Keresés

Részletes keresés

Csorbó62 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 174

Sziasztok !

Mindkettőtökhöz:

 

- nekem is az a tapasztalatom,hogy valóban a havi kb.egyszeri elég

 

- szerintem ezek semennyire nincsenek kigyökerezve, bármelyiket hagyhatod vízbe vagy ültetheted földbe egyforma az esélyük.

Én véletlenül letörtem az egyik hajtás tetejét kb.8 cm-es volt és kihajtott csak sokáig tartott.

Előzmény: Piglet81 (173)
Piglet81 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 173

Iszonyú kevés vízzel. Havonta kb egyszer,mert a gumó rengeteget tárol....Egyszer az ikeában vettem egyet,mert leértékelték,és úgy agyon volt önzözve,hogy nem tudtam helyre hozni :(

Előzmény: Csorbó62 (169)
dia-krisz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 172

na most a képet sem felejtem el becsatolni :)

 

     

dia-krisz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 171

na remélem ezek jobb minőségű képek, a másiknak még ennyi sincs a szár végén! csak nem tudom melyiket ültessem földbe, ezt vagy amelyik még ennyire sincs "kigyökerezve"? lehet hogy hülyeségeket kérdezek, d etényleg ez az első ilyen virágom

dia-krisz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 170

Na megtaláltalak titeket, én is úgy gondoltam, hogy a nagyon "örültek" nekem hogy teljesen más virágról kérdeztem ott, a lényeg még mindig ott tartok, hogy vízbe vannak, de ma az egyiket leültetem földbe a másikat vízba hagyom, meg egy levelet is le fogok dugni a földbe, de a levélnél egy picit le kell vágni vagy csak ugy ahogy letörik leszúrom a földbe? nekem is nagyon tetszik ez a növény, csak venni nem akartam :) így meg kaptam azt próbálnám meg elültetni, hogy megmaradjon

 

minden tanács majd jól jön, nem akarom elszúrni :)

Csorbó62 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 169

Sziasztok !

Jobb itt,mert úgy érzem nem örültek nekünk ott a másik oldalon.

Nekem a vízben való gyökereztetés is bejött,biztos vannak egyéb módszerek is,de annak ellenére,hogy a kifejlett ,beültetett növény nem szereti a sok vizet gyökeresedni jól gyökeresedik vízben.

Egyébként hálás növények: elvannak egy sötét sarokban is ,ritka átültetéssel ,kevés vízzel.

Előzmény: Piglet81 (168)
Piglet81 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 168

igen,pl. én:)

Előzmény: dia-krisz (167)
dia-krisz Creative Commons License 2011.03.31 0 0 167

szokta még valaki olvasni ezt az oldalt?

Piglet81 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 166
ok. de nekem a barna inkább pettyeknek nevezném-egy-két levelen találtam,nem a száron. Sajnos azt tudom milyen,ha rothad. Volt szerencsém hozzá. sajnos eddig mindig olyat kaptam,ami tele volt önözve,én meg későn vettem észre. Hiába ültettem át. A mostani is ilyen volt,de ezt sikerültmegmentenem :)
Előzmény: mdodger (165)
mdodger Creative Commons License 2010.08.31 0 0 165
A ZZ-nél túlöntözéskor szokott rothadni a szár, ami barnulással folyósodással jár, de ez egészségesnek tűnik. A folt is lilásnak tűnik. Megpróbálok majd fotózni, hátha az enyémen is van ilyen mintázat, de nálam most viszonlyag sötét helyen vannak ezért nem biztos, hogy sikerül találnom.
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 164
ok,köszi. És elnézést,ha valakire a frászt hoztam a feltételezéseimmel,de én épp most küzdök a szobanövényeimmel. :))) Bár a ZZ-met sikerült pár hónapja megmenteni,és 3 új hajtást hoz :)
Előzmény: mdodger (163)
mdodger Creative Commons License 2010.08.31 0 0 163

Persze, hogy természetes, mi más lenne? Nem látszik egyáltalán betegnek a növény. A fényviszonyok hozzák elő a mintázatot. Nekem is volt már ilyen minta a ZZ-n, illetve ha ráguglizol, akkor ott is láthatsz ilyen fényképeket.

