Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.20 0 0 601
Van egy fióknyi végzettségem.

Mérnök az alapszakmám. Fejlesztőmérnöként dolgoztam jó darabig automatizálási területeken. CNC szerszámgépek, robotok, gyártócellák, stb.




Előzmény: astronom (600)
astronom Creative Commons License 2007.09.20 0 0 600
Ebben legalább hasonlítasz rá.
Előzmény: Iván Gábor (598)
astronom Creative Commons License 2007.09.20 0 0 599
Elég nagyméretű pofátlanság, ha még te vádolsz másokat hazugsággal, buta1 uram.
Előzmény: Törölt nick (597)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.20 0 0 598
Eddig én ezt olvastam másoktól:

"Randi köztudomásu, hogy képzettlen. Nincs sem kutatói, sem más tudomángyakorlati, vagy elméleti ismerete."

astronom Creative Commons License 2007.09.20 0 0 595
Ez az én véleményem, amely ebben az esetben egybeesik az igazsággal, buta1/kishenceg/stb uram.
Előzmény: Törölt nick (592)
pint Creative Commons License 2007.09.20 0 0 594
"A való életben viszont számít hogy ki mondja. A kukásnak, fodrásznak, bűvésznek, stb nem valószínű, hogy hiszünk tudományos dolgokban."

ez új információ. ebből következik:

1. ha a szakács feltalál valamit, azt nem hisszük el, mert szakács
2. ha randi név nélkül csinálná, amit csinál, az rendben volna, de ha névvel, az nem

nekem ez így nem kell. legyen az, hogy mindenkinél rákérdezünk, hogy ki fia borja, de aztán nem ez alapján ítélünk, ez alapján csak előítéletet gyártunk.

annyiban viszont igazad van, hogy iván gábor esetén a végzettség nem számít, anélkül is látjuk, hogy buta, mint a fű
Előzmény: Törölt nick (593)
pint Creative Commons License 2007.09.20 0 0 591
most az számít, amit mond, vagy aki mondja?

hogy meri iván gábor a kazánfűtő oklevelével bírálni randit?
Előzmény: Törölt nick (588)
astronom Creative Commons License 2007.09.20 0 0 590
Először vagyok az Indexen.

Ez egy elég pofátlan hazugság.
Előzmény: Törölt nick (582)
pint Creative Commons License 2007.09.20 0 0 587
ha randi iskolája számít, akkor iván gáboré is
Előzmény: Törölt nick (585)
pint Creative Commons License 2007.09.20 0 0 584
nem te vagy véletlenül buta1? :)
Előzmény: Törölt nick (582)
pint Creative Commons License 2007.09.20 0 0 580
nem emlékszem, mit is mondtál a végzettségeddel kapcsolatban?
Előzmény: Iván Gábor (579)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.20 0 0 579
Te nem vagy az a kategória, aki ebben nyilatkozhata hitelesen.

Ne sarlatánkodj!!!!

Előzmény: darwinista (577)
pint Creative Commons License 2007.09.20 0 0 578
vajon ennek mi köze mihez?
Előzmény: Iván Gábor (576)
darwinista Creative Commons License 2007.09.20 0 0 577
Az egeszsegessel semmi. De te nem az a kategoria vagy.
Előzmény: Iván Gábor (569)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.20 0 0 576


Itt lehet ESP, mentál és para bűvészkellékeket vásárolni.

http://www.buvesz-bolt.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=3&Itemid=26

Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.20 0 0 575


Itt egy online bűvészbolt elérhetősége, amit érdemes megnézni

http://www.buvesz-bolt.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=177&Itemid=33

http://www.buvesz-bolt.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=177&Itemid=33

Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.20 0 0 574
Persze, hogy van ebben némi tulzás és túlsúlyozás, de nem lehet kizárni, hogy igy van.
Előzmény: Simply Red (573)
Simply Red Creative Commons License 2007.09.19 0 0 573

linnder , 527:

 

"Szóval már őt is lefizette Randi, vagy a katonai maffia. Gondoltam."

Nemhiszem hogy eről lenne szó.

 

 

kicsit később (linnder , 537):

 

Tehát? Kinek mi a véleménye? nekem, az, hogy mindenért a katonaság, a titkosszolgálatok, illetve az őket felhasználó nagyhatalmak kormányai felelősek. Akadályozzák az emberiség fejlődését. Akadályozzák a gyógyítást. Emberi tragédiák millióiért felelősek ebben az értelemben is.


