Keresés

Részletes keresés

Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.10 0 0 5704

Lehet pertársaságot akar összehozni.

Előzmény: And67 (5703)
And67 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 5703

Legalább annyit írjál ide, hogy mi célból kívánod egy üzleti vállalkozás ügyfélkörének listázását?

Előzmény: banya60 (5701)
banya60 Creative Commons License 2010.11.09 0 0 5701

Sziaszotk!

 

Keresem azokat akik a Pesti Hitel Zrt-nél vettek fel hitelt.A baksay.emese@gmail.com-ra várom visszajelzésüket.

robert26_2 Creative Commons License 2010.11.08 0 0 5700

 

Budapest Bank Nyrt.számlakonverziós árfolyam 2010.11.01 - 2010.11.08

Dátum

Valuta

Megnevezés

Egység

Vétel

Közép

Eladás

2010.11.02

CHF

  Svájci frank

1

192

195.9

199.8

2010.11.03

CHF

  Svájci frank

1

193.1

197

200.9

2010.11.04

CHF

  Svájci frank

1

194.1

198

202

2010.11.05

CHF

  Svájci frank

1

197

201.1

205.1

2010.11.08

CHF

  Svájci frank

1

199.5

203.6

207.6

 

Csak hogy értsétek miről beszélek, természetesen a magasabb szám az ELADÁS, ezen az "áron" vonja le a hitelt 10.-én. 2010. nov 2.-án az eladás volt 199,8Ft, a mai napon 207,6Ft. És még van 2 nap 10.-ig........

Előzmény: Ipari-antidepresszió (5696)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5698

Kicsit (majdnem) más: írtam már, hogy a biztosítók ugyanolyan gecik mint a bankok, illetve a rendszer úgy van kialakítva, hogy egy csomó semmirekelő ingyenélőt eltartson. Nos: KGFB.  most időszerű. Egyre népszerűbb a neten átkötni, netrisk, biztositas.hu és társaiknál. No, ezek egy óriási lehúzó cégek.

Tavalyi éves biztosításom: 24e. Bepötyögöm az adatokat (4 ilyen biztosítási portálon is), mindegyik mást hoz ki, de: a tavalyi biztosítómnál átkötéssel egy tízessel drágább, a legolcsóbb, vagyis a 2.-3. legolcsóbb, ami nem egy nevenincs biztosító 19e az éves. Menjünk fel a biztosító online oldalára, ott is megadva az adatokat: éves biztosítás: 14e.

Tanulság 1: messziről elkerülni az online biztosítási portálokat, tessék közvetlenül a biztosítóhoz menni.

Tanulság 2: mivel ezt a biztosítást még "kiosztják" vagyis egy olyan biztosítási üzletkötő, "pénzügyi tanácsadó" fog érte kötési és tartási jutalékot (jó, ez utóbbi nem sok, de a kötési megvan 20-30% is), aki egyetlenegy másodpercet sem dolgozott azért a pénzért; így a biztosítás valódi értéke kb 8-9e Ft lenne.

Jó lenne ha a PSZÁF átláthatóvá tennél ez utóbbit, illetve biztosítaná az ügyfelek számára, hogy a befizetett biztosítási díjából az adott biztosító senkinek nem oszt jutalékot, ha azt a biztosítást az ügyfél keresi meg és kezdeményezi a megkötését!

Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5697

Van még 10.-ig pár nap.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (5696)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5696

Szerintem semmit nem csinál a forint. 272,6 volt reggel, most 273,6. 1 forintot gyengült, ami valami 0,35% -os változás. Ez nem valami nagy változás.

Előzmény: Psycho Dad (5695)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5695

Az érdekes, hogy az összes régiós valuta erősödik a forint gyengül. Tudom, hogy a forex piac 24 órás, de mindig a cet nappali időszakában erősödik/gyengül, nagy általánosságban, tehát rá lehet mondani, hogy a régiós, vagy a régiós pénzügyekben érdekelt szereplők mozgatják meg.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (5694)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5694

1,38-ról 1,35-re erősödtt 1 nap alatt a frank az euróval szemben (EUR/CHF kereszt). Elég meredek azt feltételezni, hogy ezt a hazai bankok rángatták meg. Talán azt lehetne belmagyarázni, hogy az Erste, az előre meghirdetett CHF->EUR konverziót kezdte meg, de még ők is igen kicsik ehhez.

