Keresés

Részletes keresés

forgione1 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 620

Isten mindig és magától értetődően létezett számomra

 

Ha mindezt meg is tapasztaltad 16 éves korodban, akkor mégis miért hagytad el Istent?

Miért kezdtél máshol vigaszt keresgélni?

 

Kérdésem semmiképp ne nézd vádlóként, hanem felindító gondolatként.

Előzmény: Jávorfácska (610)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.19 0 0 619

Igen, szaggatottan, de jövök. Kissé ritkábban járok újabban megint a fórumra, de max. 2 naponta benézek...  A kedvenc topikokat végigjárom, és a nekem szóló üzeneteket mindig megtalálom:)

Előzmény: forgione1 (618)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 618

Vonalban vagy Jávorfácska?

forgione1 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 617

Köszönöm:-)

Előzmény: János05 (614)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 616

Szakíts a politikával különben bekebelez, anélkül, hogy bármit is tudnál befolyásolni.

Előzmény: pukoon (615)
pukoon Creative Commons License 2015.04.18 0 0 615

Hát... Nem mondok semmit.

 

Remélem megbocsátod, hogy ezt nem öt oldalban fejtettem ki.

Előzmény: forgione1 (611)
János05 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 614
Forgione1
Szeretnék élni a lehetőséggel, elfogadom a segítséged.
Szeretném ha privát formában tudnánk kapcsolatba lépni.
Előzmény: forgione1 (613)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 613

Jó, akkor próbálok nyúlfaroknyi válaszaidba kapaszkodni.

Csak sajnos most nincs időm. Szombat este jövök. Előreláthatólag.

Ha ráérsz azért addig magánban írhatsz.  

Előzmény: Jávorfácska (612)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.17 0 0 612

Szia:)

 

Bennem sokszor csak nyúlfarknyi válaszok rejlenek...:(((((

 

Még annyi jutott azóta mindösszesen eszembe, hogy Isten az igazságos bíró, és a tetteink, az életünk megítélés alá kerül...

Előzmény: forgione1 (611)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.16 0 0 611

Köszönöm a kérdésedet

 

 

????

 

Nem első eset, de most reagálok rá először, hogy a válaszod nyúlfarknyi.

Kérdeztem 15 sorban és válaszoltál 5-ben.

 

Vagy talán nem kaptam volna meg a 35 oldalas válaszod?

Előzmény: Jávorfácska (610)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.15 0 0 610

Köszönöm a kérdésedet... jó kiindulópontnak tűnik...:)

 

Tehát Isten mindig és magától értetődően létezett számomra, ennek gondolom az az oka, hogy kis gyermekként erre tanítottak... 

 

Ha visszagondolok, akkor 16 éves koromban szólítottam meg először Istent, egy eléggé kétségbeesett pillanatomban. Azóta tudom, hogy Isten megszólítható, hallja az imámat, és gondot visel rám... 

Előzmény: forgione1 (608)
asamprajnata Creative Commons License 2015.04.15 0 0 609

a kutya sem harap a saját lábába....

 

ez erősen kikívánkozott, oszt mindenki értse úgy ahogy akarja......

 

 

Előzmény: forgione1 (607)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 608

mit kell tennem ahhoz, hogy boldog lehessek Istenben?

 

 

Első lépés, hogy helyes Istenképed legyen.

Vagyis megkell ismerned Isten valódi tulajdonságait, szándékait. És ugyanígy a sátánét is.

 

Példának azt szoktam felhozni, hogy én mint gombaszakértő nem csupán az ehető gombákat kell tudnom megkülönböztetni, akár darabjaira hullva vagy megszáradva, hanem a mérgezőeket is.

 

A legtöbb gombamérgezés azért történik, mert ismernek pár ehetőt, de nem ismerik a hozzájuk megtévesztésül hasonlatos mérgezőket és összekeverik őket.

 

A sátán is így tesz féltékenysége által, másolja és utánozza, hamisítja Isten cselekedeteit, szavait.

 

Ezért is nagyon fontos tisztában lenni mindkét oldal tulajdonságaival.

Mindezen ismeret a Biblia első oldalával kezdődik, ahová még a jó és bölcs pápa is vissza-vissza tér. 

Ugyanis minden itt kezdődik. Ha valaki nem érti az alapokat akkor a többit már nem is fogja.

