Keresés

Részletes keresés

okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10424

"USA sem állhat talpra pár hónap alatt a válságból, mitől menne feljebb az SNP"

 

Ki beszél itt arról, hogy az USA talpraáll pár hónap alatt? MEGKEZDŐDIK a kilábalás. Talán már a q3 is pluszos lesz kint - ha az még nem, majd a következő. Minden adat, prognózis azt mutatja, hogy kezdőthet a recesszióból való kilábalás Amerikában és egyes ny-európai államokban is. És erre mondod te azt, hogy mitől menne feljebb az SnP??? Március óta emelkedik, az eltelt hónapokban még akár joggal is föltehetted volna ezt a kérdést. De most, hogy már látni a fényt az alagút végén, s akkor előjönni azzal, hogy innentől már tovább ugyan mitől mennénk följebb: tájékozatlanságra vall.

 

Korrrekciónak mindig van lehetősége - hozzáteszem volt is korrekció bőven az elmúlt hónapokban, csak nem olyan mértékűek, amikre Te v más lemaradó pesszimista elvárt volna.  Ez van.  :P

 

 

Még annyit, hogy kár jönni a 3500-ról 1200-ig bedőlő OTP-vel. A 2007 nyarától (akkor kezdtek el először romlani az usa makrók) kezdődő csökkenő trend utolsó felvonása volt az, ami tavaly ősztől idén márciusig zajlott. És micsoda világvége-várások közepette - tegyük hozzá.

 

Most már állunk helyre. Változott a széljárás. Ez már nem bearrali, csak sokan még mindig ezt ugatják.

 

Minden emelkedésnek megvan- meglesz a korrekciója. Hamarosan -úgy mint júniusban- ismét megtorpanás jöhet. Jöhet a visszateszt: akár 4000 alá is. Ez attól függ, a mosani fölfutás mennyire viszi föl.

 

Na befejeztem. Eléggé alátámasztottam az emelkedés értelmezését. Te - azon kívűl, hogy átélted az oti feleződését 3500-ról - mivel tudod indokolni a nagy lefelévárást? Az nem elég, hogy egyszer már megtörtént.  

 

Előzmény: Törölt nick (10422)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10423

Ez nem sacc, hanem tudás :))

 

Sima bull van továbbra is (legalább 5-6 tényező egyaránt ezt mutatja), ne higyj a sok beares elemzésnek, egyelőre most nem aktuálisak.... vagy persze hihetsz, nekem 8, legfeljebb kimaradsz.

 

Egyébként nem olyan nagy ez az emelkedés, akitől ezt olvastad, az az elemző még nem nézte meg korábbi nagy válságok végét:

2001-2003-as válság: 2003 febr-tol 2004 jan-ig folyamatosan emelkedett a tőzsde (11 hónap)

1982-es válság: 1982 aug-tol 1983 jun-ig folyamatosan emelkedett a tőzsde (9 hónap)

1974-es válság: 1974 dec-től 1975 jun-ig  folyamatosan emelkedett a tőzsde (7 hó)

1970-es válság: 1974 jul-tol 1971 apr-ig folyamatosan emelkedett a tőzsde (9 hó)

1966-os válság: 1966 okt-tól 1967 máj-ig folyamtosan emlkedett a tőzsde (8 hó)

1957-es és 1962-es válság: ezeknél (ill ezek után) legalább 2 évig emelkedett a tőzsde

 

Ja, és utána is erős maradt, nem esett be, csak újabb több év után.

 

De még egy sor más tényező is mutatja most a bullt... Múlt héten már Roubini, a válság fő ideológusa is elismerte, hogy év végére véget ér a recesszió.

Előzmény: Törölt nick (10422)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10422
Te ezt miből saccolod? :)  Volt már 3500 az OTI novemberben, aztán 1700-re is lement tavasszal, úgyhogy jósolni nem mernék. Mindenesetre nekem nem tetszik ez a nagy emelkedés mert Qrva agyo lehet esni belőle, USA sem állhat talpra pár hónap alatt a válságból, mitől menne feljebb az SNP
Előzmény: okos bagoly (2) (10421)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10421
Long trend van, a "napokban" ne számíts 3000-es otira. Sőt, lehet már sose lesz annyi. Az Snp 500 most már 1000ig el fog menni, aztán majd meglátjuk mi történik ezután.
Előzmény: Törölt nick (10420)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10420

NA azt hogy játszam meg, nem vok profi ebben.  Mit csináljak?

