Keresés

Részletes keresés

necsinádmán Creative Commons License 2011.01.22 0 0 692

Sajnálom! Ha nagyon kötözködnek nyugodtan írjanak utasleadásit,ne fizessél véletlenül sem ,a felhasználóneved és a jegy sorszáma alapján ugyis kideríthető ,hogy kioszkból vetted -e vagy otthon nyomtattad. Max. 1-2 leveledbe kerül de sajnos ez benne van a pakliban:(

Előzmény: PLACI (691)
PLACI Creative Commons License 2011.01.22 0 0 691

Köszi.

Sajna ma este is egy kicsit diszkriminálva voltam emiatt... :(

Előzmény: necsinádmán (686)
G. Zoli Creative Commons License 2011.01.21 0 0 690

De Zugló és Ferihegy nem egy kerületen belül van, így érthető a nagy távolság :-)))

Előzmény: Törölt nick (689)
G. Zoli Creative Commons License 2011.01.21 0 0 688

Tudjátok melyik a legnagyobb kerület Budapesten?

Hát a X. azaz Kőbánya, ugyanis Kőbánya alsó és felső 280 km-re van egymástól. :-)))

Nem tudom, hogy a zárójelbe mi alapján kerülbek bele az állomások. A VMAEF-nél azok az elágazó állomások/ elágazási pontok szerepelnek, ahol az útvonal ténylegesen elágazik. Itt viszont hol túlhatározott, hol "szűkszavú" az útirány azonosítása.

A fenti jegynél nem ártott volna ha szerepel Lajosmizse. Kecskemét-Hatvan között bő egy éve, ugyanennél a vonatnál még Újszász is ott volt, idén már lemaradt. Lehet, hogyha nem ezzel a "spéci" vonattal menetem volna, akkor Cegléd és Szolnok is szerepelne a jegyen? Tehát az e-Ticket a menetjegy (teljes) viszonylatát nem útvonalalapon, hanem adott vonathoz rendelve határozza meg, ezért hagy ki egy csomó elágazóállomást?

 

Ennek ellentmond, hogy néha meg fölöslegesen szerepelnek állomások a zárójelben. Pl.: kör IC útvonalában Miskolc-Tiszai vagy a másik jegyen Pécs-Külváros, ami ráadásul nem is elágazóállomás már.

 

És még van számos példa, ahol nem tudom hogy adott állomás miért szerepel a másik meg miért nem.

 

siófoki35 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 687

Nyúl-Répáspuszta :-))))))))))))))))))))))))

Előzmény: PLACI (685)
necsinádmán Creative Commons License 2011.01.21 0 0 686

Köszi!

Megnézzük tüzetesebben mi lehetett(lehet) a probléma.

Előzmény: PLACI (685)
PLACI Creative Commons License 2011.01.21 0 0 685

ui. Mindkettő kioszkból vettél ki jegyet?

 

Igen. Hétfőn a pénztártól jobbra esőből, csak egy Nyír-Debrecen menettértit. Akkor már tudtam, hogy kell egy bérlet is pár nap múlva, és tudatosan mentem a másikhoz, hátha az jobb. Ugyanolyan volt. :(

És eddig minden jegyvizsgáló gyanakodva, vagy éppen értetlenkedve nézte, hogy milyen halvány. Még a végén meggyanúsítanak, hogy hamisítom... :(

 

Íme, a jegyek. Mellettük két VMAEF:

Előzmény: necsinádmán (684)
necsinádmán Creative Commons License 2011.01.21 0 0 684

Ha legközelebb halványan nyomtat, mutasd meg légyszíves a pénztárosnak vagy az információs hölgyeknek,hogy tudják jelezni a problémát. Nyomtattunk tesztjegyeket minden nyomtatóból és azok teljesen rendben, olvashatóan nyomtatódtak ki.

Segítséged előre is köszi!

 

 

 

 

ui. Mindkettő kioszkból vettél ki jegyet?

