Keresés

Részletes keresés

Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 312

Miért ne írhatna?

Áruld már el végre, mi volt az MM sértő!!!!! Ne hümmögjél, mond meg nyiltan! Mit kell sunyizni?!

Előzmény: kunin (309)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 311
nem tudom miről beszélsz. én gyakorlatilag egy konkrét üggyel kapcsolatban foglaltam állást, nem általánosságban beszéltem.
Előzmény: Törölt nick (310)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 309
semmi. hagyjuk. nem volt az. indokolatlanul vették el a moderátori jogosultságodat ill. indokolatlanul tiltottak. nyilván szerinted akkor mostantól akárki leírhat ilyen hsz-eket mint amiket te írtál, ez teljességgel fórum ill. MM konform, követendő példa.

meddő a vitánk. szerintem fejezzük inkább be.
Előzmény: Ormossy (307)
AZS Creative Commons License 2010.04.02 0 0 308
"polidili moderátor vagyok"

logikusan következtetve egy ritka perverz állat vagy ;-)))
Előzmény: kunin (303)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 307

"mi a modi azonosítás "civil" nickel, ill. a keresztbe azonosítás. az, hogy ezt virágnyelven teszed, az egy dolog. megjegyzem pont azért, hogy utána hivatkozhass arra, hogy jogtalan volt, kapaszkodva a szavakba. a bizalmas infó pedig az, hogy nem véletlenül tetted pont ezeket a nickeket egymás után. mondjuk engem miért nem tettél bele a felsorolásba? na látod."

 

Ez már tényleg egy összeesküvés elmélet!:-)))

virágnyelven, (Virág elvtárssal karöltve) keresztbe azonosítok.:-)) De kit kivel? Ne viccelj már! Hol van itt a modiazonosítás???

Bizalmas infókkal mivel rendelkezhetnék én? A saját moderátori topicunkba "láttam" be egyedül, az ottani 5-6 klubmoderátorral tudtunk kommunikálni. Néha be-be kukkantott egy igazi "nagy" modi, hogy vagy segítsen valamit, vagy kioktasson minket. Szerinted milyen BIZALMAS információk lehettek azok, amelyeket az ominózus hozzászólásomhoz felhasználtam?

Még nagyon sok moderátort nem soroltam fel abban a hozzászólásban rajtad kívül, ezeket is csak példaként. Most akkor a többi is jönni fog reklamálni? :-)

Előzmény: kunin (302)
AZS Creative Commons License 2010.04.02 0 0 306
nem tudok róla, hogy elment volna a júzerek több, mint fele. sőt, még csak azt se tudom, hogy hány júzer van valójában.

mert te tudsz ilyeneket?
Előzmény: Törölt nick (301)
AZS Creative Commons License 2010.04.02 0 0 305
- dehogy tudom, miről beszélsz ;-) amúgy máshol például az akárhány moderátornak van egy darab "moderátor" nickje.
nincs különösebb jelentősége, bár itt is futottam bele már olyanba, hogy egy témát két modera évekig teljesen normálisan moderált, majd megjelent egy új, aki azonnal ámokfutásba kezdett. akkor azért elég erős hivatkozási alap volt a baromságai ellen, hogy az első kettő teljesen normális volt, és rendeződött is a helyzet - ez a közösmoderanickes verzióban nem ment volna.
- én már sokszor olvastam errefelé moderátornak címzett igen kemény anyázást, fenyegetőzést, mocskolódást. moderátortól olvtárs felé ilyet viszont még sosem láttam.
- már írtam: alapesetben nincs szükség nemhogy a válaszolásra, hanem már a kérdésre se. az esetek túlnyomó többségében az illető nagyonis jól tudja, hogy miért kapta a büntit, csak megjátssza magát.

