Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41120

Van egy óriási különbség, miközben alapvetően igazad van. Én 10, max 20 embernek írom a véleményemet, nem vagyok véleményvezér, mint a cikkíró. Amikor kijelentő módban ír arról, hogy nincsenek semmilyen földöntúli erők, és a vírust bárki elkaphatja, tudományos alapon, véletlenszerűen, akkor egy nagyon határozott, sőt ellenvéleményt nehezen tűrő kijelentést tesz. Ha oda írta volna, hogy " szerintem" nincsenek istenek, rendben lenne.

Gyuri persze ugrik az ilyesmire, hogy kötözködjön, ami alapvető volt ezen kérdéskör kapcsán. Azt hiszem pöcsnek szólított a válaszában. De tényleg nincs jelentősége, mert az írás alapvetően remek, csak mi a Gyurival izmozunk egyet a karanténból, elnézést a feszkókeltésért.

Ez egyébként egy jó írás, ha kivesszük belőle az örök materialista-idealista vitát.

Peace.

Előzmény: mafi mushkila (41119)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41119

Én nem látok különbséget a hozzáállások között, te azt mondod, nagyobb erők, ugyanolyan mértékben határozottan, mint ahogy a szöveg a maga állításait mondja.

 

Te nem részletezed el, hogy ez a meggyőződésed egyúttal azzal is jár, hogy nem fogadhatók el számodra az eltérő nézetek, amennyiben azok átfogónak vannak szánva. Ő meg odaírja, hogy ezt úgy kell érteni, hogy a fogalmilag adódó lehetőségek közül, a népszerűen ismert koncepciók közül melyekkel nem kompatibilis. Részletesebb, de nem pökhendibb sztem.

Előzmény: Törölt nick (41116)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41118

Túl van tárgyalva.

Előzmény: k e r o (41117)
k e r o Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41117

Nem foglalkoztat ami nincs.

Előzmény: Törölt nick (41116)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41116

Azért ez az írás jól mutatja, hogy ti ateisták pont annyira gőgösök vagytok, mint a fanatikus vallásosok. Alapvetően egy jó írás lenne, de teljesen hazavágja a sugárzó tudat, hogy biztosan neki van igaza hitkérdésekben. Te természetesen boldogan magadévá teszed, hiszen te is "vallásos" ateista vagy.

Előzmény: k e r o (41112)
k e r o Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41115

ritkábban

Előzmény: Törölt nick (41114)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41114

huh, de nagyon begurultál a topiktárs miatt... 

Előzmény: k e r o (41111)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.27 0 0 41113

Isten meghalt-Nietzsche

Nietzsche meghalt-Isten.

Előzmény: k e r o (41112)
k e r o Creative Commons License 2020.03.26 0 0 41112

A járványt nem Isten küldte, nem is a gonosz háttérhatalmak, nem a gyíkemberekkel szövetséges szabadkőművesek, sem pedig az oroszok vagy az amerikaiak. Még csak a Földanya sem, megelégelve, amit a légkörrel és a környezettel művelünk. Nincs mögötte se cél, se terv. Csak van, mint a gravitáció vagy az üledékes kőzetek. Mi, emberek viszont telve vagyunk azzal a viszketegséggel, hogy minden mögött valami sorsunkkal összefüggő, transzcendens célt, okot, értelmet keressünk. Személyre szabott üzenetet. A járványokkal, csakúgy, mint a gravitációval ez az emberi igyekezet nem tud mit kezdeni. Nincs feladó, címzett, és nincsen üzenet sem. Egyedül vagyunk, és csak az értelmünkre és az erkölcseinkre hagyatkozhatunk.