 

 

Előzmény: PLACI (678)
CKD Kombinát Creative Commons License 2011.01.20 0 0 683

Egyébként nem kell aggódni, az Off FLIRT-eken is Budapest-Kelenföld, Budafok-Albertfalva, Budafok-Belváros és Budafok-Háros van.

;-)

Előzmény: unikumi (682)
unikumi Creative Commons License 2011.01.20 0 0 682

Kelenföldet betippeltem (mondjuk itt meg az érdekes, hogy már augusztusban így volt...) :D De Zuglóra van bizonyítékom :)

Előzmény: CKD Kombinát (680)
CKD Kombinát Creative Commons License 2011.01.20 0 0 681

Ld. Kéregjegyek, menetjegyek topik 17672-őt.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=102859299&t=9089512

Előzmény: CKD Kombinát (680)
CKD Kombinát Creative Commons License 2011.01.20 0 0 680

A Kelenföldi kioszk már jó egy ideje csak Kelenföld/Internetet ír!

A Zuglóit nem tudom, ott még nem vettem át jegyet.

Előzmény: unikumi (679)
unikumi Creative Commons License 2011.01.20 0 0 679

A decemberben megváltozott budapesti állomásnevek csak a menetrendi adatbázisban változtak meg, a kioszkok által kiadott jegyeken a jegykiadás helyeként továbbra is "Budapest-Zugló/Internet", illetve "Budapest-Kelenföld/Internet" szerepel.

PLACI Creative Commons License 2011.01.20 0 0 678

A két nyíregyházi kioszknak irtó gyenge a nyomóhője, alig látszik valami...:S

Egy bérletnél ez elég fontos szempont, mert állandóan hamisításra gyanakodnak, s az utas szív. :(

PLACI Creative Commons License 2011.01.16 0 0 677

Nekem is ugyanez a gond volt reggel, én 20 percet szenvedtem egy sima jeggyel... mi a sz@r van már?!

Előzmény: Gulper (676)
Gulper Creative Commons License 2011.01.15 0 0 676

Kedves Elvira Fejlesztők és Üzemeltetők !

Ha ma délben heves csuklási rohamotok volt, akkor az attól is lehetett, hogy kiskedvencem, Elvira, a szokásos szeszélyein felül új szívatásként, a visszaút gombra tipikusan üres form-ot mutatott. (XP, friss FF).

 

Azaz jól fel lettem bosszantva, de mintegy negyedórás küzdés után, lehet, hogy sikerült megvenni egy egyszerű menettérti IC jegyet.

 

Méregből akartam csinálni egy error 500 próbát, de a nemzetközi rész meg zárva van. Sebaj, majd a jövő héten megszakértem a szögelés eredményét.

 

bodecsabi Creative Commons License 2010.12.26 0 0 675

Kicsit akadozott csütörtök délután a rendszer, én feladtam végül a jegyvásárlást. Először belépni nem engedett, majd a banki fizetés lett visszadoba azzal a hibaüzenettel, hogy a helyjegy rendszer visszarakta a helyet a túl hosszú várakozási idő miatt.

 

Csabi

Orfeus777 Creative Commons License 2010.12.14 0 0 674

Lehet tudni valamit a további fejlesztési tervekről? Gondolok itt fekvő- hálóhelyekre, meg több viszonylat, más kedvezmények.

easa Creative Commons License 2010.12.06 0 0 673

Dinnyés mh. most lett átépítve, nem kellene máris eltüntetni az új menetrendből!

 

PLACI Creative Commons License 2010.12.04 0 0 672

Ja, és az újonnan megnyíló vonalakra sem lehet általában jegyet venni...

PLACI Creative Commons License 2010.12.02 0 0 671

8236-ost se találtam a szisztemben!

Előzmény: PLACI (670)
PLACI Creative Commons License 2010.12.02 0 0 670

Fejlesztők!

Valami gáz lehet még a rendszerben, mert a 993-as gyorsra Szárföld-Bp közé sem engedi a helyjegyvásárlást (valamint Sopron-Győr közé minden napra City Szerda akciós 0Ft-os helyjegyet kínál, mely persze mindig elfogy).

