Keresés

Részletes keresés

btamas70 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 3017

"mire való - és - kell a CD-4"

 

Kell a kutyának ez a hamvábaholt, régesrég kikukázott analóg hanglemezformátum! A piac anno a sztereó-kompatibilitásával együtt is életképtelennek nyilvánította.  (Audiolanden ez a történet csak a digitális újszülötteknek új, kedves nagyarcú "okoska". Használja - teccikérteni, ugye? Na ott nem a salgóban bújik meg, a többi porfogó között.)

 

Re: "qudró a vége":o)>

Előzmény: Hang-mérnök (3016)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.12 0 0 3016

Ez az, amit említettem már, a másik topikban.

 

Olyan hatalmas tudással bírnak az itteni pettinghuszár - trollkodók, hogy azt sem tudják mire való - és - kell a CD-4 és miért van rá szükség.

 

Osztják az észt úgy, hogy közben fogalmuk sincs arról mi mibe kerül és ha valakinek van valamilyen cucca, azt pedig lealegálják, mivel nekik nincs és alapból pedig hülyék ahhoz, hogy tudják mi az és mennyit is ér-érne, illetve mennyibe is kerülne, ha netán meg kívánnák venni magoknak=>DE !!!!!

 

Ezen fikázóknak se pénze, se lehetősége nincs ilyen dolgokat megvenni, saját maguknak, csak a trollkodást - érdemtelen fikázást tudják előadni maximálisan itt a fórumon, melynek semmi alapja.

Se tudásbéli, se mérésbéli, se tapasztalati. Akkor miről is beszélünk ?

 

Lükék csapatáról, melyek nyomják a magukét, de minek is teszik ! => úgy tűnik számomra, ez a lételemük lenne, megélhetési fórumozás, hogy okosnak tűnjenek. Pedig a marhaságok netovábbját adják elő, 0 technikai ismerettel.

btamas70 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 3015

Csak neked, csúcsbakelit lemezjátszó;o)))

(A linkmegnyitás nem kívánt következményéért nem áll módomban felelősséget vállalni!:))

Előzmény: Mono SE (3014)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.11 -2 0 3014

bazmeg, pont azér lebzselhet eggyel több idióta audiolandon, mert néhányan lelkesen válaszolgattok a faxságaira ;)

Előzmény: btamas70 (3013)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3013

A hangkar-hangszedő rezonanciához annyi köze van ennek a szerencsétlennek, mint nak a hátúszáshoz. Jól látom, tényleg egy ilyen tökkelütött karattyol analóg technikáról? )))

Előzmény: tibtiborkaba_new (3012)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.11 -1 1 3012

Igen, véletlen múltkor megírtad a típusát, és utánanéztem, egy alap Pioneer direct drive, amit úgy 100 Euró körül vesztegetnek, nem nagy szám. Nem tudom, milyen hangszedő van benne, de nem hinném, hogy egy 100 Eurós futóműbe beleraknál egy 1000 Eurós hangszedőt, ennyire ostoba még te sem lehetsz, vagy igen? Megjegyzem ezeknek a tucat Pioneereknek a karjait maga engedékenységű MM hangszedőkhöz tervezték, tehát valami klasszikus MC-t nem is érdemes belerakni.

Az a Pio egy korrekt, kommersz tucathifi, semmi extra. Igen messze van az egy Pioneer P3-tól, vagy akár egy Micro Seiki DQX-1000-től. De még egy Technicstől is.

 

Lehet, hogy a pécsivásárban ez nagy szám, de én inkább csak viccnek látom az EMT mellől...

:) 

Előzmény: Hang-mérnök (3008)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3011

Megtanult írni...? Az lehet, de akkor tuti nem magyarul.

Előzmény: csárlisín (3006)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3010

"véleményem Önről és harerjairól"

"Szeretek érdemben - értelmes emberekkel beszélgetni"

 

Szeretek?! Talán "szeretk"!

 

 Értelmes emberek nem szeretnek ostoba seggfejekkel a semmiről csacsogni

Ostoba az, akinek "véleménye" van arról, akit/amit abszolúte nem ismer

Egyetlen haverom sincs jelen ezen a fórumon

 

Sikerült a fenti három tényt "érdemben" összerakni, agyalágyult?

