Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zolysys Creative Commons License 2017.11.18 0 0 472

hiába tudja a rendszer ha az adott régióra a PSA nem veszi meg a licence jogot...

Előzmény: cspbravo (464)
Zolysys Creative Commons License 2017.11.18 0 0 471

keress rá: peugeot NG4, vagy Harman NG4. Csak a 2009-2012 közöttiekben volt. DVD-s stb.. Én meg utálom a googlist :D
próbáld meg mindent csak angolul.. hátha ért a szép szóból :)

Előzmény: cspbravo (466)
Real_77 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 470

Szia, S&S miatt ne fájjon a fejed. 1.6THP-nál ha lejössz az autópályáról marhára nem tesz jót a motornak ha leáll. Továbbá az akku is sokkal drágább bele. Amúgy azért nincs, mert Mo.-n a káros anyag küszöb magasabb, mint nyugaton, így nálunk nem kell bele.

Előzmény: cspbravo (456)
cspbravo Creative Commons License 2017.11.14 0 0 469

Sziasztok!

 

Én meg még nem figyeltem ezt! Na majd legközelebb megnézem! Egyébként nekem az Alfa Giuletta is ilyen volt. 

Milyen motorral van szerelve az autód?

 

Üdv

Előzmény: Szegyo (467)
kincsem1966 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 468

Szia!

 

Szerintem mindegyik SUV produkálja ezt a hibát főleg ha kamion megy el melletted nagy tempóval. Én is megálltam már ez miatt, én az alumínium motorház tetőnek tudom be.

 

Üdv ZHI

 

Előzmény: Szegyo (467)
Szegyo Creative Commons License 2017.11.14 0 0 467

Sziasztok!

 

Nekem is van 2017.03. havi beszerzésű 3008-as. Most járok kb. 20.000 Km-nél.

Szóval van már némi tapasztalat, és nem is rossz. (Az előző autó is 3008 volt)

 

Viszont kérdésem is van: nagyobb tempónál (autópályán, 130km/h körül) nem vettétek észre a gépháztető mozgását? A menetszél elég félelmetesen mozgatja... Többször ellenőriztem, rendesen be van csukva, csak nyugtalanító. A szervizben azt mondják még nem hallottak erről. Egyedi probléma lehet, vagy más is tapasztalta...?

 

Üdv

cspbravo Creative Commons License 2017.11.03 0 0 466

Szia!

 

Mi az az NG4? Nekem 2017. márciusi gyártású autóm van. Pl. azt mondom neki, hogy navigate to Budapest, xy utca 13. akkor erre válaszol is, hogy sajnálja de ebben az országban nem működik a hangvezérlés. De a kedvencek között az otthon menübe berögzítem a címem és azt mondom neki, hogy navigate to home akkor elindul!! Ezért is mondtam, hogy android autoval a google maps sokkal jobb. Minden utasítást megért, veszi a forgalmi adatokat, felkínál alternatív útvonalat is.

 

Üdv

Előzmény: Zolysys (465)
Zolysys Creative Commons License 2017.11.03 0 0 465

NG4 tud hangutasitast...

Előzmény: cspbravo (464)
cspbravo Creative Commons License 2017.11.02 0 0 464

Na így már értem:) Bizony mi a legtöbb autógyártó számára csak kerekítési különbözet vagyunk a márkánkénti pár 1-2 ezer db-os eladásokkal! Többek között ezért sem tud a navi online forgalmi adatokat venni! Vagy ezért sem képes hangvezérlésre a navi! Ezekkel inkább az a gondom, hogy a prosik és az árlista szerint benne van a kocsiban! Aztán mikor átveszed rájössz....

 

Üdv

Előzmény: kincsem1966 (463)
kincsem1966 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 463

Hi'

Az emberi elme gyengesége volt, nekem rögtön az SOS funkció ugrott be aztán jobban átolvasva a start&stop funkcióra gondoltál :-) az természetesen van. Az SOS funkció viszont a magyar gépkönyvben is bent van és nincsen odaírva, hogy opció ezért furcsáltam miért nincsen bent az autóban. A kelet európai piacot a peugeot elég furán kezeli mert láttam görög tesztet és abban is bent volt az SOS.

