Keresés

Részletes keresés

FEDman Creative Commons License 2009.10.13 0 0 152
Na most már tényleg fejezd be, nem látod, hogy nincs itt semmi cikk-cakk! :DD
Előzmény: madgie (151)
madgie Creative Commons License 2009.10.13 0 0 151
Én is megcsináltam, a Martini felső címkéjét is érdemes megnézni. Nem írhatom le, mi ez (mert ugye flééém), de ha valakinek ez jön be, szívesen szerzek a szemüveglencséje elé mikroprizmát és becsiszolom :)))
Előzmény: FEDman (150)
FEDman Creative Commons License 2009.10.13 0 0 150

Kíváncsiságból elkészítettem a dpreview-s tesztet fordított felállásban is, a DP2-es képet méreteztem fel az E-P1 méretére:

 

DP2_E-P1 crop01

 

DP2_E-P1 crop02

 

Előzmény: madgie (149)
madgie Creative Commons License 2009.10.13 0 0 149
Aha. Majd befejezem, ha nem írnak be olyan ordas baromságokat, hogy képminőségben jobb a 4,6 MP fizikai felbontással bíró DP/DP2, mint a 12MP-es E-P1.
Előzmény: foveon (148)
foveon Creative Commons License 2009.10.13 0 0 148
nem kene elkezdened megint ezt a foveon bayer cikcakk flamet mert mar volt parszor. azert mert neked nem jon be masnak meg bejohet.
Előzmény: madgie (146)
FEDman Creative Commons License 2009.10.13 0 0 147

"A micro 4/3 meg jóval drágább. És nem is az a (kép)minőség"

 

Ezen nagyon jót mosolyogtam! :))

 

Van fantázia a Foveon szenzorban, de jellegéből adódóan az általa gyártott képek 100%-on való nézegetése sokakat becsap, már ami valós képességeket illeti.

 

Az általad linkelt dpreview-s teszt is remekül hozza ezt, csak még egyet kellett volna lapoznod, ahol az E-P1 képét a Sigma DP2 4,6MPixelére leméretezve vetik össze a két gépet.

 

DP2 - E-P1

 

A micro4/3 drágább, ez tény, de cserébe gyakorlatilag szinte minden téren többet nyújt, beleértve a képminőséget is!

Előzmény: Berci75 (144)
madgie Creative Commons License 2009.10.13 0 0 146
Képminőség alatt azt érted, hogy 4.5 MP-es cikkcakkgyárként nem használható más gép, vagy csak azt, hogy nappal szembe sem nagyon lehet fotózni vele (nem, nem egyedi eset, a fotozz-on is van egy effekt-kép-móka, ami erre épül)
Előzmény: Berci75 (144)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 145
Irigyellek. Valakinek ilyen könnyen megy. Majd megírhatnád, hogy összesen mennyi volt.
Előzmény: Mammuth (143)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 144
Köszi a véleményt a X3-ról. Éppen ezért döntöttem a DP2 mellett.
A micro 4/3 meg jóval drágább. És nem is az a (kép)minőség:
http://www.dpreview.com/reviews/sigmadp2/page13.asp

És gyanítom, hogy a megjelenő konkurensek is drágábbak lesznek. És feltételezem, hogy a képminőségük sem lesz olyan, a 14Mpixellel, mint a foveon-é. No meg a fájlméret...
(Bocsánat, lehet, hogy elfogult vagyok)
Előzmény: futobab (140)
Mammuth Creative Commons License 2009.10.13 0 0 143
Hát, mindenesetre most én bepróbálkozok a DP2vel, az imént megrendeltem Amazonról miután mégegyszer átnéztem a pro és kontra érveket :)
Szerintem ha az ember tudja mit várhat tőle, akkor jó társ lehet.
Amit ellene felhoztak abból a legrosszabb a lassú fókusz, ami kevés fénynél kifejezetten nehézkes, a többi jobban kivédhető (alacsony akku készenléti idő -> rendelek ebayről hozzá még 2 aksit, nagy ügy) szar LCD - majd akkor lesz hozzá nézőke :) Viszont sok sok mintaképet átnéztem, és azok nagyon tetszettek, szóval ha egyszer végre fokuszt talál akkor banzáj :)
Előzmény: Berci75 (142)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 142
Igaz. De ha már kiszivárgott, vagy hírül adták, akkor már nem kell sokat várni rájuk.
Ő érdekük, hogy minél előbb forgalomba hozzák.
Előzmény: Mammuth (141)
Mammuth Creative Commons License 2009.10.13 0 0 141
köszi a linkeket, de ha jól látom ezek még nem jelentek meg, igaz?
Előzmény: Berci75 (138)
futobab Creative Commons License 2009.10.13 0 0 140
Mielőtt megkérdezed, évekeig volt Sigma SD10 gépem, máig visszasírom a képét, ismerem jól a Foveon szenzort.
Előzmény: futobab (139)
futobab Creative Commons License 2009.10.13 0 0 139
Nem akarok itt zajt csapni, csak halkan megjegyzem, hogy én a helyedben megnézném a Micro 4/3 gépeket is a döntés előtt.
Előzmény: Berci75 (135)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 138
Várj!:
http://fototrend.hu/hir/nikon_kompakt_aps-c_szenzorral.html
http://fototrend.hu/hir/aps-c_kompakt_erkezhet_a_sonytol.html
Előzmény: Mammuth (137)
Mammuth Creative Commons License 2009.10.12 0 0 137
a Nikonnak és a sonynak melyik gépe az? igazából marhára szeretnék az 5D mellé valami zsebrevágható kis gépet, aminek minimum apsc méretű szenzora van....
Előzmény: Berci75 (135)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2009.10.12 0 0 136
Mármint a foveon-t is akkora méretre, mint amekkorára bayer-est nagyítod? (nem annyiszorosára, hanem akkora végleges méretre)