Vettem 3530 ért OTIT, aztán lezuhant 3000-re, örültem mint majom a farkának amikor 3490-ért el tudtam passzolni azzal hogy majd visszaveszem 3000-en. Erre bakker 4100-nál járunk, inkább hagytam volna úgy mindent ahogy van, legalább a nyaralásom ingyenbe lenne :)

Előzmény: okos bagoly (2) (10419)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10419
De miért nem játszod meg addig a longot? Tudod: árnövekedésből eszközölt nyereség.   :)))
Előzmény: Törölt nick (10418)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.03 0 0 10418
Mikor lesz már esééés?
UK porter Creative Commons License 2009.07.25 0 0 10417

Sziasztok,

keresek valami magyarnyelvu leirast vagy videot az Amibroker-rol. Elore is koszonom ha valaki tud segiteni.

 

J.

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.24 0 0 10416
Mi a pics van, mindenki csökkenésről hadovál napok óta erre úgy kitört az OTP, és én megint lemaradtam sőt buktam 50 ezret az ügyleten mert beparáztattak az elemzők.  Mi a fene folyik itt és meddig tart ez?
Horowitz1 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 10415
"Minden sorból kilógok a minden sorból kilógók sorából is.":)
Előzmény: Törölt nick (10414)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.18 0 0 10414
... betojtam az emelkedéstől,
... untam, hogy nincs papírom
... a kapkodás nekem nem megy

Érdekes sorok egy poszton belül :)
Előzmény: Horowitz1 (10412)
annuluss Creative Commons License 2009.07.18 0 0 10413
az túlzás, hogy elegem lett..bár a kezdeti rápörgésemhez, no meg a remélt milliárdokhoz képest :)) a pénzem sem úgy alakult, ahogy én azt gondoltam, de inkább az a gondom, hogy a korábbi életvitelem megengedte a real time működést, a mostani viszont nem, így meg annyira nem érdekel a biznic.
azt nem tudom garantáltan, hogy az elkövetkező 3 évben visszatérek-e, de jelenleg úgy gondolom, hogyha igen, akkor is az amerikánó piacra.
egyébként erste (hogy mekkora egy gagyi a késleltetett webes felületük..), nem kbc.

egyébként adrenalin/stressz fokozására tényleg kiváló ;)