Ü:ZHI

Előzmény: cspbravo (461)
Zolysys Creative Commons License 2017.11.02 0 0 462

meg tudom oldani a térképedet, a többire meg ha látom a gépet

Előzmény: Laszlo Kocsis (460)
cspbravo Creative Commons License 2017.11.02 0 0 461

Helló!

 

Hogy lehet, hogy Neked sincs S&S ? Nem 1.6 Hdi-d van? Én úgy tudom, hogy csak az 1.6 THP - ról hagyták el és csak a kelet-európai piacokon a gyenge üzemanyag minőség miatt! 

 

Üdv

Előzmény: kincsem1966 (457)
Laszlo Kocsis Creative Commons License 2017.11.02 0 0 460

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, van itt a listán aki egy 2011-es 3008-ban tud térképszoftver és térkép frissítést csinálni? 

A másik, hogy mostanában nagyon gyengén jön a rádió adás. Gondolom másnál is volt hasonló hiba. Mi a megoldás? Erősítő? Zajszűrő? Kábel csere?

 

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

 

KL

kincsem1966 Creative Commons License 2017.10.30 0 0 459

Hi'

 

Igen oda fogom vinni mert mint szervizzel nagyon elégedett vagyok, már volt dolgom velük az előző autómmal kapcsolatban és csak jókat tudok mondani, ajánlani tudom mindenkinek.

 

Üdv ZHI 

Előzmény: cspbravo (458)
cspbravo Creative Commons License 2017.10.29 0 0 458

Helló!

 

Én is Tatabányán vettem az autót! És én is a 20 ezer km-es csomagot kaptam vagyis inkább kellett választanom!! De ez még nem hagy nyugodni, erről még kérek állásfoglalást a Peugeot központból. A s&s valóban nem extra tétel, de a típus megnevezésben szerepelt, a szerződésben is! Ezért én perrel is fenyegettem őket! Persze én sem vagyok oda a s&s-'ért. Ez inkább elvi kérdés volt! Tatabányára fogod hozni szervízre?

Előzmény: kincsem1966 (457)
kincsem1966 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 457

Hi'

 

Hát az S&S én is így jártam, hogy az átvételkor azonosultam vele, hogy ez nincsen benn az autóban mondjuk én hamar túl tettem magam mert a felsorolt tartozékok között nem is volt feltüntetve csak a képekből gondoltam hogy bent lesz. Nekem a térkép frissítésre azt mondták hogy az éves szervizkor ingyen töltik rá. Melyik karbantartási csomagot kaptad? Én Tatabányán vettem és nem igazán tudnak konkrétumokat mondani a csomagokról csak oda adják az 1 lapos leírást :-(

Az állófűtésről is nagyon nehezen kaptam infót mint kiderült 450K VS skoda 300K hát egy kicsit meglepett. Rendeltem gyári tablet tartót a mai napig nincs róla infó pedig a tartozék katalógusban is bent van.

 

Üdv ZHI

Előzmény: cspbravo (456)
cspbravo Creative Commons License 2017.10.29 0 0 456

Sziasztok!

 

Én is itt vagyok. 1.6 THP Allure + sok extra. Én 03.21-én vettem át, 2016. novemberi rendelés után. Az egész történet elég kalandos volt... maradjunk annyiban, hogy ez még nem egészen prémium. Én pl az átvétel után tudtam meg, hogy nincs S&S rendszer!!! Majdnem per lett belőle, de aztán megegyeztünk 4 év ingyen szervízben és + 2 év garanciában. A navi szerintem is vicc, android autoval a google maps sokkal jobb!! Fogyasztás nagyon vegyes, 5L - 11L között, lábfüggő. Kérdés: az új navi szoftvert ingyen rakják fel? 

 

Üdv

Előzmény: kincsem1966 (454)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2017.10.26 0 0 455

Imádom.

2.0 hdi, 150 LE, 340 Nm.

kincsem1966 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 454

Hi'

 

Hát a Navi: szerintem meg kell szokni és használni van egy két érdekes fordítás de nem kell leragadni ilyen apróságokon legalább megpróbálták nézd meg a kuga naviját és egyből tetszeni fog :-).