Előzmény: Hang-mérnök (3007)
csárlisín Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3009

pihikélt

régi sztori: fellép a beatrice zenekar, kíséri a rendőrség..

Előzmény: Hang-mérnök (3008)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3008

Alsó kategóriás lenne, egy direkt meghajtású Pio lemezjátszó, melyről azt sem tudod milyen fej van benne ? :) Avagy vicc lenne a szösszenet ?

 

Búcsús erősítő lenne, a már kicserélt 50-cm-es mélyek meghajtója ? Azért 4x 50cm mély, kicsit odacsap, mellette a 4x40-esek és a 4x30-asok, mivel qudró a vége.  Tényleg búcsús lenne, főleg freki vezérelt meghajtásban :) CD-4-essel meghajtva, de szerintem azt sem tudod, az miért kell :) Mármint a CD-4 és a freki vezérlés :)

 

Avagy csak savanyú a szőlő ? Pedig még nem is érik és Én most metszettem meg az itthonit !

 

Visszatérve a szkópra, csak a javításokhoz és a beállításokhoz kell, tehát nem használom ki a teljes spektrumát, mivel nincs rá szükségem. Nekem mindent megér az, hogy egy számomra ismert és sokat használt berendezést használhatok úgy, hogy ez még fiatal koromban, elérhetetlen álom volt számomra, most pedig itt van a szervízkocsimon. Szóval ennyi és nem több. Egy jó és megbízható társa az embernek, mely jó arra, amire kitalálták.

 

Nem tudom annó az urán bányában mennyiért is vették a szkópot, de azt mondták akkor, horror áron lett beszerezve. Én 25e-ért hozzájutottam és nem kicsit örültem neki.... (!)  (face vásárlás volt úgy, hogy sokáig hírdette az illető, de nem kellett senkinek, mivel nem ismerték, én szerencsére igen )

 

Szóval nem fárasztom magam, én örülök az olyan dolgoknak, melyekhez olcsón hozzájutok és azok még anyagból vannak-készültek és még mindíg tudják a dolgukat, minthogy olyanokat vegyek, melyek jó ha kihúzzák a garancia lejártáig.

 

Csak nagyon halkan megjegyezve, ezen véleményemmel mocskosul nem vagyok egyedül, mivel nem véletlen -> újra, az analóg hi-fi kereslet és az árak elszabadultak, nem is kicsit.

Még jó, hogy annó bevásároltam, de nagyon és olcsó pénzért :) Most horror árakon tudnám megvenni mindezt, de nem akarom eladni. Még 2 garázsnyi cuccos jön 'haza' mert eddig pihikélt egy másik településen és teljesen hazaköltözve, hozom azokat is :) 

Előzmény: tibtiborkaba_new (3000)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3007

Önfényezés ?

 

Ezen ténykedést Önöknél kéne keresni !! -> illetve haverjainál !!!

 

Nem véletlenül és feleslegesen írtam le, hol jártam, hol dolgoztam és ott szerencsére értelmes -> olyan emberkékkel találkoztam és tanultam tőlük - sokat, hogy az az örömömre szolgált.

 

Ön és haverjai, a fikázáson és kötözködésen kívül mihez is értenek ? Egyhez, a billentyű huszárkodáshoz, de ahhoz nagyon.

 

Tetszik tudni tudás - tapasztalat - gyakorlat kell ahhoz, hogy valamiről véleményt mondjunk érdemben. Szerenmcsére van itt a Fórumon 1-2 ember, aki ezzel rendelkezik, de Ön és haverjai nem tartoznának ebbe a körbe, ha ez eddig nem tűnt volna fel !

 

Szeretek érdemben - értelmes emberekkel beszélgetni - megoldandó érdemi dolgokról, csak Önök mindíg olyanba ütik a nózijukat, melyhez se tudásuk, se tapasztalatuk, se gyakorlatuk nincs.

