Keresés

Részletes keresés

szeplac Creative Commons License 2022.10.28 -3 0 27496

Köszi a segitséget , sikerült

 

Előzmény: onlyread (27495)
onlyread Creative Commons License 2022.10.28 -2 0 27495

Próbáld meg, hogy a Fiscal code helyére ezt írod: EE1. 

 

If you reside in a country other than Italy and you are not in possession of a tax code, select the correct country and the code EE1 will appear in the form. It will not be necessary to insert any other code.

Előzmény: szeplac (27492)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.10.28 -3 0 27494

nekem egy campo de fiori húsboltos porchetta+ a sarki kenyeresnél vett "zsemle" többet ér vagy egy kilós kiszerelésű tengeri herkentyű ecetes-olajos páclében,de nyílván ezek appartmanban megoldhatók, kávéban a Pantheon melletti Tazza D' Oro víszi el a pálmát, volt még egy jó étterem amit többször felkerestünk,de a covid alatt bezárt,de a Piramid mellett a belsőségekből készült szendvicsezőt se találtuk nyáron,ami még bejött a Risorgimento téren lévő szendvicsetőben a pannini

Előzmény: egybohoc (27493)
egybohoc Creative Commons License 2022.10.27 -3 0 27493

Köszönöm, ez is jó tanács volt.

 

Igazából a turista csapdákat akarjuk elkerülni, ne vegyünk középszar pizzát drágáért, ha már Rómában vagyunk.

Előzmény: onlyread (27490)
szeplac Creative Commons License 2022.10.27 -3 0 27492
Előzmény: onlyread (27491)
onlyread Creative Commons License 2022.10.27 -2 0 27491

Melyik oldalon próbálkoztál?

Előzmény: szeplac (27489)
onlyread Creative Commons License 2022.10.27 -3 1 27490

Nem szívesen ajánlgatok, mert mindenkinek más az ízlése. A múlt héten jöttem haza, csak annyit fűznék hozzá, hogy az első linken az árak már igen-igen nem stimmelnek. Ha rendesen leülve ettem, olcsó étteremben, akkor 21-30 euró között volt, amikor csak - az általam egyébként igen kedvelt - friss tésztázókban dobtam be valamit, az 5-10 euró között van. 

Annyit tanácsolnék még, hogy óvakodjatok a turista menütől, és ebédidőben ebédeljetek, vacsoraidőben vacsorázzatok. Azok a helyek, amelyek állandóan nyitva vannak, turistákra specializálódtak és bár vannak nagyon jók, de sok a silány is.

Ha konkrétabban is érdekel, írok még, de tényleg mindenki mást szeret.

Előzmény: egybohoc (27488)
szeplac Creative Commons License 2022.10.27 0 0 27489

Sziasztok !

aVilla Borghesebe szerettem volna jegyet venni onlyne , de a rendszer kéri az adószámomat amit megadtam és nem fogadja el igy nem tudok vásárolni .

köszönöm a segitséget

egybohoc Creative Commons License 2022.10.26 -3 1 27488

Köszi, mindenképpen!

 

Egy kérdés még: a legjobb étterem/pizzéria/ kávézó témában amit én találtam, azok ezek:

https://utazas-nyaralas.info/roma/roma-ettermek.html

https://mindiguton.hu/romaetteremajanlo/

https://mindiguton.hu/roma_legjobb_reggelizohelyek/

https://italiaconlacrema.com/hol-egyunk-romaban/

 

+ persze Tripadvisor, meg a Google térkép értékelés, ha már ott vagyunk. 

 

Ezen kívül tudtok olyan listát,ajánlót amire érdemes hallgatni ezeken kívül?

 

Köszi

Előzmény: onlyread (27487)
onlyread Creative Commons License 2022.10.26 -3 0 27487

Írd majd meg a tapasztalatokat légyszi, hogy másnak is hasznos legyen. Érezzétek nagyon jól magatokat!

Előzmény: egybohoc (27486)
egybohoc Creative Commons License 2022.10.26 -2 0 27486

Köszi mindenkinek!

 

végül muszáj volt megrendelni, mert a hivatalos oldalon már semmiképp se lehet. Reméljük a legjobbakat

Előzmény: hunaqua (27484)
hunaqua Creative Commons License 2022.10.25 -3 0 27485

Vatikáni múzeumot meg innen.

 

 

www.tiqets.com

Előzmény: egybohoc (27482)
hunaqua Creative Commons License 2022.10.25 -3 0 27484

Júniusban voltunk, ettől a headout -tól rendeltük:

 

Priority Tickets to the Colosseum, Roman Forum & Palatine Hill - Last Minute Tickets with Audiovideo

 

Hibátlanul működött.

