Keresés

Részletes keresés

gekkoka Creative Commons License 2008.11.21 0 0 47
Üdv Sniper OZ! Talán a segítségedre lehet:

http://www.manuf.bme.hu/Seged/Lofegyver/egy7pict.doc
Előzmény: Sniper OZ (46)
Sniper OZ Creative Commons License 2008.09.08 0 0 46
T. Ballisztikusok !

Az orvlövész c. filmben hallottam először, hogy nagyobb távolságokon a lövedék ballisztikáját még a föld forgása is befolyásolja.

Érdekelne, hogy mennyire igaz ez puska lövedék esetén.
Logikusan hangzik a föld forgásából adódó centrifugális erő (függőleges eltérés ?) és a Coriolis-erő (vízszintes eltérés ?) hatásait figyelembe véve, de kérdés hogy milyen mértékben?

Hogyan lehet ezt kiszámolni vagy hol található erről (magyar nyelvű) irodalom?


Köszi
telescoper Creative Commons License 2007.12.29 0 0 45
Boldogújévet kívánok minden kedves ballisztikusnak!
nazzoli_1 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 44
50 méter neki az optimális. utána már sokat esik a lőszer. De persze ha távcsövet használsz, és jó állítással 120ra állitod akkor arra :) de mivel nincs nagy energia sok minden befolyásolja a lövés kivitelét, illetve a lövedék utját...

maradjunk az 50-100 között!
Előzmény: belic (38)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.12.11 0 0 43
jaja, pontosan, azota utanajartam en is. Elsönek nem értettem, de mostmar tiszta, köszi szépen :)
jefflynn1974 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 42
lövészethez ugyan nem értek, de az altitude magasságot jelent, pl. repülő milyen magasan repül. Itt pl. lehet tengerszint feletti magasság, ami befolyásolja a levegő sűrűségét, és ezzel együtt a lőtávolságot.
Előzmény: maRcika_hS (41)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.12.10 0 0 41
Na találtam egy elég hasznalhato szimulaciot itt a neten.

http://www.shooterready.com/lrsdemohi.html

Ha valaki megmondaná nekem, hogy a conditions fület megnyitva, a hömérséklet, és a páratartalom alatt az "altitude" az milyen távolságot jelent? És hogy ez milyen összefüggésben van a cél távolságával, meg a távcsö végső poziciojahoz szükséges számításokban hogyan kell felhasznalni ezt az értéket?
maRcika_hS Creative Commons License 2007.12.06 0 0 40
Mondjuk A remington 597 az félauto, ugyhogy az nem kell.

Valaki ismeri a Marlin 925R-t? Nem tünik rossznak. És nem is drága.
maRcika_hS Creative Commons License 2007.12.03 0 0 39
Erröl mi a véleményetek?

Remington 597 Synt. Tus .22LR 49850Huf
Az ára elég baráti.
belic Creative Commons License 2007.11.30 0 0 38
Hello!

Egy toz 8assal mekkora az a max távolsag, ahova még célzottan lehet lövést leadni?

Hajduhadhazon volt 150 m-es verseny .22-vel (egyszerre a 300/600/900 m-es nagykaliveru versennyel). Szerintem ez az ertelmes legnagyobb tavolsag. Mashol szerintem csak 50 es 100 m-re lonek .22-vel.