 

Akkor min is csodálkozik, amikor lealegáló a véleményem Önről és harerjairól ? És még mindíg nem az Önfényezés a dolog nyitja, hanem a tudás, tapasztalat, gyakorlat.

Előzmény: btamas70 (2999)
csárlisín Creative Commons License 2019.04.10 0 0 3006

ha a hangmérnök megtanult írni (legalább), akkor te is tanuljál meg olvasni:)))

Előzmény: tamagaba71 (3003)
AudiJo Creative Commons License 2019.04.10 0 0 3005

Nemcsak sugárzóan szép, de sugárzóan okos is! Ja persze, az uránbánya!:))))

AJ

Előzmény: Mono SE (3004)
Mono SE Creative Commons License 2019.04.10 -2 0 3004

felesleges vitatkozni a mérnök úrral, a pszichopatáknál mások a prioritások

Előzmény: somytomy (3002)
tamagaba71 Creative Commons License 2019.04.10 -1 1 3003

Megkérném a site Admin urat tegyen már rendet ebben a topikban, mert oldalakon keresztül olvashatatlan!

somytomy Creative Commons License 2019.04.09 0 0 3002

"Tehát akkor felmerül a kérdés, milyen önfényezésről is kellene beneszélnünk  ? Szerintem Te sem tudod....."

Arról, hogy az előző hozzászólásban hét bekezdésen keresztül ecsetelted, hogy hol milyen munkában vettél részt és a többi fórumozó a talpad nyomáig sem ér fel. Az igazságtartamától függetlenül ez bizony önfényezés. Vagy akkor nem tudom, mi számít annak...

Előzmény: Hang-mérnök (2996)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 3001

"Ha felteszek egy teljesen alapvető és egyszerű kérdést, arra sem tudják a választ."

 

Az a lehetőség miért nem merül fel okoska*, h nincs szüksége önigazolásra, így qrvára nem izgatja sem az eccerűi kérdés, sem pedig h mit képzel róla az ütödöttek királya?

 

* Okoska (Brainy Smurf) – Okoskodó, szemüveges tudóstörp, Törpapa segédjének képzeli magát. Azt hiszi magáról, hogy Törpapa után ő a legokosabb törp a faluban.Viccein általában csak saját maga kacag,hangos menyét nevetésével. Gyakran megy a többiek idegeire, akik úgy nyilvánítják ki nemtetszésüket, hogy a falun kívülre hajítják őt :o))

Előzmény: Hang-mérnök (2996)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.09 -1 0 3000

Én nem mondtam, hogy értek bármihez is, viszont azt azért el kell mondjam, hogy veled ellentétben nem kommersz alsókategóriás Pioneer lemezjátszón és búcsús erősítőn hallgatok zenét. De ezt hiába is mondom neked, mivel neked fingod sincs, mi fán terem egy EMT, egy Garrard, vagy egy Nestorovic, esélyed sincs felfogni. Ne is fáraszd ezzel magad.

 

Mondjuk tény, hogy nem vagyok olyan penge, hogy jobban tudjam, hány Hertzes az a szerencsétlen szkóp, mint az, aki legyártotta...

:D

Előzmény: Hang-mérnök (2997)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2999

Dehogy önfényezés... önismétlés hegyek. Kezd rémunalmassá válni az együgyű sóder! Állítom, egy átlagos papagájnak 10x több, és nem utolsósorban érdekfeszítőbb lenne az érdemi mondanivalója. Kiírjuk a ketrecére, hogy "Hang-mérnök", maga pedig elhúz szépen a sanyiba. Tudja, ott van misik mellett.

Előzmény: Hang-mérnök (2996)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2998

Az egykor szebb napokat látott szoc. iparvállalatok többségét végső soron ezek a faxkalapok tették tönkre... a hanyatlás idején már jobb helyeken sem annyira a produkció számított, hanem h "tudja merre van a kajálda"  csontot hoz a főnök kutyájának. Ma vicces, de akkoriban ez volt a szomorú valóság.

Előzmény: tibtiborkaba_new (2995)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2997

Főleg úgy, hogy egy állítólagosan hozzáértője lenne a témának, azt sem tudja felmérni milyen szerkót használ :) => Kisködmön ? Így leesett valami ?

