Keresés

Részletes keresés

pasa61 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 235

Szerintem penészedni fog! üdv: egy kőműves

Előzmény: Dunit (223)
juhaszlaszlo1989 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 234

Sziasztok!


Szeretnénk kültéren az erkélyünk padlóját csempével leburkolni. Úgy hallottam, hogy ez a ,,fagyásgátló,, vagy micsoda iszonyú drága. Mivel lehetne ezt helyettesíteni, hogy olcsó és hatékony legyen, és ne fagyjon fel?

BRUT1 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 233

udv.

 

Nekem sikerult flexel vagni. Elegge prol az igaz,de par darabot siman elvag. termeszetesen megfelelö vagolapot kell hasznalni.

sok sikert.

Előzmény: Grossbau (232)
Grossbau Creative Commons License 2013.06.02 0 0 232
 Üdv ! Kérdésem : padlólapot flex -szel tudok e vágni ? Csak egyenes vágás lenne, kb. 5  db.,  nem több. Volt egy nagyon jó kis kézivágom, de elkallódott.Be kéne a munkát fejezni ! Miért kérdezem ? Hát a flex  kölcsönbe lenne !
BRUT1 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 231

:) :) Mar fel eve a csupasz betont nezem. :)

 

Mivel lakasfelujitasrol van szo es nem sietös igy raerek.

Az elöszoba olyan kicsi,hogy butor nem lesz benne,es igen diagonalisan szeretnem lerakni,de az eltolas megoldas nem annyira tetszik.Viszont ha az egyik fal mellett kezdem a lerakast közvetlenul,akkor a masik oldalon hinyozni fog a meretekböl adodoan egy par centis darab.

 

 

 

 

Előzmény: joevagyok68 (230)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 230

Ööö ....amúgy 10 napja ott "áll" az előszoba ?

Előző burkolat felszedve és "töröd" a fejed ??

:-)))

Előzmény: BRUT1 (228)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 229

Az előszoba padlójának egész "felülete" látható lesz ?

Vagy lesz ahol bútor eltakar valamennyit ?

 

ezt nem annyira értem.

"ferden szeretnem lerakni."

Ez alatt te diagonálra gondolsz ?

http://csempe-jarolap.hu/hidegburkolat.html

Mondjuk ez:

"Mivel ket lap öszesen kb 94 cm foglal el"

IS arra utal...

 

Mert ha igen, akkor ezt hogyan gondolod ?

"csikot teszek"

 

Esetleg rakd eltolt diagonálba és akkor nem annyira feltűnő...

Előzmény: BRUT1 (227)
BRUT1 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 228

Hello!

 

Semmi ötlet?

Előzmény: BRUT1 (227)
BRUT1 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 227

Udvözlet!

 

Hogyan lehet szepen elosztani a lapokat,ha egy 1m szeles elöszobaban a 33X33 as lapokat ferden szeretnem lerakni.

Mivel ket lap öszesen kb 94 cm foglal el ebben az esetben,akkor a fenmarado 6 cm hogyan oszzam be?Vagyis ha ketoldalt harom,harom cm es csikot teszek az hogy nez ki?

Nem tudom eldönteni .

Kerek egy kis segitseget.

Udv

Csaba

joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.17 0 0 226

"Mivel összetett a kérdésed"

Vannak ám öszetett mondatok IS , amivel lehetne válaszolni az "összetett kérdésére"....

Mondjuk egy reklám linket 1xúbb berakni....

Előzmény: burkoloboy (225)
burkoloboy Creative Commons License 2013.05.17 0 0 225

Ha jól látom a terasz betont szeretnéd pótolni. Ezzel sok gond merül fel mivel csak speci beton fog repedés nélkül hozzákötni a régi betonhoz. Mivel összetett a kérdésed kérlek hívjál fel. Burkoló oldalamon megtalálod az elérhetőségemet!  

bignor Creative Commons License 2013.05.17 0 0 224

Sziasztok!

