Keresés

Részletes keresés

ChinonCP5s Creative Commons License 2008.03.26 0 0 323

Üdvözletem!

 

A sógoromnak keresem a következő növényekhez gumót vagy hagymát. Hol lehet ilyen magokat kapni, tudja esetleg valaki?

 

CARDIOCRINUM GIGANTEUM (HIMALÁJAI ÓRIÁSLILIOM),
EREMURUS HIMALAICUS (HIMALÁJAI KORBÁCSLILIOM,
EREMURUS ROBOSTUS (ÓRIÁS KOBÁCSLILIOM)

 

Köszönöm.

agicza Creative Commons License 2008.03.12 0 0 322
Egy 'apróság', érdekességnek... :-) A kerti tartásra többek szerint is csak nagyjából a nagy tócsa túloldalán alkalmas...





luna8 Creative Commons License 2008.03.06 0 0 321

Szia!

 

Köszönöm szépen! Bár a felső sor utolsónak illatos a levele, ha kicsit megdörzsölöm. A kecskerágónak is illatos a levele? Valaki azt mondta, olyan illata van, mint a varjúhájnak, ezért gondoltam, hogy az is az.

 

És a felső középsőt meg pázsit szegfűnek gondolom...

 

A lényeg, hogy jól meglesznek együtt! :D

Előzmény: Babcianyu (320)
Babcianyu Creative Commons License 2008.03.05 0 0 320
A felső sorban, bal első és lent a középső szerintem kőtörőfű. Eddig nálam mindenhol megélt, de ha kap némi napot, lényegesen jobban fejlődik, mint árnyékban. virágot is többet hoz, ha napot kap. Talajból nálam elég meszeset kap, ezzel nincs gondja.

Az alsó sorban a két szélső varjúháj-féle, szintén igénytelen, mindenhol megél.

A felső, jobb szélsőt kecskerágó-félének tippelem, tapasztalat alapján igényel némi napot, hogy a levelek szinesek maradjanak.

Tehát mindegyik mehet napos, sziklás, jó vízelvezető talajba, még a köveken is megélnek.

De amit én írok, ne vedd készpénznek, mert a növénynevekkel hadilábon állok :)
Előzmény: luna8 (319)
luna8 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 319

 

luna8 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 318

Úú...no comment...mint aki nem látott még feltöltést! :$

Még csak két napja nem aludtam... :) Köszi!

Tehát ők lennének azok!

vm.aniko Creative Commons License 2008.03.04 0 0 317
beszúrás gomb lemeradt a végéről?:)ha felűl is megjelenik a kép akkor jó:)
Előzmény: luna8 (316)
luna8 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 316
És miért nem tölti fel a képet??
luna8 Creative Commons License 2008.03.04 0 0 315

Sziasztok!

 

Ismét szeretnék segítséget kérni. Egy kicsi sziklakertet tervezek az előkertbe, amihez vettem már néhány pici növényt. Nagyon szépek együtt, és eddig egy helyen éltek, de nem tudom, hogy az igényeik is teljesen hasonlóak-e, mert nem ismerem mindet. Örülnék, ha meg tudnátok mondani a nevüket, hogy utána nézhessek. A felső sor utolsó úgy tudom csíkos levelű varjúháj és a másodok sor első sárgalevelű vagy borsos varúháj, az utolsó pedig hasonlít a borsosra, talán az is rokon. :D

 

 

Babcianyu Creative Commons License 2008.03.01 0 0 314
Köszi!

Ezen a védettségen már sokat gondolkoztam. Nálunk sok védett növény van a kertben, magától. Ezeket szerintem átültethetem, nem? Főleg, mikor az építkezés előtt a sitt alól menekítettem őket, az inkább védelemnek, mint piszkálásnak számít. Én nagyon örülök nekik, ezért is vannak belőlük már szép nagy kupacok, ahova mentegettem őket.
Előzmény: monedula (313)
monedula Creative Commons License 2008.03.01 0 0 313
Szia!

A második védett növény, így a legjobb, ha nem piszkálod és nem ülteted sehová, hanem egyszerűen örülsz neki, ott, ahol van. :) (a kis szőrös lila virágokat pedig meztelencsigák porozzák be, ez nem túl gusztusos, de ez van :)
Előzmény: Babcianyu (304)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.29 0 0 312
En is imadom az illatat!!! Akarki akarminek mondja - nekem is kedves emlekek fuzodnek hozza.

Előzmény: luna8 (311)
luna8 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 311

Igen, ez lesz az! Akkor mégis annak volt igaza, aki a tollas szegfűt mutogatta nekem, de az nem volt ilyen telt. Köszönöm! :)

 

ZsuR!

 

Lehet, hogy valaki erősnek találja az illatot, nekem gyerekkori emlék, nagy kert volt, akkor nem tűnt töménynek! :)

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: agicza (308)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 310
MEnnyire utalom, amikor nem veszi fel. . .ha csak a cimet akarom feltenni, nem viszi tovabb!!!

