A "pecsvörk"-családok válások után, újraházasodással alakulnak ki azzal, hogy valamelyik (vagy mindkét) szülő gyereket hoz magával (és aztán később esetleg közös gyerekük is születik).
A "pecsvörk"-családok válások után, újraházasodással alakulnak ki azzal, hogy valamelyik (vagy mindkét) szülő gyereket hoz magával (és aztán később esetleg közös gyerekük is születik). Az ilyen családokban össze-vissza családi kapcsolatok, "rokonsági" fokok jönnek létre, így a gyerekeknek több családja, több szülője, tobb otthona lesz. Emiatt a pecsvörk családok életének szervezése még a hagyományos családokénál is nehezebb. Az egymással találkozó eltérő kiinduló-helyzetek, gyereknevelési szokások, stb. miatt pedig az élet sem egyszerű az ilyen családokban, mind a felnőttek, mind a gyerekek oldalán rengeteg nehézség adódik.
Ebben a topikban arra kereshetünk választ, hogy vajon ront-e (és mennyit) a felnőttek egymásközti kapcsolatán, ha az együttélésük csak pecsvörk család kereteiben valósulhat meg? Ha pedig vannak hasznos praktikáink az ilyen nehézségek kezelésére, akkor meg is oszthatnánk ezeket egymással:-))