 

Másik topicban már idéztem neked a bűnbeesés történetéből. Majd még beszélünk róla. 

 

De most szeretném ha csak úgy kötetlenül beszélgetnénk Istenről, mit tudsz Róla. Mit jelentett, jelent saját életedben. Magánban is írhatod!

Ha megismerem Istenképed úgy tudom elmondani Róla az igazságot, kiegészítve esetleges tévedéseid.

 

 

Előzmény: Jávorfácska (604)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 607

Na majd csak figyelj oda:-)

Csőstül jönnek majd a sátánkutyák, de ennek örülj majd, nagyon de nagyon, mert azt fogja jelezni, hogy sátán kezd téged elveszíteni ..... és hát sajnos vissza akar szerezni általuk.

 

Persze mindezt ellenük írtam, mert azt nagyon nem szeretik ha leleplezik őket. Főleg így előre:-)

Felettem nincs hatalmuk, mert Aki bennem lakozik, attól nagyon félnek.

Előzmény: Jávorfácska (606)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.15 0 0 606

Érzed ezt a csendet, ami körbeöleli ezt a topikot? Nincs itt más, és szerintem nem is lesz senki, aki ebbe a beszélgetésbe bele akarna szólni vagy folyni...

Előzmény: forgione1 (602)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.15 0 0 605

Mindig mindenki előtt felvállalom, hogy Istenkereső vagyok... hogy én csak egy kereső vagyok...segíts ebben kérlek, hogy közelebb kerülhessek hozzá... beszélgess velem Istenről és az Ő országáról...

Előzmény: forgione1 (602)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.15 0 0 604

Kérdés: mit kell tennem ahhoz, hogy boldog lehessek Istenben? 

Előzmény: forgione1 (601)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.15 0 0 603

Szia, igyekszem majd jönni, de ma eléggé be vagyok táblázva... köszönöm az üzeneteidet!

Előzmény: forgione1 (602)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 602

Addig is kérdezek én:-)

 

Nyitott vagyok, hogy az Isten felé vezető úton járjak, ha járni tudok... ez sajnos kétséges....

nagyon szeretném  megtalálni az Istenben  való boldogságot és megőrízni az Istenben való boldogságot is... de  sajnos ez is kétséges....

 

 

Miért kétséges????

Milyen akadályoktól tartasz?

 

 

én örülök

 

Az jó ha örülsz, de nem kell mindennek és mindenkinek örülni!

 

 

szívesen beszélgetnék  veled, de egy csendesebb, kevésbé látogatott topikban...

 

Ugye nem Istent szégyenled felvállalni mások előtt?

Mielőtt kapásból cáfolnál, jó mélyen gondolt át lelkedben.

forgione1 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 601

Ha a másik topikból átjövök ide, akkor ez fog belendülni még másik lefog ülni egy idő után.

 

addigra kérlek olvasd vissza hozzászólásaim és gondolkodj el rajtuk.

 

Kérdezem, hogy ezt sikerült megvalósítanod?

Ha igen, született róla bármi kérdésed?

jahorka Creative Commons License 2015.04.13 0 0 600

Áldott napot kívánok!

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=KaPno7MGPjs#t=96

jahorka Creative Commons License 2015.04.13 0 0 599

Szervusz, Kedves Jávorfácska!

jahorka Creative Commons License 2015.04.13 0 0 598

Márai Sándor: A jellem műveltségéről

Gondolj csak arra, milyen végtelen tömegû ismeretet zár magába a könyvek összessége, s egyetlen könyv teljes megértéséhez mit is kellene ismerni és olvasni még?

Önelégülten és büszkén gondolsz arra, hogy elolvastál és megértettél néhány könyvet, gyarapítottad ismereteid, megtudtál valamit a természetrõl vagy az emberi szellem tûnõdéseirõl? Úgy érzed, "mûvelt" vagy, különb, mint a tudatlanok? Gondolj csak arra, milyen végtelen tömegû ismeretet zár magába a könyvek összessége, s egyetlen könyv teljes megértéséhez mit is kellene ismerni és olvasni még? Gondolj a British Museum könyvtárának körbefutó vasállványaira, milyen hosszan kellene élned, hogy valamit is megismerj a gondolkozás anyagából, melyet az ott felhalmozott könyvek magukba zárnak!

