Keresés

Részletes keresés

ms73 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 1386

Köszönöm szépen.

IPG Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1385

Elrepült neked is egy postagalamb.

Előzmény: ms73 (1384)
ms73 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 1384

Szeretném én is a leírást,köszi.

hnorbi Creative Commons License 2014.12.16 0 0 1383

jöhet végülis... :D

Előzmény: IPG (1382)
IPG Creative Commons License 2014.12.16 0 0 1382

Készítettem egy frissített leírást, mail ment.

 

Apropó, ha bárkinek szüksége van rá, csak írjon egy mailt!

Előzmény: Bakter12 (1381)
Bakter12 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 1381

Sziasztok!

A Multikonhoz ha van valakinek leírása legyen szíves küldje el nekem az e-mail címemre!
A címem publikus.
Előre is köszönöm!

hnorbi Creative Commons License 2014.10.16 0 0 1380

Lezajlott az idei TemoFeszt rendezvény!

 

http://www.regionalbahn.hu/2014/10/tervez2-temofeszt.html

Előzmény: SnailSims (1378)
hnorbi Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1379

Hűűű, akkor mindenképpen megyek! Már nagyon régóta hiányoltam a magyar vonatkozású szimulátort!

;)

Előzmény: SnailSims (1378)
SnailSims Creative Commons License 2014.10.08 0 0 1378

Gyere, mert lesz magyar vonatkozású forgalomirányító szimulátor is, valami TerVez2! Dominó és SH egyben és baromira jól megvan csinálva!

;)

Előzmény: hnorbi (1377)
hnorbi Creative Commons License 2014.10.05 0 0 1377

Megpróbálok elmenni megnézni benneteket ;)

Előzmény: SnailSims (1376)
SnailSims Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1376

2014-ben is megrendezésre kerül a Magyar Vasúttörténeti Parkban a Közép-Kelet Európa legnagyobb vasútmodell fesztiválja a TEMOFESZT.

 

A VI. TEMOFESZT 2014. október 10. és 12. között várja majd az érdeklődőket.

A SimSig csapata már harmadszor lesz jelen a rendezvénysorozaton, ahol nem csak a SimSig forgalomirányító szimulátort lehet majd kipróbálni.

Csapatunk 10 számítógéppel, egy kivetítővel és egy óriás TV-vel várja a vasúti forgalomirányító szerelmeseit és a hazai forgalmi szolgálattevőket, hogy megismerjék a legjobb és legújabb forgalomirányító szimulátorokat, kiegészítőket és menetrendeket. A Csarnok Déli bejáratával szemben leszünk a sarokban (térkép).

 

A rendezvény ideje alatt bárki kipróbálhatja az általa választott állomást vagy területet (központot), valamint angol, német, USA vagy holland biztosító berendezés valamelyikét. A számítógépek hálózatba lesznek kötve és a nagyméretű területeket közösen irányítjuk.

 

A következő szimulátorokkal leszünk jelen: SimSig, Signalsoft (Post-T), SIAM, PC-RAIL, Blockpost, Train Dispatcher 2, Stb.

 

Gyertek el és irányítsunk közösen!

 

Legyél Te is forgalomirányító!

toto92 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 1375

Tárgytalan.

Előzmény: toto92 (1374)
toto92 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 1374

Üdv.!

 

Az mitől van, hogy a SimSig Wembley Suburbannél (2.0) új játék indításánál nem látja a menetrendet? Pedig a pálya könyvtárába be van másolva.

Hopper7 Creative Commons License 2014.07.17 0 0 1373

Sziasztok, Szia SÜNÖCSKe!

 

Köszönöm szépen a válaszod. 

 

Az én hibám, nem tagadom. Rossz kérdésre, ilyen a válasz. Szerettem volna valamilyen általam még nem ismert magyar nyelvű információkhoz jutni, ezért írtam így a kérdést annak ellenére, hogy konkrét problémám adódót aminek a megoldását nem tudom megfejteni.