Többször voltunk vele már külföldön teljesen tuti Magyarországon pedig csak az új utakat nem ismeri ami nekem nem volt idáig zavaró pl M86 kit érdekel ha nem ismeri ha én ismerem :-). Le töltöttem már 2 hónapja az android autót hát nekem nem ad semi + amit az autó nem tudna, körülményes a menüben mozogni amikor a billentyűkről minden elérhető pl telefon navi. Nem kell bedőlni a teszteknek megfogod látni, hogy sok bennük az elfogultság mert ez ugye nem német. A hátsó futómű viszont tényleg olyan botrányos mint ahogyan írják ha majd jársz az M1-en ne csodálkozz ha kanyarban elpattog a hátulja nem vészes csak furi. Sport fokozatban brutálisan hajlamos váltani ha kell 100-nál visszavált 2-be és pörgti simán 4500 fölé ami dieselnél nem kevés, viszont normál módba szigorúan tartja az 1500 fordulatszámot ha tudja.

Szoftveresen viszont lenne hová fejlődni az autó sokkal többet tudna mint amire be van programozva.

 

Ü.:ZHI

Előzmény: Real_77 (453)
Real_77 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 453

Szia,

 

Az remek kis fogyasztás, most irigyellek kicsit nálam az első 500km-en sikerült 9L-es fogyasztást összehoznom (250km M0 és 250km város reggel araszolosan). na sebaj 7végén kap egy 500km országutat és pályát. Kíváncsi leszek mit tudok kihozni.

 


Navi témát egy kicsit jobban körül jártam, sajnos a gyári teljesen felejthető egy darabig biztosan.

 

Jó hír az, viszont hogy ha letöltöd ezt az *apk file-t (Android Auto 2.7.573953) és telepíted az Androidos telóra majd leszeded a Waze navit akkor tudod használni. Egyetlen negatívum, hogy a navigálni csak úgy lehet, hogy előtte a telón beállítod a címet, hogy hová szeretnél menni, mert ha kirakod a képernyőre ott már nem tudod ezt megtenni.... 
Sygic sem rossz Mirror linken, de csak 7 napos próbaverziót kapsz utána €79 ha szeretnéd mirror linken keresztül használni. Tört verzió sajnos nem jó mert azokban sajnos a Mirror Link nem támogatott!

kincsem1966 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 452

Szia!

Diesel 1,6 EAT6 GTline  full(focal hifi, riasztó és motoros csomagtartónyitó kivételével minden benne van). Még az eredeti térkép van benne mert szervizt még nem kellett látogatnunk.

10500 km van benne az átlagfogyasztás 5,6l

ZHI

Előzmény: Real_77 (451)
Real_77 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 451

Szia, neked milyen van? Diesel vagy benzin? Felszereltségi szint? 

 

Gyári navi van benne és ha igen melyik verzió? Nekem a 4-es van még, de a jövőhéten rakják a 6-ost rá.

 

Üdv,

Előzmény: kincsem1966 (449)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2017.10.21 0 0 450

Hol lehet ilyet olcsóbban beszerezni, mert az e-bay-en nem olcsó. (Plusz posta is van, nem kevés egy ilyennél.)

kincsem1966 Creative Commons License 2017.10.21 0 0 449

Szia!

Nekem 2017 05.20. óta van meg és idáig minden OK! :-)

 

Előzmény: Real_77 (447)
Real_77 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 448

Első 100km megvolt. Mit is mondhatnék róla hmmm. Meglátni és megszeretni. 508-ból ültem át, amit imádtam, de itt az első gázadáskor minden hiányérzetem 1mp alatt tova szállt. Fantasztikus érzés vezetni. Lassan 1 millió km-t megtettem már életemben és néha már utáltam vezetni, de most egyszerűen ez az autó visszaadta az élményt.

 

Kint voltam a pályán kipróbáltam az adaptív tempomatot a sávtartó asszisztenst óriási mindkettő. Aztán szerintem a Lidl parkolójába tuttira hülyénék néztek mikor a 6. helyre is beálltam az automata parkoló segítségével.