 

Segítségeteket, tanácsaitokat szeretném kérni az alábbiakban:

 

Adott egy alápincézett terasz 2,4X4,85 m alapterülettel. Kerámia lapburkolat volt rajta, ami szétfagyott. A terasz falai zsalupressből vannak, amin egy kb. 25 cm vastag monolit vasbeton födém van. A födém elött 2 sor fútóra rakott kisméretű tégla volt, ami szintén szétfagyott. Elkezdtem a terasz visszabontását, a burkolólapok eltávolításra kerültek, továbbá a szabadon álló 3 oldalról a födém elötti téglasor és a fölötte lévő fellazult aljzatbeton eltávolításra került.

A megmaradt aljzatbeton jó állapotúnak tünik, két helyen van benne hajszálrepedés, lejtése kb. 2,5 cm 2,3 m-en. vízszigetelése a terasznak nem volt.

 

- szükséges-e a teljes aljzatbeton felbontása és új alzatbeton készítése, vagy körbe visszabetonozhatok?

- milyen vízszigetelést ajánlotok az aljzatbeton és a burkolat közé?

 

Pár képet csatolok a jelenlegi állapotról:

 

Dunit Creative Commons License 2013.05.03 0 0 223
 Nos hasonló problémám van. Az egyik kádnál a túlsó fal vizesedik, igaz nem nagyon. Anno amikor építették nemhogy ragasztott csempe  felrakás nem létezett, nemhogy folyékony fólia. A csempék még vakolatba vannak rakva.  Még elég satbil a csempe és szép is. Mi lenne ha  az un. öntapadós műanyag tapétával bevonnám ?
Előzmény: burkoloboy (221)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 222

" teljesen felesleges!"

Mi a különbség az "épített zuhanyzóban" zuhanyzás és a kádban zuhanyzás között ?

Mármint vízszigetelés szempontjából ...

Nem kap ugyanúgy vizet a fal ?

Előzmény: burkoloboy (221)
burkoloboy Creative Commons License 2013.05.02 0 0 221

Az épített zuhanyzóban oldalfalon 200cm ig legalább! Zuhanyzó vízszigetelés

Kádnál meg ha jól van beépítve teljesen felesleges! Kád beépítési útmutató  

joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 220

Ulláccik.. :-)

"Csodálkoznék, ha fordítva lenne..."

Akkor itt az idő a csodálkozásra ! 

Előzmény: senset (219)
senset Creative Commons License 2013.05.02 0 0 219

Szia Joe! :)

 

Te mindenütt ott vagy! :D!!!

 

Szal a forgalmazó a zuhanytálcától max 80 cm magasságig kenne, a kád tetejétől meg 40 cm magasságig...

 

A burkoló meg mindenhol a csempézés tetejéig..

Előzmény: joevagyok68 (218)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 218

"A forgalmazó is mást mond meg a burkoló is..."

Melyik mennyit ? megtudhatjuk mi is ?

 

Nem komolyan értem, de mi lenne, ha átlagolod a kettőt !

A forgalmazó - mivel az a jó, minél többet elad ,mondja a magasabb értéket, a burkoló , meg az alacsonyabbat...(kevesebbet kell kenegetnie)  :-)

Csodálkoznék, ha fordítva lenne...

 

Én még a csapnál is felkentem 1,8-2 méter magasságig (kicsi kiszerelés kevés lett volna, mivel nagyot vettem inkább felkentem , mint kidobom)  :-)

Előzmény: senset (217)
senset Creative Commons License 2013.05.01 0 0 217

Sziasztok!

 

Burkolás előtt a kenhető vízyzigetelést milyen magasságban kell felkenni zuhanyzónál és a kádnál?

A forgalmazó is mást mond meg a burkoló is...

BRUT1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 216

Udv mindenkinek!

 

Sikerult gond nélkul a vizesvágoval szép 15mmes ,és 10 mm es csikokat vágni.

Feltöltöttem az edényt vizzel,gondosan beállitottam a vezetöt,hogy parhuzamos legyen,es lassu elötolással gyönyöru csikokat sikerult levágnom... a szélek is aligláthatoan pattogtal le.

