Keresés

Részletes keresés

PacMan123_reloaded Creative Commons License 6 napja 0 0 67793

Ádám tippje igen jó, a hobbycnc fórumon esélyesebb, hogy valaki ráharap. Kicsit ósdi a fórumengine, de múkod. 

 

Rákerestem poénból Lenze kulcsszóra, egy printscreen a találatok elejéről, szoktak ilyet-olyat hirdetgetni. 

 

 

Még az is lehet hogy hasonló paraméterűt is mint ami neked van (ezek úgy látom kisebbek). De segíthet a beárazásban. (és ha nemcsak itt, de úgy általában ráguglizol)

 

Előzmény: d_feco (67791)
fejes.i Creative Commons License 6 napja 0 0 67792

Nehéz ügy, ha az ember pontosan nem tudja.

Hirdettem egy csokor PD elemet VW sdi motorhoz, maradt, mert megvettem még a Caddymhez, de aztán eladtam az autót.

3 db volt. A jófogásra tettem ki 50e pénzért, ami a kínálatot látva nem volt túl sok. Senki sem harapott rá, de aztán kaptam egy üzenetet, hogy 15 ezerért (ok, az bontott szar, de egy db új az kb 1000 EUR. Ok, hogy 15 éves romokba senki sem vesz újat, de az ötezres ajánlatra azt mondtam, hogy menjen a fenébe, inkább rozsdásodjon meg a polcon. Végül egy 40-ert elment a tervezett 50 helyett, igaz, vagy 2 hónapig fenn volt a jófogáson.

Aminek tudod a "reális" árát, azzal könnyebb helyzetben vagy, de a türelem sokat segít a használt köcöllék eladásánál.

Előzmény: d_feco (67791)
d_feco Creative Commons License 6 napja 0 0 67791

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Pár apró probléma azért van az áramkörökkel, például az, hogy 3X240 volt a betáp - és csak egy comm modul van a kettőhöz. Majd valahol meghirdetem - apránként, mert szerintem ez alkatrészként fogja végezni. Vagy tudja a frászkarika. Azt sem tudom, hogy így egyben mennyit lehetne elkérni érte - ami reális ár mindenkinek. :/

fejes.i Creative Commons License 6 napja 0 0 67790

Meg pl jófogás meg marketplace.

Ott azért sok minden elkel.

Előzmény: d_feco (67787)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2024.04.15 0 0 67789

A hobbycnc.hu oldal adok-veszek topikban sanszos hogy eladható, ha megfelelő árat írsz mellé.

Előzmény: d_feco (67787)
Paco155 Creative Commons License 2024.04.15 0 0 67788

Szerintem kérdezd meg az anyatopikban. Mondd meg a ráfordítandó összeget is  mert sokan akik gépet építenek a változtatható fordulatszámtra hátha áldoznak. 

Előzmény: d_feco (67787)
d_feco Creative Commons License 2024.04.15 0 0 67787

Az egyik kolléga kukázott pár nyákot, alkatrészekkel tele. Volt rajta alu hűtőborda is, mert azokat szorgosan gyűjtögeti a méh telepre. A nyákot rám ruházta, hátha tudok valamit kezdeni vele.

 

2,2 kW-os Lenze frekiváltók, 230-ról megjáratva, szedett-vedett hűtőbordákkal és kölcsönlopott villanymotorral megjáratttam. Működik is az egyik, a másikhoz már nem volt kedvem a hétvégén. Újonnan darabja 270E HUF ezen frekiváltóknak. Plusz a comm modul, olyan 50E pénz. Kár volt utánanéznem, mert azóta szorgosan verem a fejem a falba... Hogy kerültem ennyi hülye közé... Csak az IGBT-k ~5E kredit/db (óccópicikínaji).

 

Vajha ezeket a lomokat el lehetne passzolni valahol? Nem mintha kellene a pénz, de nem akarom a kukába kidobni az egészet, ha win-win szituáció is elérhető...

BJaca Creative Commons License 2024.04.15 0 1 67786
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67785

Jajj, köszi neked is! :)

Az ötlet tetszik, csak sajnos nem tudom mihez rögzíteni. Ha falra tenném, nem is kéne ennél tökéletesebb...

Előzmény: BözsiBözsi (67783)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2024.04.14 0 1 67784

Jó, nyugodtan írj rám ha úgy alakul.