Bel
Előzmény: maRcika_hS (35)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.30 0 0 37
Figy, ittvan az msncimem: marcus17@freemail.hu
Lenne még pár kérdésem, gyorsabb is, és nemakarom, hogy egymás mellett elbeszeljünk. Igérem csak pár kérdés lesz. Vegyél már fel légyszives, vagy add meg a cimed , és felveszlek.
STEVE.5 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 36
Egy alapvető probléma mindenképpen adódik:
a megszokott kisgolyós - értsd: cal.22-es - kispuskákkal való lövészetet 50 méteres lőtéren lövik.
Manapság már ezek a lőterek is ritkák, mert vagy tönkremenetek, vagy privatizálták és más célra hasznosították.
Hol szeretnéd kipróbálni, hogy a TOZ 8-al milyen max távolságra lehet célzott lövést leadni?
Előzmény: maRcika_hS (35)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.30 0 0 35
Egy toz 8assal mekkora az a max távolsag, ahova még célzottan lehet lövést leadni?
A CZ 513 kispuskarol mi a véleményetek?
Steve.5, lehetne arrol szo, hogy váltsunk par szot msnen? Pár kérdés lenne a témával kapcsolatban.
STEVE.5 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 34
"...ki akarom probalni magam..."
Javasolnék kezdésre egy Slávia 630-as légfegyvert.
...aztán, ha azzal sikerül egy-két jóeredményt elérni akkor, hajrá GV:-)
Előzmény: maRcika_hS (33)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.25 0 0 33
Mióta csinalod? A mostani fegyveredröl valami linket, vagy leirast, képet tudsz mutatni?
Gondolom nem 1-2 fillér a dolog :). Én ki akarom probalni magam, azért akarom kis pénzzel kezdeni, mert kitudja milyen fakezü vagyok :)).
belic Creative Commons License 2007.11.25 0 0 32
Hello!

Bel, te versenyzel?

Igen.

Bel
Előzmény: maRcika_hS (30)
belic Creative Commons License 2007.11.25 0 0 31
Hello!

Jo hogy szoba kerult, van megegy sportag: tortenelmi pontloveszet (www.kapszli.hu), ahol 1945 elott tervezett fegyverekkel lehet loni, a tervek szerint jovo evtol kezdve autentikus tavcsovel is (jelenleg csak nyilt iranyzekkal).

Az ottani versenyszamok allo/terdelo testhelyzetet irnak elo, ami kb 10-szer nagyobb szorast enged a puskanak. :-)
(ezt ugy ertem, hogy az emberek nagyon pontatlanul lonek allva es terdelve, ezert ott szerintem mindegy, hogy egy puska/loszer paros 1,5 vagy 3 cm szorassal lo-e 100 m-en, mikozben 2 pontot feltamasztott fegyver eseten ez nagyon jelentos kulonbseg).

Bel
Előzmény: maRcika_hS (29)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.25 0 0 30
Bel, te versenyzel?
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.25 0 0 29
Köszi a tippet, utana nézek feltétlen. :)
radom1 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 28

Hello!

 

A GV-k között az überszartól az egészen elfogadhatóig lehet találni csúzlit. Full laikusként soha nem jössz rá, hogy melyik a felejtős.

 

Szerintem érdemes legyűrni a szerzésvágyat és gyűjtögetni egy "rendes" fegyverre.

 

Ha olcsó vasban gondolkodsz mindenképpen egy svéd mausert (carl guszti) javallanék kezdésnek. Általában 100 e alatt van távcső és szerelék nélkül, és ha jó állapotú csővel veszed, simán képes 3 cm szóráskép alatt lőni 100 m-en, amit a GV-k (de megkockáztatom, hogy az átlagos vadászpuskák) többsége nem tud.

 

A 6,5x55 SE tölténye nem rúg nagyot, kezdőknek igen kényelmes.

 

Ha van megszerzésid, érdemes rákérdezni a kapszli pont hu-n, hátha van készleten.

 

Előzmény: maRcika_hS (25)
belic Creative Commons License 2007.11.25 0 0 27
Hello!

Nem egyszeru kerdes.
Talan az a legfontosabb, hogy mennyire vagy benne biztos, hogy tenyleg ezzel akarsz foglalkozni. Ha kevesbe, akkor erdemes olcso felszerelessel elkezdeni (de ekkor fontos, hogy onmagaban attol ne menjen el a kedved, hogy a tobbiek jobban lonek), es ha tetszik, akkor fokozatosan atterni masik felszerelesre.
Ha 100%-ig biztos, hogy ez hosszu tavon erdekel, akkor jobb egybol dragat venni (hiszen elobb-utobb ugyis megveszed). Ezzel az a hatrany, hogy ha sok ideig kell sporolnod, akkor addig egyaltalan nem tudsz loni.