Előzmény: egybohoc (27482)
onlyread Creative Commons License 2022.10.25 -3 0 27483

Háááááááááát, kicsit utánanéztem az értékeléseknek. Én nem kockáztatnék a helyedben. De keress rá te is. Személyes tapasztalatom nincs, mert soha nem használok ilyeneket, de ismerős vett már jegyet a getyourguide-on keresztül, az rendben volt...

Előzmény: egybohoc (27482)
egybohoc Creative Commons License 2022.10.24 -3 0 27482

Sziasztok,

 

egy rövid kérdés, ha valaki képben van és tudna segíteni.

 

November elején megyünk Nászútra Rómába. Vatikáni múzeumba a hivatalos vatikáni oldalon már nincs szabad hely.

 

DE partner oldalakon, mint a headout.com, mégvan. Sőt, olcsóbb is. Nem nagyon értem. MEgbízható ez az oldal? 

 

Előre is köszi

gombóc29 Creative Commons License 2022.09.25 -5 0 27481

Üdvözlök Mindenkit,

 

a Colosseummal kapcsolatban szeretnék kérdezni, mint örök téma. :)

El kezdtem olvasgatni olasz, angol nyelvű oldalakat (fordítás: google translater)

a belépéssel kapcsolatban.

Ez arra volt jó hogy elbizonytalanítson. :(

Amit írtak:

 

Bejárat a Sperone Valadier (egyéni látogatók) kapun.

Itt két sor lesz, az egyik előre váltott, egyéni jegy,

a másik az egyéb jegy.

A kinyomtatott pdf fájlt jegyre kell váltanom,

bent vmi fülkében (így fordította a google)

 

A pdf fájl, amit kaptam,

mindhármunkat tartalmazza,

tehát nincs külön-külön mindenkinek.

 

Kérdésem, hogy akkor most hogyis van ez a belépés?

Kérem, aki tud segítsen, úgy akár, hogy hol találok erre információt,

mert higgyétek el rákerestem itt a fórumon is,

de friss információt nem találtam.

 

Továbbá, vmelyik oldal azt írta, hogy az átlagos várakozási idő a sorban 45 perc.

Naív vagyok, mert azt gondoltam, hogy van foglalásom,

odamegyek kb. 20 perccel korábban és átvizsgálás, meg minden, és bent vagyok.

Ezzel kapcsolatban is tudna vki felvilágosítást adni?

Egyikünk se tud angolul, pár szót, mondatot csak,

ezért is szeretnék alaposan felkészülni.

 

Köszönöm szépen!

Beatrix

 

Manipura Creative Commons License 2022.09.09 -3 0 27480

Októberben ha minden igaz kipróbálom.  :) Köszönöm a tippet.

Előzmény: bonnita (27447)
gombóc29 Creative Commons License 2022.08.02 -3 0 27479

Köszönöm! :)

Megnyugodtam.

Előzmény: onlyread (27478)
onlyread Creative Commons License 2022.08.02 -3 0 27478

Jaaaa, értem. Igen, tényleg így van.

Előzmény: gombóc29 (27477)
gombóc29 Creative Commons License 2022.08.02 -3 0 27477

Köszönöm a választ,

az van, hogy nekünk okt. 1-re kellene venni,

de egyelőre csak szept. 1-ig adja ki a foglalható időpontokat.

Lehet hogy félreérthetően fogalmaztam....

 

 

Előzmény: onlyread (27476)
onlyread Creative Commons License 2022.08.02 -3 0 27476
Előzmény: gombóc29 (27475)
gombóc29 Creative Commons License 2022.08.02 -4 0 27475

Üdvözlök Mindenkit,

 

szeretném megkérdezni,

jól látom-e, 

hogy a Colosseumba csak 1 hónappal előre lehet megvásárolni a jegyet?

 

Köszönöm,

Beatrix

 

Ui: Elnézést 1% angol nyelvtudással,

egy kissé bizonytalan vagyok. 

utazas555 Creative Commons License 2022.07.28 -4 0 27474

Köszi:) És esetleg olyan közeli partot tudsz ajánlani ahonnan át lehet sétálni a repülőtérre? Néztem pár közelit, de egy órát ír gyalog a google maps. 

Előzmény: onlyread (27473)
onlyread Creative Commons License 2022.07.28 -2 1 27473

Szia,

 

a Colosseumba kizárólag online lehet jegyet venni: https://parcocolosseo.it/visita/orari-e-biglietti/

 

Tömegközlekedéssel legközelebb Lido di Ostia, HÉV-szerűséggel a Piramide metrómegállótól.

 

Nyomtatott térképet tudsz bármelyik turistainformációban kérni. Ha előre akarsz tájékozódni, akkor on-line is van egy csomó.

Előzmény: utazas555 (27472)
utazas555 Creative Commons License 2022.07.28 -3 0 27472

Sziasztok!