 

A Focal Hifi egyszerűen brutális mit tud (508-as JBL-je elbújhat mellette)

 

Azért akadt egy pár negatívum is igaz ezek hamar felejthetők:
1) hátul nincs hangulatvilágítás az ajtókban sötétbe hátul a fekete kárpit és a sötétített ablakok miatt nagyon sötét van (nem baj a gyerek legalább jól tud aludni) :)

2) keyless ajtónyílás kár hogy csak az első két ajtóról vezérelhető (508-ba a hátsó ajtókon is volt szenzor) Fura mikor az öltönyt kiveszem hátsó részből és vissza kell nyúlni az első ajtóig.

3) a pedálok mögött a kormánymű szerkezetét igazán eltakarhatták volna. A fekete kárpit miatt "világít" a fényes fém szerkezet.  

 

Navi téma ismét előjött! Adott egy remek szoftver (TomTom). Gondoltam ez biztos jó lesz.... Hát nem... Sajnos....
Azt még elfogadom, hogy a magyar nyelvre fordítás nem igazán lett szép magyaros pl: "után 80 méter múlva forduljon balra" oké de mi után? Ezzel még kibékülök hátha frissítések után javul.

Ami viszont igazán fájdalmas, hogy megint a franciák no és persze a TomTom-osak kis hazánkat magasról ........ Lenne egy marha jó TMC (amit a Petőfi rádió sugároz), de ott van a még jobb TomTom traffic is.

Sajnos egyik sem hajlandó működni..... Továbbá a netes alkalmazásokat is felejtsük el itthon.... PH-sok elkezdhetnének nyomást gyakorolni a gyárra, hogy ezek az izgalmas és persze a jövőbe mutató szolgáltatások elérhetőek legyenek kis országunkban is. Ha a szomszédos Ausztriának megy akkor illene végre felzárkózni.

 

Mirror link megy rendesen Sygic támogatja
Android Auto trükkösen de elérhető, sajnos a play áruházból nekünk nem elérhető, hogy miért azt nem tudom, de ez simán kikerülhető azzal, hogy le kell tölteni a legfrissebb *apk filet telepítés után már minden pöpec és a jó hír az, hogy a Waze ezen keresztül megjeleníthető a kijelzőn!
Ennek tükrében azt hiszem a gyári navi teljes mértékben felejthető.

Fogyasztásról még kár bármit is írni. Első benyomásom, hogy vegyesbe egy 7,5l - 8,5l között lehet autókázni vele. Csak város araszolós forgalom mellett meg inkább 9,5l/100km. De ez csak erős saccolás. 

 

Real_77 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 447

Sziasztok, 

 

Ma átvettem az új 3008-as SUV-ot :)

Van boldogság!!!! 1.6THP GT-Line!

Van más valakinek már?

paypass Creative Commons License 2017.10.16 0 0 446

Szia!

Szerintem tegyél fel egy kérdést hogy kinek van a közelben és legjobb ha magad győződsz

meg róla .Viszed a három ülést és megpróbálod.Én Sopronban álok rendelkezésedre.

Előzmény: Rhyno (445)
Rhyno Creative Commons License 2017.10.15 0 0 445

Sziasztok! Az lenne a kérdésem gyakorló 3008 tulajdonosokhoz, hogy 3 gyerekülés befér-e hátra? Ha igen, vennék egyet...

Szaca_1 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 444

Sziasztok! Üdv mindenkinek. Új vagyok az oldalon. Most a héten vettem egy 2012-es 1.6 thp benzinest. Azt szeretném kérdezni, ha esetleg tudná vki, hogy hol kellene a klíma kondenzációs vizének kifolyni a kocsi alatt? Mert az enyém a hátsó kipufogódob melletti hőszigetelés szélén csöpög. Én úgy gondolnám, hogy a motor alatt egy kis csövön kellene jönni neki. Mit gondoltok erről? Hiba? Ha igen, mi lehet a gond?

Frankofil Creative Commons License 2017.10.04 0 0 443

Van egy feleslegessé vált Quick barres rendszerű használt gyári tetőcsomagtartóm.

http://autofelszerelesbolt.hu/3008-csomagtarto

Budapesti átvétellel,ára 30.000.-Ft.

Névre kattintva ott az elérhetőségem.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!