igen, ciki... de tudtommal ez nem a moderákon múlik, sőt, ők is évek óta kérik a fejlesztőket, hogy csináljanak végre vele valamit - hiába.
de itt nem mennék bele az indexnél dolgozó informatikusok részletesebb minősítgetésébe...
Előzmény: Ormossy (298)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 304
nem más mint... a "más" kimaradt, bocsi.
Előzmény: kunin (303)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 303
honnan? polidili moderátor vagyok. onnan meg már ki van tiltva.
ez a hsz is nem mint hangulatkeltés.
Előzmény: boci boci tarka (297)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 302
el van könyvelve, hogy moderátorokat azonosítok. ez nem elkönyvelve van, ez tény.
hogy mi ütközik az MM-be, és milyen bizalmas információkkal éltem vissza.
mi a modi azonosítás "civil" nickel, ill. a keresztbe azonosítás. az, hogy ezt virágnyelven teszed, az egy dolog. megjegyzem pont azért, hogy utána hivatkozhass arra, hogy jogtalan volt, kapaszkodva a szavakba. a bizalmas infó pedig az, hogy nem véletlenül tetted pont ezeket a nickeket egymás után. mondjuk engem miért nem tettél bele a felsorolásba? na látod.
Előzmény: Ormossy (296)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 300
Kényelmetlen ügy ez, szálka a köröm alatt, tudom én, de mit csináljak, nem én akartam így.
Előzmény: boci boci tarka (297)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 299
Ha óvatos vagyok, akkor is megteheti. :-)
Előzmény: boci boci tarka (297)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 298

- Te pontosan tudod miről beszélek. Nem 3 havonta eldobott, lejáratott moderátori nickek kellenek.

- Ha egy nick lekezelő, kioktató, vagy arrogáns, akkor figyelmeztetni, törölni, tiltani kell, de egy moderátor soha ne alacsonyodjon le arra a szintre, mert akkor semmi nem különbözteti meg egy ocsmány nicktől.

- Ha nem érnek rá a nicknek válaszolni, akkor ne legyenek moderátorok. Olyan moderátorra nincs szükség, aki bekukkant, ami neki nem tetszik azt gyorsan törli, aztán rohan tovább. Az maradjon mezei nick.

 

No ugye, milyen ciki!:-)

Előzmény: AZS (293)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.04.02 0 0 297
Sztem légy óvatosabb, mert ki fog tiltani.
Előzmény: Ormossy (296)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 296

No látod ez az.

Mindegy, hogy mit mondok, el van könyvelve, hogy moderátorokat azonosítok.

De arra nem tudsz válaszolni, hogy mi ütközik az MM-be, és milyen bizalmas információkkal éltem vissza.

Nem voltam én sértődött, miért lettem volna? Sértődött az volt, akinek elmondtam, hogy nem kellene ocsmányul beszélni a nickekkel. No ő sértődött volt. és aztán sikerült egy hozzászólásomat csúsztatással, félremagyarázással kiforgatni, és gyorsan mindenkit meggyőzni arról, hogy ilyen moderátorra nincs szükségünk.

Visssza-visszatérő vád, hogy moderátori jogosultságokkal bíráltam a moderátorokat. Ugyan kérem! Persze, hogy fájt nekik, és sértődöttség lett belőle.

Tényleg nem kell felesleges köröket futni.

Közöld konkrétan, mi az MM sértő.

 

Ja és gyere.be beszélgessünk. Vagy nem ezt akartad?:-)

Előzmény: kunin (292)
derekbell Creative Commons License 2010.04.02 0 0 295

Az, hogy "önkéntt" vállaja valak ia moderátorkodásna kcsúfolt pankrációt, az még nem jogosít fel senkit, hogy bunkó, fölényes, arrogáns pribék legyen, mert őt "feljogosították"......

 

De tényleg érdekes ez a "gyere be" rendszer. Hogy ez éppen azért született, mert ne mcsask nekünk lett telea hócipőnk?????,,

 

Ezt azért jobban ki kéne használni!

Előzmény: AZS (293)
derekbell Creative Commons License 2010.04.02 0 0 294

Ezt természetsen jelenlegi pillanatában sejtem...

 

De most, belemélyedve ebbe a "gyere be" konstrukcióba, azért mégiscsk van csírája valamiféle megoldásnak...