 

Aston szimulációt szerettem volna elkezdeni, ami előtt elolvastam az általad is költött oldalakon az összes Aston-ra vonatkozó oldalt.  Többek között az Absolute Block Manual is. http://www.simsig.co.uk/dokuwiki/doku.php?id=absolute_block

 

Az Aston leírásában hivatkoznak erre az oldalra, valamint magyarázzák az adott szimulátorban ezen doboz használatát, de a két írás nem egyezik meg egymással, de az adott szimulátorhoz leírt alkalmazást sem tudtam a gyakorlatba átültetni.

http://www.simsig.co.uk/dokuwiki/doku.php?id=simulations:aston

 

 

Ebben szeretném konkrétan kérni a segítséged, segítségeteket, hogy hogyan tudok szabad pályát biztosítani az Alrewas felől és e felé közlekedő vonatoknak. 

 

A válaszodat, válaszokat előre is köszönöm.

 

Elnézést a korábban feltett rossz kérdésért.

 

 

 

Előzmény: SÜNÖCSKe (1372)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.07.17 0 0 1372

Már rég fel van sorolva...

 

http://www.simsig.co.uk/dokuwiki/doku.php?id=usertrack

 

Ezek meg az egyes szimulációkra specializált útmutatók:

 

http://www.simsig.co.uk/dokuwiki/doku.php?id=simulations

Előzmény: Hopper7 (1371)
Hopper7 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 1371

Sziasztok.

 

Szeretném megkérdezni, hogy a SimSig -ben milyen műveleteket lehet végrehajtani és azokat hogyan? Lehetne ezt tételesen felsorolni?

Gondolok itt olyanra, mint a tolatás stb.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

nazareth Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1370

(Hű, ez hosszú lett... Bocs :)

Előzmény: nazareth (1369)
nazareth Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1369

Hát a részleges vágányútoldás amolyan "nice-to-have": nincs, de el lehet vegetálni nélküle. Csak felteszi a kérdést: játék, vagy szimulátor?

 

Az imbolygó oldalvédelem már komolyabb probléma: van valami, de hibás, és tönkre vágja a szimulációt (konkrétan lehal a váltó, ami a védelmet adja: egyik irányban áll "fizikailag", de a másik irányban van lezárva). Lehet kilépni, belépni...

 

Általános:

 

Személyes tapasztalatom a Signalsofttal:

 - sok ember vadul építi a pályákat, már lassan fél Európát behálózták;

 - kevés ember fejlesztgeti a "motort", egyértelműen a látványra hajtanak, de néha alapvető bizber-hibák maradnak a játékban, amik megkerülhetetlenek;

 - Signalsoftos rákfene, hogy menetrendet is képtelenek összehozni;

 - egyre nagyobb energiába kerül a fejlesztőcsapatnak, hogy egy-egy javított hibát a szaporodó pályákra visszavezessenek.

 

Mindez a gyakorlatban:

 - klasszul kinéző szimulációk, állomási rádióval, telexszel, csili-vili rendelkezőkészülékkel, utastájékoztatóval, hálózatos játéklehetőséggel (felül rá ezeket menet közben fejlesztgetik);

 - alapvető bugok a bizber-vonalon (állíthatatlan jelzők, nekem még vágányutat is sikerült KO-znom vonat alól); nem ritkán újra kell indítani a szimulációt, számomra ez 0-vá teszi a játékélményt;

 - folyamatos küzdelem a javítások visszavezetésére (pl. Braunschweig az egyik legjobb állomásuk lenne, de tele van hibával, mert nem vezetik vissza a javításokat);

 - használhatatlan menetrend: szinte kizárólag a Linke Rheinstrecke menetrendjét hegesztik, ami tele van áthaladós ablakosvonattal, ezeket lezavarja az ÖJÜ; aztán kétóránként jön egy tehervonat, beáll valahova, és nincs rá több utasítás, kerülgetheted, frusztráció, 0 játékélmény...

 

Bár nekem nagyon bejön az SpDrS60, a fentiek miatt én már jó ideje felhagytam az újabb pályák vásárlásával. Szinte biztosra vehetem, hogy egy újabb szimulátorral egy újabb adag hibát vásárolok, amiket aztán kerülgetnem kell; ha pedig jelentem őket, első körben rutinból az én észrevételemet kérdőjelezik meg, és csak utána kezdenek söprögetni a saját portájukon.

