Keresés

Részletes keresés

Luigi50 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 862

Basszus ! ÍÍÍÍÍÍrjon már valaki !

Luigi50 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 861

Te mit csinálsz ? A Mit valahogy lemaradt-))

 

Előzmény: Luigi50 (860)
Luigi50 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 860

Köszi,hogy válaszoltál !

Igaz ettől nem lettem okosabb de ez is valami ! Te csinálsz ?

Előzmény: andyTM (859)
andyTM Creative Commons License 2014.02.25 0 0 859

- olvasó pozícióban...:)

Előzmény: Luigi50 (858)
Luigi50 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 858

Hu Hu !!!! Nem vagyok egy (ideges típus) DE él még itt valaki ??? Jóóó ha él, írni is tud ??? Már egy semleges válaszból is látnám,hogy van itt valaki !!!!

Luigi50 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 857

Még valami ! A gravírozó gépet vagy a fúró szárat szokás karban tartani ?? Zsirzás ? Olajozás ? Vagy ilyesmi ?

Luigi50 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 856

Sziasztok ! Dremel3000 -hez keresnék szénkeféket ! Tudja valaki,hogy Székesfehérvár környékén hol kapni ? Vagy esetleg csomagküldő szolgálat ahol berakják egy borítékba és nem drágább a küldés mint az áru !!!!

Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.21 0 0 855

A gombás videója alapján vídiával kezd. 
Avagy volfrám-karbiddal. Náluk ez tungsten-carbide néven fut.
( Nem olcsó, és elég rideg. Könnyen elpattan. Kínából olcsón lehet rendelni ebayen. )

Ezzel felvázol pár irányvonalat.
Utána egy pici , erős vágatú gyémántfejjel esik neki az üvegnek.
Ezzel az összes kontúrt felhúzza, majd vizet csepegtet a felületre
( megköti a szálló port, és finomabb, tompább vágatot eredményez.. ),
majd nekiront egy jó nagy, közepes szemcseméretű, és vágatú gyémántfejjel.

Eztuán egy nagyobb, tobozszerű hegyes gyémántfejjel tölti ki a rajzot,
szintén folyamatosan vizet csepegtetve ( Ennyi erővel a csepegő csap alatt is csinálhatná.. ).

Utána visszatér a nagy, közepes szemcseméretű gyémánt fejhez, azzal felpuhítja
a megmaradt élesebb vonalakat. Ezután fog egy polírozó szilikonfejet 
( EVE-ből talán a halvány zöldnek fele meg ránézésre.. ), és azzal polírozza a képet.
Az így keletkező átlátszóbb felület adja szerintem a kontrasztott a mattabb felületekkel váltakozva.

Ilyen gumifejet legolcsóbban Budapesten kapsz, az Üllői út mellett lévő Auren Kft.-től.
Van honlapjuk, facebookjuk is. Érdeklődj náluk.
Párszáz forintos tétel, és rengeteg féle van nekik.
Azért őket mondom, mert a velük szemközt lévő üzletben ugyanaz ezer forint fölött van.

Egyébként irdatlan vastag pohárra dolgozik. Azért ennyire plasztikus a végeredmény.
Szerintem kb. sörösüvegen gyakorolj. :D

Bár nem értek az üveg gravírozásához ( sem ), szerintem egyszerűen brutális vágattal kezdj,
aztán közepessel nagyolj, majd a finom vágattal, és a polírozóval felváltva puhítsd fel a képet.
Alakítsd ki a mattabb és fényesebb felületeket, és kész.


Előzmény: Tryxee (854)
Tryxee Creative Commons License 2014.01.18 0 0 854

Sziasztok!:) Végre megtaláltam ezt az oldalt, ahol gravírozással foglalkznak!!:D

Hosszú leszek, de kérlek olvassátok végig:

Nagyjából rájöttem, milyen fejjel mit is lehet kezdeni:) Egy dologhoz nem tudom, milyen fejet használnak...youtube-on láttam egy videót, (Lesley Pyke) aki úgy dolgozik, hogy előbb a körvonal után szinte az egészet lemattítja, utána belekarcol még, és most jön a trükk: mintha "vissza polírozná", ezáltal - fekete alapon nézve- mintha beárnyékolná a képet.