 

Bár az is kevés. Nem szimplán sértődött emberek kellenek, hanem okos, ügyes, invnciózus, hasznos ötletekkel teli emberek... Ötletparádé kell és nem sírás-rívás meg nyivákolás....

 

Sajnos én is egy vagyok a vérig sértettek és megalázottak közül, de kellő jogi ismeretek nélkül nem igazán tudom, hogyan lehetne hathatósan fellépni a "jobbulás" érdekében...

 

Amit persze biztosan nem éppen itt kéne kitárgyalni....::)))))

Előzmény: Ormossy (291)
AZS Creative Commons License 2010.04.02 0 0 293
- nincs moderátori nick, minden moderátor a saját nickjén moderáljon,

most is minden moderátor a saját nickjén moderál. nemmoderátorként meg annyi nickje lehet, amennyit csak akar - hasonlóan más olvtársakhoz.
azt viszont nem tudom, csak feltételezem, hogy a moderátoroknak szigorúan tilos olyan (nem moderátori) témát moderálni, amiben maguk is megnyilvánulnak. ha nem így van, akkor az tényleg gáz.

- tilos a nickekkel a lekezelő, megalázó és kioktató stílus,

jééé. én úgy veszem észre, hogy azokkal lekezelők, pláne kioktatók, akik a néhány "tilos az olvtársaknak" kezdetű szabályt rendszeresen és szándékosan megszegik, majd amikor ezért valami retorzió éri őket, még tovább keltik a feszültséget.
szóval talán ott kéne kezdeni, hogy az olvtársak betartják a betartandókat, és akkor nem lesz se lekezelés, se kioktatás.

- a nickek kérdéseire válaszolni kell, normális, emberi módon,

lásd egy bekezdéssel feljebb.
amúgy normális kérdésekre normális válaszokat szoktak adni. sőt, az esetek nagyobb részében a feltett kérdések is feleslegesek, csak rá kéne nézni néha a regisztrációkor megadott emilcímre.

- a moderációnak olyan e- mail címmel kell rendelkeznie, amelyik működik(!),

a moderátorok tudtommal szabadidejükben moderátorkodnak, nem gondolnám, hogy bármelyikük is bevállalná az emilezgetéssel járó nem kevés többletidőt. amikor tényleg indokolt az emilezés, akkor meg adnak egy pár órán át élő emilcímet.

az viszont tényleg ciki, hogy az értesítő emilben egy sok éve nem működő emilcím van megadva, még mindig.
Előzmény: Ormossy (281)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 292
Légy szíves áruld már el, hogy kit azonosítottam kivel/mivel? --> 258-as hsz itt.
ugyan, Ormossy. nem kell ez, egyértelmű, hogy miről van szó. MM-be ütköző dolgot írtál szánt szándékkal, sértettségből, visszaélve bizalmas információkkal. a vak is látja. ne fussuk már itt a fölösleges köröket. neked valakivel gondod volt, így vágtál neki oda. ennyi történt. a tetejébe ezt Státusz : Adminisztrátor nicken tetted.
Előzmény: Ormossy (289)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 291

Ez a topic is menni fog a süllyesztőbe rövidesen, még mielőtt sokan olvasnák, aminek egyébként azért is kicsi a valószínűsége, mert el van dugva a fórum félreeső sarkába.

Azt már nem fogják megvárni, hogy ki is találjunk valamit!:-)))

Előzmény: derekbell (290)
derekbell Creative Commons License 2010.04.02 0 0 290
Ez természetes. Ezért utálom őket. És ezért kéne végre egy hathatós összefogással törni az agyat valami komolyabb és hatásosabb lépés kifundálásán....
Előzmény: Ormossy (286)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 289

Légy szíves áruld már el, hogy kit azonosítottam kivel/mivel? És milyen keresztbe azonosítások? Mindegyik külön nick, egy szóval se mondtam, hogy melyik kié.

 

Szerintem indokolatlanul.

