Keresés

Részletes keresés

gyula 68 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 19
Borzalmas hallgatni egy beszélgetést amikor végig ööööööö.zik! Ami a műsorokat illeti rádió vagy tv mindegyik egy rakás sz..r! Sajnos a technika fejlődésével egyenes arányban romlott a minőség!!!!Lehet hogy öreg koromra nem jól gondolkodom de a fekete fehér tv idejében sikerült távolsági vételei nagyobb örömet okoztak mint most a digitális műhold vétel! Talán mert ez már természetes??A sok száz adónak 90% gagyi reklámmal töltött semmit mondó műsornak sem nevezhető valami!!!!
Előzmény: schlumberger (18)
schlumberger Creative Commons License 2008.10.11 0 0 18
"mindenféle broadcast iránt."
amilyen szemetet akarnak lenyoni a torkunkon, nem is csoda.
Én libasorba állítanám az összes ker. tv-t, hogy egy golyó elég legyen...
De már a rádió is hallgathatatlan, a sok önfényezés, reklám mellett a öööö öööö ööö nyökögés, bárgyú kérdések, suk-sükölő riportalanyok (közöttük ORVOS!!!)
A jó szemét kuVCXYNB%!+=/% stb.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.11 0 0 17
Azt gondolom, hogy a TV DX mindörökre elvesztette varázsát, legalább két okból. Az egyik politikai - gyakorlatilag bármilyen információ hozzáférhető amit egyáltalán nyilvánosan közzé tesz valaki a világ bármely részén. A másik technikai - minden információt könnyedén elérhetünk egyéb módszerekkel (műhold, internet). Megszűnt az az érték amit a nehezen hozzáférhetőség jelentettett régebben és az ezzel kapcsolatos sikerélmény, kiváltságosság érzés. Többek közt ez az oka a rádióamatőr és vele rokon hobbik népszerűségének zuhanásának is. Annak idején Petőfi Sándor gyalog ment Budapestre - ma már egyetlen ember sem akad aki kipróbálná (puszta kíváncsiságból), milyen 100-200-400km-r gyalogolni. A 80-as években azon filóztam, hogyan beszélhetnék rádión az USA-ban élő testvéremmel - ma ez nem téma: mobiltelefon, email. skype. Kevés embert érdekelnek a részletek, inkább az eredmény. Egy másik technikai dolog, hogy a TV adások rádión való földfelszíni sugárzása visszaszorult, és azok is a magasab frekvenciák irányába tolódtak el (UHF) ... ami nem kedvez a DX-nek. Talán van egy harmadik ok is - a TV adások tartalma elvesztette azt a varázsát amit valaha jelentett ... dögivel nézhető bármilyen jellegű műsor, akár online, akár letölrve ... no és ettől el is telítődtünk és sokan el is vesztették érdeklődésüket mindenféle broadcast iránt.
Előzmény: gyula 68 (16)
gyula 68 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 16
Remélem majd lesz téma ha be jön a digit tévézés a sok gondjával együtt!!!!
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.07 0 0 15
Mán nincs. Vagy kábeltévén nézzük, vagy interneten, vagy sehogy. Én utóbbi.
Előzmény: gyula 68 (14)
gyula 68 Creative Commons License 2008.10.07 0 0 14
Ez az oldal kihalt vagy már nincs tv dx?Üdv.Gyula b.
gyula 68 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 13
Micsoda élmény volt a Bp. 1 es tv szünetében bejövó svéd olasz spanyol meg már nem tudom milyen adók vétele! Persze csak hullámszerűen jöttek de érdekes volt! Hol van már ez!! Rengeteg fényképem volt a tv dx ről!Üdv. Gyula bácsi!
pébégáz Creative Commons License 2008.06.10 0 0 12
Annyit még leírok, hogy májusban vettem egy 5 elemes yagit, és azzal már sikerült fognom a Radio Wient a 89,9-en, és egy szlovák adót a 104,3-on. Ez az antenna csak a CCIR FM-re jó (elvileg), de rákötöttem a TV-re is már néha, hátha bejön valami érdekes a VHF sávban. Ott az M1 OIRT adóján kívül semmit nem fogok. Persze légvonalban nagyon közel lakom a Széchenyi-hegyhez, ezért is van valószínűleg, hogy nálam nem megy a TV DX.
pébégáz Creative Commons License 2008.06.10 0 0 11
Nem sokkal azután, hogy megnyitottam ezt a topikot, fölfedeztem a radiosite.hu-t, és inkább oda írok DX témában.
Előzmény: schlumberger (10)
schlumberger Creative Commons License 2008.06.03 0 0 10
jó régóta nincsen semmi dx?
megszűnt az ionoszféra :-)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.09 0 0 9
Neked (szerintem) első és legfontosabb lenne egy irányított antenna - legalább 4 elemes, és forgatható módon felszerelve. Természetesen a terjedés is tud csodát művelni - kb 15 évvel ezelőtt egy OLYMPIA-2000 (vagy 1200??) rádióval (ez egy szintézeres táskarádió) kirándultam, és tekergettem az URH CCIR sávon, és meglepő helyen (90MHz környékén) nagyon jó minőségben fogtam egy adást. Később beszéltek is, és mint kiderült törökül. A sávrészben még néhány szintén török adást vettem hasonlóan szuper minőségben. Ez kb 15-20 percig tartott, aztán ahogy jött mindez el is tűnt. Mindezt a kb 1méter hosszű kihúzható teleszkóp-atennájával.
Előzmény: pébégáz (8)
pébégáz Creative Commons License 2008.04.08 0 0 8
Sikerült jobban fognom az adást a 93,1-en, és kiderült, hogy az EL-DO Rádiót veszem Dunaújvárosból. Nekem az kb. 50 km légvonalban, így nem is rossz fogás. És fogtam még valami tucc-tuccot a 94,0-án, de hosszas hallgatás után sem derült ki, hogy milyen adó. Lehet, hogy kalóz, mert még egész órakor sem mondtak híreket, ment tovább a zene.
pébégáz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 7
Így már világos, köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.04 0 0 6
Valószinűleg un tükörfrekvenciás vétel áldozata lettél, amely során a rádiód a 21.4MHz-el magasabb adásokat is a középfrekvenciára (10.7MHz) keveri le. Ez a bemenőkör gyenge minőségének következménye, ami főleg erősebb állomások esetén jelentkezik. Egy cimborám egyszer nagyon büszke volt rá, hogy a házi készítésű (455 kHz KF) rövidhullámú vevője több állomást vesz, mint az én szintézeres (50MHz KF) gyári rádióm.
Ha az URH rádiód elé teszel egy un preszelektort - ami csak a venni szándékolt sávot engedi át -, akkor ezek a téves vételek megszűnnek.
Előzmény: pébégáz (5)
pébégáz Creative Commons License 2008.04.04 0 0 5
Az is érdekes, hogy OIRT FM-en 5 magyar adót is fogok, pedig ezen a sávon már tavaly január óta nem adnak semmit.
Az OIRT-t fogó rádióm egy öreg darab. Videoton R4900 Melodyn. Olyan 40 éves lehet. Van hozzá egy dipól, amely a rádió burkolatához erősített. Így ezek jönnek be (pontosan nem lehet leolvasni a frekit a skáláról):
66-67 Mhz között: Rádió Café
67-68 Mhz között: Sláger
68-69 Mhz között: Danubius
68-70 Mhz között: Bartók
70-71 Mhz között: Kossuth