 

Aki dolgozott az urán bányában, tán nem fikázni kellene, hanem elismerni. De Öntől mi is várható...Még azt sem tudja, milyen egy Tektronix szkóp ) :) :) Használatának lépései is kétségesek az Ön számára !

Ha az az emberke, aki ott is dolgozott, használta is, sőt napjai részét képezték a használata, de továbbmegyek el is sajátította és nem véletlenül vette meg a szkópot, Ön szerint nem venne egy ilyen szkópot, ha tehetné ?

Már régi és megrögzöttként is, de mint -> azt ismerőként is, mivel jó és használható is. Akkor miről is beszélünk ?

 

Javaslom írja rá a bakancs listájára, míg teheti.....Én már ráírtam és ki is pipáltam. -> mivel meg volt.

 

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (2995)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.09 0 0 2996

Önfényezés ? :) :) 

 

Mit is tetszett írni Nekem ? : "Itt most komolyan az a raszter a kérdés, aminek jó közelítéssel két percig tart utánanézni az interneten? Azért erre felvágni..."

 

Erre jött egy halomnyi billentyűhuszár, és úgy fikáznak, hogy az érdemben feltett kérdések megválaszolásához fogalmuk sincs :) ! Önfényezés lenne, hogy saját magam - cégemnek tervezek és kivitelezek dolgokat ? Van egy másik cég, mely megvalósítja ?

-> ja és meg is válaszoltam szösszenetedet, miszerint necces kérdés volt és a mai napig BUGYUTÁIM - TUDATLANJAIM nem tudják a megoldást -> a feltett kérdésre, pedig eléjük tártam, de mit is várhat el egy mérnök olyanoktól, melyek ezen sulik közelében sem jártak :) :) De legjobb védekezés, a TÁMADÁS.......

 

Ezen billentyűhuszárok 1 db -> azaz egy darab nyomtatott áramkört nem terveztek, sem kiviteleztek és nem is üzemeltettek - NEM MÉRTEK KI ÉS - be. Még a lopásos technológiával pl. A-77-es végfok panelt sem tudtak legyártani - kivitelezni.

 

Akkor miről is beszélünk ? Milyen önfényezésről ?

 

Van egy tudatlan és gyakorlatlan éra, mely itt dorbézol A FÓRUMON - úgy, hogy közben próbálja eljátszani azt, hogy ért és a tudása is megvan ahhoz, hogy alkosson, pedig dehogy van - lenne, mocskosul nincs így a dolog. 

 

Ha felteszek egy teljesen alapvető és egyszerű kérdést, arra sem tudják a választ. Akkor mizus a középiskolás - fősulis - egyetembeli kérdésekkel ?

Tudod mi a gond ? Ezen billentyűhuszárok egyik tanintézményt sem járták meg és végzettségük sincs, de viszont szeretnék az észt osztani tudatlanul, mert itt megtehetik. Max melléjük jártak, de minek.......

 

Bocsika, ha kiröhögöm Őket, mert amit mondanak - állítanak, nem hogy vicces lenne, szánalmas is.

Mivel se tudás, se szakértelem, se gyakorlatuk, se kivitelezési gyakorlat, se mérési gyakorlat, se üzemeltetési gyakorlat, se semi.....

 

Tehát akkor felmerül a kérdés, milyen önfényezésről is kellene beneszélnünk  ? Szerintem Te sem tudod.....

Előzmény: somytomy (2991)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.04.07 -3 1 2995

Szerintem roppant szórakoztató. Mekkora nagy tudomány már tudni, hogy az uránbányában balra van a kajálda. Szerintem ekkora tudás nélkül nem is hifista a hifista...

:D

Előzmény: _percy_ (2994)
_percy_ Creative Commons License 2019.04.07 -3 1 2994

Baromira unalmas, hogy a különféle topikokat ismét teleszórod az ömlengéseiddel és az OFFolásaiddal.