Bár mint alább írtam már, tudom, hogy nem tetszett a moderátoroknak, hogy a pofátlanságaikat az orrukra húztam, de nekem meg az nem tetszett, ahogyan ők viselkedtek/viselkednek. (És ezzel mondjuk nem is vagyok egyedül.)

Nem monom, hogy teljesen ártatlan vagyok. De valahogy már ki kellett lépni abból, hogy csak a sarokban, csendben pampogunk a moderátorok ocsmányságairól. Ebben tényleg nem vagyok ártatlan. De vállalom! :-)

Előzmény: kunin (285)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.04.02 0 0 288
Igen, már emlékszem, hallottam róla, de akkor én tán még nem voltam itt, vagy még nagyon zöldfülű voltam.
Előzmény: Törölt nick (280)
derekbell Creative Commons License 2010.04.02 0 0 287
Hehehehe.. most már értem, hogy miért fájt az a "gyere be".......
Előzmény: derekbell (278)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 286

Nem tudod elérni, úgy gondolom. Az az egy kézen megszámolható ember, aki mindezt a kezében tartja, nagyon ragaszkodik ám a kis látszólagos hatalmához! :-)

Nehéz ám egyeseknek lemondani arról, hogy "azt csinálok amit akarok".

 

Előzmény: derekbell (283)
kunin Creative Commons License 2010.04.02 0 0 285
látom. ezek után te azt mondod, hogy ezek nem moderátori nick azonosítások ill. nick keresztbe azonosítások voltak? ezek után is azt mondod, hogy indokolatlanul vették el a moderátori jogaidat, s indokolatlanul tiltottak ki? most komolyan, te teljesen ártatlan vagy?
Előzmény: Ormossy (265)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 284

Én pl. nem raktam ki senkit sehova. Csak az index fórumán volt beírásokat idéztem. (Nem itt, hanem ott.):-)

Már csak azért, hogy ne lehessen tovább hazudozni pl. olyan topicban történt beírásokról, amelyet úgy ahogy van, cakkpakk töröltek, a moderátorok nagy-nagy dicsőségére.

Előzmény: Törölt nick (280)
derekbell Creative Commons License 2010.04.02 0 0 283

Az első pont lényegtelen, a többi jogos és életszerű...

 

Na de ez kevés. Ezt nagyjából eddig is tudtuk, hogy MINIMUM legalsó hangon ennyi kéne....

 

Hogyan érjük el, hogy ez meg is történjen????? Ezen kéne eszmét cserélni!!!!!!!!!

Előzmény: Ormossy (281)
Ormossy Creative Commons License 2010.04.02 0 0 281

"Arról kéne inkább végre eszmét cserélni, hogy miképpen lehetne elérni, hogy a moderáció normális és a körülményekhez képet tisztességes legyen,..."

 

Rendben.

Elmondom az én verziómat:

- nincs moderátori nick, minden moderátor a saját nickjén moderáljon,

- tilos a nickekkel a lekezelő, megalázó és kioktató stílus,

- a nickek kérdéseire válaszolni kell, normális, emberi módon,

- a moderációnak olyan e- mail címmel kell rendelkeznie, amelyik működik(!),

 

Csak egy pár fontos dolog, ami gyorsan eszembe jutott. Biztosan van még sokkal több is, de most ti jöttök.

Előzmény: derekbell (278)
kutykuruty brekege Creative Commons License 2010.04.02 0 0 279

tudom.

 

Nézd,mivel én nem voltam soha modi ráadásl sokáig nemis forumoztam, sok mindenben nem látok bele.

 

Ezt a topikot nem is azuért nyitotam, hogy a múltbéli sérelmeket viszahozzátok és ujra hrc legyen, hanem azért,  hogy végre olvasák a modk, hogy szerintünk sima felhasználok mit tartanánk jónak, elégségesneka moderálás részról.

 

Én azt szeretnm, ha ezen az utn mennénk tovább,mert különben nem történik semi más,mint szócséplés labda oda-vissza dobálása,se amszulut semmi előrevívő változás nem történik.

 

 

Márpedig én ezprt nyitottam meg a topikot.

 

 

Előzmény: Ormossy (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!