Keresés

Részletes keresés

ann6 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 8430

Sziasztok,

HD mediaboxot kaptam csomagváltáskor, de régi típusú tv-m van még, amin a kép "összenyomott" minőségű. Tudok állítani a boxon valamit, vagy csak új tv-vétel a megoldás? Ugyanitt problémám még, hogy a dvd lejátszót sem tudom csatlakoztatni, erre már mondták a tv cserét.

Köszönöm a válaszokat.

balibarka Creative Commons License 2017.09.07 0 0 8429

Sziasztok,

Van egy Horizon HD Mediaboxom, amely állandóan lefagy (minden napra jut legalább egy), majd újraindul vagy még azt sem.

Hiba UPC-nek bejelentve, kijöttek jelerőssèget mèrni, amely megfelelő volt, majd nem tudtak mit tenni, kicserèltèk a box-ot. Ezután a hiba még aznap este előjött... Új hiba bejelentès, ami után megkaptam a harmadik boxot, mely ugyanúgy viselkedik.

Látott már vki ilyet? Èrt vki hozzá?, mert úgy látom a UPC nem, csak cserèlgeti ezt a szerencsètlen készüléket..

Ajánlották a kártyát a set top box helyett, de a visszanèzèsről nem mondanèk le.

Jöhet minden ötlet, tipp :) :)

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 8428

OKÉ Kösz!

Akkor elvileg az is működik, ha egy olyan elosztó után teszem be a jelerősítőt, aminek egyik vezetéke megy a mediacrados tv-hez (ide tenném be közvetlenül a jelerősítőt az elosztás után), míg az elosztó másik vezetéke egy routerhez megy?

Illetve milyen jelerősítő kellene?

Elég egy ilyen? Igaz itt azt írja, hogy a tápbevitelet a beltéri egységről kapja, ami ugye mediacardnál nincs.

https://muholdvetel.hu/jelerositok/364-triax-300401-in-line-szelessavu-erosito-47-2300-mhz.html

vagy ilyenek?

https://muholdvetel.hu/jelerositok/541-antenna-kabel-tv-erosito-2-es-elosztoval-catvdvb-t-signal-amplifier.html

https://muholdvetel.hu/jelerositok/252-pma-28-antenna-kabel-tv-erosito.html

Előzmény: mcll (8427)
mcll Creative Commons License 2017.08.08 0 0 8427

Szia!

Igen, pontosan így van! Jól írtad le. Ha abban a szobában ahol gondod van, CSAK Mediacard van (se mediabox, se router) akkor mehet a jelerősítő. Ezt az osztó után tedd be közvetlenül, NE a Mediacard elé.

Előzmény: Törölt nick (8426)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.08 0 0 8426

Valaki fel tudna vilgosítani, hogy technikailag mi a különbság a mediacard és a mediabox között?

Pár helyen olvasgatva, és itt is nekem az jött le, hogy míg a mediabox a routerhez hasonlóan internet alapon működik oda-vissza kommunkiációval (jelekkel), addig a mediacard "csak" a bejövő jeleket dekódolja és nincs visszakommunikáció (ehhez elvileg lehet jelerősítőt tenni, anélkül, hogy zavart okozna a renszreben). Szóval a mediacard kevésbé érzékeny. Ez igaz?

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8425

Válasz az utolsó panaszlevelünkre: minden bejelentéskor kiszálltak 72 órán belül és kijavították a hibát. (Valóban így volt és tényleg maszatoltak valamit). Június végén sokadszori bejelentés kiszállásánál megállapították, hogy tényleg külső hálózati hiba van, de szerintük a 72 óra, csak belső hibára vonatkozik, külső hálózatira nem, és most külső hálózati ellenőrzéseket fognak végezni (ÁSZF-ben nincs megkülönböztetés, csak hiba van). Azért felhívtam az ügyfélszolgálatot, ezt most hogy kell értelmezni. Ráerősítettek, hogy szerintük is a 72 óra csak a belsőre vonatkozik. Megkérdeztem mi van olyankor, ha két hónapig nincs vagy alig vannak bizonyos szolgáltatások, azt mondták sajnálják. Én meg elmondtam, hogy a hírközlési hatóság majd eldönti, hogy kellene értelmezni a helyzetet és le is írtam nekik. Jövő héten beadom a papírokat.