köszönöm a válaszokat
Előzmény: Horowitz1 (10410)
Horowitz1 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 10412
:)
Nem a legjobb helyre intézted a kérdésed.:)
Én 2401-ért vettem próba Otit és úgy betojtam az emelkedéstől, hogy 2500-ért el is adtam.(Ez egy tüske volt emelkedő trendben)
Azóta várom a beszállót, de nem jön, vagyis elmegy az orrom előtt.
Én az alját inkább jövőre várom.Sokan szeretnék azt hinni, hogy 2009 vége a válság végét is jelenti, szerintem nem.
Csak tippelni tudok.Én 2500-ért már vennék és rá sem néznék jó sokáig,hogy ne pánikoljak egy kisebb leszúrásnál.
Ma vettem Rábát 650-ért.
Sok oka nem volt,csupán az, hogy nap közben 670 fölé is benézett,egyes elemzők vételre javasolják,720 talán benne van nem túl hosszú távon és untam, hogy nincs papírom.
Kereskedni akartam és nem biztos, hogy éven belül akarok szabadulni tőle,a kapkodás nekem nem megy.
A fő ok a jelentős forgalom.Az átlagos forgalomnak kb.3-szorosa volt ma a papírban és ha nem megy tönkre, akkor az amortizálódó gépjárműparkokat csak cserélni kell egyszer.
Volt 5000 db-os vétel,ha neki megéri, hátha nekem is kicsiben.
Én nem vagyok nagy tőzsdés, nézelődök.
Ja, hogy OTP...
Arról sem tudok semmit,de 3000 fölött nekem nem kell és én nem vagyok egész nap gép előtt.
Előzmény: okos bagoly (2) (10411)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.07.17 0 0 10411
És a viccet félretéve mennyire várod le az OTP-t az év további részében? Ha lesz még jelentősebb lezúgás, komolyabb korrekció, te hova taksálod az alját?
Előzmény: Horowitz1 (10410)
Horowitz1 Creative Commons License 2009.07.17 0 0 10410
Jól sejtem, hogy eleged lett az egészből?
Akkor, feltehetően a következő 3 évben sem szeretnél tőzsdén kereskedni.
Ha ezt biztosan tudod, akkor ne csinálj semmit, a veszteséget nem kell bevallani.
A veszteségért csak a brókercégnek fizetünk adót megbízási díj formájában.:)
Nekem is veszteségem van,de nagyon várom az 1300 Ft.-os OTP-t és akkor szépítek.:))
A KBC külföldi papírok kereskedésére is lehetőséget kíván adni, csak nem tudom mikor és milyen feltételekkel,ha nem kell nagyon a pénz és a KBC-nél vagy, talán érdemes megvárni.
Megjegyzem,jobban jártam volna, ha bankban kötöm le a pénzem, de itt a fórumon is a tőzsdével és gazdasági összefüggésekkel kapcsolatban szereztem pár új információt,egy kicsit nagyobb a rálátásom erre a világra és hát ezért fizettem...
Azért az 1300-es OTI-t megvárom.:))))
Viccet félretéve, szerintem akinek unalmas az élete és otthon egy fotelból szeretne stresszt átélni, annak jó a tőzsde,de inkább hobbi szinten és alacsony tőkével.
Én a holnapi ebédem sem merném erre alapozni.
Korábban írta valaki, talán ide, hogy a kereskedés egyenlege egy adott egyén szempontjából nagyjából nulla.
Vannak kivételek, de velük szemben van egy "rakás" megkopasztott alak.
Egy ismerős tervezi, hogy elköltözik a városból és tőzsdéből kíván élni,kb. 1 éves tapasztalattal...
Nem támogatom az ötletét, de ő tudja.
Kicsit elkalandoztam, de nem kell bevallanod semmit ha veszteséged van.
Előzmény: annuluss (10408)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.16 0 0 10409
részvény?
mert akkor érdemes beírni, mert valami új szabály szerint a következő (talán) 3 évben ha majd lesz nyereséged (esetleg), akkor ha beírod most, akkor ezt majd akkor a nyereséges évvel szembeállíthatod (a nyereségből levonhatod). beírni meg nem egy nehéz dolog, ennyit megér szerintem.
ha meg nem részvény hanem valami alap, azt nem kell (és nem is lehet) bevallani és ily módon majd később minuszolni.
idén meg természetesen nem fizetsz adót, mert nem volt nyereséged.
Előzmény: annuluss (10408)
annuluss Creative Commons License 2009.07.16 0 0 10408
sziasztok!

ha év elején beszálltam értékpapír számlára x összeggel, és most kiveszem az egészet (y), úgy hogy y<x, akkor kell bíbelődni a következő évi adóbevallásnál ezzel, vagy ki lehet "felejteni"?
az összeg egyebkent nem éri el a milliót.

köszi
traders Creative Commons License 2009.07.16 0 0 10407

Sziasztok! Tud valaki segíteni nekem, hogy honnan lehet valós idejű - tehát nem késleltetett - DJIA és DAX határidős indexekhez hozzáférni a neten ingyenesen? Sajnos csak késleltetett infokat találtam. Pl. DIJA és DAX valós idejű adatokhoz hozzá tudok férni ingyen.

 

Előre is köszi a választ!

bogel Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10406
"Éppen ezért szokás azt mondani, hogy hosszú távon tőzsdei befektetések a bankbetétek feletti hozamot kell biztosítaniuk."

Így van, de csak az alábbi kiegészítésekkel:

-a magas hozam 2 módon jelentkezhet a gyakorlatban: nő a nyereség vagy csökken az ár

-A hosszú táv meg így néz ki: ha olcsón veszed, akkor nem annyira hosszú években mérve, ha drágán, egy élet is kevés lehet arra, hogy jobb hozamot szerezzél a bankbetétnél

