Keresés

Részletes keresés

0.5bit Creative Commons License 2008.09.02 0 0 200
Nincs az a termelő aki odaadja úgy, hogy majd én átutalom másnap. Ha előre utalom, akkor mi van ha kukacos paprikát hoz, és én már ugye kifizettem?

Erre való a VIBER. Igaz kicsit körülményes, meg kicsit drága, de ez csak megéri, hogy fehéredik a gazdaság. Legfeljebb ezek után a bankfiók előtt veszed át a paprikát: leméred, beballagtok, sorszámhúzás, sorra kerültök, utalod, kimtek, leméred ...
Előzmény: jancsika35 (198)
0.5bit Creative Commons License 2008.09.02 0 0 199
De azért vagyunk pár százezren akinek nincs miért tartania az APEH-től :)

Azért ennyire ne legyél naív:

Vagyonosodási vizsgálat v1.0:

- Kedves Az élet habos oldala kartács maga vett egy lakást 20 mFt-ért. Miből?
- Eladtuk a régi lakást 12 mFt-ért, itt az ügyvéd előtti adásvételi szerződés, aztán...
- Sztój! Mi úgy vélelmezzük, hogy maga nem kapta meg az a 12 mFt-ot!
- De hát, ügyvéd ellenjegyezte a szerződést, bele van írva, hogy a vevő nekünk átadta. Még földhívatal is bejegyezte.
- Ez minket nem érdekel. Szóval eddig 12 mFt eltitkolt jövedelmnél tartunk.

Vagyonosodási vizsgálat v2.0:

- Kedves Az élet habos oldala kartács maga mennyit is keres?
- A nettóm 300 eFt/hó. A cég mindent szépen bevall, levon és befizet.
- No, mi úgy vélelmezzük, hogy a maga életviteléhez 400 eFt/hó összegre van szüksége.
- De én forintra kijövök a fizetésemből, nincs más keresetem!
- Ez minket nem érdekel. Szóval eddig 5x12x100e azaz 6 mFt eltitkolt jövedelmnél tartunk.

Előzmény: Törölt nick (188)
jancsika35 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 198
Megszüntetnék a házipénztárt, hát ez jó. Mi pl nyári időszakban szoktunk pl paprikát felvásárolni, egyszerre 50-100 mázsát.. Nincs az a termelő aki odaadja úgy, hogy majd én átutalom másnap. Ha előre utalom, akkor mi van ha kukacos paprikát hoz, és én már ugye kifizettem? Mindenkinek elment az esze odafennt?
KiforditottSuba Creative Commons License 2008.09.02 0 0 197

Amikor Rákosi elvtárs kijelentette, hogy minden parasztnak nyóc disznót kellett beszolgáltatni, akkor az nyóc disznó vót és nem kevesebb.

 

Egy olyan országban, ahol van olyan adófajta, hogy "elvárt adó", ott te csak szépen fogd be a szád és fizess. :-(

Előzmény: alienfromspace (186)
KiforditottSuba Creative Commons License 2008.09.02 0 0 196

"De azért vagyunk pár százezren akinek nincs miért tartania az APEH-től :)"

 

Ne bízd el magad. Ma Magyarországon mindenkinek van félnivalója az APEH-től, kivéve a politikusokat!

Előzmény: Törölt nick (188)
Indián Creative Commons License 2008.09.02 0 0 195
Egyrészt ez a szakmám, másrészt a revizor nehogy má' oda merjen gyünni a zasztalomhoz, belebámulni a tányéromba, a pofámba, utána meg elszámoltasson, mer' esetleg főrúgom a zégig, hogy le se esik... Majd még székletmintát is kér, hogy télleg azt ettem-e, amit a pincér felírt... A zellenőrzésnek is van egy határa, meg a magánszféra, meg illen emberi jogok...
Előzmény: Törölt nick (193)
mad-R Creative Commons License 2008.09.02 0 0 194
Lehet, hogy vagyunk annyian, de azért ez nagyfokú naivitást enged feltételezni.
Mindenkinek van oka tartani az APEH-től, csak esetleg még nem tud róla. Kreatívok ám odafenn...
Előzmény: Törölt nick (188)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 193
Miért állnál elő mindenféle trükkökkel? Hm?
Előzmény: Indián (192)
Indián Creative Commons License 2008.09.02 0 0 192
Az legyen a görögök dógga... itten nehzebb ügy lenne, mer' rögtön előállnék azzal, hogy a revizor nem egy nagy Levin, tehát nem tud mekkülönbözteni egy sima hekket, egy marinírozott haltól, Turbigó módra szeletelt tojásos körítéstől...
Előzmény: Törölt nick (191)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 191

Nem volt probléma vele, az ellenőrök ha nem találják az asztalon a blokkot, már azért megbüntetik a vendéglőt.

Tudomásul vették és passz!

Előzmény: Indián (183)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 190
5x olyan gazdag lennék, ha csak a kenyér áfáját kellett volna fizetnem! :) mennyé máá...
Előzmény: III/VII (184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 189
Senkinek a pártján nem állok, de azt gondolom, hogy a magam részéről a társalgást berekesztem veled.
Előzmény: Törölt nick (187)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 188

No persze, egy ujabb kifogás.

De azért vagyunk pár százezren akinek nincs miért tartania az APEH-től :)

Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 187

Hülyének minek válaszoljak?