Elegedett vagyok :)

burkolasweb ,köszönöm a tanácsokat...

 udv

Csaba

Előzmény: burkolasweb (211)
BRUT1 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 215

Hat lehet,hogy nem karcol eleg melyen,mert nem hallom mindig azt a jellegzetes karcolo hangot egyertelmuen az egesz muvelet elejetöl a vegeig,viszont a fali csempeknel ez meg volt... lehet a jarolapok felsö retege kemenyebb...ezt abbol is tudom,hogy a vidiafurom alig tudta atfurni...lehet ezeket a lapvago kerekeket élezni?

Udv

Csaba

Előzmény: burkolasweb (214)
burkolasweb Creative Commons License 2013.04.09 0 0 214

Jó burkoló szerszám, könnyű burkolás!

 

Egy határozott mozdulattal karcold meg, de elég erősen hogy "átszakítsa" a felső réteget.

 

(M)Ákos Creative Commons License 2013.04.09 0 0 213

Lehet, hogy elment az éle a keréknek, és nem karcol határozott vonalat.

A port letörlöd karcolás előtt? Ha nem, az is lehet a baj.

Előzmény: BRUT1 (212)
BRUT1 Creative Commons License 2013.04.08 0 0 212

Kösz a reszletes utbaigazitast burkolasweb!

 

Arra en is gondoltam mar,hogy mind ket vegen kellene megkezdeni,mert rendszerint epp a vegen törik el.

 

Majd beszamolok,a törtentekröl.

Masik kerdesem,hogy a jaro lap kezi vagasakor miert nem törik el egeszen a vegeig?? a fali csembe siman ott tört ahol vagtam.

Igaz az puhabb mint a jarolap.

Mindent ugy csinalok ahogy kell,de mar a töres is nehezen indul meg,es aztan a közepetöl szep ivet vesz es el lehet dobni az egeszet.

megjegyzem a csempevagom nem profi,hanem barkacsaruhazi no name,de hat alig hasznaltam,es a fali csempeket gyönyöruen vagta.

Mi a gond a jarolapokkal??

Udv

Csaba

Előzmény: burkolasweb (211)
burkolasweb Creative Commons License 2013.04.08 0 0 211

Fiúk!

 

Vizes vágóval úgy vágjátok a burkoló lapokat, hogy mindkét vége felől el kell kezdeni. Egy centi széles burkoló lap csíkot is simán ki lehet vágni, de csak úgy, hogy el kell kerülni, a korong megfeszülését. Ezt úgy éritek el, ha szélesebb vágást csináltok, mint amit a korong kivág. Egy centi vágás, majd visszahúzva párhuzamosan mellette újabb vágás. Így tovább egész a végéig (ami már el van kezdve)

Ha burkolás munkával kapcsolatos kérdésetek van, keressetek bátran weboldalamon http://burkolasweb.hu elértek!  

 

burkolasweb

(M)Ákos Creative Commons License 2013.04.03 0 0 210

Én is egy gagyival próbálkoztam...a párhuzamosság beállításához jól jön egy derékszög :)

Előzmény: BRUT1 (209)
BRUT1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 209

Huuuu ez lehet....mivel a vezetöt ugy kell beallitani ,hogy a parhuzamossagot rank bizzak........hmettöl tenyleg a vegen beszorulhat...

 

Előzmény: joevagyok68 (208)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 208

Próbáld meg vízzel és kevés előtolással.

 

De amúgy meg nem lehet, hogy "ferdén vág" valami miatt (a mi nonémünk is azt csinálta) és a vége felé befeszül a levágandó darab ?

Előzmény: BRUT1 (207)
BRUT1 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 207

... barkacsaruhazi,de nem latok hibat rajta,fut rendesen,es vezetö is van rajta....mindig a vagas vege fele törik el... :)

Előzmény: joevagyok68 (206)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 206

Milyen vizesvágó volt ? Noném, vagy profi ?

Volt vezetősín ami mellett toltad, vagy csak úgy kézzel igazgattad ?

Előzmény: BRUT1 (205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!