Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1815

Ha valaki mailben még nem kapta volna meg, november 24-én 13:00 kor új találkozó lesz a szokásos címen, Budapest VIII. Krúdy Gy. 14. 8-as lakás.

 

Mindenkitől visszajelzést várok! :-))

 

Üdv, szép napot

Anna

csillaadri Creative Commons License 2012.10.27 0 0 1814

Sziasztok lányok!

Remélem mindenki jól van.Én túl vagyok egy endokrinológiai kivizsgáláson.Sajnos az,hogy már négy éve nem szedtem a hormont meghozta az eredményt és súlyos csontritkulás alakult ki nálam. Kaptam rá gyógyszert meg D-vitamint kell szednem. A hormont már nem kaphatom a májam miatt.Ezt a gyógyszert is úgy kaptam,hogy három hónap múlva májfunkciot kell nézetnem,mert ha nem bírja a májam akkor nem tudni mi lessz.

Örülök,hogy a találkozó jól sikerült én sajna megint dolgoztam.Olvastam,hogy aggodtok a lábméretek miatt nekem 38-as a cipőméretem.

Szép napot mindenkinek.

Előzmény: Rebus2012 (1813)
Rebus2012 Creative Commons License 2012.10.18 0 0 1813

Sziasztok,

Megalakult a Magyar Turner-Szindróma Csoport a Facebookon. Pont ezen a néven találjátok, csatlakozzatok bátran. :)

F.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.05 0 0 1812

Sziasztok!

 

Még egy érdekes cikk! Sajnos még messze van a gyakorlati alkalmazás, de legfiatalabb sorstársainknak nagy segítség lehet majd :-)

 

http://index.hu/tudomany/2012/10/05/termekeny_az_ossejtbol_letrehozott_petesejtt/

 

Üdv,

Anna

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.28 0 0 1811

Üdv, April ezt írta a holnapi talákával kapcsolatban:

 

 

Hello Mindenki!

 

Szeretnék mindenkit tájékoztatni, hogy most szombaton jön egyspeciális tanító. Van egy programja minden érkező gyerek számára, foglalkoztatja a gyerekeket, amíg a felnőttek talákoznka és beszélgetnek. Remélem jól érzik magukat a gyerekek is!

 Várom a találkozást veletek!

 April

 

Hello Everyone! 

I wanted to tell you all that we have a special children's teacher who will come to our meeting this Saturday. She has a program for all the children who come, to entertain the children, while the adults meet together. I hope this will be fun for the kids!! I look forward to seeing you all!

April

Előzmény: Monteapril (1810)
Monteapril Creative Commons License 2012.09.28 0 0 1810

Hello Everyone! 

I wanted to tell you all that we have a special children's teacher who will come to our meeting this Saturday. She has a program for all the children who come, to entertain the children, while the adults meet together. I hope this will be fun for the kids!! I look forward to seeing you all!

April

Előzmény: Törölt nick (1794)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 1809

Sziasztok!

 

Köszönöm mindenkinek a visszajelzéseket a találkára!

 

Egy érdekes cikk:

http://divany.hu/poronty/2012/09/25/ne_ovjuk_tul_a_gyereket/

 

Azért fontos különösen nálunk turnereseknél, mert bizonyos, különösen fizikai adottságaink szinte "vörös posztóként" ingerelnek túlóvásra...

 

Azt hiszem, erre írtam egyszer, hogy a szüleink higyjenek inkább a naptárnak mint a szemüknek ... (valós életkor, annak megfelelő kihivásokkal, arra való biztatással!)

 

Szép napot,

 

Üdv,

Anna

Rebus2012 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1808

Üdv,

Ahogy írtam mailben, én megyek! :)

Fati

Előzmény: Törölt nick (1805)
desesz Creative Commons License 2012.09.24 0 0 1807

Ez nagyon jó hír!

Előzmény: Deborah75 (1806)
Deborah75 Creative Commons License 2012.09.20 0 0 1806

Rossz helyre kattintottam, a válasz annak aki kérdezte: ......

 

A gyerekem lassan 9 éve kapja hormont és nem tapasztaltam rendellenes lábnövekedést.

Most közel 150 cm és 35-ös a lába (nekem mindig úgy tűnt, hogy "kis lába" van)

 

/Fiú létére 35-ös, habár lehet most fog "megnőni"/

 

Három hete voltunk kontrollon és azt mondták a végleges testmagassága elérheti akár 170 cm is!

 

/El ne kiabáljam ..... /

 

 

 

 

Előzmény: Ranita86 (1798)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.20 0 0 1805

Üdv!

 

Remélem mindenki jól van!

 

Közeleg az időpont, azért kérek szépen visszajelzést akiktől nem kaptam: 

 

A következő találka szeptember 29, szombat, 13:00, a helyszín ugyanaz, Budapest VIII. Krúdy Gyula u. 14, földszint 8-as lakás. A kapucsengőn a 8-as mellett van egy név, de az is hogy fórum, azzal kell csengetni.