Előzmény: Fűrész Elek (67780)
BözsiBözsi Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67783
Előzmény: Fűrész Elek (67776)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67782

Köszi a tippet! Kartondobozból tervezem lemodellezni úgy, hogy 10-10 centi lehajtható legyen mindkét irányból, és aztán lehet ide-oda próbálgatni. Mivel egy relatíve kis helyre, két kerek műanyag asztal helyére kerülne(kerülnének), szinte minden megoldás/méret előrelépést jelent.

Előzmény: d_feco (67781)
d_feco Creative Commons License 2024.04.14 0 2 67781

Javaslat: először készíts egy makettet az általad elérhető, lehető legolcsóbb anyagból, OSB lap, pozdorja, mindenféle limlom. Nem baj, ha nem úgy néz ki, meg nem annyira terhelhető, mint az eredetileg megálmodott produktum. Ezek után neki lehet állni méretezni és legyártani a cuccot. Elhiheted, így a vasas szakmában is hasonszőrűen működik a dolog egynémely esetben. 

 

Mert ugye így láthatja a házigazda azt, hogy mennyire lóg ki és be, mennyire kell feljebb és lejjebb pakolni, s egyebek. Sok plusz munkát meg lehet spórolni emigyen.

Előzmény: Fűrész Elek (67780)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67780

Köszönöm, nekem az belátható távolságban van, szóval majd rákérdezek, amikor végül aktuálissá válik. Még pár hét, mire lejutok oda, hogy pontosan felmérjem, és kitaláljam a rögzítés módját. 

 

d_feco: nekem a fémmunka nagyon idegen, és egy kis túlzással a varázslat szintjén mozog. :) Ráadásul, ha BJaca javaslata felé mozdulok, akkor ott kellenek zsanérok, meg minden kórság...

Előzmény: Mindenváró Ádám (67777)
d_feco Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67779

Mindenki, akinek egy kis affinitása van a dolgokhoz, képes lehet a feltételeid teljesítésére. A varratokat amúgy sem árt visszacsiszolni, hogy ne akadozzanak a későbbiek folyamán. S mivel nagyon nem látszódó helyen vannak, így a kinézete szinte mindegy is - csak elég erős legyen a hegesztés az esetlegesen ráeső emberek esetében. :)

Előzmény: Fűrész Elek (67771)
BJaca Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67778

Ha elég merev a lap, akkor bőven elég középre egy támasztó. Arra kell figyelni, hogy az asztallapot a vízszintes fölé lehessen nyitni 10-15 fokkal, hogy ki tudjon akadni a támaszték.

Előzmény: Fűrész Elek (67776)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2024.04.14 0 1 67777

Isaszegen tudok segíteni a hegesztésben Co2 technikával.

 

 

Előzmény: Fűrész Elek (67772)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67776

Ez is egy nagyon jó ötlet, köszi! A lehajhatóságon amúgy is gondolkoztam, és ha meg lehet úgy csinálni, hogy csak az asztal közepén lenne ez a "láb" vagy mondjuk egymástól 20-25 centire kettő, akkor még ugyanúgy szabad teret hagyna maga alatt a lábaknak. 

Ahogy írok, egyre jobban tetszik a megoldás, de amúgy ha nem lehajtós, maga ez a "láb" akkor is működhetne, mint stabilizátor és merevítő. 

Előzmény: BJaca (67775)
BJaca Creative Commons License 2024.04.14 0 1 67775

Gyerekkoromban az erkélyen volt egy kis asztalka. Lehajtható, középen egy zsanéron lévő stafni, az asztalt kicsit túlnyitottuk, és akkor a stafni beült a helyére. Így nagyon stabil volt, és 3 ponton támaszkodott. 

A támasztó olyan hosszú volt, hogy lehajtva nem érte el a földet. Ha jó idő volt, akkor kint ebédetünnk ennél az asztalkánál az erkélyen (panel, harmadik emelet).

Előzmény: Fűrész Elek (67772)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67774

Igen, a mágikus segédrögzítés részeként kell vagy egy csavar, vagy valamilyen egyéb módon finomhangolható rész a beállításhoz.

Előzmény: halaloszto (67773)
halaloszto Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67773

Valahova kell bele egy csavar, amivel vízszintbe állítod!