Hát olyan kockaháborút még nem láttál...
Előzmény: Berci75 (134)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 135
Támadnak a konkurensek! Ők is akarnak szeletet a tortából.
Először Leica X1, aztán a Nikon és most a Sony is elő akar állni APS-C méretű konpaktal. A Sony érdekesnek ígérkezik, a cserélhető lencséivel. (ami már majdnem micro 4/3?)
Igaz, a Leica nem igazán konkurens a félmilliós árral.
Berci75 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 134
És belenagyítva?
Előzmény: madgie (133)
madgie Creative Commons License 2009.10.12 0 0 133
Azért érdemes megnézni egy "vacak" Bayer-szenzoros gép képét 2640*1760-ra leméretezve, mielőtt nagyon elkezdenénk örülni ;)
Előzmény: Berci75 (132)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.12 0 0 132

Szia!

Köszi a válaszodat. Igen, egyre gondoltunk. Később én is rájöttem és ez a másik zseniális dolog a X3-ban. A képminőségen kívül.

Sajnos a vásárlás -anyagi okok miatt- el lesz napolva, de már nagyon várom!

Ha nem lenne ez a gép, akkor nem adtam volna el a másikat. Igen, tudom, hogy miért döntöttem így, és érzem, hogy látatlanban is jól tettem.

Még majd visszatérek a vaku kérdésnél. Addig jó lenne megtudni, hogy mekkora triger feszültségű középérintkezős vakut bír el.

 

 

Előzmény: foveon (131)
foveon Creative Commons License 2009.10.12 0 0 131
a kerdesed nem ertem. ezert nem tudok igent vagy nemet modnani ra. csak sejtem hogy mit ertesz a harmada alatt. azt hogy egy 14mpixeles "azonos kategóriájú" erzekelo haromszor akkora pixelszamu kepet keszit mint a foveon x3. igen ez igy van. de ebben mi a kerdes? mert ennek az oka technikai, az alant latott 2 abra a magyarazata. az "azonos kategóriájú" erzekelo keppontonkent 1 szint rogzit mig a foveon 3 szint. ezert rossz a kerdesed, es nem a foveon csinal harmad akkora kepet mint az "azonos kategóriájú" hanem azok csinalnak 3xor akkorat mint ami az adattartalmukbol kovetkezne.

pixmania szerintem teljesen okes. van neki sajat topikja is itt a forumo. irtam ott egyszer a velemnyem, en rendeltem toluk dolgokat meg egy jo fel eve es teljesen rendben volt minden, szallitas nagyon gyors volt, meg amugy is teljesen okes volt. mo-rol mast nem nagyon tudok (persze van ebay meg mas webshopok is de boltrol nem tudok). a hama hungaryt lehetne meg megkerdeni mert ok a sigma mo-i kepviselete.

dp-2-vel en elegedett vagyok. mert azt tudja amit vartam, amire szamitottam. es annak tudataban vettem hogy ez egy erosen korlatozott kepessegu gep (persze a dp-1 utan mar nem meglepetes). azt meg mindenkinek maganak kell eldontenie hogy megeri e neki egy olyan gep ennyi penzt amiben nincs zoom, nincs makro, nem tud videozni, lassu a fokusza, lassu a kartyakezelese, vakuja minimalis. ezt a gepet egyedul a kepminosege es kompaktsaga miatt veszi meg az akit felizgat.
Előzmény: Berci75 (130)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 130
Szia!
A válaszodat nem értettem meg teljesen. Biztos, hogy hülyén tettem fel a kérdést, de Te jobban értesz hozzá, és tudod, hogy mire gondolok. Szóval igen, vagy nem?

Elkelt a Sony szett 90-ért. Kipótolva már tudok is venni DP2-t. Hol vegyek? A "Pixmania" oldal, amin hirdetik, az megbízható? Oda bátran utalhatok? Vagy van olcsóbb megoldás?