De maradj csak könyves szobádban, s valld meg, mily sokféle könyvet nem olvastál azok közül, melyek könyvespolcaidon sorakoznak, s még az olvasottak között is hány akad olyan, melyet teljesen megértettél, s minden figyelemmel követtél. Nem, a "mûveltség", mikor farkasszemet néz az emberi szellem világegyetemével, meddõ és hiú magatartás csak. Inkább gondolj arra, hogy egyetlen ismeretet megérteni, felfogni, átérezni már az élet erõfeszítéseinek teljességét követeli. És gondolj arra is, mennyi mindent írtak, gondoltak elõtted, a gondolatoknak micsoda óceánjai pihennek a múltban, s miféle zuhanással árad minden új korban az emberi gondolatok bõsége a jelenségek és tünemények összegébõl. Erre gondolj, s elszégyelled magad. Agyad mûveltsége véges és gyermekes. De jellemed és szíved mûveltsége lehet teljes és emberhez méltó, akkor is, ha szellemi ismereteid korlátozottak.

jahorka Creative Commons License 2015.04.13 0 0 597

Juhász Gyula: Béke

 

És minden dolgok mélyén béke él

És minden tájak éjén csend lakik

S a végtelenség összhangot zenél

S örök valók csupán mély álmaink.

 

És minden bánat lassan béke lesz

És mindenik gyötrődés győzelem

S a kínok kínja, mely vérig sebez,

Segít túllátni a szűk életen.

 

Testvéreim: a boldogság örök

S e tájon mind elmúló, ami jó

S az élet, a szép, nagy processzió,

 

Mely indul örvény és sírok fölött,

Az égi táj felé tart csendesen

S egy stációja van: a végtelen.

Előzmény: forgione1 (593)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.12 0 0 596

 

Nem titkolom a hibáimat, azt sem, hogy borzasztóan sok minden érdekel:)

 

De volt már időszak, amikor csak a Biblia érdekelt, mert éreztem és tudtam, hogy abban rejlik a legvalódibb érték:)

 

És mindent nagyon szépen köszönök:)))))

Előzmény: forgione1 (595)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 595

Szia, ennek örülök.

 

Mert azért lássuk be elég keményen fogalmaztam, semmi kertelés, bele a közepébe az őszinte véleményemmel.

 

Az őszinteséget továbbra is elvárhatod tőlem. Nem fogom szépítgetni a dolgokat, de ennél jóval kedvesebb és megértőbb leszek. Az ott már nem egy csatatér, hanem az elveszett és megkerült bárány története.

 

Még akkor is ha jelenleg nagyobb a kíváncsiságod, mint az őszinteséged :-)

Ez nem baj.

 

 

Előzmény: Jávorfácska (594)
Jávorfácska Creative Commons License 2015.04.11 0 0 594

Szia, várom az e-mailedet:))))))))

Előzmény: forgione1 (593)
forgione1 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 593

Eddig olyan szép, hogy az én történetem is Mária kegyhelyen kezdődött a Mátrában, még 5 éves koromban ahová szüleim vittek el.

 

Nagyon régen ajánlottam fel ilyet, de nem folytathatjuk magánban?

 

Túl sok mocsok vesz téged körül! Körbe vesz a sok sátánkutya, hogy levegőt alig kapsz, elrabolják idődet, lelked tisztaságát, egyenesiséged, melyet Istentől kaptál. Te pedig csak bólogatsz nekik.

 

Itt van rögtön jahorka, aki a szerető lettem topikban másokat bűnre vezet.

Nem ismerem jahorkát, nem is szükséges, csupán ezt az egy hozzászólását néztem, de nem meglepő, hogy pont ezt találtam meg a 20 ezerből, de az ilyenek csak lehúznak. Ezek közül egy sem jár Isten útján.....

 

Csak úgy tudlak visszavezetni az Igaz és keskeny ösvényre ha magad is akarod a mocsokból való szabadulást. Mert amíg jól érzed magad benne és nem tagadod meg, akkor ott is maradsz.

 

Ugyanis két úrnak nem szolgálhatsz egyszerre. Máté 6:24.

Előzmény: Jávorfácska (587)
jahorka Creative Commons License 2015.04.10 0 0 592
Előzmény: jahorka (591)
jahorka Creative Commons License 2015.04.10 0 0 591

Nem vagy az.:))))))Köszönöm szépen:))))

 

"Igaz az, amit látunk."

Szent Ágoston

 

Előzmény: Jávorfácska (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!