Előzmény: mcll (8424)
mcll Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8424

Nem fog neki megjavulni ettől. A bejövő 42dB nagyon de nagyon kevés. Egy jó kettes osztón is áganként 3DB-t még esik a jel. Szóval a betáp oldalt kell megoldani, ezt meg CSAK a UPC tudja megoldani.

Én mondjuk már rég asztalt borítottam volna...

Előzmény: *upc*** (8423)
*upc*** Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8423

mostani szüröket,osztokat dobd ki 

rakjál be egy ilyen 2es tv splitter-t ,talán javulni fognak jelszintek 

http://m3digital.hu/triax-hirschmann/passziv-osztok-leagazok/triax-vfc-0421-2-es-splitter

http://www.argep.hu/main.aspx?suche=K%C3%A1bel+TV+splitter

Előzmény: Törölt nick (8418)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8422

Valóban a UPC-nél a megoldás, csak a hajlandóság kevés. Állítólag már munkalapon van a feladat ( egy hónapja). Mindegy jövő héten személyese megreklamálom. 

Előzmény: mcll (8421)
mcll Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8421

Erősítő beiktatásával csak óvatosan. Ugyanis nem számolsz a vissziránnyal. Ugyanis ezek a jelerősítők egy irányban erősítenek csak, így jó eséllyel a visszirányt teljesen leállítod, ezáltal sem a modemed, sem a box nem fog tudni kapcsolódni a hálózatra. Speciális erősítő kell, ami igencsak drága, és a UPC-nek van. Ezt nekik kell megoldani. Ráadásul ha már az oszlopon gyenge a jel, akkor a visszirányod is gyenge, és ha az ottani erősítő/osztó után erősítesz, akkor az a visszirányon semmiképp sem fog javítani, ergo hiába lesz jó a bejövő jelszinted, a visszamenőd továbbra is rossz lesz, sőt rosszabb. Magyarul, többet árt mint használ egy ilyen erősítő.

Előzmény: Törölt nick (8418)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8420

Ezt már körbejártam. Sőt a kártyát is átvittem a nappaliba, jó volt a tv kártyával. A kártya kevésbé érzékeny, mint a router és a box (szerelő elmonda), más alapon működnek. Már a ház előtti oszlopon alacsony a jel. Bemérték, szomszédhoz való kiszálláskor is. Három lehetőség van. 1. UPC megcsinálja a külső hálózatot, állítólag folyamatban, de nem hiszem. 2. A nappalis tv-t is kártyásra csinálom, így lemondok a visszanéző funkcióról, stb-ről és a net olyan lesz amilyen, de az adók jók lesznek. 3. próbálkozok a nappaliban jeljavítóval boxra és routerra. Ennek a jeljavítónak a leírása 20 decibel javítást ír, talán 10 is elég lenne. Örülnék, ha ilyen egyszerű lenne, kb 4 e Ft szállítással együtt, de gyanúsan egyszerű.

Előzmény: MZ/Y (8419)
MZ/Y Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8419

Én először átvinném a beltérit a másik szobába és kipróbálnám az ottani kábellel (lehet, kellene átalakító). Nehogy kiderüljön, a 2. elosztó vagy valamelyik ottani kábel kehes.

Előzmény: Törölt nick (8418)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.05 0 0 8418

Igazából én már jelerősítőben gondolkodom (a UPC külső hálózatának "feljavításról" már lemondtam)

Tudni kell az egészhez, hogy az épületbe 42 decibel jel jön be (szerelő elmondása szerint is és utánaolvasva ez kevés) a padláson szét van osztva a kábel és megy egy az egyik szobába, ott van egy kártyás TV amin nincsenek adás kimaradások, míg a nappaliban lévő boxos tv-n igen és a routeren is villog a jelkimaradás, már minden este (ezek érzékenyebbek). Úgy gondoltam, hogy a nappaliba bejövő kábelhez, ott ahol egy kettes elosztó van (egyik tévéhez, másik routerhez), kicserélem az elosztót egy ilyenre: https://muholdvetel.hu/jelerositok/541-antenna-kabel-tv-erosito-2-es-elosztoval-catvdvb-t-signal-amplifier.html Ez segíthet?