G. Zoli Creative Commons License 2010.11.12 0 0 669

Amint az előző hsz-t elküldtem (16:06-kor), leszaladtam Kőfelsőre, hogy megnézzem mi a helyzet a IC 816 jegyeivel és kiderült, hogy 1. és 2. osztályra is van még jegy!!!

Úgyhogy valamit nagyon elb@szt@k az eTicket működésével kapcsolatban! :-(((

Előzmény: G. Zoli (668)
G. Zoli Creative Commons License 2010.11.12 0 0 668

Ez nem igaz, már megint ezt csinálja!!!

A pontos hibaüzenet:

"A Helybiztosító rendszernél az adott napra és vonatra eddig túl sok - még ki nem fizetett - igény van nyílvántartva, emiatt az Ön igénye jelenleg nem biztosítható!"

 

Mit b@szt@k el a rendszeren, hogy állandóan ez van???

Már vagy szászor vettem jegyet az eTicket-en keresztül, de múlt hét előtt még sohasem írt ki ilyesmit!!!

Ez nem lehet véletle...

 

G. Zoli Creative Commons License 2010.11.11 0 0 667

A múlt pénteken olyan hibaüzenetet kaptam, amit a rendszer fennállása óta még sohasem, valami olyasmit írt, hogy:

Az adott napon az adott vonatra túl sok függőben lévő igénylés van, ami még nincs kifizetve, ezért helyfoglalási igényemet NEM tudja teljesíteni!

Gondoltam megpróbálkozok az 1. osztállyal, de annak is ez lett az eredménye...

Így hát nem maradt más, minthogy az indulás előtt próbáltam megvenni az állomáson a helyjegyet az IC 816-ra. A pénztárnál előttem álló utasnak ez még sikerült is (az 1. osztályra), de nekem már nem jutott, így maradt a 808-as és az éjszakába nyúló utazás :-(((

 

Megtudná nekem mondani valaki, hogy mi lehetett a háttérben? Talán a sok telefonon rendelt jegy volt, amit még nem vettek át, vagy mi?

 

 

Tova Szilárd Creative Commons License 2010.10.26 0 0 666
az érintett fejlesztők szerint ott van az, a kosár megtekintésénél vagy hol előbukkan... nem nagyon értettem én sem, szégyenszemre -- de a vásárlós rész nem a területem :-( sajnálom. Szerintem írj a helpdesk@mavinformatika.hu címre
Előzmény: PLACI (665)
PLACI Creative Commons License 2010.10.24 0 0 665
Olyan furcsán lehet egyszerre belföldi és nemzetközi jegyet venni: beraktam a kosárba egy belföldit --> Újabb utazás --> nemzetközi jegy a kosárba. Erre fizetésnél már csak azt látom, a belföldi jegyem eltűnt az éterben. :)
Előzmény: Tova Szilárd (664)
Tova Szilárd Creative Commons License 2010.10.21 0 0 664
adathiba volt, javítva lett...
Előzmény: timetable (657)
PLACI Creative Commons License 2010.10.21 0 0 663
Azt hittem, hülyéskedsz a román jegyekkel, hiszen szó sincs róla a honlapon, hogy oda is lehet venni jegyet. Erre most megnéztem, és tényleg lehet!

Az is érdekes, hogy a rendszer saját maga által felkínált jegyeket sem lehet minden esetben megvásárolni, pl. a Győr-Bécs kirándulójegy sem működik, pedig felkínálja.
Előzmény: Törölt nick (662)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.21 0 0 662
A brassói Fortunás 19 Euro-s jegyet miért nem tudja a rendszer? Vagy még nem is kellene tudnia?

A mav-start.hu térképén épp ezzel reklámozza magát, hogy vonathoz kötött ajánlataink. Mégis csak a vonathoz nem kötött ajánlatokat dobja a rendszer....(66Euro-s retúr)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!