 

Előzmény: Piglet81 (162)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 162
nekem még egy ZZ-en sem volt. Biztos természetes?
Előzmény: mdodger (161)
mdodger Creative Commons License 2010.08.31 0 0 161
Emőke, ha a lilás foltokra gondolsz, akkor az egy teljesen természetes mintázat. Nem betegség.
Előzmény: emoke33 (158)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 160
Amúgy ne aggódj,reméljük csak az lehet,hogy az idősebb részek,szárak egy idő után elszoktak száradni,és a belőlük visszamaradt tápanyag az új szárakba szívódik fel. Ha teljesen elszárad,le kell majd vágni.
Előzmény: emoke33 (158)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 159
hát ez nem tetű. Látom elég kiterjedt.magában a szárban van benne.
Előzmény: emoke33 (158)
emoke33 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 158
Sziasztok!
Sikerült lefényképezni a pálmát. Jól látszik az új hajtás, és a szárakon a foltosodás. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez?
Előzmény: Piglet81 (157)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 157
A fekete foltokra visszatérve. Lehet,hogy tetvek,de lehet napégés is. Tudsz róla képet küldeni? bár én most barna foltokkal küzdök,azt próbálom kideríteni,mi okozhatja,hátha közben találok megoldást a tieidre is:)
Előzmény: emoke33 (155)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 156
Szia Emőke!
 
Ahol kifordult a szár,az a gumó valószínűleg rothad. Azt kikellene venni a cserépből,hogy ne terjedjen át a többire. Nekem is így volt az elején.Ikeában vettem és tökre belocsolták,és a földje nem tudott kiszáradni. Bár kényesek az átültetésre,de én szétszedtem,egy szárat 3 levéllel ledugtam egy cserépbe,ahonnan már ki sem tudom szedni,egy kisebb gumót is leraktam,ami így néz most ki:


Az a kis levél nem a legegészségesebb,de mellette a másik úgy nő,mint a gomba :) a feketeségről nem tudom mi lehet sajnos.

Próbáld átültetni, én is ezt tettem,bár lehet még egy gumót majd el kell távolítanom az "anya" növényből,mert nem tudtam megmenteni. A lényeg,hogy jól szellőző földbe kell rakni,vagy legalább is nem szabad sokat locsolni. Még ha a föld teteje ki is száradt egy pálcikával megnézheted mélyebben,hogy mi a helyzet. A gumók nagyon sok vizet tárolnak. Én B típusú földet kevertem kókuszfölddel,és szeretik nagyon.
Előzmény: emoke33 (155)
emoke33 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 155
Sziasztok!
A férjemtol kaptam egy ZZpálmát ajándékba. Az egyik levele tovénél kirohadt, és kifordult a cserépbol. De ez nem is lenne olyan nagy baj, hanem a pálma szárain fekete foltok vannak? Ez rosszat jelent? De kozben hajtott egy nagyon szép, eros új hajtást. Nem lesz valami betegsége? Adjatok tanácsot, koszi elore is.
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.24 0 0 154

Megnyilt mind a kettő,melyet az alábbi linken érhettek el(már akit érdekel)

Fórum »  Hobbi, szabadidő »  Kertészet » 

Afelandra-Aphelandra-Sárkányfüzér

Fórum »  Hobbi, szabadidő »  Kertészet » 

Flamingó virág-Anthurium

 

Előzmény: Piglet81 (153)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 153
A fórum egyelőre eltűnt,keresem az okát
Előzmény: Piglet81 (152)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 152

Sziasztok!