Tudomásul kell venni, hogy ezen a bolygón mindenféle lényekkel osztozunk a közös térben és időben, és ezeket a lényeket ugyanúgy az élni akarás hajtja, mint bennünket. És akárcsak az emberi világban – az érdekeink különbözőek. Vagy éppen ellentétesek. A koronavírus nem tud a létezésünkről, nem tudja, hogy Tercsi, Fercsi, Kata, Klára: neki csak gazdatest vagy, amelyben tenyészik. Nem tudja, kit szeretsz, kit szerettél, milyen dallam megy éppen a fejedben, nem tudja, mitől félsz és miben reménykedsz. Nem tudja, hogy Radnóti, Térey vagy Horatius, CocoRosie vagy Ludditák. Éppen ezért a ragállyal kapcsolatos egyetlen felelősséged nem a ragályhoz, hanem az embertársaidhoz fűződő viszony.

A járvány mögött nincs sors, szellemkéz, istenterv, összeesküvés; lefolyásának csak története van, és emberi történetekben végződik majd, ha megérjük, gyógyultakéban és áldozatokéban. Történetekben, amelyeket majd a jövőben mesélünk. És amiket majd rólunk mesélnek. És ezekben a történetekben viszont már döntő mozzanat lesz A JELLEM, AMELY A TETTEKBEN MUTATKOZOTT MEG. Ez az egy, amit örökül fognak, fogunk hagyni, jellemünkből következő tetteink történetét. A meggondolatlanok és hebehurgyák megkapják a ragályt, mert fegyelmezetlenek és nem hallgattak a jó szóra. A vakmerőket saját istentudatuk fogja veszélybe sodorni. Meglesznek a történet önfeláldozó hősei és ártatlan áldozatai, akikre mások meggondolatlansága hozza a bajt. Leszenek, akiket kiforgat emberségükből a katasztrófa és lesz, akik váratlanul megtalálják magukban a régóta hiába keresett emberideált. Lesznek árulók, sunyi gyávák, lelketlen nyerészkedők és tébolyult hatalommániások. Egyetlen egy dolog fog megtartani minél többünket az élők sorában: ha nem veszítjük el az emberségünket. Ha higgadtan, ésszel és szeretettel cselekszünk. Istenek, Földanyák, szellemlények híján egymásra vagyunk utalva. Csak az észben, a morálban és egymásban bízhatunk.”


Péterfy Gergely

k e r o Creative Commons License 2020.03.26 0 0 41111

Mit akarnak megértetni te díszpöcs?

 

Ne együnk kutyát, macskát, denevért, ne éljünk wuhani, nyc zsúfoltságban...stb.

Előzmény: Törölt nick (41109)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.25 0 0 41110

Tulajdonképpen megvalósult a kikényszerített önreflektivitás.

Előzmény: Törölt nick (41109)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.25 0 1 41109

Azon gondolkodtam, hogy a koronavírust szélesebb mezőbe helyezve mekkora tudati váltás, ugrás ez az egész. A szénné pörgött emberiséget leállásra kényszeríti egy külső (ám valójában belső) erő, minden leáll, lelassul. Roppant érdekes, most figyelmen kívül hagyva az erős negatív elemeket, tapasztalatokat. Hosszabb távon nagyon érdekes a kifutása, mármint tudati evolúciós szempontból, mit akarnak megértetni velünk, mivel szembesítenek minket a nagyobb erők.

Törölt nick Creative Commons License 2020.03.10 0 0 41108

Érdekes, mostanában kezdek belebotlani a korábbi főcsapás-érdeklődéseimbe, a napokban pl. szinte véletlenszerűen belebotlottam a valfilen egy kifejezetten Heidegger fikázására nyitott topikba. A topiknyitó szerint ez az ontológia maga a maszlag, a zöldség, a szellemi nulla, majd amikor elkezdte idézni Martin bácsit szó szerint, előhozta az élményt, elkezdtem borzongani, éreztem, hogy végre valami súlyosat olvasok, ami nekem kell (mármint az idézeteket). Na mindegy, ez is csak egy apró benaplózás. tulajdonképpen még az is jó, ha Heideggerbe akkor botlok bele, amikor fikázzák, ha éppen hosszabb ideje nem olvastam tőle semmit, jó emlékeztető. Így kell a negatívot átfordítani pozitívba.:P:)

mafi mushkila Creative Commons License 2020.02.28 0 0 41107

Pech! :)