Huh, remélem, érthető:D két fejet láttam eddig, amiket használt erre. Az egyik egy fekete nagyobb, lapos korong, mintha szálakból állna, a másik egy kisebb fej, kicsit lapított gömb, mint a fasirt:DD 

Tudja valaki, hogy ezt hogyan, mivel??????:))))) Gondba vagyok, milyen fejeket vegyek..

Dremel 300-asom van, tök jó! Gyárilag a fejkészlet hozzá számomra használhatatlan üvegre, nem jöttem rá, melyik mire.) Vettem külön gömbfejkészletet, viszonylag nagyobbak.(gyémántfej mind)  És még egy kisebb méretű készletet, ebben a majdnem tűfazontól a kúpig mindenféle kicsi van. Ezek közül is csak kb. 4-5-t tudok használni..szóval ez még zavaros...

 

Köszönöm hogy elolvastad, remélem, tudtok segíteni:)

Csatolok pár képet munkáimból. Az egyik próbál hajazni erre technikára, csak pont hiányzik számomra belőle ez a 'visszaárnyékolás', a másik simán 'pöttyözéssel' van árnyékolva.

(nem ismerem még a kifejezéseket, ha van egyáltalán, úgyhogy csak én nevezem így őket:D )

 

Szép estét mindenkinek! Nagyon örülök Nektek!!!:DDDD

 

Tryxee

Wreck Diver Creative Commons License 2014.01.13 0 0 853

Üdv,

Először is megfelelő alapanyag kell.

Létezik extrudált, és öntött plexi. Az egyik jobban megfelel gravírozáshoz,
mint a másik ( fejből fogalmam sincs, melyik... ).

Majd el kell döntened, hogy magad vágsz neki a dolognak, vagy csak megtervezed,

és legyárttatod, avagy az egész folyamatot egy erre szakosodott cégre bízod.

Találsz olyan cégeket szép számmal, akik lézerrel és egyéb módon gravírozzák,
vlágítással, távtartókkal szerelik fel a kívánt terméket.

Én gravíroztam víztiszta plexit, amire éles körvonalakat készítettem,
majd az elkészült feliratok egy részét satírozással mattítottam el, negatív jelleggel.
Az éles vonalakhoz egy DREMEL 290-1-es gravírozót használtam, ami kapaácsütés szerűen fel-le dolgozik
( mint a pneumatikus vésők, amit a fegyvervésnökök is használnak, csak durvább... ), a satírozáshoz
pedig rendes forgótengelyes gravírozót, gömbfejű betéttel.

 

Szerintem az anyagköltség mellett elvisz pár tízezret a felszerelés, és nem árt egy nyomtató sem,
a sablonok elkészítéséhez. Érdemes a megfelelő cégektől árajánlatot kérni egy kész photoshop, corel, vagy cad/cam terv
alapján, mielőtt bevásárolsz. Könnyen lehet, hogy olcsóbban jössz ki a bérmunkával.

Persze a szerszámok megmaradnak, és például egy sima üveg pohár vagy tálalókészlet némi fantáziával
és kézügyességgel szívhez szóló karácsonyi ajándékká változtatható. Nézz szét youtube-on.
Tömegével fogsz találni plexi, üveg-, és mindenféle gravírozó videót.

Pár cég:

http://www.plexis.hu/

http://www.mkiplexi.hu/

http://www.muanyag.hu/plexi--4/hun/

Előzmény: HA2BJ (852)
HA2BJ Creative Commons License 2013.12.27 0 0 852

Sziasztok.Én plexibe szeretnék gravírozni nagyobb betüket,számokat és megvilágítani leddel mivel valósítható meg szépen?Előre is köszönm válaszotokat.

chrispooh15 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 851

Az interneten találtam ezt a jó kis gravírozással foglalkozó oldalatokat.
Szeretnék budapestitől vagy Budapestre beszállítani tudótól ajánlatot kérni az alábbira:

4,5x2cm méretű rozsdementes acél tábla gravírozása 4 sor fekete szöveggel

A munka folyamatos, havi szinten körülbelül 50-100 lapka.