Te elégedett vagy a DP2-vel? Őszintén! :)
Előzmény: foveon (127)
foveon Creative Commons License 2009.10.09 0 0 129
elso dp-1s user:
http://www.flickr.com/photos/ka_tate/sets/72157622422573905/
de ahogy elnezem semmi valtozas nincs a dp-1-hez kepest. mindossze annyi hogy a procija ujabb es gyorsabb (bar irasa szerint egy picit lassabb mint a dp2), de a menu a soft, a haz, a gombok, minden, tok ugyanaz mint a dp-1-ese.

foveon Creative Commons License 2009.10.09 0 0 128
megjelent egy uj frissites a DP-2-hoz:

http://www.sigma-dp.com/DP2/firmware.html

Ver. 1.03

* Decreases the intermittent camera freeze under certain conditions.
* The accuracy of the Auto White Balance has been improved.


hat ideje volt. nekem eleg soxor fagyott. jo persze ez relativ de idegesito, ha egy nap egyszer v ketszer lefagy. teljesen valtozo volt hogy mikor de ugy tunt olyankor mikor felveteli modban egy ideje nem hasznaltam es lenyomtam az expo gombot felig, vagy playbol nyomtam meg az expot. ekkor volt jellemzo a fagyas. igazabol az idegesito az egeszben az hogy a feleleszteshez ki kellett venni az akut, amihez vagy a markolatot vagy az allvany cserelapot le kellett venni. bar a dp-2-hoz mar olyan markolatom van hogy nem kell levenni hozza (csak mig a dp-1-eset hasznaltam). de ez is hagyjan, hanem hogy minden beallitas visszaugrott az egyel elobbi bekapcsolas utani allapotra. na ez volt ami idegesito volt, nem vettem eszre hogy az iso meg wb tok mason van mint kene... hat meglassuk hoz e ez a verzio javulast.
a wb-vel viszont semmi gondom nem volt, sztem tok jo volt eddig is, plane a dp-1 mellett, mert az eleg nagy szivas. biztos jobb a dp-1s de hat olyanom nem lesz. remelem azert a wb-t nem csesztek el a nagy javitasban ;)
foveon Creative Commons License 2009.10.09 0 0 127
sztem mar a kerdesed is tobb sebbol verzik ;)
a foveon erzekelok minden egyes pixelje tartalmazza a harom alapszinbol szarmazo informaciot. mig a tobbi erzekelo erre nem kepes hanem pixelenkent egy alapszint erzekel csak. hogy melyik milyet az eltero, legnepszerubb a bayer szurozes (de van masfele is, meg ott a fuji fele super ccd es variansai). ezert a kerdes forditott kene hogy legyen, a tobbi erzekelo miert csinal 3xor akkora kepet azonos pixelszam mellett? belathato hogy ha egy pixelen csak egy vilagosagg info van az is elotte egy szinszurovel szurozott akkor a tovabbi 2 szint info elveszik igy ezt utolag kell kitalalni. erre vannak algoritmusok de a lenyeg hogy egy szin melett a masik 2 szint csak megprobalja kitlalni a kornyezo pixelekbol. igy a kep adattartalmanak a nagy resze (vita targya hogy ez mennyi) valojaban csak interpolalt adathalmaz nem valos keptartalom. de erre az egeszre ott van a szemleletes abra amit minden foveon-al kapcsolatos ismerteto anyagban megtalalhatsz:


Előzmény: Berci75 (126)
Berci75 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 126
Sziasztok!
A foveon érzékelőnél a képméret is a harmada az azonos kategóriájú ézékelőkhöz képest?
foveon Creative Commons License 2009.10.06 0 0 125
silkypix-bol megjelent egy teszt verzio ami tudja a dp1,dp2,sd14 kamera raw-okat kezelni:

http://translate.google.dk/translate?prev=hp&hl=da&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.isl.co.jp%2FSILKYPIX%2Fjapanese%2Fspecial%2Fsigma%2Fdownload%2F&sl=ja&tl=en&history_state0=

csak batraknak mert japo minden, a menuk az ablakok minden. kepminosegre sztem ez sem eri el az spp-t (jelenleg), de amugy nagyon sok mindent tud. ez a verzio direkt a sigma gepekhez keszult teszt verzio, szoval barmi lehet vele, cserebe ingyer van. nemi angol nyelvu segitseg:

http://www.rytterfalk.com/2009/10/02/silkypix-first-look-and-mixed-raw-pack/

nekem mukodott bar szereti ha tallozasnal van is kep a megadott konyvtarban.

Berci75 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 124
Szeretnék az eladó gépemről szólni (no meg az álmomról) de utoljára, mert nem erről szól a topik.
...Lett azóta család, meg gyerek, meg feleség (aki szeretne egyszerű gépet, amit tud kezelni), és adódott jó pár alkalom, hogy LEMARADTAM JÓNÉHÁNY PILLANATRÓL amit megörökíthettem volna, ha nálam van a fényképezőm. De nem volt nálam, mert ki viszi magával a két kilós "dögöt" nap mint nap. Még vendégségbe sem...
Most az eladásom ellen szólok, de őszinte vagyok. Jelenlegi gépem komoly és lelkes fotósnak való! Én már nem vagyok az. A méret csökkenéséért sok minden előnyös szolgáltatásról lemondok. Kivéve a képminőség! Ezért jött a DP választása!
Előzmény: foveon (123)
foveon Creative Commons License 2009.10.04 0 0 123
igaz. bocs berci, nem neked szolt.
Előzmény: futobab (122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!