Már szinte olyan, mintha CCIR lenne :)
pébégáz Creative Commons License 2008.04.03 0 0 4
Köszi a bíztatást ! Én is úgy gondolom, hogy a műholdvevővel távoli adásokat venni nem kunszt. Arra találták ki.
Előzmény: interm (3)
interm Creative Commons License 2008.04.03 0 0 3

Hali!

A 80-as években magam is sokat keresgéltem. Rengeteg Yagit építettem. Azután 1985 környékén jöttek a parabolák és vége lett. Pedig az nem ugyanaz. Az, hogy egy tányéron jön sokszáz adó, az nem izgi. Lehet hogy újra kezdem.

Sok sikert.

Előzmény: pébégáz (-)
pébégáz Creative Commons License 2008.04.03 0 0 2
Köszi !

Hogy ontopik is legyek, leírom a hétfői próbálkozás eredményét.

Vevő (nem röhögni): AIWA minihifi rádiója
Antenna a már említett alumíniumrúd
Tartózkodási hely: Budapest, XXII. kerület

Csak az érdekesebbek:
87,8 Zsebrádió, Halásztelek: 1W, mono és zajos
90,7 Bartók, Kab-hegy: mono, enyhén zajos
91,3 Kossuth, Dunaújváros: mono, de tisztán jön
93,1 : nem tudom mi, nagyon gyengén jött
93,4: Dabas Rádió: gyenge vétel
93,6: Calypso Rádió, Gödöllő: mono és kicsit zajos
93,9: Petőfi, Kab-hegy: mono és zajos
96,8: Rádió 17, BP, XVII. kerület: mono és zajos
97,2: Rádió Gong, Gyömrő: mono és zajos
98,8: Petőfi, Szentes: zajos, és valamivel még össze is szól
104,7: Danubius, Kékes: mono és kicsit zajos
105,6: Kossuth, Gerecse: mono, de tisztán jött
107,2: Sláger, Kab-hegy: mono és zavaros

Ennyi, sajnos külföldi beterjedések még nem voltak, annak vételéhez egy Yagi kéne...
Előzmény: schlumberger (1)
schlumberger Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1
Komolyra fordítva a szót: vannak itt az indexen mindenféle rádiósok; amatőrök, PMR-esek, CB-sek, kereskedők, törvényt tisztelők és törvényt nem tisztelők.
Üdvözöljük a broadcast-dx híveit!
Sok sikert az új topicnak!
sch.
Előzmény: pébégáz (-)
schlumberger Creative Commons License 2008.04.03 0 0 0
A nullás csat0rna különösen :-)
Előzmény: pébégáz (-)
pébégáz Creative Commons License 2008.04.03 0 0 topiknyitó
Gyerekkori hobbim volt a rádió-és tévécsatornák keresgélése.

Nemrég csináltam egy "antennát", ami egy kb. 160 centis alumíniumrudat jelent, hogy tudjam hallgatni a gyengébben sugárzó adókat is (Lánchíd rádió, Jazzy, stb.) Amikor kipróbáltam, elégedett voltam az eredménnyel. Közben rájöttem, hogy ez a gyerekkori hobbim nem is múlt el. Úgy látszik, nem nőttem fel :)

Remélem, vannak itt is olyanok, akiket érdekel a DX.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!