Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 641
  • akinek egyébként a FIDESZ a Jobbik, vagy éppen az MSZP szimpatikus... azok feltehetően a FIDESZ-re, a Jobbikra, vagy az MSZP-re szavaztak.

Akkor az szdsz szavazók - kizárásos alapon - az LMP-re.

 

Ezt megint bebuktatátok, ex-szadeszosok. Szép öngól volt. :-)

 

 

Előzmény: Antisystem (639)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 640
Így van, jól mondtad szerintem is.
Előzmény: Antisystem (639)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.18 0 0 639

Bizony Norbi, az LMP-re általában nem az szavazott, akinek egyébként a FIDESZ a Jobbik, vagy éppen az MSZP szimpatikus... azok feltehetően a FIDESZ-re, a Jobbikra, vagy az MSZP-re szavaztak.

 

Az LMP momentán pont abban különbözik markánsan az SZDSZ-től, ami miatt az SZDSZ elvesztette a szavazói zömét: a Kóka-féle neokon-neolib irányvonaltól.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (637)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.18 0 0 638

Nem inkább arról van szó, hogy az LMP készíti elő Sólyom helyét a pártban, és ez nem fér össze a Humanista Párt és Lányi András rendszerellenességével? Mi a véleményed erről Anti?

Szerintem köze nincs hozzá, már ami a HP-t illeti. Bármennyire is hihetetlen, tényleg az a fő ok, hogy a HM mint olyan szervezetileg megszűnt, ilyen módon a HP lett egy olyan homlokzat, ami mögött éppen virtuálissá (szervezetből gondolkodási iránnyá) vált a ház, fel kell építeni egy valós szervezetet, hogy bármit is lehessen csinálni.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (635)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 637
Újabb szdsz adalék:

Az LMP -s Bede Márton véleménye a zsindexen: Nemzeti gyásznap = NEM MENŐ

http://index.hu/velemeny/menonemmeno/2010/04/16/nemzeti_gyasznap_nem_meno/

A szöveg tartalma, stílusjegyei hordozzák az összes, elmúlt 20 évben megismert szdsz stigmát.
árpi21 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 636
" Megerősíteni a javaslatainkat, kidolgozni a részleteket, önképzéseket tartani, többet kommunikálni más országok Humanista Pártjaival, ahol már előbbre vannak."

ez kiköpött bolsevik retorika, csak a Humanistát kell kicserélni Kommunistá-ra, és máris 1963-ban érezzük magunkat.
Előzmény: Antisystem (634)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 635

Igen, igazad lehet, gyakran keverem a Humanista Pártot a Humanista Mozgalommal.

Várady viszont ezt is nylatkozta az idén abban a cikkben, amiről beszélünk.

 

"A Humanista Párt legalább rendszerkritikus, de még inkább: rendszerellenes."

 

Hát, ez volt a szakításuk oka az LMP-vel. Az LMP nem akar rendszerellenessé válni.

Azt viszont nem hiszem el Váradynak, hogy az LMP a mainsteam modellt követné. Egyrészt maga az LMP program nem egyeztethető össze a mainstream modellel, sőt helyenként neolib ellenes. Mostanában egyébként is sokat hangoztatja az LMP, hogy baloldali párt, és nem neoliberális.

Nem inkább arról van szó, hogy az LMP készíti elő Sólyom helyét a pártban, és ez nem fér össze a Humanista Párt és Lányi András rendszerellenességével? Mi a véleményed erről Anti?

Előzmény: Antisystem (634)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.18 0 0 634

Várady ilyesmit egészen biztosan nem írt... ő pont ujjá akarja szervezni a HP-t.

Várady ezt írja:

 

"Ebben a helyzetben tehát kétszeresen nyilvánvalóvá vált: a HP-nek újra kell születnie. Túl kell lépni az eddigi korlátokon, és újra kell szerveződni. Megerősíteni a javaslatainkat, kidolgozni a részleteket, önképzéseket tartani, többet kommunikálni más országok Humanista Pártjaival, ahol már előbbre vannak. Elmélyíteni az gyökereket, megerősíteni az alapokat, stabilizálni a szervezetet, és természetesen növekedni - hogy messzebbre juthassunk vele."

