Keresés

Részletes keresés

Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019.05.15 0 0 22727

Geratherm Geratherm Duotemp homlok és fülhőmérő vel a tojás felszin 35.9-36

 

Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019.05.15 0 0 22726

Ja és a pára 76% a tegnapi eredmény 8 tojás bol 3 csibe 2 belefuladás 3 halott embrio

Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019.05.15 0 0 22725

vásároltam egy geratherm classic lázmérőt :

ami középen elhejezve 37,2 mutat

a digitális (emos thermo-hygrometer)

ugyan ott 37,7  a szenzor pedig 37,6 ot mutat 

 

a w1209 termosztát

beállitás 

P0:fűtő mód kiválasztása
P1: Hiszterézis :                                               0,3
P2: Maximálisan megengedett legnagyobb         38c
P3: Minimálisan megengedett legkisebb             27c
P4: hőfok kompenzáció szenzor finomhangolás:  -0,2 c
P5: Indulási késleltetés:                                   0p
P6: magas hőfok riasztás                                  38c

 

ÁLLITSAK? MI LEHET AZ IGAZ?

 

Chik Fan Creative Commons License 2019.05.14 0 0 22724

Szia!

Sokfajta keltetőgép elektronikát javítottam már, többek között Minimaxot is, de ez a változat még nem járt a műhelyemben. Ezért csak tippelni tudok. Szerintem a "P" a programozás gomb, az "M" pedig a memória. Ezzel tudod változtatás esetén eltárolni az új értéket.
Hangsúlyozom, csak tipp!

Előzmény: imihb (22723)
imihb Creative Commons License 2019.05.14 0 0 22723

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Most kaptam egy Zoltánfi féle Mini.Max keltetőgépet,persze használati nélkűl.

Az alap dolgokat tudom rajta,viszont van rajta egy P betű,mellette 3 led és egy kis nyomógomb és egy M betű.

No most a P nyomógombbal át lehet váltani az egyforma 3 led között,és pár másodperc múlva világít az M nevű led(ilyenkor már nem lehet elállítani az előbb említett szerintem programról kb 5 percig,majd kialszik az M és minden eredetiben mehet tovább),ellenben egyenlőre nem látom még ennek milyen funkciója lenne.

Valakinek esetleg lenne hozzá használati utasítása ahol ezeket leirja,vagy találkoztatok már hasonlóval?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Chik Fan Creative Commons License 2019.05.14 0 0 22722

Megnéztem az említett cég digitális páramérő kínálatát. Sajnos a drágábbak között is csak olyat látok, aminek a szenzora ún. rezisztív érzékelő. Szóval hiába adják drágán, a megoldás az olcsó kategória színvonalához tartozik.

A szenzor itt azt a jelenséget használja ki a mérés során, hogy bizonyos fémek (titánium, vanádium, cirkórium, magnézium) oxidjainak a kerámiaszerű pórusos anyaga megköti a párát, és a megkötött pára mennyiségével arányosan változik ezeknek a fémoxidoknak az impedanciája, vagyis a váltakozó feszültséggel szemben mutatott ellenállása. Innen a rezisztív elnevezés.
Viszonylag olcsó az előállításuk, de pl. hőre, szennyeződésekre, bizonyos anyagok gőzére nagyon érzékenyek. Ha pl. csapvízbe esnek, hiába szárítod ki, a visszamaradó só és kalcid maradványok miatt már nem ugyan azt az értéket méri, mint előtte.

Nem szabad pl. fogdosni sem, mert a kéz faggyúja, vagy az izzadság sója is tönkreteheti a szenzort.
A hőfokfüggése sem a legideálisabb.

Lassan reagál a változásokra. Idő kell amíg elnyeli, vagy elpárologtatja az abszorbeált vizet.
Léteznek más, pl. a kapacitásváltozás elvén mérő digitális páramérők, de tudomásul kell venni, a pontosabb mérésnek (is) meg van a maga ára.
Léteznek egyéb mérési elven működő megoldások is.  Harmatpont mérés, vagy optikai elven, ahol a levegő fénytörésváltozását mérik.

Ezek a keltetéshez felmerülő igényekhez mérve bonyolult és drága megoldások.

Olcsó megoldásnak számít a zsírtalanított hajszál hosszának változására alapozott analóg higrométerek. Viszont ezek is legalább annyira pontatlanok, mint az elsőként emlegetett páramérők.
Itt is szükség van a kalibrálásra, és csak azután tekinthetjük helyjel-közzel elfogadhatónak a mutatott értéket.

