Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

haflinger Creative Commons License 2008.03.13 0 0 263
A KEMAD egy daruzással foglalkozó cég Debrecenben. Kb. nyolc gyártó tizenvalahányféle tipusa dolgozik náluk (többek között lengyel Hydros is :-)
Az általam felrakott képek között láthatod az általuk használt gyártmányok legtöbbjét.
Előzmény: Flakvierling (261)
Flakvierling Creative Commons License 2008.03.13 0 0 262
Azaz az első kép igen érdekes... Csak nem gyűjti valaki a régi darukat?
Előzmény: haflinger (260)
Flakvierling Creative Commons License 2008.03.13 0 0 261
Milyen darunak van KEMAD felirata? csak mert az egyetem ilyennel ügyeskedtek, én meg csak a csúcsát láttam. Az biztos, hogy valami autóra szerelt daru volt.
Előzmény: haflinger (260)
haflinger Creative Commons License 2008.03.13 0 0 260
Előzmény: haflinger (259)
haflinger Creative Commons License 2008.03.11 0 0 259
Én meg csak daruzgatok tovább :-)
=D Doma Creative Commons License 2008.03.11 0 0 258
említésre méltó társasággal )
haflinger Creative Commons License 2008.03.08 0 0 257
Flakvierling Creative Commons License 2008.03.06 0 0 256

Igazi szörnyeteg! :)

Előzmény: =D Doma (255)
=D Doma Creative Commons License 2008.03.06 0 0 255
durr bele )

vadász2 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 254

Miért ne?

Addig itt van némi más jellegű spec Trabant:

Előzmény: Flakvierling (253)
Flakvierling Creative Commons License 2008.03.05 0 0 253

Spec járművek. Voltak. :(

Hajdúböszörményi képek. A környéken a földutak mentén gyakran ismétlődik a Robur-ZUK-Nysa-Robur-ZUK... motívum. Lesz még ilyen kép, csak nem tudom, felrakjam-e. :(

=D Doma Creative Commons License 2008.03.04 0 0 252
bár én mint tudjuk Doma vagyok, de attól tartok én ott leszek ) talán még egy frissen szerzett '75ös 601est is el tudok hozni a gazdájával, de a gazdit tuti ) Piros szerintem nem tud ott lenni, mert ott még nem tartunk, de fotót viszek, ha van rá igény ) talán addigra már a szomszéd tüzesről is lesz ) szintén zenész )
Előzmény: Son Venuto (246)
haflinger Creative Commons License 2008.03.03 0 0 251
Már vagy egy hete nem raktam fel egy képet sem. Hogy ne legyen ilyen könnyű az életetek, most pótolom a kihagyást és folytatom a darukat :-)
Előzmény: haflinger (244)
haflinger Creative Commons License 2008.03.03 0 0 250
A további kérdéseidre válaszolva:
Sajnos elég melós időszakom lesz a következő két-három hónapban, így nem valószínű, hogy ott leszek a bemutatón.

A dömperekről a nagyvasak topikban korábban felraktam egy csomó képet, de lengyelt nem ismerek. Gondolom ők is inkább fehérorosz óriásokat használtak korábban. De lehet, hogy lengyelt is találnék, ha alaposabban körülnéznék a neten. Amint találok ilyent, felteszem a RILAK-ba is, de másikakkal nem akarom szétoffolni a topikot. Ha meg akarod nézni őket összegyűjtve, itt megtalálod:

http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=70398296&t=9020005

Viszont ha úgy gondoljátok, lengyel nagyvasakról szívesen rakok be képeket oda is, mert azért gyártanak méretes járműveket.
Előzmény: Son Venuto (246)
haflinger Creative Commons License 2008.03.03 0 0 249
A kérdésed egyik felére könnyen válaszolok, a névválasztásomat az motiválta, hogy anno a Haflinger volt az első terepjáró, amivel közelebbi kapcsolatba kerülhettem. Apám dolgozott egy ilyen kis csodagéppel és hát néha én is hozzáférhettem :-) Valahogy egészen más volt, mint amiket addig ismertem és ma sem tudok másként nézni rá. Egyszerűen fantasztikus konstrukció.
Korábban ebben a topikban már írtam kicsit erről és néhány képet is felraktam:

http://forum.index.hu/Article/addBookmark?a=73807890&t=9171044

A Csepel által is gyártott Lapplander is nagyon tetszik. Kár, hogy vele nincsenek személyes tapasztalataim :-( Élőben csak egyszer láttam Somogybabodon, hát rendesen leiskolázta a többieket, főleg a dagonyában. Sajnos akkor éppen nem volt nálam fotógép, különben is az még a digitális korszak előtt volt, így sok képet úgysem tudtam volna csinálni.
Szóval, mint látod én is csak annyit tudnék róla írni, amit az irodalomból, netről összeszednék. Bár másik topikban már többször írták, hogy keressek anyagot erről-arról, mert én olyan ügyesen tudok keresni :-))

Hogy a Keleti előtt mit láttál, ahhoz lövésem sincs, mert évek óta nem jártam már arra. Ha esetleg valami képet beraknál róla, akkor biztos be tudnánk azonosítani.