 

Tapasztalatom a SimSiggel:

 - relatíve kevés pálya (bár azért 15 év alatt összejött jópár);

 - szénné tesztelt bizber (az alapokkal abszolúte minden rendben van); soha nem fordul elő, hogy olyan problémába ütköznék, ami miatt újra kell indítanom a szimulációt;

 - a jelzett hibákat szinte azonnal javítják (ezek általában valami egyéni funkció körül vannak);

 - nagyon jó  menetrendek (ritkán van egy-két peronütközésnél komolyabb probléma);

 - eléggé elhanyagolják a "forgalmi szolgálattevő"-vonalat, relatíve kevés a jelentgetés, a mozdonyvezetőkkel való kommunikáció (ezt már az angol rajongók is hiányolják);

 - nehézkes a kommunikáció (néha balkánnak tekintenek minket).

 

Mindez a gyakorlatban:

 - nagyon jól játszható, de első sorban bizber-szimulátor, hiányoznak a járulékos funkciók;

 - megvan az, ami a Signalsoftnál hiányzik: megbízok a bizberben, tudom, hogy ha valahol összetűzésünk van, akkor neki lesz igaza, nem ismét egy bugot találtam;

 - nem kell attól rettegnem, hogy ismét egy frusztráló hibába ütközöm, újra kell indítanom, utolsó mentéstől kezdenem, satöbbi.

 

 

A TerVez2, amennyire ismerem, félúton van a SignalSoft és SimSig útja között. Mindenképpen jó lenne lassan közelebb terelgetni a SimSighez :)

Előzmény: hnorbi (1368)
hnorbi Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1368

Milyen igények... :)

Előzmény: nazareth (1367)
nazareth Creative Commons License 2014.07.07 0 0 1367

Hopp-hopp! Mostanában nagyon kimaradt az életemből a TerVezKetTő... Ideje ismét elővennem, és lecsekkolnom, hátha megjavult benne az imbolygó oldalvédelem, meg a részleges vágányútoldás :)

Előzmény: LTE 185 528-7 (1366)
LTE 185 528-7 Creative Commons License 2014.07.05 0 0 1366
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.06.26 0 0 1365

Van új SimSig!

 

North East Wales névre hallgat, még nem próbáltam ki. Talán a jövő héten lesz rá időm :)

nazareth Creative Commons License 2014.04.12 0 0 1364

OFF

 

Hehe, anno Írországba repültünk fapadossal, neten regisztráltunk. Négyből hármunkkal nem is volt baj, de a reptéren az egyik gyerek foglalását nem találták. Eltartott egy ideig, mire megfejtettük, hogy a gyerek ékezetes betűkkel regisztrált, a rendszer meg nemes egyszerűséggel kihagyta az ékezetes betűket. A gyerek különbejáratú pechje volt, hogy a három nevében kizárólag ékezetes magánhangzók voltak, így a jegyre "TTH LSZL MRK" néven került rá :)

Előzmény: SÜNÖCSKe (1363)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.04.02 0 0 1363

Nekem vannak, de én az angolok felé direkt nem használok ékezetes karaktereket pont az említett problémák kiküszöbölése miatt.

 

Amúgy szerintem vedd fel a kapcsolatot a supporttal.

Előzmény: kemenyadam (1362)
kemenyadam Creative Commons License 2014.04.01 0 0 1362

Helló,

van itt valaki aki vett a Pc Rail szimulátorok közül, mert lenne egy problémám:

Megvettem most egy területet és szeretem beregisztrálni a programba a kapott adatokat, viszont nem engedi bevenni őket (lehet nem szereti az ékezetes karaktereket?). Van valakinek ötlete mit lehetne csinálni?

KFMboy Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1361

Bingó :-D

Előzmény: SÜNÖCSKe (1360)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1360

"A közös pont egy magyar fejlesztő cég"

 

T a kezdőbetűje és Budán van? :)

Előzmény: KFMboy (1356)
nazareth Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1359

(Hümm-hümm, mintha erről beszélgettünk volna a Temofeszt végén, miközben a FREMO asztalt rámoltuk szét...)

Előzmény: KFMboy (1356)
KFMboy Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1358

Nem nyert :-D Nézz utána bátran.

Előzmény: Muki95 (1357)
Muki95 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 1357

Vagy innen mintázták Kleinstadtot.

Előzmény: KFMboy (1354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!