Keresés

Részletes keresés

arnyekxxx Creative Commons License 2010.02.25 0 0 379
Az egészben az a legszebb, hogy a jobbik netharcosain kívül láthatóan nem sokan hallották ezt parasztozásnak, és a jobbikosok szerinti "áldozatok" pont magasrol tesznek erre az egészre.


Jo ez a gumicsontra kent ßarrágás.
Ponta Zire Creative Commons License 2010.02.25 0 0 378
Nem kívánok erről többet vitázni. Te (ti) erőltetitek a ti koncepcióitokat, hogy a paraszt szó elhangzása abban a szövegben sértő, én meg azt mondom, hogy nem sértő.

Szerintem feltűnhetett már volna neked (nektek), hogy a fidesz már évek óta koncepcionálisan a paraszt szót próbálja visszahozni a köznyelvbe mint foglalkozást, rangját visszaadni a földművelésből élő vidéki ember szinonímájaként.

Előzmény: főelőadó (328)
brekege Creative Commons License 2010.02.25 0 0 377

Lehet, de minimum is elég szerencsétlenül tette. nem volt semmi előzménye a sakkhasonlatnak.

De a a fidesz szavazókat nem zavarja sem a kifejezés sem az hogy ezzel (mármint, ha sakk  hasonlatról van szó), hogy egy játszma ide-oda tehető bábujaként értékelik őket, akkor engem sem zavar.

Előzmény: yoovan (376)
yoovan Creative Commons License 2010.02.25 0 0 376
lehet hogy igazad van és sakk hasonlattal élt
Előzmény: Maaria (375)
Maaria Creative Commons License 2010.02.25 0 0 375

 

Ha pedig a sakk kedvelőket vesszük, akkor pláne nincs pejoratív jelentése. Egy gyalog(paraszt) olykor a játszmát is eldöntheti.

 

Szerintem itt egyébként is sakk értelemben lehet érteni a mondandót... ez szimplán csak azt jelenti, hogy minden egyszerű választópolgárnak el kéne mennie szavazni, minden szavazatra szükség van.

 

Nem gondolnám, hogy itt egy (általam egyébként megbecsült) foglalkozásra akarta volna leszűkíteni a mondanivalóját.

 

 

Előzmény: yoovan (369)
prepakombakabaré Creative Commons License 2010.02.25 0 0 374

Tudod a világ változik......

Kérdezz egy mai fiatalt a paraszt-rol.

 

Előzmény: yoovan (372)
tkoz Creative Commons License 2010.02.25 0 0 373
Hlucinálás szélső jobbról!
Aljadék népség...hazaárulók...kulturarombolók, hamisitók tolvajok terroristák....
Na itt a hamisitás és a Jobbik füle.
Előzmény: O. Kán (350)
yoovan Creative Commons License 2010.02.25 0 0 372

Így van, magyar paraszt vagyok.

http://www.youtube.com/watch?v=IvBVXXwRkzI

Előzmény: Waladár (371)
Waladár Creative Commons License 2010.02.25 0 0 371
Ne puderozd magad. Paraszt vagy, hát paraszt vagy. Ennyi, ne magyarázkodj.
Előzmény: yoovan (369)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.25 0 0 370
Tehát szerinted is parasztot mondott?
Előzmény: yoovan (369)
yoovan Creative Commons License 2010.02.25 0 0 369
Tudom kurva nehéz felfognod, hogy vannak magyar emberek, akik számára a paraszt szónak nincs pejoratív jelentése.
Előzmény: Waladár (366)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.02.25 0 0 368
Hiába próbálja a kis agyad kétségbeesetten elhitetni veled, de jobb, ha beletörődsz, hogy parasztott mondott.


Ezzel a kifinomult érvrendszerrel nem tudok vitába szállni. Igazából nem is érdekel, hogy jobbik fanok mit adnak a Kövér szájába, azt meg nem értem, hogy ugyanezeket a fanokat miért is érdekli ennyira a fidesz szavazók lelkivilága. Nem benneteket szpválasztozott le, nem kéne ennyire túlpörögnötök a dolgot.
Előzmény: libapék (363)
Waladár Creative Commons License 2010.02.25 0 0 366
Nem tudom mivel foglalkozol, ugyanis valóban nem sértés, ha a mezőgazdaságban dolgozó emberekre mondják, hogy paraszt. Itt viszont a szavazókra hangzott el, benne foglalva, az értelmiséget, a vállalkozót, a gyári munkást, stb. Nos barátom, ha nem is a legpejorativabb értelemben veszed a paraszt ilyentén alkalmazását, még akkor is olyasmit jelent, hogy "nem számít, feláldozható, kis senki, stb.". Na ezek vagytok ti Kövér Lacának: feláldozható senkik. Védjed bátran, legyél boldog a besorolásoddal.
Előzmény: Törölt nick (364)
prepakombakabaré Creative Commons License 2010.02.25 0 0 365

http://www.youtube.com/watch?v=uqh_kWyj_iM

 

Csak Neked, szavazo:))))))))))

Előzmény: Álomvédelmi twist (348)
libapék Creative Commons License 2010.02.25 0 0 363
Nem!