 



Sziasztok, szép napot

Anna

andiano Creative Commons License 2012.09.05 0 0 1804

Sziasztok! Sajnos talira nem tudok menni.

 

Ranita86 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1803

Ja, annyit zárójelben hozzáteszek : van azért egy negatív hatása a gyógyszerváltásnak : az ára. :(  Majdnem 7000ft három havi adag....

Előzmény: Törölt nick (1801)
Ranita86 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1802

Szia!

 

Megírom szívesen itt is a kérdésedre a választ : a ciklust jobban rendbentartja. És nem görcsöl annyira menzeszkor a hasam, mint előtte.  :)

 

 

Üdv mindenkinek :  Anita

Előzmény: Törölt nick (1801)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 1801

Szia Anita!

 

Köszi hogy ezt írod, mert én is valószínűleg gyógszerváltás előtt álllok.

Milyen szempontból vált be? Volt valami mellékhatás ami megszűnt, vagy jobban szabályozza a ciklust? Nem muszáj itt, lehet privátban is …

 

Üdv,

 

Anna

Előzmény: Ranita86 (1800)
Ranita86 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 1800

Sziasztok!

 

Azt még meg szerettem volna osztani, veletek, mint már korábban írtam is ,a nőgyógyászom tanácsára új gyógyszert  kezdtem el szedni, a Rezia-t. Így a 6. hét után már bátran merem mondani: nálam bevált. Gondoltam, elmesélem nektek, hátha valamelyikőtöknek is ezt a gyógyszert írják fel. Nekem hál' Istennek semmi problémát nem okozott. (Igaz, az elején féltem, hogy hízni fogok tőle, de egy plusz kiló se jött rám szerencsére, amióta szedem :)  )

 

 

Anita

edit 501 Creative Commons License 2012.08.31 0 0 1799

Sziasztok!Nekem 34-es lábam van,pedig 37 éves vagyok!Ez sem nyerő,ha felnőtt cipőt szeretne az ember lánya!Esküvői cipőt csk Budapesten tudtunk venni!Vigyázzatok magatokra!Puszi:Edit

Előzmény: desesz (1795)
Ranita86 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1798

Sziasztok!

 

A találkozóval kapcsolatban sajnos még nem tudok semmi biztosat mondani.

 

Nekem is 38-as lábam van, a 149 centim, szóval ahogy Anna fogalmazott: én is "tenyeres-talpas" vagyok. A kezemen az ujjaim pl. nagyon hosszúak. Arra már nem emlékszem pontosan, hogy mikor állt meg a lábam a növésben. És hát igen: cipővásárlással a méret miatt gondom nekem se volt soha. :)

 

 

 

Anita

Előzmény: Törölt nick (1796)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1797

Ja még a lábmérethez annyi, hogy soha nem volt belőle nagy gondom. Legalább cipőben vehetem a kollekciót :-) (már ha telik rá éppen).

Előzmény: Törölt nick (1796)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1796

Szia!

 

Köszi a visszajelzést!

Ha rövidebb időre is, de jó ha benéztek! :-)

 

Lábméret: bár én nem szedtem növekedési hormont, de a 151 centimhez 38-as lábam van, viszonylag erős lábfejjel még úgy is, hogy nincs túlsúlyom. Szóval a magasságomhoz képest „tenyeres talpas” vagyok és ez mindig így volt amióta emlékszem. Azt hiszem az ő korában nekem is pont ekkora lábam volt. (ezért is gondolták hogy „majd megnövök”). Ha a kis Annánál ez egyértelműen a kezelés óta alakul így, akkor esetleg érdemes rákérdezni.

 

Szép napot

Anna

Előzmény: desesz (1795)
desesz Creative Commons License 2012.08.29 0 0 1795

Sziasztok!

 

Örülök, hogy jól sikerült a találka! Szeptember 29-én 3 órára van színházjegyünk, legfeljebb előtte tudunk elnézni a találkozóra, de sajnos csak max 2-ig tudunk maradni.

 

Azokhoz lenne egy kérdésem akik vagy akiknek a gyermeke hosszú évekig kapta a növekedési hormont. Úgy vesszük észre, hogy Anna lába igen gyorsan nő, most 8,5 éves 126 centi és ehhez 34-es lába, gyakorlatilag minden évszakban nőtt egy számot az elmúlt évben. Van másnak is ilyen érzése, vagy aki kapta sokáig a hormont annak mikor állt meg/ lassult a lábfej növekedése? Köszönöm ha valaki megosztja a tapasztalatát velem.

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1794

Üdv!

 

Remélem, jól éreztétek magatokat a találkán. Nagyon jólesik néha személyesen így elbeszélgetni.

A honlap pedig reméljük, tényleg beindul.