Előzmény: *upc*** (8417)
*upc*** Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8417

vedd ki mostani elosztot és rakjál be egy 2es osztot hátja jelszint javulni fog 

réz kábel nem tud nagy távolságot. nagy meleg nagyon behatárol réznek nem ugy terjed a jel a kábelbe 

Előzmény: Törölt nick (8415)
mcll Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8416

"A másik alternatíva a T IPTV-je, erről nem sok jót hallottam."

 

Hát igen. :) Anyámékhoz is behúzták, pár nap után páros lábbal rugdosta ki. Katasztrófa volt. Lassú, fos beltéri, csatorna vagy bejött vagy nem, akadozott, cicergett sokszor. T-nek jelentve volt többször is, szerintük minden rendben volt... naja...

Előzmény: Törölt nick (8415)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8415

Hát ezért nem fog megoldódni az ügy és ezért a maszatolás. Ez az optikai kábelezés nem kevés pénzébe kerülne a UPC-nek. Az tudni kell, hogy ez egy családi házas, kisebb pár lakásos társasházas rész, ahol előttünk van a UPC végpontja (utolsó oszlop). Ide már a jelek a kábelen annyi zavaró tényezővel jutnak el, hogy ide már kifingva érkeznek. Meg amúgy is kb 5 max 10 háztartást érinthet a hiba. Ezt pont le.szarják. Amúgy a probléma azóta van mióta az új tv2 adók és hd-sített csatornák megjelentek, átvariálták a frekvencialeozstást (az új frenkveniákra betett csatornákkal van a gond). A másik alternatíva a T IPTV-je, erről nem sok jót hallottam.

Előzmény: *upc*** (8414)
*upc*** Creative Commons License 2017.08.04 0 0 8414

FTTH hálózatra kellene cserélni egészet, az összes vezetéket üvegszálra ,és mindenki kap egy ONT modemet akár 1000megás letöltéssel .

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=haUFvU2hOkY

 

Előzmény: Törölt nick (8404)
MZ/Y Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8413

Szvsz ők felelnek neked a 72 órán túli elhárításért, az alvállalkozó meg nekik, hajtsák be rajta.

 

Én holnap felhívnám őket, hogy kéred a mai telefonbeszélgetés kiadását, mert mész a hírközlési hatósághoz. Én az 1 hétért nem ugráltam, de ez már bőven az elfogadhatatlan kategória.

Előzmény: Törölt nick (8412)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8412

Újabb szösszenet a UPC ügyfélszolgálatától, a hiba másfél hónapja meg nem javítására a válasz: a külső hálózat nem az övék hanem alvállalkózói és a szerelők is alvállalkozók, így a 72 óra hibaelhárítási idő nem vonatkozik a UPC-re. Megsürgetik az alvállalkozót,azt valamikor megoldják, hogy mikor arra nincs válasz. 

mcll Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8411

Ebből is jól látszik, hogy egyes területek olyanok mintha a UPC utálná, vagy nem tudom. Ugyanis, nálunk pl. sosem volt komoly probléma (kezdetektől fogva ügyfelük vagyok, azaz mióta UPC átvette a Rubicom területét). Net sebesség mindig rendben van (240/20-am van), a leggyengébb eddig 140mbps volt, de jellemzően stabilan 180-200 körül van, ami jó. Kábeltévé hibátlan, telefon szintén. A sok-sok év alatt talán 3x, v. 4x volt kiesés, de az is rövid ideig. Ilyenkor FB-n elég volt írni nekik, szinte azonnal reagáltak, válaszoltak, és egy alkalommal az utcánkban halt meg egy elosztó, de 1-2 órán belül már kint is voltak, cserélték, javították. Előtte volt nekem Invitel (bár ez viszonylag stabil volt, de tetűlassú ADSL-t adtak), aztán Rubicom (csak a baj volt velük, mindenféle leállások, kiesések, lassú fox rendszer volt), majd Isanet is, amit kb 1,5 hónap után rúgtam ki a használhatatlan mikronetjükkel együtt. :)

Szóval én speciell nagyon elégedett vagyok a UPC-vel.