GRRRRRRRRR . . . .jujj. .. .jujj. . .de merges lettem. . .:))!


http://justgardeners.com
Előzmény: ZsuR (309)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 309
Előzmény: ZsuR (307)
agicza Creative Commons License 2008.02.28 0 0 308
Szia, Dianthus plumarius néven nézz utána, a tollas jelző miatt gondolom, hogy valszleg őt keresed, szimpla és telt virágút is találsz belőle...

http://www.ces.ncsu.edu/depts/hort/consumer/factsheets/groundcover/dianthus_plumarius.html
Előzmény: luna8 (306)
ZsuR Creative Commons License 2008.02.28 0 0 307
Ha ez az. . . akkor az anyosom Margit szegfunek hivta. NAgyon szeretem a zoldje miatt is, szepen takar - no meg az illata miatt. Valaki egyszer azt mondta ra, hogy giccses az illata. . nohiszen. Mit ert o a viragkhoz?!?!?


Előzmény: luna8 (306)
luna8 Creative Commons License 2008.02.28 0 0 306

Sziasztok!

 

Nagyon szeretném megtudni egy növényke pontos nevét.

Általánosságban sziklakerti szegfűnek nevezik, de azt hiszem ez nem a "hivatalos" neve. Volt aki azt mondta, a tollas szegfű egy teltebb változata lehet, amit keresek. Azt tudom róla, hogy kicsi szegfű, ezüstös-zöld levele van, ez télen is nagyon szép színű, a virága pedig halványrózsaszín és csodálatos illata van! Körülbelül 25-30 cm. Képem sajnos nincs róla, amit interneten találtam, csak hasonlít arra, amire emlékszem és egyiknél sem említik, hogy illatos. Most vettem két kis tövet, ami hasonlít a levele alapján, de még nem tudom, hogy az lesz-e belőle, amit keresek. :)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Babcianyu Creative Commons License 2008.02.26 0 0 305
Köszi, a meténget ismerem, a másik, kereklevelű volt, amit találtam nálunk az erdőben és nem tudtam, mi az, mit szeret. Új részeken szeretnék talajtakarókat, ezért mutattam, hogy milyen helyekre lenne érdemes ültetni. Az erdőből jött annyit tesz, hogy a kerítésen belül, azaz a kertben találtam őket.
Előzmény: taormina1 (302)
Babcianyu Creative Commons License 2008.02.26 0 0 304
Köszönöm, igen, erdei növénykék, maguktól nőnek. Ezek szerint napra inkább ne vigyem őket. Az elsőn virágot még nem láttam, de idén majd figyelem. A másodiknak vannak virágai, kicsi, egészen sötét bordók.
Előzmény: CBNora (301)
taormina1 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 303
Bocs, most látom, hogy csakugyan Asarum europeum is van a képen.
Előzmény: CBNora (301)
taormina1 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 302
Szerintem a második kis télizöld meténg (vinca minor), de ezt nyugodtan föltehetted volna a "Milyen növény"-be is, különösen miután erdöböl jött.
Kifejezetten árnyékos, nedves helyek talajtakarója.
Előzmény: Babcianyu (300)
CBNora Creative Commons License 2008.02.25 0 0 301
Az első valószínűleg sárga árvacsalán, Galeobdolon luteum, ha kúszik és sárga a virágja, a határozó szerint üde gyertyán- és bükkelegyes erdők növénye. A második kapotnyak, Asarum europeum, nyirkos és üde erdők az élőhelye.
Előzmény: Babcianyu (300)
Babcianyu Creative Commons License 2008.02.25 0 0 300
Sziasztok!

Tavaszodunk, legalábbis bújnak a növények. Kettőt szeretnék megmutatni, hogy kik lehetnek és mit szeretnek. Az elsővel tele a kert, fut mindenfelé, a második képen lévő kerek levelű pedig az erdőből került ide, szereti az árnyékot, de ezen kívül semmit nem tudok róla.
Tudnátok segíteni, hogy ültethetem-e őket naposabb, vizesebb helyre, talajtakaróként?
Babcianyu Creative Commons License 2007.12.24 0 0 299
Kívánok mindenkinek békés, boldog Karácsonyt és növényekben gazdag új esztendőt!
agicza Creative Commons License 2007.12.23 0 0 298
Karácsonyi képek, ide is egyet, egyébként meg békéset, boldogat mindenkinek!

m.musashi Creative Commons License 2007.12.12 0 0 297
ha fás dugványokat vágsz akkor ferdén dugványozd el.használj homokot vagy perlitet. de jobb esedményt fogsz elérni ha majd május után zöld dugvánnyal probálkozol.
Előzmény: julika.sz (291)
Babcianyu Creative Commons License 2007.12.11 0 0 296
Szia Julika!

Nem tudom, sajnos én teljesen laikus vagyok :(
Nálam kint vannak a kertben, idén már nem ültettem el őket, bevinni viszont nincs hova - eddig kibírták így. Az biztos, hogy puha földben gyorsabban eresztenek gyökeret - nálam agyagos a talaj, ezért pakolom őket virágfölddel töltött ládákba, de ezen kívül semmi különleges bánásmódot nem kapnak.

Amit ágicza ír, a gyökereztető hormon jó lehet, nálam a rózsáknál bevált - mással nem próbáltam.
Előzmény: julika.sz (295)
julika.sz Creative Commons License 2007.12.11 0 0 295

szia

köszönöm

nekem a picében vannak

lehet sötét van rájuk,mert csak 1 kis ablak van rajta?

Előzmény: Babcianyu (292)
Évi5 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 294

Köszönöm a megfejtéseket mindannyiótoknak! :))

Tök jól néz ki, és tényleg milyen más a képeken.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!