En eloszor megvettem a kaphato legolcsobb remingtont egy jonak latszo tavcsovel (8-34x56 Hako), de egyik sem jott be igazan. A Remington-710 az evek alatt osszesen 3 helyen tort el, a tavcso nagyon jo volt egy darabig, de aztan tonkrement. Ugyan megcsinaltattam, de utana mar nem nagyon akartam hasznalni, attol felve, hogy megint tonkremegy. Igy attertem eloszor a tavcsovel a majdnem-legjobbra (5.5-22x56 NF, szerintem ennel egyedul a 8-32x56 NF a jobb), amit epp meg lehetett venni hasznaltan, majd (a 4. tores utan) egy nagyon jo MC-13 orosz puskara (ami egyebkent nem csak a 710, de egy gyari remington-700-nal is jobb).

Sportagak:
Az MDLSZ (www.ipsc.sport.hu)-ben neha van nagytavolsagu verseny; 300, 600, 900 m tavolsagokra (ez utobbi 1000 yard). Mivel 900 m-en nagyobb a celtabla (es az uj szabalyzat szerint van probaloves), szerintem a 600 m a legnehezebb ezek kozul. A 600 es 900 m-es versenyszamoknal mar nagyon szamit a kornyezet (szel, homerseglet, ...).
A BRSE (www.precizios-loveszet.hu) joval surubben rendez versenyt, ezek egy resze MSSz minosito verseny, ezek "szabvany" versenyek 150 vagy/es 300 m tavolsagra, egy reszuk "precizios" verseny, ahol mindenfele celok (pl. a legkiseb 10-es kisebb, mint 1 mm, de gyakran egyaltalan nem kor alakuak a celok, a legnagyobb cel mell alak alapu) es lotavok is teljesen valtozatosak, 30-450 m kozott (a legutobbi versenyen 131 m tavolsagra volt az a cel, amin alig tobb mint 5 cm az 1-es kor, es 1 mm alatti a 10-es).

Bel
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.25 0 0 26
Ja, és köszi a válaszod :).
Valami elérhetőséget tudnal adni nekem? Mail, vagy esetleg msn az jobb lenne.
Lenne még 1-2 kérdésem, ha nem gond.
Előzmény: belic (24)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.25 0 0 25
Ahogy most nézegettem, hogy Gv+egy fixes annyira nem rossz távcsö, az benne lenne olyan 60 000-100 000 között alsóhangon.

Nomost megnéztem Remington 700at, 200 000 Ft körül ujonnan van, ezt azt jelenti, hogy 100 000-200 000 között már összejönne egy hasznalt, amire téve egy meopta távcsövet mondjuk 100 000 Ft-ért, az mar egesz kis hasznalhato téma lenne már nem csak 300 méterre sztem.

Csak nemtudom amugy mi leygen. Lehet, hogy nem feltétlenül kellene Remingtonnal kezdeni, vagy épp az lenne a jo? Sporoljak inkabb, és vegyek egy zsir remingtonos összeallitast, vagy inkabb most pár 10 000 Ftért kezdjem el GV-vel?

Lehet, hogy a Remingtonra meg kellene "érni" , és jobb lenne elkezdeni mindegy hogy hogy, csak elkezdeni. Te mit csinalnal a helyemben?

belic Creative Commons License 2007.11.25 0 0 24
Hello!

A precizios loveszethet sok minden kell: fegyver, tavcso, loszer, lovo.

Ha egy arban "kiegyensulyozott" rendszert raksz a GV kore (pl. PSZO-1 tavcso es MFS loszer), akkor szerintem barmilyen lovo is vagy, nem jutsz a dobogo kozelebe. :-(

Fegyvervasarlaskori kis szerencsevel, es jo kiegeszitokkel akar egesz jol is szerepelhetnel, csak ugye ez azt jelenti, hogy egyreszt a puska aranak a 10-szereset kell tavcsore kolteni, es egy hosszabb versenyen a puska aranak a feleert veszel loszert. :-(

Sokfele fegyvert hasznalnak, legtobbszor lecserelt (joval pontosabb) csovu remington-700-at, gyakran lecserelt (joval finomabb) elsutoszerkezettel.