Köszönöm előre is.
Az ajánlatokat és referencia munkákat ide várnám: maczko.krisztian[kukac]gmail.com

Wreck Diver Creative Commons License 2013.10.26 0 0 850

Szerintem mindenképp nézd át a különböző méreteket.
Nehogy aztán csak körülményesen tudj beszerezni a kopó cuccokból,
vagy a géphez való alkatrészekből.

 

Ezek nem ipari szerszámok, és egyrészt kopni fognak a patronok stb.,
másrészt evés közben jön meg az étvágy ugye.

 

Tehát majd eszedbe jut, hogy kellene egy állvány,

de jó lenne a végére egy ilyen-olyan tokmány stb.

 

A Dremel és még pár márka bőséges kiegészítő kínálattal bír,

a noname cuccok viszont nem. És mivel ezeknek a cégeknek ez biznisz,

szinte biztos lehetsz benne, hogy a Dremel állványba nem fog belepasszolni a másik gép..


Ezeket is vedd figyelembe a választásnál, nehogy később az olcsóbb drágább legyen.

Előzmény: Furio69 (849)
Furio69 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 849

Sziasztok!

Én mostanság tervezem egy kézi gravírozó gép megvásárlását csak azt nem tudom, hogy milyen legyen. Azt tudom hogy a Dremal az az egyik legjobb, de nincs arra annyi pénzem. Nézegettem a neten, de nem jutottam előrébb. Ha tudnátok segíteni akkor megköszönném.

Mi a véleményetek az Extol-ról? Amit kinéztem az egy viszonylag olcsó gép szabályozható fordulatszámmal (8000-30000/min) és egy flexibilis hosszú toldószárral illetve fém asztalhoz rögzíthető álvánnyal meg egyéb tartozékokkal.

Ti használjátok (akinek van) a flexibilis toldószárat? Azzal egyszerűbb a gravírozás ugye?

Én elsősorban üveget és kerámiát szeretnék gravírozni meg fát, de majd kialakul úgy is.

Előre is köszönök minden segítséget.

T.Amir Creative Commons License 2013.09.16 0 0 848

Köszönöm!!!

Előzmény: Wreck Diver (847)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.14 0 0 847

Üdv,
Itt van élő link hozzá:

 

Eladó kifújt libatojások

Előzmény: T.Amir (846)
T.Amir Creative Commons License 2013.09.12 0 0 846

Sziasztok!

Csak nemrég találtam rá a fórumra ,én libatojásokat faragok. Írta valaki, hogy tud libatojáshéj lelőhelyet, kérlek, ha tudtok segíteni írjatok. Budapesti vagyok. KÖSZI!

Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.10 0 0 845

Na, ezt nem csinálja itthon szerintem senki...

Ezek a gilosáló gépek egy vagyonba kerülhetnek.
Viszont elképesztő csodákat lehet velük csinálni ismétlődő mintázatokból.

Előzmény: Soká (841)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.09.10 0 0 844

Szerintem is az.
Bár éppen lehet hozzá élekkel megáldott hegyet reszelni,

de szerintem a képeden jól látható ütésnyomok megmaradnak.
Próbáld ki valamin. Ekkora mérethez iszonyatosan nagyot üt.

Az a gép nem erre való. Plexi reklámtáblához és hasonlóakhoz kiváló,
de az ilyesfajta vésés ennél finomabb munka.

 

Szerintem csak akkor foglalkozz vele, ha hosszú távra tervezel.
Komoly költségei vannak. Minőségi vésőszárak, nyelek, golyó, sztereo mikroszkóp stb.
100 ezres nagyságrendű befektetés, és mellé irdatlan sok gyakorlás, mire megtanulsz élezni,

megszokod az előretolást stb. Pláne egy a képeden látható Molnia 3602,

vagy a későbbin lévő unitas 6498 36mm körüli átmérőjét nézve. Egy nagyobb pénzérme mérete az egész...

 

Érdmeesebb egy rutinos vésnököt felkeresni, ha csak 1-2 darabban gondolkodsz.
Nyilván nem lesz olcsó, de a befektetett kis vagyonhoz, és töménytelen időhöz képest igen. :)

Előzmény: bacskait (840)
horvátpéterné Creative Commons License 2013.07.19 0 0 843

olvasod még a forumot,és vannak tojások,liba,strucc,én szivesen fogadnám.totheva24@citromail.hu

Előzmény: truffle (609)
Soká Creative Commons License 2013.05.03 0 0 842

Drága Index, kihagyta a képeket, a videót meg belinkelte duplán...

