Keresés

Részletes keresés

ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 82

koszi

lehet,hogy ugy lesz,ahogy a mostani crt panamat vettem,meglattam es beleszerettem.a mai napig nem bantam meg es kimerem jelenteni,hogy a fiam tyamtyung d5000-set analog dvb-t sd jellel egyes esetekben kenterbe veri!!!!!!

Előzmény: Soproni Ch. (81)
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.09.05 0 0 81

Ne hallgass senkire (rám sem), azt vedd meg, ami a legjobban tetszik.

De azért azt figyelembe kell venni, hogy az agyonvilágított üzletekben beszűkül a pupillád (mint amikor szembefényszóróznak az utakon) így a finom részleteket nem fogod ilyen körülmények között látni. Főleg agyonszaturált, túlszínezett, kajak fényerőre állított TV-k esetében. 

Ilyen helyen sokszor a harsogó, hivalkodó TV-k jobbnak mutatják magukat.

Amúgy a fenti verseny miatt még a jó TV-ket is be kell állítani otthon, mert a gyári profilok általában nem jók.

Meg persze számba kéne venni, hogy te mire izgulsz, mik az igényeid. Pl az én példám:

- 3D kilőve

- Smart TV kilőve

- egy TV elég ami csak TV, de jó a képe.

Így vettem egy Samu D5000-rest, amiben Samu display liheg, de semmi extra nincs benne.

Viszont toltam mellé egy prémium kategóriás média lejátszót és abba egy nagyobb vinyót, így együtt e két tétel már majdnem beérte a TV árát.

Előzmény: ashuluk88 (79)
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.09.05 0 0 80

Szia,

nem tom hogy vagy vele, de 2012-ben már inkább LED LCD TV-t kéne venni inkább, a cseh oldalon linkelt Samu nem az.

Ehhez kapcsolódik a másik kérdésed is, én úgy tudom a LED technológia nagy előnye az, hogy a hidegkatódos fénycsövekkel ellentétben egyenletesebben öregszik ( A sok pici LED egy szériából való, legalábbis az egy TV-be szereltek), ergó egyszerre és ugyanyúgy öregednek. Vagyis legfeljebb annyi a dolgod az idő múlásával, hogy feljebb veszed a fényerőt. De a technológia miatt ez nem fog az öregedés miatt foltosodni mint a CCFL háttérvilágítású LCD TV-k.

Ez nem rossz ár egy Samu 600-res sorozatért, de nem én személy szerint nem vennék TV-t másodkézből. Használt és kérdés miért adná el.

Előzmény: ashuluk88 (78)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 79

Hali,vagy meg?

kene egy info,ma voltam az egyik kedvenc kozeli uzletben es be volt uzemelve 4 32"-os keszulek,philips a tipusat nem tudom 460euro,panasonic tx-l32x5e....360euro, samsung ue32eh4000.....320euro es egy grundig 32vle7131bf ....319eur

ami meglett az a grundig volt,a philips utan a legszebb keppel rendelkezett,erdemes-e a grundigba penzt olni?

Előzmény: Soproni Ch. (77)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 78

ehez mit szolsz,a csehek szerint ez is egy jo keszulek/olvasgatom oket is/?http://lcd-televizory.heureka.sk/samsung-le32d550/

most ne vegyuk figyelembe a fogyasztast.mert a a mostani sik crt panam+az atalakito a digis vetelre bezabal ugy 140w/o!

melyik keszuleknek hosszabb az elettartalma, led vagy lcd-e?csak felszini adok vetelere kellene,vagy mar inkabb az ue32eh5000-est?

ugy max 330ejrot szannek a keszulekre,de a szivem csucske mindig is a panaszkodik.

es van ez is,ebbol mi igaz,vagy csak egy kesz atveres?kar,hogy tolunk 300 kilora van!

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/tv/hirdetes-32604797/

Előzmény: Soproni Ch. (77)
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.09.03 0 0 77

A történet röviden a következő:

A Samsung nagyon jó minőségű paneleket gyárt, ennek megfelelően nem is olcsóak, ergo adott -bevezetett és kedvező hírnévnek örvendő- tipusnál nővelhető a profit, ha nem a saját panelt rakják bele, hanem az olcsóbb technológiával gyártott és ezért rosszabb minőségű külső partnerek által szállított panelt. Ezt nevezik a népek paneltottónak a Samsung esetében.

A csúcskategóriában ezt persze nem merik eljátszani, de a belépőszintnél igen (5000-res sorozat).