Előzmény: Törölt nick (8409)
MZ/Y Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8410

A kieső csatorna nem játszik (mind leírja, hogy változhat), a sebességnél van minimum garantált (nálad bőven alatta, emlékeim szerint), 30 napért lehet őket büntettetni, a 72 óra miatt kötbér jár, nem is kevés.

 

Neked még szerencséd is van, mert nekem állandóan lezárták a jegyet és másnap újat indítottak, így nem járt kötbér. Mivel 1 hét volt összesen, hagytam a fenébe, pedig amit összehazudoztak, megérdemeltek volna egy büntetést. Igaz, ezen kívül a 8 év alatt csak pozitív tapasztalataim vannak.

Előzmény: Törölt nick (8407)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8409

Elovasom, de így is minimum két témában sárosak. Amúgy van hogy a net letöltési sebessége 30 Mbit helyett 3.

Előzmény: badmad (8408)
badmad Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8408

Azért olvasd el az apróbetűs részt, hogy mi a minimum net, amit garantálnak.

A reklamációra sosem válaszolnak, arra ne is várj.

Előzmény: Törölt nick (8407)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8407

Kösz!

 

Még egy hetet kivárok, gondolom nem fog történni semmi. A hivatalos UPC panaszlevelemre elvileg írásban is kellene válaszolniuk 30 napon belül, vélhetően ez sem fog megtörténni, aztán jön az nmhh.  Nos amit eddig megszegtek: nem szerződés szerint szolgáltatnak, kevesebb csatorna (kiesők miatt), alacsonyabb net sebesség a szerződötthöz képest, nem javítják ki a hibát 72 órán belül és a panaszlevélre sem reagálnak hivatalosan.

Előzmény: MZ/Y (8406)
MZ/Y Creative Commons License 2017.08.02 0 0 8406

Nem vigasztal, ha szar a net, de cserébe jól lehúzhatod őket.

 

Ami neked nem segít (anyagilag), az még nekik fájhat, ha az nhh (vagy most hogy hívják őket) felé felnyomod őket.

Előzmény: Törölt nick (8404)
tzs77 Creative Commons License 2017.08.02 0 0 8405

Sziasztok!! Érdekel valakit Digi online belépő? (Digifilm,Digisport 1,2,3 stb!) vagy Ittott tv? Cserébe horizon go belépőt szeretnék! Irj emailben: indian11long@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.02 0 0 8404

Kérdés. Talán valaki tudja a választ.

Fél éves probléma. Kb ötszöri kiszállást és épületen belüli maszatolást követően, bebizonyosodott hogy a házba már alacsony jelerősség jön be. Ez úgy mutatkozik meg, hogy elég gyakran/szinte naponta meghatározott frekvenciákon lévő adók kiesnek ill. a net letöltési sebessége folyamatosan 20-30%-os "veszteséget" mutat ( de van, hogy 30 mbit helyett csak 3). Ezt már az UPC is beismerte. És innentől kezdve áll az ügy, mert most már úgy van kb 1,5 hónapja lezáratlan ügyként, hogy az oszolopon alacsony jelszint. A kérdés mi lehet ennek az elhúzódó sumákolásnak az oka? Ilyen válaszokat kapok, hogy folymatban van de több emberes munka stb. Lehetséges, hogy hálózatfejlesztést kellene végezniűk jelerősítők, új vezetékelés stb. és ez "sokba" kerülne nekik és úgy gondolják majd csak feladom? ÁSZF szerint 72 óra van a hibajavításra.

mcll Creative Commons License 2017.06.26 0 0 8403

Köszi, de nem érdekel. :)

Előzmény: MZ/Y (8402)
MZ/Y Creative Commons License 2017.06.26 0 0 8402

Akkor a magyar bajnokit megpróbálhatod, az egész más sport.

Előzmény: mcll (8401)
mcll Creative Commons License 2017.06.26 0 1 8401

Én például rühellem a focit. Mindegy melyiket, mindet. :) De ez az én bajom. :D

Előzmény: Törölt nick (8400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!