Na, mindegy, az egyik kép ez lett volna:

Előzmény: Soká (841)
Soká Creative Commons License 2013.05.03 0 0 841

Pedig ez tipikusan kézi vésés. Hogy lehet ezt géppel utánozni, azt nem tartom kizártnak, de ez itt a képen, kimondottan nem tartozik a szép vésetek közé... ha már géppel csinálnám, akkor nem ilyen gyengécske ornamentika alapján...

Itt egy hasonló, ez sem valami pompás darab.

Ez már jobb:

És ha keresgélnék is ,biztosan egészen szépeket is találnék.

Gépi megoldásra pedig itt ez a gyönyörű technológia:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9VKASuwatG0

(Az eredmény a 8. perctől látható)

Előzmény: bacskait (840)
bacskait Creative Commons License 2013.03.25 0 0 840

Ezt mostanában csinálták.De szerintem sem kézzel csinálta az illető.

A Dremel 290-el esetleg?

Előzmény: Your Enemy (839)
Your Enemy Creative Commons License 2013.03.25 0 0 839

Helló

Szerintem nagyon, nagyon vékony gyémántheggyel 1mm alatti.

Vagy vékony vésőgéppelvel.

Nem tartom kizártnak hogy ezt nem kézzelcsinálták annak idején.

Nem egyszerű a mérete miatt, a minta nem bonyolult, az anyag sem ellenfél.

Egyedül a méret:)

Viszont az nagy ellenfél:)

Előzmény: bacskait (837)
bacskait Creative Commons License 2013.03.19 0 0 838

Esetleg valaki, aki megcsinálná?

Előzmény: bacskait (837)
bacskait Creative Commons License 2013.03.19 0 0 837

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mivel lenne érdemes próbálkoznom, ha az alábbi képen látható mintához hasonlót szeretnék én is elkészíteni (szintén kar/zsebóraszerkezeten)

 

(3 darabot csinálnék meg, illetve lenne 1-2 plusz darabom gyakorolni)

 

seczki Creative Commons License 2013.02.15 0 0 836

Üdv Minden fórumozónak!

Van egy 25 W-os Epilog mini típusú lézer gravírozógépem, ha valakit érdekel esetleg, akkor vállalok munkákat erre a gépre, akár nagyobb darabszámos megrendelés esetén is, olcsón dolgozom!!
Amikbe tudok gravírozni: műanyag, fa, üveg(csak sík üvegre, mivel nincs még a géphez forgató berendezésem!)
Ha valakit érdekel kérem keressen meg itt, vagy ajánljon valakit akit esetleg érdekelhet!

Köszönöm:

Ádám

yassie Creative Commons License 2013.01.11 0 0 835

A 3000 a 300 újabb kiadása... nincs sok különbség köztük, a 300 épp kimegy a divatból :-) 

Előzmény: ELLzaaa (833)
YkcivP Creative Commons License 2013.01.11 0 0 834

Szia, nekem mind a 2 gépem meg van és mindegyiket szeretem. A 3000-es nagyon kicsit erősebb. Ha a proxon fejeket szeretnéd használni vegyél multitokmányt. Én is azokat használom illetve másokat is és így könnyen cserélem a fejeket. Szóval én a 3000-est + multitokmány. A fejeket meg tudod :D

Előzmény: ELLzaaa (833)
ELLzaaa Creative Commons License 2013.01.10 0 0 833

Sziasztok! 
A segítségeteket szeretném kérni: Melyiket érdemes megvenni? Mi a két gép között különbség? 
az egyik:  http://hometools.hu/spd/F0130300JF/DREMEL_300as_mikrogep_55_tartozekkal

és a másik: http://hometools.hu/spd/F0133000JF/DREMEL_3000_multifunkcionalis_szerszam_25_tartozek

Ha üveget szeretnék gravírozni, kell még hozzájuk valami? eddig proxxon gépem volt, és jó lenne ha az ahhoz vett fejeket is tudnám még használni. Előre is köszi a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!