elkészült Felsővölgyi út. törökbálinti oldala kicsit belenéztem annak árajánlatába.

Eltekintve attól hogy sem a méter, sem a vizteleníés, zsalúzás stb. köszönő viszonyban sincs a tényleges munkával elcsodálkotam mert a méterenkénti ás 12000 Ft/méter valamennyi plusz áfa.

Ha ezt összevetjük a végleges haráccsal el sem tudom képzelni az amúgy sem reális túlárazott első változat hogyan lett kb: 30000 Ft/méter?

 

Tudja valaki hogyan müködnek a dolgok Balkánisztánban?

 

Nos ezt az anyagot közkinccsé tesszük pont azok a balekok előtt akiket szemrebbenés nélkül fosztogatnak ezek az "úriemberek"

 

 

Előzmény: egy simabőrű (683)
egy simabőrű Creative Commons License 2012.08.20 0 0 683

Mindegyik védi! Ez a természete, különben nem működne.  Érden vajon miért basáskodik a Veolia? Vajon miért épített indent a Progress.. Arról is a Fidesz tehet?

 

Nem egyedi eset amit feszegetsz, és nem egyetlen pártra jellemző csak.

Előzmény: hédergábor (682)
hédergábor Creative Commons License 2012.08.20 0 0 682

A főgond nem itt Érden van!

 

Lásd 678-as bejegyzést.

 

Ez a rendszer az amely összehangoltan védi vazallusait, gondoskodik az államhatalom minden eszközével ne legyen semmi azokból a dolgokból amelyek sok esetben túltesznek az olyan ügyeken amely az "igazság" feltárását, a számonkérést szorgalmazza a mások oldalán. 

 

Bár ha megnézzük a politikai-gazdasági elit érdekazonosságát, a háttéralkukat a látványos alibi számonkéréseket, azokat amelyre még bolintottak Felcsúton is az eredmény lehangoló. De nem is az a lényeg legyen valami, a lényeg a cumi, azok izgatása akik ma is lila ködben látnak, tapogatnak.

 

Nem kivánom megismételni kedves vezetőnk szokásos válaszát, tessék feljelentést tenni!

Előzmény: saaandor (681)
saaandor Creative Commons License 2012.08.20 0 0 681

Üdv, én nem vagyok érdi, de ha ellenzitek AA tevékenysgét, jelentsétek fel, hogy esküjét nem tartja be és rajtatok élősködik.

Előzmény: borzassün (679)
Ófecskék Creative Commons License 2012.08.19 0 0 680

" ....az ember egy léha könnyelmű senki, mégis mily nagy dolog embernek lenni...."

Előzmény: borzassün (679)
borzassün Creative Commons License 2012.08.18 0 0 679

Olyan fölösleges ennek az embernek bármit is írnotok. ő már az érdiek szemében egy levitézlett senki,a rómaikatólikus egyletben még talán szóba állnak vele az öregasszonyok,de már más nem nagyon.

Itt meg nem is igen fog válaszolni soha senkinek,mert egy gyáva link nagydarab senki és kész. Kár is ide bármilyen kérdést írni.

 

csak az a sajnálatos, hogy még 2014-ig sajnos felmarkolja azt a sok dohányt érdemtelenűl. na az ilyenektől kéne megszabadítani az országot.

egy simabőrű Creative Commons License 2012.08.16 0 0 678

Tisztelt ORSZÁGGYÚLÉSI KÉPVISELŐ ÚR!

Megkérdeznéd a Pest  Megyei Rendőr-Kapitányságon, hogy miért nem hallgattak meg téged sem sok más tanuval együtt az érdi ügyekben?

Miért nem készíttettek egyetlen szakértői anyagot sem?

Idő volt bőven!

 

Arra is válaszolhatnál, hogy ki a fene az a nagyon nagy ember aki mindenáron megvéd-egyenlőre- egyeseket, annak ellenére hogy azok az egyesek nagyon nagy kárt okoztak sokaknak?

 

 

" Primo decipi incommodum est, iterum stultum, tertio turpe."

saaandor Creative Commons License 2012.08.14 0 0 677

Tisztelt Aradszki András országgyűlési képvisel úr, megkérhetem, hogy ide citálná a 2010es esküje szövegét? A pontos szöveg kelene.  A neten seholse találom, köszönöm.

sütöttanap Creative Commons License 2012.05.27 0 0 676

Kedves Képvieslő Úr!

 

Lenne szíves tájékoztatni mint tudatlan házi asszonyt,hogy egy családi házas telekre a csatorna bekötéséért mennyi pénzt kell összesen befizetni? Mert nyomokat nem találok semerre konkrétan.Várom mélben szives és megtisztelő válaszát. Köszönettel és további kellemes hét végi pihenést Önnek is!

hederg Creative Commons License 2012.03.21 0 0 675

nem olvastam.

Előzmény: Törölt nick (674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!