-A tőzsdei befektetés alatt meg azt kell érteni, hogy sok cégből vásárolunk be ("diverzifikálunk"), nem 1 cégből
Előzmény: Tozsdeasz (10405)
Tozsdeasz Creative Commons License 2009.07.12 0 0 10405
Sziasztok!
Ehhez annyit szólnék hozzá, hogy alapjában véve a tőzsdén forgó részvények mögött azért valódi cégek vannak. (A cégek egy része persze csaló és a kisbefektetők pénzét akarja csak elszedni, de nem innen indult az egész és nem is általános, de azért lásd az alábbi tőzsdés viccet is :-) ) Egy valódi céget azért van értelme fenntartani, hogy legalább hosszú távon nyereséget termeljen. Ha ez nem biztosított akkor a cégek bezárnak, aztán a tulajdonosok másba fognak. Ezért aztán a hosszú távú emelkedés elvileg garantált, inkább az a kérdés, hogy mekkora ez a növekedés. Ha egy cég nyeresége csak annyi, amennyit egy bankbetéttel el lehet érni, akkor felesleges volna annyit gürcölni az egészért - szóval egy céget akkor se érdemes fenntartani, ha hosszútávon a banki kamatokkal egyezik a nyeresége, vagy kevsebb. Éppen ezért szokás azt mondani, hogy hosszú távon tőzsdei befektetések a bankbetétek feletti hozamot kell biztosítaniuk.
Minden jót:
Tőzsdeász
Előzmény: Csondé (10403)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.10 0 0 10404
Tavaly a másik tőzsdés topikban beszéltünk erről. Ha az osztaléktól, jutaléktól, adótól eltekintünk, szerintem tényleg zéró összegű játék.
Előzmény: Csondé (10403)
Csondé Creative Commons License 2009.07.10 0 0 10403

Bocsánat, hogy olyan is beleszól, aki még életében nem tőzsdézett, de nem bírok megállni egy felvetést. Ha a tőzsde elveszítené a hosszú távon növekvő tulajdonságát, tehát hogy a spekulációk MELLETT a befektetésenek IS jó terepe, és gyakorlatilag csak spekivel, DT-vel lehetne eredményt elérni, akkor egy 0 végösszegű játszma válna belőle. Egészen pontosan olyan, mint valami javított póker, ahol annál azért többet számít az elméleti tudás (bár a pókernél is kell). Talán vannak is ilyen félig-meddig tőzsdei szerencsejátékok, meg a forex se állhat messze tőle. Namármost, ilyenkor úgy képzelem megszűnnének a befalapok, etf-ek, stb., hiszen átlagosan ők is csak 0-t tudnának hozni a befektetőknek. Igazából kérdéses, hogy a valódi cégek is miért maradnának, valódi kisbefektetők híján.

 

Valamit rosszul látok? Nyugodtan javítsatok. Mert ez így nekem nem tűnik járható útnak, eszerint mindig kell lennie hosszú távú emelkedésnek (vagy átlagos stagnálásnak komolyabb osztalékokkal, mert azért valahol ez volt a logikus filozófiája talán az egész tőzsdeelvnek) ahhoz, hogy értelme legyen a tőzsdén keresztüli finanszírozásnak.

Előzmény: huba08 (10397)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.07.09 0 0 10402

A jól működő tőzsdén jelenlévő vállalatok vagyona úgy ahogy eddig- ezután is természetesen nőni fog (árbevétel, üzemi eredmény, profit tekintetében egyaránt). Pláne egy, a mostaninál sokkalta jobb piaci környezetben. Az is természetes, hogy a rv-ek piaci értéke is követi majd a vállalatok eredménynövekedését. A vagyon és a részvényérték egyaránt nőni fog....

 

...mígcsak valamikor a jövőben újra el nem romlik a világpiac.

 

Nagyobb időkeretben vizsgáljuk ezt az egészet. Bebizonyosodott, hogy a dotkomrali átverés volt, az előző bikapiaci növekedés mértéke szintúgy...és a következő?? Meddig tart majd? Az is átmeneti lesz? Aztán jöhet az újabb lezúgás egy újabb elromló világpiaci környezetben, akár a mostani szintekre?

 

Ezért fontosabb az most mindennél, hogy egészséges alapokra helyezzék a piaci szereplők a gazdaság működését. Az állami szervek, a gazdasági együttműködési szervezetek  és a vállalatok vezetőségei egyaránt. Sokan bírálják (főleg konzervatív közgazdászok), az eu-s és amerikai bank-autó, biztosító stb. mentéseket.  Egy új New Deal-nek tulajdonítják az egészet, ami késöbb még súlyosan visszaüthet. De ebbe nem mennék bele, mert nem értek hozzá. De egy biztos: ha most, a válság idején nem sikerül megteremteni a tartós fejlődés lehetőségét, akkor az x év múlva bekövetkező újabb összeomlás alapjait is rögvest elvetik ezzel. Én ettől félek igazán.

 

Tudom, hogy a világgazdaság ciklikusan működik. Stagnáló- recessziós és fellendülő időszakok váltogatják egymást. Ugyanakkor látni kell - és erről írtam - hogy a mai sokközpontú világgazdaság szerkezete nagyon sérülékeny. Kétséges, hogy tartós növekedési pályára lehet-e állítani, hogy egy majdani átmeneti visszesés már ne vezessen föltétlenűl egy, a mostanihoz hasonló mértékű összeomláshoz.