Előzmény: Sam711 (22720)
Sam711 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 22721
Most csak páramérőről írtam, a hőmérő az külön téma. A Heatcontrolos tized fokos hőmérők nagyon jók, viszont hátrányuk, hogy könnyen megszakad a szál, sűrűn kell eggyesíteni. Nem sokáig tart, de ez bosszantó benne. Lázmérővel szoktam megnézni, 3 hőmérő kb 0,1 csal.
Előzmény: Sam711 (22720)
Sam711 Creative Commons License 2019.05.14 0 0 22720
Sajnos tapasztalat. Van nekem is több digitális, kínaitól kezdve a jo minőségűig. Legutóbb a Heatcontrolltól vettem, go foltam jó lesz. Élső keltetéskor jó is volt, de közben el is mászott rendesen. Az analógot be tudom kalibrálni minden keltetés előtt, de a digitálisat nem. Persze lehet olyan szuper amit lehet állítani, de nekem egyik sem olyan.
Előzmény: Chik Fan (22719)
Chik Fan Creative Commons License 2019.05.14 0 0 22719

Szia!

 

Digitális hő és páramérő pontos mérésre nem jo. Analóg kell.

 

Bocsi, de vitába szállok veled!
Ha egy hőmérő/páramérő vagy "akármimérő" teljesíti a vele szemben elvárható követelményeket, (legyen kellően pontos, érzékeny, könnyen leolvasható, stb, stb) az jó hőmérő.

Ha nem, az rossz!

Akár analóg, akár digitális, akár kínai, akár svájci! (A kínai termékek között is lehet jó. (A kici-ócó viszont jó eséllyel nem az a kategória.)
Csak egy a lényeg, az adott célra alkalmas legyen!

Előzmény: Sam711 (22718)
Sam711 Creative Commons License 2019.05.13 0 0 22718
Digitális hő és páramérő pontos mérésre nem jo. Analóg kell. Keltető hőmérő, ahhoz tudod kalibrálni a termosztátot. Analóg pára mérő, amit vizes ruhával kalibrálni kell. Ha a digitális után mész, nagyon rossz lesz a kelési arányod, ha egyáltalán kikelne. Néztem a párologtató edényeket. Nem víz mennyiség kell, hanem nagyobb víz felület.
Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22716)
Chik Fan Creative Commons License 2019.05.11 0 0 22717

Szia!

A helyedben azzal kezdeném, hogy tisztázzam, mennyit "hazudik" a pára-, illetve a hőmérő.
Ezek az olcsó kínai cuccok nem a pontosságukról híresek.
Ha helyjelközzel jól mérnek, vagy tudom mennyit csalnak, csak utána törném a fejem, miért nincs kellő páraszint a gépemben.
Erről is volt már szó számtalanszor.

1: Hamis értéket mutat a páramérő.

    Nincs kalibrálva, illetve rosszul, vagy régen kalibrálták. Idő közben elszennyeződött, "elmászott" a szenzor munkapontja.

2: Nem keletkezik kellő mennyiségű pára.
    Oka lehet pl. a kis párologtató felület.

3: Keletkezik ugyan megfelelő mennyiségű pára, ám az elszökik a géped hibás tömítésein keresztül.
    (Fals levegő)


A W1209 termosztát sem biztos, hogy pontos. Bár 0,1 0C a mérés/kijelzés felbontása, a különbség a valós hőmérséklet és a mutatott érték között akár 1 0C is lehet!

Légkeveréses gépekben a 38,6 0C, de még a 38 0C is sok!

Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22713)
Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019.05.11 0 0 22716

Kicseréltem egy 3cm es alu tàlcára igy jobb köszi.

Hőfokokról: minek lehett hinni?

Termosztát szenzor középen van38,6 kapcsol ki 38,3be

Bent van a digitális hőmérő méri a gép körüli hőt és párát 37,7 -37,9 közöt mozog 

Ezen is van szenzor az 37,3-37,6 közti érték van ugy hogy rajta van a termosztát szenzoron

Előzmény: Pintade (22715)
Pintade Creative Commons License 2019.05.11 0 0 22715

De lehet még párásítót beleszerelni is (költséges)

 

És hűtéskor vizet permetezni rájuk.

Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22713)
Pintade Creative Commons License 2019.05.11 0 0 22714

Szia,

 

- nagyobb vízfelület

- fűtöd a vizet

- beleraksz egy szivacsot ami félig kilóg, ezzel is növeled a felületet.

 

de a kép szerint ennyinek elégnek kell lennie.

 

Mennyi ideje vannak bent a tojások?

Előzmény: Dobi Kálmán Pit-dog (22713)
Dobi Kálmán Pit-dog Creative Commons License 2019.05.11 0 0 22713

Helló.

Kis segitséget kérnék.

Épitetem egy gépet hungarocel dobozbol,

Métete 440mm x390mm x 300mm(magas).

Hőkapcsoló: w1209 es digitális termosztát,

Fűtés: 42w halogén izzó.

És egy digitális hő és páramérő 

Nem tudom hogy tudnám emelni a párát átlag 50-62% 

3 edény viz van benne,a ventik arra irányulnak.

Pintade Creative Commons License 2019.04.28 0 0 22712

Sziasztok,

 

hoztam egy képet a saját készítésű keltetőmről:

madar86 Creative Commons License 2019.04.10 0 0 22711

Sziasztok termosztat leirasanal talaltam

 

Pt100

JPt100

 

Ez megleltem egyik ujabb szabvany mit a masik,de mi lehet a 

 

DPt100? Nem talalok semmit rola :-(

 

Van amelyik kezeli mindharmat van amelyik csak a 3bol 1et.