Előzmény: robert26_2 (5688)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5693

Ki mondta, hogy nincs így ZE? :PP

Előzmény: Törölt nick (5692)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5691

Igaza van, mindig 10.-e előtt kezd el rohamtempóban gyengülni a forint, s ez nem 10.-ig tart, hanem plusz néhány nap. A hitelesek többsége 10.-e környékén (fizetés után) törleszt. Nekem pl. választani lehetett, a hónap melyik napja legyen a törlesztési nap.

Ezzel a forint gyengítésével plusz milliárdokat húznak ki éves szinten az adósok zsebéből.

Előzmény: Törölt nick (5689)
mzsperx Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5690

miért szerinted mindeki 10-én fizet hitelt???

én pl 16-án...

Előzmény: robert26_2 (5688)
robert26_2 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 5688

Közeledik a 10.-e, megint gyengül a forint - és erősödik a CHF! Szinte minden hónapban ugyan ez van 10.-e körül!

 

HOGY NEM VESZI EZT ÉSZRE SENKI?

Uff Creative Commons License 2010.10.17 0 0 5687

1-2 évre kötheted Liborhoz, Buborhoz, kaporhoz , de 10-35 évre nem !!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Ha x év múlva ez a bázis megszűnik létezni, (és ennek valós lehetősége áll fenn egy olyan világban ahol csak egy dolog fix,  az állandó változás)  akkor ma  a hitelszerződésben hogyan rendelkezel egy bizonytalan időben bekövetkező változásról ?  Azon változás után mihez kötöd ?????  Ezt ma kell rögzítened !!!!!! 

Előzmény: Psycho Dad (5686)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5686
Nem kér a kormány az MNB ötletéből?

2010.10.13. 07:11 - MTI

Udvarias levél formájában tudatta a kormány az Magyar Nemzeti Bankkal (MNB), hogy nem kér a jegybanki vezetőknek a hitelezés átláthatóságát javítani szándékozó javaslataiból.

az MNB szeptemberben foglalta össze több pontban, hogy szerintük milyen intézkedésekkel lehetne javítani a lakossági hitelek átláthatóságán, a csomagot pedig eljuttatták a kormány illetékes miniszteréhez.


Mik voltak ezek a pontok? Nem hinném, hogy ugyanazt értették transzparencia alatt, amit mások és én is írtunk, a kamat átláthatósága, referenciához, pl. liborhoz kötése!
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 5685
Tegyük fel, hogy nem szemüveget árulsz hanem almát. Miután megettem a felét kiderül, hogy férges. Ez esetben nem ,hogy nem fizetem ki, de örülj, hogy nem váglak gyomron.

Mellesleg a vita eldőlt. Aki bedől az előtt kitárul a nagyvilág, vagy várja feketemunka.

Egyébként 5200 nál vettél mikor szóltam (Te kis kapitalista) 5530
Előzmény: Uff (5674)
Psycho Dad Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5684
Melyik lap is választotta az év bankárává? Kb. annyi a súlya, mint itt az év nickje a polfórumon! :PP
Előzmény: Uff (5679)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.12 0 0 5683

Már te is? A fideszt is komcsinak tekinted?

Kössz, már tudom kivel állok szemben.

Előzmény: Uff (5682)
Uff Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5682
Felőlem akár egybesülhetnek is. Ők nem érdekelnek, csak az, hogy a piacgazdaságot, a kapitalista gazdasági rend érvényesülését ne fogják vissza maszop és fidesz bőrbe bújt kommunisták.
Előzmény: Törölt nick (5680)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5681
Ahhoz képest a bankszövetség beszólt neki.

Erdei Tamás: meglepetésként ért minket az MNB javaslata
2010.09.24 10:00

Nem egyeztetett a Magyar Bankszövetséggel az MNB lakossági hitelekről szóló javaslata kapcsán, amely ráadásul alkotmányossági aggályokat is ébreszt. Erdei Tamás elnök a Portfolio.hu-nak elmondta, a jegybanki javaslatoktól függetlenül tovább folytatják a megkezdett tárgyalásokat a kormánypárti képviselőkkel.

...
Előzmény: Uff (5679)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5680

Simor az év bankára.

 

Világ bankárjai egyesüljetek!

Előzmény: Uff (5677)
Uff Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5679

A HírTV-n miért nem láttam még említést sem Simor évbankárává történt megválasztásáról ?