Előzmény: Törölt nick (41106)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.28 0 0 41106

Az a baj, hogy sok szempontból pont az ellenkezőjében hiszek, mármint a lényegi dolgokban, pl. üresség versus identitás, de maga az út azért szimpi.:)

Előzmény: mafi mushkila (41105)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.02.27 0 0 41105

Próbáld ki egy hétre, mit veszthetsz :)

Előzmény: Törölt nick (41104)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.27 0 0 41104

Nekem is buddhistának kellett volna lennem, úgy másképp élném meg az egészet.:)

Ha eddig nem lett meg, akkor szerintem már nem is lesz.:D

Előzmény: mafi mushkila (41103)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.02.27 0 0 41103

Kifejező nick :)

 

Az univerzális összefüggések a Buddha szerint azok, hogy mindenki mindent elveszít folyamatosan, szóval olyan sok variáció nincs, hogy mit csinálhatsz/milyen lehetsz védekezésül ellene... Szerintem sincs ilyen tanulság, az egyetlen dolog az lehet, hogy az ember rácsodálkozik egy kevésbé sorstépte életre, vagy saját magában arra a vágyra, hogy ilyen valósuljon meg, hogy "mégis, honnan a fenéből jöhet ez, amikor mindennek ellent mond?"

 

Viszont abban biztos vagyok, hogy volna egy tökéletesen üdvös terepe az intenzitásvágyadnak is, csak még nem találtuk meg :)

 

 

 

 

Előzmény: clusterfuck (41102)
clusterfuck Creative Commons License 2020.02.26 0 0 41102

A jelenlegi általános önreflexiómat eme nickem választott nevével tudnám jellemezni. Tarmac/jelenvaló vagyok, egy nem használt nicken.

Előzmény: Törölt nick (41100)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.26 0 0 41101

(ezt nem a Gyurinak írt hsz.-edre szántam válaszul, csak már ittam egy sört, és onnantól rögvest elveszik a teljes koncentráció az ilyetén dolgokban):)

Előzmény: Törölt nick (41100)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.26 0 0 41100

Abban továbbra is biztos vagyok, hogy az egész összefügg a belső hozzáállással, méghozzá döntő mértékben. Ugyanakkor vannak egy adott életcikluson belül nem (vagy csak nagyon nehezen) értelmezhető kihívások is, bár abban bizonytalan vagyok, hogy mindenkinél így van-e, de valszeg igen. Tehát olyan kihívások, amiket az adott viselkedésminta "önmagában" nem hív ki, hanem a tágabb univerzális összefüggések hívják elő őket.

Ez most megint egy tudati vaker részemről, mindenesetre a belső szelídség, ami pl. benned jó eséllyel megvan, sokat segítenek az optimálisabb "külső" feltételek megteremtéséhez. Ehhez képest bennem valamiféle mélyről jött ellenállások vannak, tulajdonképpen létviharok gyötörnek, és mivel az alaptermészetem- sok szempontból rejtett-részeinek tűnnek, így fogalmam sincs a megszelídíthetőségük mértékéről. Sokat szelídültek, de ebben a ciklusban teljesen nem fognak már lecsitulni, ez sanszos, bár mérget ma már semmire sem vennék.

Na, megint nyomtam egy kis rizsát, már a második pár napon belül, úgy látszik átmenetileg feltámadt a topik.:))

Gondolom az üresség szempontjából teljesen másképp értelmezendő-értelmezhető ez az egész, a ciklusok, a minták, bár talán vannak átfedések is, miszerint nem minden itt és most határozódik meg, hanem egyéb ok-okozati tényezők is közrejátszhatnak.

Ha zavaros, semmi gond, rég irkáltam filóról, berozsdásodtak a tudati izmaim.

Előzmény: mafi mushkila (41098)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.26 0 0 41099

Utólag is Bódogot.:)

(azt hittem, ez egy tréfás poszt, ezek szerint benéztem)

Előzmény: k e r o (41094)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.02.26 0 0 41098

Én meg téged ugrottalak át tegnap, kapkodtam, de boldog szülinapot igenis!