Előzmény: huba08 (10400)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.09 0 0 10401
Az utóbbi 10 évet oldalazásnak nevezni eléggé leegyszerűsítése a történéseknek.
Előzmény: okos bagoly (2) (10398)
huba08 Creative Commons License 2009.07.09 0 0 10400
Azért egy közgaszdász véleményére szükség lenne.
Lehet, hogy már nem növekednének hosszabb távon a részvényárfolyamok?
Elvileg, hosszabb távon, ha egy cég vagyona növekszik, akkor a részvényei piaci értékének is növekednie kell (egyébként hamar felvásárolnák), az pedig érdekes feltételezés lenne, hogy a cégek, különösen a tőzsdén lévők, vagyona nem növekedne már hosszabb távon - ezek jellemzően nyereséges cégek.
Előzmény: okos bagoly (2) (10398)
shadowcruiser Creative Commons License 2009.07.08 0 0 10399
Ennek a postnak a helye a HVG, vagy a Figyelő vezércikk rovatában lenne. Kár, hogy itt el fog veszni. El is mentettem magamnak.
Előzmény: okos bagoly (2) (10398)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.07.08 0 0 10398

Igen, a rövidtávú nyerészkedés terepe lett a tőzsde. Régen ha valaki részvénybe fektetett, az akár évtizedekre rendezkedett be. Joggal számíthatott rá, hogy hosszú évek múlva búsás nyereséggel léphet le a tőzsdéről a mainál kiszámíthatóbb vállalati, és a világgazdaság egyenes fejlődése miatt.

Most? Eljutottunk oda, hogy minden korábbinál rövidtávúbbá, sőt lassan évszakfüggővé váltak a tőzsdei mechanizmusok. A nyár a lecsorgás időszaka, most amúgy is kiválóan teljesítenek a kötvények, jobb az állampapír, nem ajánljuk a részvényeket- ősszel fellendülés jöhet, persze átmeneti - mondják a profik. Mára leegyszerűsödött a tőzsde szerepe, ill. lényege: eljutottottunk oda, hogy meg kell lovagolni a ralikat (miközben folyamatosan megy a paráztatás), meg van egy néhány éves bull időszak, aztán lehet kiszállni. Nyereséget bezsebelni, aztán lejjebb új beszállókat keresni. Ide silányodott a tőzsdei kereskedés. A rövidtávon kielégíteni kívánt óriási pénzéhség következtében. Persze régen is volt spekuláció, ez a tőzsde velejárója, de amikor túlságosan elszabadul...1929-ben is hasonló elvtelenségek vezettek az összeomláshoz.

 

A tőzsde elvesztette azt az értelmét, amire eredetileg hivatott lenne. A Dow, SnP 500 már 15 éve ugyanabban a viszonylag széles sávban mozog, ami egyértelmű megtorpanást jelent. Oldalaznak, annak ellenére, hogy korábban soha nem látott mértékű szabad tőke van már jelen a tőzsdéken, hogy az információs-kommunikációs társadalom és gazdaság korát éljük: nincs továbblépés. De miért is kellene, ha a tőzsdei szereplők mai rövidtávú igényeit ez is ki tudja elégíteni? Sávozással kitűnöen lehet kereskedni, akár éveken át is.

Bár az emberiségre nehezedő egyre nagyobb környezeti katasztrófa elejét veheti veheti mindenféle világgazdasági fölmenetelnek. Hiába lesz meg a technikai-információs továbbhaladás, ami a tőzsdén szereplő vállalatok szektorait, s magukat a cégeket is továbblendíthetik, úgy érzem már csak valami újabb extra nagy durranás, technikai-tudományos forradalom segíthet igazán abban, hogy innét legyen további fejlődés a tőzsdék számára is. Én elsősorban a technológiai szektortól és az alternatív energiával foglalkozó cégektől, ill befektetésektől várok robbanást a következő évtizedben. Az az egész világgazdaságra jelenthet további fejlődést, mert ez már így egy poshadt állóvízre kezd hasonlítani. A 2000-es évek elejére kiépült a modern, információn alapuló globális piacgazdaság, de rögvest föl is építette a maga korlátait. Igen gyenge lábakon áll, állandóan rezeg alatta a léc, láthattuk a mostani összeomlás idején is. A korlátokat a sokközpontúság is okozza, régen csak Ny-Európa, Amerika meg Japán jelentette a kapitalista piacot, aztán a folyamatosan belépő új szereplőkkel mára több, elvileg rivalizáló de valójában egymástól nagyon is kölcsönösen függő gócpont alakult ki a világgazdaságban. Ha valahol, valami baj történik, az kihat a többi működésére is és rántja magával.