Ez a cikk ugyan a tavalyi Samsung szériákról szól, de aszem hasznos infók számodra is:

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/nyomtatobarat/teljes.html

Előzmény: ashuluk88 (76)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 76

hat errol a "paneltotto"-rol meg nem hallottam,eddig ugy gondoltam-tudtam,hogy a samsung masnak is gyart panelt,tehat akkor tevedtem!

igen,felvideki vagyok es itt szeretnek keszuleket venni,mert most nalunk olcsobbak es alapbol 2 ev a gari.mpeg2/4-es fontos mert sokan megjartak a mo-i vasarlassal/tesco stb/mert a szlovak musorokat egyszeruen nem fogtak az ott vasarolt tv-ek.

Előzmény: Soproni Ch. (75)
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.09.03 0 0 75

A Funai nem full HD a linked szerint sem (HD Ready - 1366x768 WXGA), és ítt egy másik, ami megerősíti (

Resolution: WXGA 1366x768):

http://www.funai.eu/produkt-led32-h9323m-152.html

Ha érdekelnek a magyar adások (linkjeid alapján gondolom felvidéki magyar vagy), akkor a TV tunernek MPEG4-et is tudnia kell. Mondjuk tudja mind a három linkelt készülék.

A Samsung jó választás, bár ebben az alső ketegóriában belép a paneltottó. nem tudhatod milyen display-el gyártották. Ha szerencséd van, akkor Samsunk, ami jó minőségű és remek a képe.

Előzmény: ashuluk88 (74)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 74

koszi a gyors valaszt,ahogy latom nem egy porgos topik ez am!

csak sima "foldi" adokat nezek,semmi kabel vagy muhold.a fiamnak van a samsung elodje egy ue32d5000-es igy lehet,hogy megiscsak samsung lesz.

a funai az full hd ahogy irjak,5ev garit adnak es 0 pixel kiesest reklamoznak!

Előzmény: Soproni Ch. (73)
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.09.03 0 0 73

Szerintem a Samsung.

A Funai nem FULL HD, a Panáról nem írják, hogy tud DVB-C-t, amúgy meg a népek ugyan nagyon el vannak ájulva tőle, de csak a plazmájától, a LED LCD TV-inek messze nincs olyan hírük.

Előzmény: ashuluk88 (72)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 72
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.08.19 0 0 71

Hop, az Index lenyelia backslaht, mindig elfelejtem. Szóval:

MenüAntennaCs.lista átvitele = Menü\Antenna\Cs.lista átvitele

Előzmény: Soproni Ch. (70)
Soproni Ch. Creative Commons License 2012.08.19 0 0 70

Szia,

lehet éppen távírányítóval is sorbarendezni a csatornákat, de az egy örökkévalóságig tart.

Amivel gyors, az egy PC software:

http://sourceforge.net/projects/samschanneledit/

Egy fat file rendszerre formázott pen drivera ki lehet exportálni (MenüAntennaCs.lista átvitele) a Samu aktuális csatornalistáját, majd a PC-n megszerkesztett listát importálod és hurrá.

Előzmény: lenpapa (69)
lenpapa Creative Commons License 2012.08.19 0 0 69

Üdvözlök mindenkit a fórumon! Amennyiben valaki tudna segíteni nagyon megköszönném. Vásároltam egy Samsung  40EH5300-as Led tv-t ,amig analóg csatornáim voltak betudtam állítani a csatornák sorrendjét a saját megszokott sorrendnek megfelelően. Ismerősöm rábeszélt ezért módosítottam akábeltévés csomagot digitálisra,igaz hogy a kép sokkal jobb lett de most sehogy nem tudom beállítani acsatornák sorrendjét.A digitális csatornák a mi kábelhálózatunkon az analóg csatornár után vannak és elég kellemetlen háromjegyü számokat beírni,ezért szeretném az elejére az 1-től sorba rakni de eddig nem síkerült..Előre is kösz a segítséget!

fefe88 Creative Commons License 2012.08.10 0 0 68

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Media Markt saját led ( oled ) tv-jéről, az OK. márkáról mi a véleményetek? 22"-ost szeretnék vásárolni. Először LG tv-t néztem, de ez árban barátságosabb. Az eladó úgy tájékoztatott, hogy német gyártmány és Sharp alkatrészek vannak beszerelve.

sünizoli Creative Commons License 2012.04.15 0 0 67

Sziasztok!

Segítséget kérnék: DVD asztali lejátszó és egy új LED tv összehangolásában

Problémám a következő:

Egy új Samsung 32" Full HD UE32D6100S 200Hz LED TV TV t kellene összehangolni egy Panasonic S58 asztali DVD lejátszóval. Kép van de hang nincs, HDMI kábellel összecsatlakoztattam, de így jártam, és nem jövök rá az okára. Kicseréltem a HDMI kábelt is, de semmi.

Átzongotáztam a menüjét mind a kettőnél, de semmi... Nem jövök rá az okára!!!