Ha valaki tud valamit azt megkoszonnem.

japipapi Creative Commons License 2019.04.02 0 1 22710

Szia!

Mihez kellene? Keltetőhöz azért tudod, hogy avult technológia, mint a petrólámpa fűtés. Egyébként itt a 22700 db hsz,-ben valahol, pár éve kínált valaki, talán kutasd fel.

 

Előzmény: gorogjozsi (22709)
gorogjozsi Creative Commons License 2019.04.02 0 0 22709

Sziasztok, éter membránt keresek. Van valakinek eladó?

Renegar26 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 22708
Renegar26 Creative Commons License 2019.03.05 0 0 22707
Sziasztok ennek a fórumnak a segítségével építettem a keltetőmet kb 9 éve és gondoltam újra építek ennek szellemébe gondoltam egy fb csoportott is létrehozok igy is lett a Keltetőgép építők es hobbi keltetők néven kérlek csatlakozzatok
madar86 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 22706

Nezelodzem itt a neten a napokban es joval tobb pid termosztatot talaltam mint korabban.Egyre nagyobb a valasztek persze nem kimondottan keltetesre ajanlott.

 

100 fele beallitasi lehetoseggel .Ki igazodik el azon.

madar86 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 22705

Egy jo dobozkell neki es olyan mint a gyari ill nagyuzemi.

Előzmény: Chik Fan (22704)
Chik Fan Creative Commons License 2019.03.03 0 1 22704

Szia!

"Az a baj,hogy kell hozza egy kis alapismeret."

..., mint általában mindenhez...

Viszont csakis így juthat valaki aránylag olcsón pontos és megbízható TELJESKÖRŰ keltetőgép vezérlőhöz.
Tapasztalatom szerint a gyári készülékek vagy drágák, vagy pontatlanok, vagy nem eléggé megbízhatók! ( Vagy mind egyszerre. )  :D
Létezik még pontosabb verzió, (pl. SHT25 szenzorral), de ennek a pontosságnak már elégnek kell lennie a sikeres keltetéshez.
Elmaradhat mindenféle kalibrációs hókusz-pókusz, bár ha ne adj' Isten mégis szükség lenne rá, a készülék ezt is tudja!

 

Korábban is írtam már: ha valaki privát mail-ben megkeres, szívesen segítek.
Akár felprogramozott Attmega8, akár NYÁK-terv ügyben.
Ha nem vállalkozik a kivitelezésre, akkor el is készíthetem a komplett vezérlőt, csak szóljon időben, mert nem mindig érek rá!
Azt is írtam korábban: nem ebből élek.

Előzmény: madar86 (22701)
madar86 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22703

Nem akarok hulyeseget irni,de en ugy hallottam burgonyaval helyettesitheto.

 

En mikor elkeszittettem kb 1 ora :-D tettem is bele.

Gyujtottem a tojast...a szabalyzo kesobb jott mint kellett volna :-( 70 bol 30 kiesett :-( betettem azert proba szerencse.Masodik toltesnel mar jo volt.

Előzmény: Pulicka32 (22702)
Pulicka32 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22702

Sziasztok!! Próba üzemhez a tojásokat mivel célszerű helyettesíteni??

madar86 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 22701

Az a baj,hogy kell hozza egy kis alapismeret.

V valaki megepiti es gazdat cserel.

 

Előzmény: Chik Fan (22700)
Chik Fan Creative Commons License 2019.03.02 0 0 22700

Szia!

Pontosság tekintetében nálam az SHT21 érzékelővel kivitelezett orosz fejlesztésű keltetőgép vezérlő  viszi a pálmát.
Kiemeltem egy táblázatot az SHT21 adatlapjáról.Látható, a tipikus pontosság a páratartalom esetén 2 %. A hőmérsékletnél 0,3 0C.

Kitűnik továbbá, az eltérés a valós értékektől a számunkra érdekes 30-40 0C tartomány környékén a legkisebb.
Ez a fajta keltetés vezérlő készen, üzletben nem kapható.
Magunknak kell elkészíteni.
Korábban többször is ismertettem. Nem akarok ismétlésekbe bocsátkozni.
Ha a hozzászólások között rákeresel az SHT21 kifejezésre, sok infót találhatsz róla itt a fórumon.

Előzmény: arpipapa6107 (22699)
arpipapa6107 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 22699

Sziasztok! Keltető építésén gondolkodom. Milyen vezérlő egységet tudnátok ajánlani, ami tuti jól működik, pontosan beállítható? A többire van ötletem... Köszönöm!

madar86 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 22698

Az nem megoldas az 5b

 

Kell egy fordulatszam szabalyzo es kitapasztalni milyen elhelyezese es fordulatszama legyen...mindenhol egyforma kozelinek kell lenni a homersekletnek.

 

Ezert egyszerubb egy sima mennyezetfutesu gep osszerakasa.

Előzmény: Pulicka32 (22697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!