Persze ha az a celod, hogy onmagadhoz kepest a legjobbat nyujtsd (es nem az, hogy a tobbiekhez kepest jol szerepelj), akkor minden tovabbi nelkul el lehet kezdeni egy GV-vel.
Ha nagyon olcso tavcsovet akarsz, akkor mindenkeppen keruld el az uj, allithato nagyitasu tavcsoveket, ebben az arkategoriaban csak szinte azonnal szethullo tavcsovet lehet kapni (a GV 7.62x54R loszere kb 40-szer erosebb egy kispuskanal, tehat kb 40-szer erosebb szerkezetu tavcsore van szukseg), helyette inkabb valassz egy oreg, fix nagyitasu tavcsovet (ugyanannyiert), azok joval megbizhatobbak. 300 m-re szerintem a 8-szoros nagyitasu tavcso a minimum. (Termeszetesen ha van 550 eFt a tavcsore, akkor pont az ellenkezojet javaslom: 8-32x56-os NightForce)

Bel
Előzmény: maRcika_hS (23)
maRcika_hS Creative Commons License 2007.11.24 0 0 23
Hello mindenki.
300 méteres precizios lövésre milyen fegyvereket használnak általában? És mi az az also kategoriaju (árban) puska, amely megfelel e célra?

Kezdetnek a fég gv tipusu puska megfelel? Pár tizezer ft, és 100-200 méterre csak lehet vele löni.
Bujazliz Creative Commons License 2007.11.18 0 0 22
Üdv

Pirotechnikai úton is megoldható úgy, mint ahogy azt a páncéltörő rakétáknál teszik.
Előzmény: qeb (18)
Bujazliz Creative Commons License 2007.11.18 0 0 21
Üdv
A jelenség a talaj egy adott helyének jelentős szerkezeti változásán (kőzetjellemzők hirtelken megváltozásán) alapul, ezt nem lehet alkalmazni általánosan.
Előzmény: Törölt nick (20)
dűzni Creative Commons License 2007.11.17 0 0 19

Pedig valószínűleg ez a megoldás.(esetleg áramlástani furatok.)

 

Előzmény: qeb (18)
qeb Creative Commons License 2007.11.16 0 0 18
A hengeres bombák is pörögnek és így megnövelik a légellenállást. A megnövekedett légellenállás meg alacsonyabb bontást eredményez. Valami módszert szeretnék a forgás megakadályozására és a röppálya stabilizálására. Sok éve a Nitronál végeztünk kisérleteket stabilizáló szárnnyal de annak nagyon macerás a gyártása.
Előzmény: Bujazliz (17)
Bujazliz Creative Commons License 2007.11.16 0 0 17
Üdv

Érdekes a probléma.
Bizton állíthatom, hogy van a tűzijátékokról is olyan könyv, amely azok méretezésével és ballisztikájával foglalkozik. Találkoztam vele elektronikus (angol nyelvű) formában, de mivel nem az én szakterületem, nem tartottam meg.

Nemrégiben, viszont egy nagy tűzijáték után a vetőcsöveket ellenőrizve érdekes jelenséget tapasztaltam.
Nagy kaliberű bombák vetőcsöveiben a lökőtöltet égésnyomai a vetőcső belső falán spirálisak voltak. Szinte kivétel nélkül.
Ez azt bizonyítja, hogy amikor a lökőtöltet emeli a bombát felfelé, az elkezd forogni, holott a gömb alakú bomba felülete sima.
Nappali fénynél, ha egyesével küldjük el, kifejezetten látni a pörgő bombát a bontás előtt.
Több elképzelésem van az okáról, de még bizonyítani nem tudom (valószínűleg a kínai tudja).
Előzmény: qeb (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!