Előzmény: Hang-mérnök (2990)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.06 0 0 2993

Hát azt teccik-e tudni, h a kvári kórház melyik szárnyán épül a vadiúj, kibővített zártosztály? Javaslom, tájékozódjon, mert szereztem oda magának egy határozatlan időre szóló beutalót;))

Előzmény: Hang-mérnök (2990)
csárlisín Creative Commons License 2019.04.05 0 0 2992

nem is láttam uránbányát

dehogynem!

még jártál is benne, attól vagy így megkergülve:)))

Előzmény: Hang-mérnök (2990)
somytomy Creative Commons License 2019.04.05 0 0 2991

Könyörgöm hagyd már abba az önfényezést vagy nyiss neki külön topikot, hogy elkerülhessem. Vagy legalább ne ilyen hüyeségekkel, hogy hol van az étkezde, mit bizonyítana, ha véletlenül tudnám? Mit bizonyít az, ha valaki nem tudja, mert egy másik cégben dolgozott hasonlóan nagytudású emberek között? Genyó kérdés, az, mint amikor gimiben angol órán arra kaptuk a ketteseket, hogy nem emlékeztünk a Mátyás templom történetére. Végül is tényleg nem tudtuk, csak az angoltudásunkhoz semmi köze nem volt...

Előzmény: Hang-mérnök (2990)
Hang-mérnök Creative Commons License 2019.04.05 0 0 2990

Nem véletlenül kérdeztem, mert trükkös kérdés, de elárulom azt is, hogy csoda okos trollkodónk, nem találta ki a tényleges értéket :) Nem véletlenül. :) Mivel nem egyszerű, trükkös kérdés volt, amit feltettem :). Érdekes mód mindenhol, ahol megfordultam ezt használták, ez alapján terveztek és kiviteleztek. => csak egy iskolás füzetet kellett volna elővenni és átvonalazni :) Hogyan ? Na ez a titok :) :) :)

 

Kérdezhettem volna olyan genyóságot is, hogy 1 pár IC láb között, hány darab fóliacsik mehet keresztül tervezéskor, ami még megvalósítható és engedélyezett. 5 diplomásként azért előjön a rutin és a tapasztalat is, mely viszont megfizethetetlen. Illetve derülök az olyan trollkodókon, billentyűhuszárokon, akik vannak, de minek.......mivel még az alapokkal sincsenek tisztában.

 

Billentyűhuszárunk szerint nem is láttam az urán bányát :). "Kerekes" volt az elektronikai osztály vezetője. De ha már annyira képben van, megkérdeztem volna Tőle, a bejárattól délre mi volt és északra mi volt. De meg is válaszolom -> mivel ez egy igen egyszerű kérdés lenne, délre az étkezde, északra pedig a lőtér és a tenisz-pályák voltak.

Aki viszont ott sem volt, csak fikázni és mocskolódni bír, attól mit várhat az ember ? Főleg úgy, hogy átírja még a fizika alaptörvényeit is, mert szerinte úgy jó lenne :) Pedig a nagyjaink mást alkottak :) és az be is vált.

 

De a genyó kérdések kimaradtak - miszerint, 4-es üzemben, hol volt az elektronikai osztály ? Hol volt megtalálható a tervező - kivitelező - gyártó - részlegek ? No ezt a szentem mocskosul nem tudja és a neten sem találja meg, de azt elárulom a toronyban volt, csak az a kérdés, hogy ott hol ?:) :) :) Mert fogalma sincs róla hol....

Csak az tudja, aki ott dolgozott. => van ez így :) :) 

 

Folytathatnám azzal, fogalma sincs szentemnek, hol volt a pécsi erőműben az elektronikai részleg. Igen a vezérlés technika ( Bató Z. bácsi vezette), szabályzás technika ( Gyöngyi I. vezette ), elektoműszerészek csapata, tervező részleg - melyet volt iskolatársam édesapja vezetett, és az egész osztályt Gyöngyösi vezette. Mindegyik villamosmérnök volt és nagy koponyák, sokat lehetett Tőlük tanulni, elméletet is, gyakorlatot is. Igen ez is egy olyan csapat volt, mely olyan tudással bírt, melyektől öröm volt tanúlni.