Hiába próbálja a kis agyad kétségbeesetten elhitetni veled, de jobb, ha beletörődsz, hogy parasztott mondott.

amúgy, mint már lejjebb is kifejtettem nem a


P A R A SZ T

betűkombináció a lényeg, hanem ennek mögöttes jelentése.

Ha ezt sikerül felfogni, talán tovább lehetne lépni a parasztozáson.
Előzmény: arnyekxxx (357)
libapék Creative Commons License 2010.02.25 0 0 362
" amit mutat az is, hogy se közben, se utána ezen senki sem mosolygott el, nem vihogott, hiszen Kövér nem mondott semmi ilyesmit, hanem a "választónkat" mondta."

Ez inkább azt mutatja, hogy milyen rossz a helyzet.
Előzmény: Álomvédelmi twist (351)
prepakombakabaré Creative Commons License 2010.02.25 0 0 361

Mint régen lehetne szájrol olvasot alkalmazni......

De ez Kövérnél nem müxik:))))))

Waladár Creative Commons License 2010.02.25 0 0 360

Ez aztán a buli!

 

Leparasztozzák őket, aztán még védik is a parasztozókat. Ilyet is csak elvakult fanokkal lehet megetetni.

 

Hajrá Parasztok!!

libapék Creative Commons License 2010.02.25 0 0 359
(Megnéztem a linkedet IS)
...
Nem hiszem, hogy komolyan gondolod, mert ha igen, akkor
totális csőd vagy. Akkora agymosást kaptál, hogy...

szóval csak poénkodsz szerintem.
Előzmény: Álomvédelmi twist (352)
prepakombakabaré Creative Commons License 2010.02.25 0 0 358
,Akárhogy hallgatom azt a kicsi "U" betűt nem tudom a legjobb szándékkal sem "O"-nak hallani..........
Előzmény: Álomvédelmi twist (351)
arnyekxxx Creative Commons License 2010.02.25 0 0 357
ezt magyarázom már két napja. A YT-os verzió érthetőségi határig tömöritett bugyogás, megfelelö rosszindulatal bármit bele lehet hallani, és aki ugy áll neki, hogy ott parasztozás lesz, az azt hallja. Aki az eredeti normális minőséget hallgatja elöször , föleg, ha nem tudja hogy ott parasztozást kell hallania, akkor az egyébként is szövegkörnyezetbe illő választókat hall.

Levelet kaptam lájf
Előzmény: O. Kán (353)
hajasembör Creative Commons License 2010.02.25 0 0 356
Nemsemmi!!!!!!!!!!
prepakombakabaré Creative Commons License 2010.02.25 0 0 355
Előzmény: Álomvédelmi twist (348)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.25 0 0 354
Mármint rejtőzhet.
Előzmény: O. Kán (353)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.25 0 0 353
A "manipuláció" - ha az - a felvétel, illetve a lejátszás minőségi különbségeiben rejtődhet.
Előzmény: macskakarminca (349)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.25 0 0 352
Kb. 38:30 - 38:33-nál van.
Előzmény: Álomvédelmi twist (351)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.25 0 0 351

Igen, ez lehet a titka ennek a félreértésnek. Végül csak meghallgattam a You Tube-os felvételt én is, és ott, valóban, akár parasztunkat is lehet hallani. De jelzem egyáltalán nem logikus, hogy Kövér parasztot mondjon. És nem azért, mert ő olyan jó gyerek, bár sok mindenben nem rossz, hanem azért, mert a beszélgetés hangulatából, menetéből, adott pillanatából ez egyáltalán nem következett volna, amit mutat az is, hogy se közben, se utána ezen senki sem mosolygott el, nem vihogott, hiszen Kövér nem mondott semmi ilyesmit, hanem a "választónkat" mondta.

Itt a Hír TV-s verzió:

 

http://www.hirtv.hu/?tPath=/view/videoview&videoview_id=9279

Előzmény: O. Kán (350)
O. Kán Creative Commons License 2010.02.25 0 0 350
Talán rájöttem a dolog nyitjára. Ha széles internetes csatornasávon, illetve jobb minőségben letárolt felvételt hallgatsz, akkor inkább "választónkat" hallatszik, amit Kövér mond, a rosszabb minőségű felvételen meg "parasztunkat" lehet azt hallani.
Előzmény: Álomvédelmi twist (345)
macskakarminca Creative Commons License 2010.02.25 0 0 349
én is beraktma már neki, nem fogja meghallgatni, mert akkor bukik a koncepció meg a nagy kínnal kiagyalt magayrázat

"minden egyes szavazónak el kell mennie, minden egyes parasztunkat el kell vinni az urnákhoz, illetve minden potenciális jobboldali szavazót meg kell győzni arról, hogy a fidesznél van jó helyen az ő voksuk"

4:35-től
hírtvévé felvétele, manipuláció kizárva... DDDDDDDDDDDD
Előzmény: prepakombakabaré (347)
Álomvédelmi twist Creative Commons License 2010.02.25 0 0 348

Ne ezzel erőlködj, bögrehuszár, hanem az eredetiről mondj véleményt!

Előzmény: prepakombakabaré (347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!