Augusztusban tervezek egy utat Rómába férjemmel. Kérdésem az lenne, hogy kell előre foglalni a Colosseumba, vagy ott is meg lehet venni a jegyet? Illetve ha onnan le szeretnénk menni pár órára a tengerpartra akkor hova érdemes? (tömegközlekedéssel). Esetleg valakinek nem lenne olyan térkép amit Rómában szoktak adni amin rajta vannak a nevezetességek? Köszönöm előre is. Viki

vélemény Creative Commons License 2022.07.26 -4 2 27471

A Róma szenvedélybe könnyű belefeledkezni....

 

Én még az internet előtti őskorban is többször voltam Rómában,  utána sem fedeztem fel egy ideig az Index utazás fórumját. A 2005-ös utazás előtt olvastam végig a topicot az elejétől. Akkor még csak a szenvedélyes topic volt,  csak később vált ketté. De azóta is minden római utazás előtt végigolvastam az előző utazásom óta írt hozzászólásokat.

Előzmény: gregorsamsa.reg (27470)
gregorsamsa.reg Creative Commons License 2022.07.26 -3 1 27470

Wow, nagyon köszönöm.

Sajnos eléggé belefedkeztem a Róma szenvedélybe...

Köszönöm a hasznos információkat - kezd körvonalazódni az út, de a Róma szenvedély sok dolgot átír(t). :)

Nagyon köszönöm.

Előzmény: vélemény (27469)
vélemény Creative Commons License 2022.07.24 -3 4 27469

Szia!

 

Üdv a Róma klubban!

 

Néhány megjegyzés.

Egy hét hosszúnak tűnik, de Rómában nem az. Sőt.

Sajnos nem tudod megúszni sem a számolgatást a jegyek miatt, sem a program megtervezését.    Több okból. Egyrészt korlátozott az időd, másrészt az egyes látnivalók  eltérő nyitvatartási ideje miatt. A távolságok nem nagyok, tulajdonképpen a Vatikán és a Termini között minden bejárható gyalog. De mindenképpen érdemes megtervezni az útvonalat, mert túl sok idő mehet el a közlekedésre. A gyaloglás nagyon fárasztó, főleg a dombok miatt. Én mindig vettem vagy Roma Pass-t, vagy  vagy közlekedési bérletet. Jól jön, amikor már térdig jártad a lábad.

Vatikáni Múzeumok. A Sixtusi Kápolna bent van a múzeumban, annak a része. Készülj fel! A látnivalókból is és a tömegre is.

 

A Bazilika ingyenes. II János Pál sírja fent van a templomtérben.  Néhány más pápa sírj is. Nem tudom, hogy most le lehet -e menni a  kriptába ill annak mekkora része van lezárva. A templomtérnek sajnos nagy része el van zárva  a látogatók elől. Madzaggal.

 

Colosseum. Én még 2019-ben voltam az aranyárú jeggyel, vezetéssel. Levittek az alagsorba és felvittek a legfelső emeletre. A normál jeggyel és a különböző jegyekkel csak a 2. szintre lehet felmenni. Szerintem ez most is így van.

A Palazzo Conservatorio és a Palazzo Nuovo együtt alkotják a Capitoliumi Múzeumokat, közös belépőjeggyel. Sőt általában  nyitva van a kettőt összekötő folyosó a Tabularium épületén keresztül. De előfordulhat, hogy az átjáró zárva van, akkor a téren kell átmenni.

Katakombák. Nem is  tudom.  Messze van, közlekedés időigényes. Ha csak  egy katakombát akarsz látni, akkor a San Agnese fuori di Mura alatti  katakomba ill a S Priscilla katakomba  könnyebben megközelíthető. Ha kimentek a  Calixtushoz (szintén csak vezetéssel), akkor már érdemes a Via Appia Antican  is sétálni egyet. De az már elvisz egy hosszú fél napot.

 A Centrale Montemartinihoz kevesen jutnak el, pedig nagyon jó.

Museo Nazionale Romano. A 4 múzeum. A  Crypta Balbi nekem nem igazán jöttbe. Nem tudom, most mi van, de  az antik színház maradványait csak vezetéssel lehetett megnézni. A Diocletianus fürdőjében volt kb  100 évig az egész állami gyűjtemény. Most igazából csak a fürdő maradványait, ill a kolostor kerengőt érdemes megnézni. Az itt maradt gyűjtemény csak a resztli. A Palazzo Massimonak a  legfelső emelete a "kötelező" a falfestmények és a mozaikok. Az alsó  2 szinten vannak a szobrok, de szobrokat láttok a Capitoliumon és a Vatikáni Múzeumokban is. Ne kapjatok szobormérgezést Az Altempsben a palota is érdekes, loggiás belső udvar, freskós termek stb.