 

A falvakat összekötő mellékutakon történt közúti balesetek hosszas ismertetése mellett erre már nem maradt idő.

Előzmény: Uff (5677)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5678
Összefogtak, mert féltik a fizetésüket.
Előzmény: Uff (5677)
Uff Creative Commons License 2010.10.11 0 0 5677

Simor az év bankára.

 

Szerintem a kormány tisztelgő látogatást tesz az MNB-nél és méltatja Simor érdemeit, amely nagyban szolgálja Magyarország érdekét a nemzetközi megítélésben.

 

Ja, vagy csodák nincsenek ?

robert26_2 Creative Commons License 2010.10.08 0 0 5676
Inkább a 10.-éhez közeli napokon nézd meg az árfolyamot! Nagyon érdekes hogy szinte egész évben 10.-e környékén mindig romlik a forint! Vajon mitől?!

Ez senkinek nem tűnik föl?
Előzmény: sarONE_a_palacsintában (5675)
sarONE_a_palacsintában Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5675

"3. Elfogadta mindkét fél, hogy a jövőben a devizahitelek törlesztőrészletének meghatározása során a bankoknak saját jegyzett középárfolyamukat kell használniuk."

 

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy október 1-én 7.19 -kor a K&H-nál a CHF/HUF középárfolyam volt 206,61, ami nagyjából megegyezett a bankközin látható középárfolyammal.

 

Október 6-án 6.38-kor a K&H-nál a CHF/HUF középárfolyam volt 203,27, ami nagyjából 1,6-nal volt magasabb, mint az akkor a  bankközin látható középárfolyam (201,70 körül volt) ............

Előzmény: Ipari-antidepresszió (5660)
Uff Creative Commons License 2010.10.06 0 0 5674

Mi lenne az a racionalitás, amely szerint ha én kölcsönadok neked 100 Ft-ot, és te a szemüveged tulajdonjogát ráz ruházod biztosítékként, de amikor azt mondod, hogy bocsi, az asszony elköltötte függönycsíptetőre, kiderül, hogy azt hiába adnád át nekem, az  nem ér 100 Ft-ot, csak 80-at.  Én ugyan eladhatom a hemügeged , ide is adod, mert te egy becsületes csávó vagy, de én még mindig úszom 20-szal.

 

Te milyen erkölcsi alapon mondhatnád azt, hogy "sorry, így jártál" ?

 

 

Nem kéne összekeverned -jogászként pláne nem - a záloghitelezést és a jelzálog kölcsönöket.  

Előzmény: Apellator (5672)
Apellator Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5673

Erről tényleg hallgat a mainstream média. Sajnos valószínűleg el fogják utasítani az AB-nál.

 

"Jövőnk.info megjegyzés: A hungarista kibontakozás után az összes bankot államosítani fogjuk - egyébként sincs szükség ilyen sokra, megítélésünk szerint 2-3 állami bank bőségesen elegendő lesz. A jelenlegi rendszerben keletkezett adósság igényüket meg semmisnek tekintjük! Természetesen zsidók még portásként sem dolgozhatnak majd ezeken a helyeken..."

 

Ez viszont mi?

Előzmény: robert26_2 (5659)
Apellator Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5672

A gazdasági racionalitás is azt kívánja, hogy a zálogtárgy mindenkori értéke legyen az adott jelzáloghitelszerződéssel kapcsolatos felelősség korlátja. A jogbiztonság követelménye mellett a gazdasági racionalitás is azt kívánja, hogy ha egy szerződés megszűnik, akkor azt haladéktalanul minden szempontból le kell zárni.

 

Más vállalkozási tevékenységek esetében alapvető, hogy sajnos viselni kell a hitelezési veszteségeket (van is ilyen szervezetgazdálkodási, számviteli fogalom). A bankok esetében ez miért nem egyértelmű Magyarországon?

 

"A jelzálog, mint biztosíték értékének közgazdasági összefüggésekben semmi relevanciája nincs  a hiteltartozás összegével. Egy napon sem említhetőek.  "

 

Ezt te sem gondolhatod komolyan. Jelzáloghitelről beszélünk. Gondolj bele, milyen volt ennek az ősi, legegyszerűbb változata.

Előzmény: Uff (5666)
Uff Creative Commons License 2010.10.05 0 0 5671
Akkor haladunk !
Előzmény: mozo01 (5670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!