 

Borús a helyzet. Valaminek történnie kell a következő évtizedben, mert ez nem mehet már így sokáig.

 

Előzmény: huba08 (10397)
huba08 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 10397
Lehet, hogy már nem lehet hozamot elérni hosszabb távon tartott befektetéseken (mint a 20. században, legalábbis a világ akkori fejlettebb felén), hanem csak gyors, akár napon belüli, tranzakciókkal?
Régen az volt a kérdés, hogy melyik vállalat képes tartósan jól teljesíteni, és éveken keresztül hozamot biztosítani (osztalékfizetéssel és árfolyamnövekedéssel) a részvényes számára.
Most az a kérdés, ki tudja jobban megtippelni, hogy egy árfolyam rövid távon (akár a következő néhány percben!) lefelé vagy felfelé fog elmozdulni.

Előzmény: okos bagoly (2) (10396)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.07.07 0 0 10396

Azért ha a kezdetektől végignézzük az SP 500 indexnek az alakulását, érdekes következtetéseket vonhatunk le belőle. 1929 óta soha ilyen mértékű és tartósnak bizonyuló visszaesést nem produkált még se ez, se másik mutató, mint a 2007 végével kezdődöen a mostani világválság idején. A korábbi válságok, események hatására történő lejtmenetek eltörpülnek a mostani mögött- hamar visszajöttek az eredeti szintek. Persze a globális piacgazdaság is csak az utóbbi évtizedekben kezdett kiépülni a mai teljességében. Nyilvánvaló, hogy a mai építmény jóval sérülékenyebb, mint korábban bármikor. Egy építőkocka is képes bedönteni akár az egész várat.

 

A dotkomrali utáni lezúgás mérhető csak a mostani visszaeséshez - a nyomasztó csak az, hogy az is ebbe az évtizedben volt, éppen a mostanit előzte meg.Kérdés, hogy ahhoz hasonlóan a mélypontok elérése után elindul-e a határozott fölépülés? Mindenesetre hosszabb távon a 2000es és 2007-es csúcsok is egy tetőzés látszatát keltik. Már lassan 10 éve egy sávban mozog - és még fog is mozogni jópár évig. A tetők még visszajöhetnek, de mi lesz azután? Mi kellene ahhoz, hogy innét ezeken átlendülve újra határozott emelkedő időszak kezdődjön? Vagy lehet, hogy innét évtizedekig sem lesz már tartósabb továbbemelkedés?

Ha most a világgazdaság rendbetételét nem oldják meg, a következő fölfutás is csak lufinak bizonyul majd, de nem igazi fölépülés lesz. Ezt kellene most megérteni. Alapok nélkül tartós helyreállás nem nem lesz. Ezen múlik most minden, és nemcsak a következő néhány év.

 

Van válasza valakinek ezekre a kérdésekre?

Előzmény: Törölt nick (10392)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2009.07.07 0 0 10395

Azért ha a kezdetektől végignézzük az SP 500 indexnek az alakulását, érdekes következtetéseket vonhatunk le belőle. Soha ilyen mértékű és tartósnak bizonyuló visszesést nem produkált még se ez, se másik mutató, mint 2007 végével kezdődöen a mostani világválság idején. A korábbi válságok, események hatására történő lejtmenetek csak kisebb leszúrásokat eredményeztek - hamar visszajöttek az eredeti szintek. De ez? A dotkomrali utáni lezúgás mérhető csak ehhez. Kérdés, hogy ahhoz hasonlóan a mélypontok elérése után elindul-e a határozott fölépülés?

Mindenesetre hosszabb távon a 2000-es és a 2007-es csúcsok is egy tetőzést látszatát keltik. Mintha beállt volna egy sávba és már egy évtizede ebben mozog - és fog is még mozogni jópár évig. A tetők még visszajöhetnek, de mi lesz azután? Mi kellene ahhoz, hogy innét ezeken átlendülve újra határozott emelkedő időszak kezdődjön? Vagy lehet, hogy innét évtizedekig sem lesz már tartósabb továbbemelkedés?

Előzmény: Törölt nick (10392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!