Előzmény: Fűrész Elek (67772)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67772

Valahogy így:

Az akasztó alatt (legalább) két, megfelelően széles és vastag anyagú "fület" gondoltam, ez hordozná a súlyt. A "mágikus segédrögzítés" lenne az a rész, ami valahogy ellenfeszítene az asztalnak, és egyenesen tartaná. Ilyesmi lehet például a korlát függőleges elemeinek támaszkodó tartó. Mindenképp valamilyen szinten állítható kell legyen, hogy az asztalt vízszintesbe lehessen állítani. Sajnos mivel pillanatnyilag nem vagyok a helyszín közelében sem, nem tudok ennél konkrétabb megoldást kitalálni. Mindenesetre az akasztót akár rá is lehet csavarozni a korlátra, ha kell, és a többi rögzítőelemet is lehet fixre csinálni, persze oldható kötésekkel, hogy az asztal eltávolítható legyen (de nem fogják állandóan leszedegetni, aránylag fix helye lesz, maximum ősszel le, tavasszal vissza). A korlát egyébként egy kb 20x60-as zártszelvény.

 

kápés: Akkor sajnos nem tudom úgy rögzíteni, hogy tartson.

Előzmény: d_feco (67768)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.14 0 0 67771

Minőségi hegesztés: Egyenes, derékszögű, nem durván varratos, elég erős. :)

Előzmény: Paco155 (67769)
kápés Creative Commons License 2024.04.13 0 0 67770

Vaskeret nélkül, a lécek végeire keresztbe egy másik léc csavarozva, tiplizve, ragasztva tetszés szerint?

Előzmény: Fűrész Elek (67767)
Paco155 Creative Commons License 2024.04.13 0 0 67769

Ehhez nem kell minőségi hegesztés. :) 

Előzmény: Fűrész Elek (67767)
d_feco Creative Commons License 2024.04.13 0 0 67768

A felfogatást miféle képen képzelted el? Mert nem árt gondolni arra sem, hogy netalán valaki megbotlik és rátámaszkodik, ect.

Előzmény: Fűrész Elek (67767)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.13 0 0 67767

Hát jó, de nem röhögni!

Az asztal "kerete" L-vasból, két lehetőség: perem kívül vagy perem belül. Igen, a lécek között kis hézagok lesznek, ahogy a csodálatos "asztal felülete" ábra mutatja. 

A keresztmetszet pedig a rövidebb oldalról mutatja a felépítést, a lécek ráülnek a függőleges peremre, a vízszintes peremhez pedig csavarral kerülnek rögzítésre.

Az ábrán nincs rajta a teraszkorlátra történő rögzítés, azokon a helyeken természetesen nem fognak a lécek teljesen kifutni a többivel egy síkba, de más megoldások is szóba jöhetnek.

Az ábrákon SEMMI sem méretarányos. :)

Előzmény: Maximboy (67766)
Maximboy Creative Commons License 2024.04.13 0 0 67766

Profi hegesztőt tudok, ha az megfelel, Kecskeméten.

Én csak saját részre "taknyolok". :-)

Anyagod van?

A skicc sokat segítene, de nagyjából el tudom képzelni, hogy mire gondolsz.

A deszkák között nem akarsz hagyni rést? 

Előzmény: Fűrész Elek (67765)
Fűrész Elek Creative Commons License 2024.04.13 0 0 67765

Sziasztok!

Ért itt valaki a hegesztéshez annyira, hogy bevállalna minőségi munkát?

Két erkélyasztalt szeretnék csinálni, aminek nem lenne lába, viszont az erkély korlátjára applikálnám fel úgy, hogy ha akarom le is szedhessem. 

A tartófüleken kívül maga az asztal egy L-idomból hegesztett keret lenne amire alulról tessauer anyákkal rögzítenék (tölgy vagy akác) léceket, a lécek végeibe, illetve a két szélső léc szélébe hornyot marnék, ami teljesen takarni fogja a tartószerkezetet, kivéve persze az "akasztót". 

A pontos méret még bizonytalan, de olyan 70-80 x 50-60 centi tartományban gondolkozom. Ha a leírásból nem kibogozható, tudok egy hevenyészett rajzot csinálni.

Méretezésre és sacc/kb költségre lenne szükségem.

tfe_tng Creative Commons License 2024.04.11 0 0 67764

Asszem a régi sysinternals toolok között volt erre valami, de mintha őket már megvette volna a microsoft, meg kb 20 éve nem használok windowst :)

Majd a windowsos kollégák megmondják a tutit. 

(egyébként valószínűleg a terminál lesz az, csak nem szabadítja fel explicit)

Előzmény: BJaca (67763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!