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (633)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.18 0 0 633
Éppen Várady írta, úgy emlékszem pontosan abban az "elbocsátó szép üzenetben", amit te is idéztél.
Előzmény: Antisystem (631)
Fine Tune Creative Commons License 2010.04.17 0 0 632
"Zöld baloldal". Az az "SZDSZ szájszag" innen is árad rendesen:)))
Előzmény: Törölt nick (622)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.17 0 0 631

Érdekes, hogy a HP továbbra is mozgalom akar lenni, ezzel indokolták, hogy nem indulnak el a választáson.

Te hol olvastál ilyet?

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (630)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.17 0 0 630

Érdekes, hogy a HP továbbra is mozgalom akar lenni, ezzel indokolták, hogy nem indulnak el a választáson. Ezt nem értem egészen.

Előzmény: Antisystem (627)
stevebi Creative Commons License 2010.04.17 0 0 629
Előzmény: Törölt nick (585)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 628

A holo fixációs szempontrendszer alapján a te pártod az szdsz.

Illetve  már az LMP.

Előzmény: yum01 (624)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.16 0 0 627

Anti, ismered ennek a hátterét?

OFF: Érintőlegesen. A dolog nem elsősorban az LMP-ről szólt, hanem a HP belső problémájáról, ahogy azt a Várady is írja. A HP anno úgy alakult meg, hogy volt a Humanista Mozgalom, és hát mivel olyan dolgokban is jelen akart lenni, ahol pártok vannak jelen, létrehozott egy pártot, ami annyit jelentett, hogy ilyen témákban a HM a HP képében jelent meg, a HM volt a valójában létező szervezet, és a HP annak a politikai megjelenési formája - mondjuk. Most meg a HM szervezetként megszünt létezni, tehát a pártot ujra kell szervezni egy teljesen önálló, valós entitásként.

 

Van olyan forrás is a neten, ami kritikát fogalmaz meg, az későbbi, és a Kopiás Attila nevéhez fűződik (aki az apja révén előkerült a sci-vitában, amin jót röhögtem:))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (625)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 626

Természetesen nem arról van szó az LMP programjában, hogy a multikat "ki kell rugdosni". Viszont a támogatásokat el kell venni tőlük. Ez szerintem jogos igény.

 

Van az LMP programjában egy táblázat, miszerint a multik adótámogatást és kedvezményt évente 100 milliárd forint felett kaptak, ezzel szemben a kis és középvállalkozások mindössze 2-3 milliárd forintot. Ez 30-szorosa! Nesze neked szabadelvű piacgazdaság! Ez nem liberalizálás, hanem a multik seggnyalása, és méltánytalan versenyelőnyhöz juttatása. A kis és középvállalkozások kb ugyanannyi gazdasági súlyt képviselnek, mint a multik együttvéve, tehát ez sem indokolja a multik méltánytalan támogatását. Ráadásul a kis-és középvállalkozások háromszor annyi embert foglalkoztatnak, mint a multik együttvéve.

 

Összehasonlításul a Fidesz kormányzása alatt a multiknak adott támogatás mindössze 20-30 milliárd forint volt évente. A Gyurcsány kormány alatt szökkent fel a multik támogatása 100 milliárd forint fölé, pl. 2007 évben 133 milliárd(!) forint volt. Tehát a Fideszhez képest a ballib kormány több mint 100 milliárd forinttal növelte a multik támogatását. Összehasonlításul a korházaktól kb ennyi pénzt vett el a ballib 2007-ben. Kijelenthetjük, hogy az MSZP-SZDSZ 2007-ben a korházaktól elvett pénzt a multiknak adta, miközben a kis és középvállalkozásoknak semmit nem adott! Ebben is hazudtak a népnek.

 

Az LMP is felháborítónak tartja az MSZP-SZDSZ multikat támogató politikáját, és ebben sok azonosság van a Fidesszel és a Jobbikkal. Nem lesz nehéz multi ügyben kompromisszumot kötniük a Fidesszel, feltéve ha a Fidesz igény tart rá.