Előzmény: k e r o (41094)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.02.26 0 0 41097

Én is nyugodtabbat meg könnyebbet szeretnék, ezekből sosem elég :)

Előzmény: Törölt nick (41096)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.25 0 0 41096

Kösz, semmi extra amúgy, már kezdek hozzászokni, ez is létvihar valahol.:)

Örülök, hogy minden rendben.:) Én is csak ilyen nyugodtabb életre vágyom, de vagy belső, vagy külső okok miatt sosem adatik meg.:D

Előzmény: mafi mushkila (41095)
mafi mushkila Creative Commons License 2020.02.25 0 0 41095

Köszi, jól van minden :) Megvan a munkám stabilan, és nem változott semmit, amit gondolok meg hiszek, csak a gyakorlás más egy kicsit, mert találtam egy könyvet a meditációról, és most aszerint csinálom kifejezetten, kicsit körvonalazottabb így, mint korábban. Meg egyre jobban az aktivizmus foglalkoztat - az fel is dob, le is fáraszt.

Nem csoda egyébként, hogy úgy kidőlt belőled, ezek kemény dolgok... sajnálom.

Előzmény: Törölt nick (41093)
k e r o Creative Commons License 2020.02.24 0 0 41094

Mit mondjak neked, olyan zökkenőmentes :)

 

Tegnap volt a szülinapom itt Punta Kányán, panaszra nincs ok.

Előzmény: Törölt nick (41093)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.23 0 0 41093

Bocs, udvariatlanság volt, hogy vissza sem kérdeztem, de csak mert belelovaltam magam a saját történetembe, mert amúgy érdekel: Te hogy vagy? Mennyire stabil a jelenlegi egzisztenciád, hangulatod, világképed?

Már ha van kedved erről is beszélni kicsit.:)

Előzmény: mafi mushkila (41090)
m-s-m Creative Commons License 2020.02.22 0 0 41092

Nem tudom, hogy megy másnál. Elég nagy varázslat.

A linkelt szövegrész elég erős; egy ilyen beszámoló vagy megfog valakit, vagy nem. Ha arra nem rezonál valamiféle ez kell nekem érzés, valami régi ismerősség, akkor nem lehet kezdeni vele semmit, gondolom.  De lehet, hogy más dologra meg majd rezonál. Cica tudja, mindenki egy önálló komplex valami, saját rugókkal, saját bejáratokkal és triggerekkel.

 

Ha valaki szerencsés, akkor (többnyire öntudatlanul) olyan helyzetekbe manőverezi magát, ahol létrehozza bizonyos feltételeit a Tolléék által leírt tudatállapotoknak. Akkor azok valamennyire bekövetkeznek, az illető meg csodálkozik és nem tudja szavakba önteni, mi történt vele; annyit tud, hogy valami rendkívüli [szó szerint is]. Egy-két ilyen után összehasonlíthatatlanul motiváltabb lesz, mint az, aki még nem élt meg ilyesmiket. 

Tolléék, a fenti spontán élmény hiányát feltételezve pont azon fáradoznak, hogy ahhoz a bizonyos más tudatállapothoz szükséges aktuális tudati feltételeket az értelem számára - egyebünk sincs perpill ugye - világossá tegyék. Aztán aki akarja, csinálja, aki nem, nem. Nem egy hálás feladat.

 

Ebben, a 37. oldalon induló történetben van egy törekvés egy ilyesmi kilépés feltételeinek összehozására. Mintegy kontrasztként a jóó sok agyaláshoz. :D   https://www.tkbe.hu/kiadvanyok/zen-tukor/zen-tukor-viii-evfolyam-2-szam-2018

 

Előzmény: mafi mushkila (41089)
m-s-m Creative Commons License 2020.02.21 0 0 41091

Ez igaz, ilyen irányú lépéseket valóban nem tettem. :)

A kérdések gyakorlati kérdésekké váltak, hogy lehet ezt, hogyan lehet azt.

Előzmény: Törölt nick (41088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!