 

Nem ide tartozik  a téma,de amennyiben van  flamingó virágotok,szeretettel várlak benneteket a Hobbi,szabadidő,kertészet-Flamingó virág-Anthurium fórumban. Szeretnék majd még egy topikot nyitni a bromélia félékről is,ahova ugyan úgy szeretettel várlak benneteket.

Piglet81 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 151
Nos akkor beszámolnék,hogy ami ZZ pálmám tönkre akart menni az hajt. :) Mondjuk a földben lévő másik gumót lehet,hogy majd ki kell szednem,mert az azon nőtt levelek nem festenek valami fényesen. Egy szárat és 3 levelet köréje elültettem,nos ezeket már az isten sem szedi ki a cserépből,úgy tűnik sikerült ez a kísérletem.) volt még egy gumó az eredeti anya növénynél,amin csak egy kis levél volt,anno ezt is külön ültettem egy kis cserépbe,és ezen is van egy hajtás...remélem majd később sokkal több is lesz rajta.
Előzmény: Piglet81 (150)
Piglet81 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 150
Nem öntöztem túl,igazából miután hazahoztam az ikeából, utána 1 hónap múlva kapott  kis vizet,mert amikor megvettem eléggé nedves volt,mondhatni csurgott belőle  a víz. Szerintem a föld sem a legjobb volt,nem szellőzőtt. De most őgy néz ki rendbehoztam. Nem nagyon szeretik az átültetést,de a gyanús gumót leválasztottam,volt amit kidobtam,és volt amit ledugtam külön földbe. Szóval remélem ez most megmarad :)
Előzmény: Florens (149)
Florens Creative Commons License 2010.07.10 0 0 149

Nem lehet,hogy túl öntözted?

Én is így jártam elsőnek,de szakértők mondták,hogy 3 hetente locsoljam és nem túl sok vizzel,mert a gumokban tárolja vízet.Ha túl öntözzük akkor a gumók elrohadnak.

Előzmény: Piglet81 (147)
roló 1997 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 148
köszönöm szépen a válaszodat. én most úgy csinálom , hogy letört egy nagy ág a zamimnak és leszedtem a leveleket ,leszúrtam általános virágföldbe , a levélnyelet három fele vágtam és azokat is leszúrtam. világos helyen van az ablak mellett. Nem sokat locsolom szinte egyáltalán .( Amúgy két hete szúrtam le a földbe)
Piglet81 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 147

Szia Roló!

 

Nos én május 24-én dugtam le  a leveleket,meg egy egész szárat. Sokminentől függ,hogy mikor kezd el gumósodni. Valaki üveget borított rá,hogy mindig párás legyen,nekem árnyékos helyen van,néha locsolgattam csak,és most megnéztem és kis gumó és vékony gyökérszálak vannak az alján. Még az anyanövény is úgy néz ki megmarad. Ha visszaolvasol,nekem is elkezdtett tönkre menni,ahhoz képest,hogy igénytelen,nem tudom mit csinálhattam rosszul.A bonyolultabb dolgok jobban mennek :) Ez a gumóztatás türelemjáték. Eleinte naponta néztem én is,de hát ugye ha mindig kiveszed a földből... 3 kis levélkém van, és egy száram. A szárat még nem néztem meg,csak megmozgattam és nem jön ki a földből olyan könnyen,szerintem az is "megkötött" már. Ahhoz képest,hogy a 3 levélből kettő olyan kis csoffadtnak néz ki,nem semmi.Hajtásokat még nem hozott,szerintem az még nagyon sok idő,de írok majd,hogy hogy állok,vagy írhatsz privátban is.

Üdv,

Dana

Előzmény: roló 1997 (146)
roló 1997 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 146
piglet81? mennyi idő még meg gumósodik a levél és hoz hajtást ??
Piglet81 Creative Commons License 2010.07.09 0 0 145

Ma megnéztem a kis leveleket. Mit láttam rajta? kezd gumósodni... :))))

Alig várom már,hogy nőjenek az újabb hajtások,bár ez egy elég hosszú folyamat lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!