 

http://lehetmas.hu/upload/9/9/201003/LMP_Program_2010_1.pdf

129. oldalon a táblázat

Előzmény: Derek (617)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 625
Igen, ezt én is olvastam. Anti, ismered ennek a hátterét? Várady sokkal értelmesebben szakított az LMP-vel, mint amilyen  Lányi dühödt kirohanása volt, emiatt autentikusabbnak tarom Váradyt.
Előzmény: Antisystem (621)
yum01 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 624
Egyre szimpatikusabb ez az LMP, ha ennyire szálka a nylonnyilasok körében.
Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 623
Jobbára ez szerepel a programjukban. Erősen multiellenes párt, ők azok, akik tüntetnek a globalizáció ellen, mint zöldek.
Előzmény: Törölt nick (614)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 622

Hülyeség.

Ha a fidesz zöldpártot akart volna akkor az élőlánc-cal kezd és nem szdsz szájszagú schifferrel.

Előzmény: Törölt nick (620)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.16 0 0 621

És mi az érdekes? Mi történt a Humanista Párttal, amellyel együtt kampányoltak az EP-választásokon?

http://szelepnyitas.blogspot.com/2010/02/humanista-part-tenyleg.html

 

Örülök, hogy segíthettem.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (620)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 619
Azok majd azokhoz mennek dolgozni, akik a multik helyébe lépnek.
Előzmény: Derek (617)
eFigyelő Creative Commons License 2010.04.16 0 0 618
Kavarja gyugyó, vagy nem kavarja? A "TANÁRÚR" kioktatja az LMP-t politikából :)))

NLMP
Derek Creative Commons License 2010.04.16 0 0 617
"kirugdossák az adót nem fizető multikat"

OK es mit csinalsz a kirugott multik alkalmazottaival igazgatotol takaritonoig aki addig viszont fizettek az adot.

Előzmény: Törölt nick (614)
Antisystem Creative Commons License 2010.04.16 0 0 616
 kozák ügyre gondolhat (amúgy halált okozó testi sértés)

Igen, tudom, hogy arra gondolt, és pont arra gondoltam, hogy az halált okozó testi sértés volt, nem emberölés.

 

de hogy lmp-kedvenc lenne kozák raymund? síkra szállt érte a párt?

Nem hallottam róla. Azt viszont tudom, hogy egy ilyen ügy sokkal bonyolultabb annál, hogy az ember otthon, a foteljában, a bulvármédia cikkeit olvasgatva ítéletet alkothasson. Hacsak nem így:

http://www.youtube.com/watch?v=qvzNfKvIG9s

 

Azért nem dísznek van egy ilyen tárgyalás előtt a több hónapi nyomozati munka meg a mindenféle szakértő. Amitől persze lehet az embernek véleménye az ítéletről, de azért azt tudnia kell, hogy az okszerűen sokkal szubjektívebb, mint a bíróságé, nem ismeri a párszáz-párezer oldalas vádiratot, szakértői véleményeket, stb.

(én pl. a Simek Kitti elnöki kegyelmén dobtam egy hátast anno, mert hogy nekem meg alvó ember fejbelövése nem fér bele önvédelemnek semmi módon, de hát nem én ítéltem...)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (611)
koldoknezo Creative Commons License 2010.04.16 0 0 615
Ez egy kifogástalanul okadatolt, precíz válasz volt. Köszönet a megbízható információért.
Előzmény: Navorski (613)
Navorski Creative Commons License 2010.04.15 0 0 613

még nem...

viszont nem egy szdsz-klón van köztük...,és lehet olvasgatni a hírportálokon ezt- azt...

 

Előzmény: Fine Tune (610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 612
légy résen :)
Előzmény: Fine Tune (610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.15 0 0 611

a kozák ügyre gondolhat (amúgy halált okozó testi sértés)

de hogy lmp-kedvenc lenne kozák raymund? síkra szállt érte a párt?

Előzmény: Antisystem (609)
Fine Tune Creative Commons License 2010.04.15 0 0 610
Úgy vagyok ezzel az LMP-vel, hogy a színre-szagra SZDSZ, de nem állnak össze az MSZP-vel, nem náciznak, nem demokratáznak, nem tesznek beképzelt pártalakok pofátlan nyilatkozatokat, nem fikázzák, nácizzák a fideszt és a Jobbikot.

Nem tudok beléjük kötni:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!