Valakinek van használható ötlete? Köszönöm!

tifike@gmail.com

submission Creative Commons License 2012.04.10 0 0 66

Na, most már én is hozzászólok:

1. véleményem szerint a SAMSUNGra mindent lehet mondani, de hogy gagyi lenne, az nem igaz! Sőt, ki merem jelenteni, közép és felsőkategóriás LED TV-kben verhetetlenek!

2. Milyen távolsághoz mekkora TV? Ez egy olyan összetett kérdés, melyre lehetetlen (jól) válaszolni! Ez függ eleve attól, kinek milyen jó a látása. Függ attól, milyen minőségű adást néz: analóg, tömörített digitális (Magyarországon jelenleg nagyon elterjedt), stb..

Egy igazi HD adást nagy tévén is jó viszonylag közel nézni, míg egy analóg (vagy akár IPTV-s) müsort még kisebb (32") tévén is jobb messzebbről nézni. Egy általános elmélet szerint a TV átlójának a kétszerese az ideális távolság. De, mint mondta, ez nagyon sok körülménytől függ!

3. Ha valakinek kérdése akad, igyekszem legjobb tudásom (és tapasztalatom) alapján válaszolni! :)

tibor1963h Creative Commons License 2012.01.22 0 0 65

Sziasztok!

Kérlek benneteket segítsetek JVS LT-32HG35E   TV vettem hogyan kell frissiteni ,a másik probléma este mikor kikapcsol a TV reggel nem lehet fölkapcsolni,hallózat megszakitással lehet ujra mükpödtetni   

köszi előre is

üdv

Soproni Chardonnay Creative Commons License 2012.01.03 0 0 64

A dinamikus kontrasztot kapcsold ki, ha akkor sem szűnik meg, akkor szervíz lesz a vége.

Előzmény: MUGENBOY (58)
Soproni Chardonnay Creative Commons License 2012.01.03 0 0 63

Szia,

Alapvetően jó a képe, de most egy külső dekóderről megy, scart csatlakozással, ha szerzek kábelt és a HDMI csatlakozásokhoz kötöm lehet jobb a kép, vagy tök mindegy?

A HDMI egyrészt nagyobb felbontást tesz lehetővé (akárr full HD, amit a TV-d tud is), másrészt ez digitális átvitel, ezért mindenképpen jobb lesz a képminőség. Azért, mert a stb (vagy akármilyen forrás) a scarton analóg jelet ad ki, tehát mielőtt rávágná a kimenetére végez egy digitális->analóg átalakítást. A TV a scart bemenetén vett jelen szintén végez egy átalakítást, analóg-> digitális. E két felesleges és információveszteséggel járó konverzió a HDMI esetében nem történik meg, ergo jobb képed lesz.

Illetve, van csatorna amelyik pont akkora mint a képernyő, van amelyiknek a széle lelóg, van hogy egyik csatornán az egyik műsor ilyen, a másik olyan. Ez miért van, illetve beállítható e valahogy?

Jó eséllyel ez a jelenség is megszűnik ha áttérsz HDMI-re.

Na még egy :) elvileg ez a tv is frissíti magát, ehhez mi kell, csak összekötni számítógéppel és "rájön"?

Azt hagyd a francba szerintem, a frissítés inkább a lehetőségek szűkítésére való (hackelés megakadályozására), de ha mégis akarod, akkor nem a számítógépet kell látnia, hanem az internetet. Vagy úgy is lehet, hogy letöltöd a firmware-et egy pen drive-ra, bdugod a TV-be és menüből megmondod neki a frissítés helyét.

Előzmény: Normen01 (56)
S.ATA Creative Commons License 2012.01.01 0 0 62

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

A hozzáértők segítségét szeretném kérni a következő problémámmal kapcsolatban.
A napokban vásároltam egy Sharp LC40LE530EV tipusú led tv-t.Vásárláskor mindent megvizsgáltam,hogy a nekem megfelelő paramétereket tudja,csak egy valamiről nem volt tudomásom ami a felhősödés jelensége.Mivel ez a tipus edge led háttérvilágításos,és csak az esti tévézés közben vettem észre az engemet most már rettentően zavaró fehér ködfelhős foltot a jobb felső sarokban.A többi sarkokban is van minimális felhősödés ami alig észrevehető,de a jobb felső az több mint egy tenyérnyi,és eléggé látható csatornaváltásnal. Mivel szerdán járna le a három napos cseregarancia,ezért kérdezném tőletek,hogy mit cselekdjek a készülékkel kapcsolatban.
Vigyem azonnal vissza,és kérjek helyette másikat,vagy fogadjam el,hogy így jártam.Ha ki is cserélik,akkor mi a garancia,hogy a másik készüléken nem lesz hasonló felhősödés.