Kösz, hogy a figyelmembe ajánlottad a Tarpant :-) Tetszik, mert szeretem a kőkemény, puritán terepjárókat. A régi munkahelyemen sokáig UAZ-zal jártam. (Előtte meg ZUK-kal:-) Egyébként vagy húsz éve egyik ismerősömnek volt egy régi szép zöld Tarpanja. Akkor is igazi ritkaság volt, de sajnos azóta sem láttam másikat. Kár, hogy nem importáltuk, mert igazán praktikusan használható munkaautó volt.
Előzmény: Son Venuto (245)
Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008.03.02 0 0 248
Mi kaj ni dankas.
Előzmény: Son Venuto (247)
Son Venuto Creative Commons License 2008.03.02 0 0 247
Más tollaival ékeskedem : http://www.die-besten.de/wartburg/unikate/benz170v.htm

Ha úgy gond olod , küldd el oda , ahol szerinTEd érdekli az embereket ezen fura autó . . .
Előzmény: Doktorino Eszperanto (242)
Son Venuto Creative Commons License 2008.03.02 0 0 246
Még két dolog , Haflinger . Fogsz jönni a Magyar Közlekedési Múzijom előtti vénautóbemutatásra ? Lészen ott egy Lengyel Stand . . . Aztán : nem tartanál a lengyelező rovatkában előadást azokról a dömperforma , ki tudja hányszor 10 tonnás óriási teherautókról , amikre a sofór létrán megy föl ? ( fotókkal , márkanevekkel , kábíts el meg mindenkit ott . .. ).
Köszönöm szépen , pozdrawiem . . .
Son Venuto Creative Commons License 2008.03.02 0 0 245
Kedves Barátom . Köszike . Most arra kérnélek meg ( hogy mostmár sajnos nem--igen írsz a másik rovatodba , ami pedig vár , a R.I.L.A.K.---ba ), hogy írd meg , mi az a fenenagy vas , ami a Keleti Pályaudvar előtt egy darúról hangtalanul le--lezuhan , és olyan fenetudjamilyen alakja van .
A másik , hogy megírnád , hogy miért a Steyr Puch terepjárója a nickneved ( ha jól tudom ) ? Kis eltéréssel , átmásol6nád hozzánk is azt , amit írsz majd . Meg írhatnál nékünk a Csepel--Volvo terepjáróról , ami vagy 30 éve volt ( ha egy kicsit nálunk visszalapozol , fox látni Tarpan Honker terpjáróról való fotókat ).
Előzmény: haflinger (244)
haflinger Creative Commons License 2008.02.26 0 0 244
Azért van itt néhány daru, amiket akár a RILAK-ba is berakhattam volna.
Előzmény: Flakvierling (238)
Flakvierling Creative Commons License 2008.02.25 0 0 243

Én csak a városban "ruccantam ki", de nekem is sikerült fotózgatnom. A hajdúböszörményi téglagyár telepe pl. egészen úgy néz ki, mintha 20 éve megállt volna az idő a kerítésen belül.

 

Előzmény: =D Doma (241)
Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008.02.24 0 0 242

Hát igen, eltűnt. A körülményeiről most nem írnék, mert eléggé OFF-gyanús a téma, elöljáróban csak annyit, hogy január 4-én történt akkor, s télvíz idején nem nagyon tudtunk lejárni Somogyba, ahol a kép is készült.

Meséltél az emlékeidről a RILAK-ban, örülök, hogy vagyunk onnan is még, akik szívében helyet kap ez az általam oly nagyra tartott "csodajárgány".:)

Előzmény: Flakvierling (240)
=D Doma Creative Commons License 2008.02.24 0 0 241
egy ferencvárosi, illetve részben kőbányai kiruccanás alkalmából eszméletlen mennyiségű "klasszikust" sikerült lekapni ) a velünk élőbe fogom berakni a képeket..
Flakvierling Creative Commons License 2008.02.24 0 0 240

Eltűnt a macsek? Hát biztos nem esett jól...

Nekünk is négyütemű Wareszunk volt sokáig. Mindig eszembejutnak a szép emlékek, ha egy ilyen kocsit látok. :)

Előzmény: Doktorino Eszperanto (239)
Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008.02.24 0 0 239

A kocsit eltaláltad, az én kis büszkeségem, kocsikám, ahogy már a RILAK-ban is írtam és valóban benzinnel megy, akárhogy is.

(A cicáról nem esett szó, ritka édes volt, keverék házimacska valóban, fiú és kb 9. éves volt 2006 januári eltűnésekor)

Egy szó, mint száz:

Gratulálok! Remekül eltaláltad a dolgokat!:)

Előzmény: Flakvierling (237)
Flakvierling Creative Commons License 2008.02.24 0 0 238
Furcsa gondolat volna egy Nysa daruval...
Előzmény: haflinger (235)
Flakvierling Creative Commons License 2008.02.24 0 0 237
Melyik, a cica vagy a kocsi? Csak a kocsit tudom: 4 ütemű Wartburg, a cicus talán "sima" házi macska, de nem tudom. :)
Előzmény: Doktorino Eszperanto (236)
Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008.02.23 0 0 236

A legspecebb autónak részemről szintén négy kereke van, idősebb nálam, létezik kétütemű, négyütemű és kombi változata is, valamint sok cucc szállítására rendkívül alkalmas, szükség esetén aludni is viszonylag kényelmesen lehet benne.

Segítségül egy kép, az én kocsikám, alatta egykori cicám, Lucienne:

 

 

Ha rájöttetek, mely típus Ő, nem írtam hiába. :)

haflinger Creative Commons License 2008.02.21 0 0 235
Én meg maradok még a daruknál, bár titeket biztos nem fog érdekelni, mert Nysa nem lesz köztük :-))
Flakvierling Creative Commons License 2008.02.20 0 0 234
Látom, belőled is előbújt a bagoly a kép láttán. :)
Előzmény: Son Venuto (233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!