 

Folytathatnám azzal, megkérdezem turbina szabályzó rendszert ki tervezte és kivitelezte Pécsett és Pakson is, mely mindkét kivitelezésen ott voltam. Igen ez az a rendszer, mely próbálja a hálózati 50Hz-et garantálni, a hálózatnak. Kérdésemre a választ a Benkó Dixieland Band-nél keresd :) Mivel a dobosuk villamosmérnökként tervezte és kivitelezte mindezt. Érdekes, nem ? Akkor kitől is lehet tanulni ? Egy trollkodótól, avagy egy tudással és tapasztalattal rendelkezőtől ? A kérdés megválaszolása szabadon választott lenne :) :).

 

Folytassuk az STM-el. :) :) Szentem azt sem tudja, hogy Pécs Szilva utcai STM - gyárban pl. hol volt a 48-órás üzem, az hol helyezkedett el.

Na ezt elárulom, az építmény közepén volt. De ilyen kérdést, hogy a 48-órás üzemben ha meghibásodott egy magnó, azt milyen eljárással javították, na ez már a genyó kérdések egyike lenne, mely nem található meg a neten sem.

Tehát meghibásodáskor mit kellett tenni, hogyan és miért. Mi került a kivett blokk helyére mikor és miért, hogyan. Megjavítás után mitörtént és milyen paraméterekkel ment tovább a 48-órás üzeme a készüléknek. Na ez már a gyártás folyamata, amikor egy készülék tervezési folyamatból átkerül. Sok - sok papírmunkával, tervezési korrekciókkal és technológiai leírással, megy a gyártás. No ehhez sincs fogalma szentemnek, tehát kell - kellene tovább ragozni ?

 

Megy majd a kiragadott szösszeneteim fikázása a részéről, de valjuk be őszintén, ez a lényegen nem igazán változtat. Ennyi és nem több.

 

Tényleges kérdésekre nem tud válaszolni, képtelen érdemben nyilatkozni a felvetett anomáliákra, így szerintem kerüli az egészet, majd jön a félrebeszélés, amit szokott.

 

Így a felvágás tiszta és vélelmezem megválaszoltam minden felmerülő kérdést :) 

Előzmény: somytomy (2988)
btamas70 Creative Commons License 2019.04.05 0 0 2989

Nahát, még az osztrákok is? Ki hitte volna...!:o)>

 

Angolszász nyelvterületen 1000 éve tizedhüvelyk "unit"-ben szokás megadni a hagyományos, furatos NYÁK beültetésre való elektronikai alkatrészek lábtávolságait -- a korszerű elektronikák viszont felületszerelt technológiával készülnek! SMD IC-knél van mindenféle lábtávolság, mint a búcsúban:> 0.4mm, 0.5mm, 0.635mm, 0.65mm, 0.8mm...  metrikus és hüvelyalapú is. Ilyen sűrűségű nyákot hagyományos eszközökkel képtelenség megtervezni, legyártani. Raszterhálós pauszpapper kuka, és de megnézném a 0.4 millis footprint minőségét, amikor majszterünk kiemeli a vidáman bugyborékoló vas(III)-klorid oldatból:o))

 

Rémálmomban már látom a következő 40 soros lötyipamflet címét:

"Pupinfazekak méretezésének jelentősége a XXI században"

Előzmény: somytomy (2988)
somytomy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 2988

"Nem véletlenül kérdeztem, milyen méretű raszter hálóban tervezték a nyák lapokat, R-L-C tagokat, trafókat, stb. Mert az itt lévők nagy részének fogalma sincs erről. Még a tápom - akkori osztrák trafóját is raszter hálós méretben adták meg, tehát egy elfogadott, mindenki által használt szabványt kérdeztem itt Önöktől, melyről fogalmuk sincs :)."

Itt most komolyan az a raszter a kérdés, aminek jó közelítéssel két percig tart utánanézni az interneten? Azért erre felvágni...

Pláne úgy, hogy közben a veszteséget figyelembe venni meg az "alaptörvények újraírása" meg "új képletek kitalálása".

Előzmény: Hang-mérnök (2985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!