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.16 0 0 61

sziasztok, máris megvan az első problémám a készülékkel.  rákötöttem a házimozi erősitőjére  a tévét scarton keresztül aminek a végén rca kimenetek vannak. eddig oké, van is hang de csak akkor ha a tv müsorait nézem. de viszont  ha külső forrásból(usb) ről játszottam le a filmet akkor nincsen  hang egyáltalán.  van a led tévén optikai digitális audio kimenet, de a házimozin csak rca bemenet van.  eddig ugy sikerült csak hangot csalni a házimoziba külső film nézésekor, ha a tv fejhallgató kimenetéből  vittem át a hangot(jack ----rca kábellel ) a házimozi rca bemenetén keresztül. csak itt az a gond hogy mindig huzgálni kell a jack dugót ki be a tévéből, mivel a laptopom is jack dugóval csatlakozik a házimozihoz. olvastam átalakitórol optikáról rca ra de az nagyon drága.  van más megoldás ezeken kivül ? házimozin nincsen más audio bemenet csak a 2 db rca   L-R.

a döntésem a következő ha nem lessz más: veszek még egy jack  ---rca kábelt.  és be lessz dugva a laptopba az egyik, a  másik jack--rca kábel meg a tv be, igy a készülékekből nem kell kibe huzgálni a jack dugókat,  az asztalon találkoznak ,1; házimoziból kijövő rca ,2; laptopból kijvő jack-rca, 3; tv ből kijövő jack--rca  és ot dugom át a kivánt helyre.  laptop vagy tv. 

ha valaki tudna ajánlani valami jobbat akkor szivesen fogadnám, csak ne legyen drága. a tv igyis 110 000 ft volt:))

köszi előre is

üdv

macliz

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 60

szia, tegnap vettem egy  ilyet

http://www.bluechip.hu/termek/samsung-32--led-full-hd-ue32d5000pwxxh

én kb 2,5-3 méterről nézem, szerintem ez optimális távolság.

eddig megvagyok elégedve nagyon szép kép van benne. sima  tetőantennával fogok 7 adót. ebből 3 db HD minőség. de gondolkozom a mindig tv extra  alap csomagján 990 ft.  az is tetszik hogy be lehet állitani hogy ha lekapcsolom pl a villanyt, akkor a tv fényereje is lecsökken automatikusan. ez szemkimélő és energia takarékosságból is jó.  az adatlapján irja miket tud  a masina.

üdv

macliz

Előzmény: melonati (57)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.15 0 0 59

szia, talán erről beszélsz?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Clouding, felhősödés fejezetnél irnak rólla.

üdv

macliz

Előzmény: MUGENBOY (58)
MUGENBOY Creative Commons License 2011.12.14 0 0 58

Sziasztok!

Nem rég vettem egy samsung smart led tvét. És van egy olyan hibája hogy sötét képeknél a jobb felső sarokban és a bal alsó sarokban látok egy fehéres homályszerű foltot. Meg tudja mondani valaki nekem hogy ez micsoda? És hogy esetleg ezzel lehet e kezdeni valamit:S

melonati Creative Commons License 2011.12.03 0 0 57

Sziasztok!tanácsot kérnék:samsung 32d5000 vagy philips 32pfl5606h a kettö közül melyiket vegyem?kb. 3m távolságból elég a 32"?   digikábeltv van laptopról akarok filmet nézni rajta.Elöre is köszi!

Normen01 Creative Commons License 2011.11.30 0 0 56

Sziasztok!

Most vettem egy Samsung32ue5000-t és lenne pár (lehet alap) kérdésem, nem vagyok egy tv fenomén :)

Alapvetően jó a képe, de most egy külső dekóderről megy, scart csatlakozással, ha szerzek kábelt és a HDMI csatlakozásokhoz kötöm lehet jobb a kép, vagy tök mindegy?

Illetve, van csatorna amelyik pont akkora mint a képernyő, van amelyiknek a széle lelóg, van hogy egyik csatornán az egyik műsor ilyen, a másik olyan. Ez miért van, illetve beállítható e valahogy? A méretarányokkal semmit nem változott, csak max kicsiben ugyanúgy lelógott.

Na még egy :) elvileg ez a tv is frissíti magát, ehhez mi kell, csak összekötni számítógéppel és "rájön"?

Előre is köszi a válaszokat ;)

grobi26 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 55

Sziasztok!

Engem az érdekelne hogy létezik-e megfizethető áron  olyan LED tv aminek van üveglap a képernyőjén?

Köszönöm a válaszokat!

scott86 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 54

Eggyik se !!! Mindkettő gagyi! Hosszutávra Grundig vagy Sony.

Előzmény: cobana (53)
cobana Creative Commons License 2011.10.16 0 0 53

Szerintetek LG vagy Samsung, ha led tv-ről van szó?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!