A Palazzo Corsini nekem kevésbé volt érdekes, a Doria viszont gyönyörű. Képtár van a Capitoliumon és a Vatikánban is. Viszont a Corsinihez közel van a gyönyrű Villa Farnesina.

A Borghese gyönyörű, kicsit messze van.  Ha van rá mód bele kell tenni a programba.

 A Pantheon környékén van néhány látnivaló, amelyet érdemes megnézni. Legfeljebb pl az egyes templomokban csak a legfontosabbat.  Pl a San Ignazio mennyezetét és "kupoláját", a Sta Maria sopra Minervaban a MIchelangelo szobrot, a San Luigiban a Caravaggio képeket.

A Hop Off jellegű buszokat felejtsd el. Annak jó, akinek  egy napja van, nem készül fel  és megelégszik a legfelszínesebb infoval is.  Ráadásul  a belső utcákba nem is tud bemenni.

 

Ha van időd, érdemes visszaolvasni ezt a topicot ,  de főleg a másikat, a  Róma szenvedélyt is Nagyon sokat írtunk  a legkülönbözőbb látnivalókról, technikai és tartalmi információkkal is. Keresd oleandro, bonnita, Catella és Manipura leírásait.  A többiek sajnos változtatták/töröltéka a nickjüket.

És a legfontosabb. Úgyis visszamentek. Róma függővé tesz.

Előzmény: gregorsamsa.reg (27467)
onlyread Creative Commons License 2022.07.24 -3 1 27468

Szerintem Roma Pass. Itt a honlap, minden információt megtalálsz rajta: https://www.romapass.it/en/home/

 

Soha nem használom a városnéző buszokat, ebben nem tudok segíteni. Ha a vélemények érdekelnek, esetleg meg lehet nézni az értékeléseket a vonatkozó oldalakon.

Előzmény: gregorsamsa.reg (27467)
gregorsamsa.reg Creative Commons License 2022.07.24 -3 0 27467

Nagyon köszönöm a válaszokat.

 

Az egyik problémám épp az volt, hogy olvasgattam magyar és más nyelvű tudnivalókat, és az információk néha egymásnak ellentmondottak. Ilyen volt pl. a látogatás a Colosseumban is. De köszönöm, hogy akkor ebben pontosítottál.

 

Köszönöm az információt a bazilikához is, és az is fontos, hogy nem lehet elővételben venni kupolajegyeket. Ez már sok segítség.

 

A "skip the line"-hoz csak a beszámolók többsége alapján ragaszkodtam (volna), mert a legtöbb helyen azt írták, hogy enélkül sokat kell várni - de akkor ez a jelek szerint nagyon relatív, hogy mi a "sok". 

 

A saját hivatalos honlapot általában meg szoktam találni, de itt nem vagyok biztos abban, hogy mindig a jó oldalt nézem. A helyi felajánlkozásokat nem terveztem elfogadni, de köszönöm, hogy ebben megerősítettél.

 

Alapvetően ezeket szeretnénk megnézni (már azok közül, amik fizetősek).

 

Vatikán Múzeum, Sixtus-kápolna (már van jegy)
Szent Péter Bazilika + pápák sírja (esetleg kupola)
Colosseum + Forum Romanum + Palatinus-domb (de ez tudtommal együtt van a Colosseummal)
Pantheon
Angyalvár
Capitolium (itt Palazzo dei Conservatori és a Palazzo Nuovo)
Santa Maggiore bazilika
Katakombák (Saint Callixtus, a legtöbben ezt említik)
Kapucinusok kriptája
San Clemente bazilika
Centrale Montemartini
Cinecittà filmstúdió (ez nem biztos)
Museo Nationale Romano (Palazzo Massimo, Palazzo Altemps, Crypta Balbi, Baths of Diocletian - ebből az utóbbi csak akkor, ha belefér az időbe - de itt kombinált jegy van)
Galleria Nazionale di Palazzo Corsini
Galleria Doria Pamphilj
Museo e Galleria Borghese (ha belefér az időbe)

 

Három kérdésem lenne egyelőre (most elkezdem alaposabban megnézni a városjegyeket):

 

1a) Ha városkártyád van, akkor hogyan tudsz foglalni egy látványosságnál úgy, hogy a kedvezményt érvényesíted?

1b) Illetve városkártyát alapvetően csak a helyszníen tudsz venni vagy ez lehetséges online is? (én csak olyat találtam, hogy kipostázzák)

2) Vannak ezek a Hop On-Hop Off és a Big Bus Tours városnéző járatok, amelyek arra jók, hogy az ember egy kicsit végignézzen a magasból pár nevezetsséget. Ezek közül van esetleg tapsztalatod, hogy melyiket érdemes választani?

3) Te melyik városkártyát választanád és miért?

 

Köszi még egyszer a segítséget.

Előzmény: onlyread (27466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!