 

A következő találka szeptember 29, szombat, 13:00, a helyszín ugyanaz, Budapest VIII. Krúdy Gyula u. 14, földszint 8-as lakás. A kapucsengőn a 8-as mellett van egy név, de az is hogy fórum, azzal kell csengetni.

 

Akkor ismét visszjelzést kérek szépen, hogy ki jön :-)

 

Sziasztok, szép napot

Anna

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.08 0 0 1793

Sziasztok!

 

A találkozó időpontja augusztus 18. szombat, a pontos cím VIII. ker. Krúdy Gyula u. 14, 8-as lakás (földszint).

 

Délelőtt 10:00 – 12:30-ig mienk a helyszín, természetesen, ha lejár ez az idő, még mindig lehet hirtelen új helyszínt találni, főleg, ha szép idő van :-)

 

Kérlek, erősítsétek meg, hogy kik jönnek. Az eddigiek alapján:

 

Anikó és lánya Pécsről

Zsuzsa és lánya Salgótarjánról

Edit

Judit

Anita

Csilla

Timcsike

Én

 

Tudom, hogy ha utazni kell, akkor a 10:00 kicsit korai, de nem probléma, ha valaki kicsit később érkezik, pl. én is.

 

Ha ez nagyon nem jó, van lehetőség egy héttel később is, de legyetek szívesek hamar jelezzetek vissza!

 

Előre is nagyon köszönöm!

 

Szép napot,

 

Anna

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.03 0 0 1792

Üdv Mindenkinek!

 

Anita, a kilókból nekem is küldhetsz, egyet a mellemre, a többit a csípőmre :-))

Ha már tudsz róla, hogy hajlamos vagy a feszültségtől a nassolásra, akkor már ez egy lépés a felé, hogy urald a helyzetet a kilók felett… Ha mégis elszaladnak, a pajzsmirigyet is vizsgálni kell.

 

Én Trisequenst szedek, de lehet, hogy váltanom kell. Jó hogy látok néhány más gyógyszernevet is.

 

Szép napot,

Anna

Előzmény: Ranita86 (1790)
edit 501 Creative Commons License 2012.08.02 0 0 1791

Szia Anita!Ha llesznek plussz kilóid nyugodtan küld el nekem,mert a cukordiéta miatt rólam hiányzik 5 kiló!Puszi Mindenkinek!

Előzmény: Ranita86 (1790)
Ranita86 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 1790

Szia Edit!

 

Köszönöm szépen a válaszod, aranyos vagy! :) Igaz csak néhány napja szedem, de mintha kissé megnőtt volna az étvágyam azóta. Nem tudom igazán, hogy ez a gyógyszer számlájára írható -e, vagy a hajtásnak, ami most van a munkahelyen.( Én olyan típus vagyok, ha nagy rajtam a feszültség, evéssel szeretem levezetni :(  ) Majd idővel kiderül, mi is áll a háttérben.

Hízni nagyon nem szeretnék!

Puszi!

 

Üdv. mindenkinek!!

 

 

 

Anita

Előzmény: edit 501 (1789)
edit 501 Creative Commons License 2012.07.31 0 0 1789

Sziasztok!Anita a Rezia ösztrogen része ugyanaz mint a Triaklimé,a progeszteron része teljesen más.A melléhatásai ugyanazok,mint a többi ilyen jellegű gyógyszeré.Remélem beválik Neked,a betegektöl még nem kaptam visszajelzést róla.Ha jössz a találkozóra kíváncsi leszek rá,hogy válik be ez a gyógyszer!Puszi!

Előzmény: Ranita86 (1787)
edit 501 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 1788

Szia!Még nem szedtem,de gyógyszerész vagyok,holnap már dolgozom és utána nézek,hogy milyen!Én Qlairat kaptam a Trisequens helyett,de nem jött be.Puszika:Edit

Előzmény: Ranita86 (1787)
Ranita86 Creative Commons License 2012.07.27 0 0 1787

Sziasztok!

 

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy szed -e valamelyikőtök Rezia tablettát? Én eddig Triaklimot szedtem, de sajnos annak a hormon tartalma nekem  úgy tűnik már kevés. A nőgyógyászom most ezt a Rezia nevű gyógyszert írta fel. Ma kezdem el szedni. Ha esetleg valamelyikőtöknek már van valamilyen tapasztalata ezzel a gyógyszerrel, előre is köszönöm, ha megosztja  velem és persze a többiekkel.

 

Üdv mindenkinek!!

 

 

Anita

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.25 0 0 1786

Üdv!

 

Az eddigi visszajelzések alapján valószínűleg lesz egy aug. 18-i időpont és egy októberi, mivel van akinek csak ősszel jó.

 

Még várok visszajelzéseket, de valószínűleg ezen már nem sokat változtat.

 

Üdv, szép napot mindenkinek,

Anna

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!