ÍYrjam le mégegyszer, hogy az otthon kotló HTB-k is fizetik maguk után a TB-t és nem mások? Mi a baj ezzel? A feketemeló más lapra tartozik, asse erkölcsös dolog, de te kinek a pártján állsz?

Előzmény: Törölt nick (182)
alienfromspace Creative Commons License 2008.09.02 0 0 186

Egyre komikusabb látványt nyújt ez a bozgor népgazdaság, termelés szinte zero, de az adoellenőrök annyi bevitelt akarnak beszedni mintha itt dübörögne a teljes dk-ázsiai termelő kapacitás. Szerintem az egész Eu ezen fog röhögni, amikor a hungárus jobbágyság visító vágómalacként fog menekülni a disznölővel a kézben közeledő APEK huszárok elől.

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 185
Azt még a Róna Péter is elismeri a mai Népszavában, hogy talán erről nem az állampolgár tehet.
Persze aztán odanyom a végére egy jó rettegőset, hogy majd jön az a másik csak így....
Előzmény: Törölt nick (181)
III/VII Creative Commons License 2008.09.02 0 0 184
Valahol mindenki befizet a közösbe....ha kenyeret vesz,ha gyógyszert,ha levegőt.
Inkább aki kifele vesz onnan észnélkül...lásd bolsevik kormány és holdudvara...na ezt az ideológiát magyarázd már meg !
Előzmény: Törölt nick (181)
Indián Creative Commons License 2008.09.02 0 0 183
Az egy lyó nagy fasság, ugyanis még nem történt gazdasági esemény, vendéglő csak a rendelést vette fel, de még nem teljesített... aztán asse bittos, hogy a vendég fizetni fog, és annyit, amennyi a számlán - nyugtán - van, mer' hivatkozhat arra, hogy a zétterem mócsingos húsot adott, és ő aztat ki nem fizeti... vagy eccerűen nincs nála pénz... Szóval, számviteli bizonylatot akkó' állítunk ki, amikó' valamillen gazdasági esemény már megtörpént... Legalábbis a zájrópai jogrend szerinti számviteli rendben...
Előzmény: Törölt nick (159)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 182
Ember, az én hozzászólásomra vajon miért nem reagálsz?
Talán nem volna mit?

Persze értem én, a könnyebb ellenállás irányába egyszerűbb mozdulni, de azért a becsület mégis becsület lenne... vagy ezt a kifejezést már nem ismered pontosan?
Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 181
Ne gyártsunk már ideológiát, hogy ki miért nem fizet a közösbe, jó?
Előzmény: Törölt nick (177)
III/VII Creative Commons License 2008.09.02 0 0 180
Kiről?
Előzmény: Törölt nick (176)
reggelsanyi Creative Commons License 2008.09.02 0 0 179

A mindig,soha,mindenki,senki szavakat én  ahelyedben nagyobb önmérséklettel használnám..

 

mi az amit mindenki tud csak ÉN nem?

Előzmény: Törölt nick (176)
III/VII Creative Commons License 2008.09.02 0 0 178
" rajtakap egy vevőt, hogy nincs nála nyugta"


Osz megmán hogy...tekintetes adóellenőruram,milyen uj nyakkendőcske?tizennégyéve meghalt uram,azóta hordom itt magammal a szatyorban?!

De látom már,mindent tiltólistára tesz a törvényalkotó mint pl fegyver,kábszer stb...bácsika magánál van valami,nem kell már róla számlát sem mutatnia,sajnos bebukta,jön a büntike!
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 177
Na miért kikről van szó?
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 176
Na, hagyjuk ezt a dumát. Mindenki tudja miről és kikről van szó.
Előzmény: III/VII (175)
III/VII Creative Commons License 2008.09.02 0 0 175
" Mert be akarnak több adófizetőt vonni"


Miből?A háromszázötvenforintos órabéréből?
Az az érzésem,hogy ezt valamelyik "xarul" fizetett szakértő,tanácsadó komolyan is gondolta,ajajj...
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 174
Egyébként nem. Nem vagyok hajlandó újabb birságot fizetni, akkor sem, ha az APEH a seggemben turkál, hogy mit vásároltam, meg miért nem őriztem meg a számlát, vagy a nyugtát. Azzal, hogy egyáltalán vásároltam bármit, ÁFA-t fizettem, az eladó cég pedig ha nem fizeti be állam bácsinak, az az Ő felelőssége, baszogassák érte azt. Nekem meg elegem van az Orwell-féle "demokráciából".
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 173
Te szerencsétlen.
"Az évek óta otthon kotló háztartásbeliek is fizetnek."
Ezek azok az emberek, akik inkább kifizetik a minimál TB-t, és mellette feketemunkából élnek, csak hogy ne baszogassák őket.
Hol élsz Te jóember?
Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 172

Ezeket általában a csalók magyarázzák ki magukat.

Csak az van elfelejtve, hogy eddig is állták helyettük a sarat az a kevéske adófizető, akik szintén jobban jártak volna, ha nem fizetnek.

Egy év alatt megtízszereződött a TB -befizetők tábora. Az eymillió őstermelő is fizet maga után. Az évek óta otthon kotló háztartásbeliek is fizetnek. Ez miért baj?

 

Most azért megy a sírás, mert szigorítanak? Mert be akarnak több adófizetőt vonni? Jaaa...

Előzmény: freyya (168)
ági anyu Creative Commons License 2008.09.02 0 0 171
Skandináv országok némelyikében él ez a szabály. Sőt talán Olaszországban is (de ez nem biztos)
Előzmény: sajnos boka (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!