 

Namostakkor erről van szó szerined,  vagy nem? Én helyedben elmagyaráznám a kanálhajlító ismerősödnek az ő felelősségét is az ügyben. Elvégre emberi tragédiák millióit akadályozhatja meg, ha nem bujkál tovább, és a világ elé tárja a képességeit. Ő meg csak azért mert nincs rászorulva Randi alamizsnájára, nagy ívben tojik mindenki másra. Szép kis alak a te ismerősöd, mondhatom!

 

 

Előzmény: Törölt nick (527)
pint Creative Commons License 2007.09.19 0 0 572
milyen vicces már ez. itt ülünk a számítógép előtt, esszük a mogyorót, és azt magyarázzuk randinak, hogy mit kéne csinálnia inkább :)
Előzmény: Iván Gábor (571)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.19 0 0 571

A szkeptikus társaság blogján már felvetettem részletesebben is, hogy itt a súllyozással is gondok vannak James Randinál.

Van egy rakás dolog, ami egyértelműen sokkal több veszélyt hordozhat magában, mint Geller tevékenysége. Gellernél, még ha igaz is minden ellene felhozott dolog, akkor is fényévekkel ártatlanabb, mint mondjuk a homeopátiás szerek, vagy egyes egyházak tevékenysége.

astronom Creative Commons License 2007.09.19 0 0 570
Kezded a hisztériát, buta1 uram? Nem szokott jó vége lenni....
Előzmény: Törölt nick (567)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.19 0 0 569

Aki hagyja magát kinevettetni, azokra nem szokott állni a te jelzőid.

Nem is áll.

Egyébként mi bajod van az egészséges önbizalommal és a célirányos dolgokkal?

Előzmény: darwinista (561)
Mr.Q. Creative Commons License 2007.09.19 0 0 568
Igen, te mindig ugyanazt adod elő. Ezért olyan könnyű felismerni. Csak te képzeled olyan ravasznak magadat. De mindig kilóg a lóláb.
Előzmény: Törölt nick (567)
astronom Creative Commons License 2007.09.19 0 0 566
Tehát? Kinek mi a véleménye? nekem, az, hogy mindenért a katonaság, a titkosszolgálatok, illetve az őket felhasználó nagyhatalmak kormányai felelősek.

Nekem az, hogy sűrű hülyeségeket beszélsz, buta1 uram.
Előzmény: Törölt nick (537)
pint Creative Commons License 2007.09.19 0 0 564
összeesküvéselméletekről:

Three can keep a secret if two are dead. - Benjamin Franklin
Előzmény: Mungo (562)
pint Creative Commons License 2007.09.19 0 0 563
figyelem! ezek ismét fontos dolgok!

"Az igazság mindig relatív és mindig van kivétel is, amire nem igaz."

azaz mindig van olyan dolog, amire nem igaz az igazság!

kérem a logikát megtanulni, mert visszakérdezem!
Előzmény: Iván Gábor (560)
Mungo Creative Commons License 2007.09.19 0 0 562
Azzal kezdem, hogy számomra bizonyított dolog a kanálhajlítás tétezése. Mivel Randi, a szkeptikusok, a tudomány minden ilyesmit tagad én is jogot formálok magamnak az ugyanilyen általánosításra: Szerintem akkor az összes van, létezik, működik.
 
Ez kb olyan érvelés mint:
1, én ember vagyok
2, én magyar állampolgár vagyok
3, tehát minden ember magyar állampolgár. :o))
 
...a szkeptikusok bűne, akik szintén tagadják e működéseket és gúnyoljak, nyílt harcot folytatnak az 1-es pontban lévőkkel, ahelyett, hogy a 2-es pontban lévőket támadnák buta viselkedésükért...
 
Érdekes, hogy ha bizonyítékot, ellenőrizhető kísérletet kérnek a szkeptikusok, akkor ők mindjárt rosszindulatúnak minősülnek. A 2-es pontban támadottak szintén. Miért gondolod, hogy ha valaki állít valamit, azt másoknak kellene kemény munkával bizonyítani? Aki az állítást teszi annak kell bizonyítani. Különben a sok áltudós, paramókus állításainak igazolásával/cáfolatával évszázadokig elbíbelődhetnének.
 
... a katonaság, a titkosszolgálatok bűne, amiért (el)hallgatásra késztetik a tudományt és (feltehetőleg) tüzelik a szkeptikusokat csak azért, hogy hosszú távon titokba tarthassák azokat a készülékeiket amiknek a működési elve egy tőről fakad a paramókusok képességeivel.
 
Erről az állításról csak akkor lehetne érdemben szót váltani, ha lenne elegendő információnk ilyen esetekről. Az kétségtelen, hogy bizonyos katonailag fontos felfedezések, fejlesztések nem kerülnek egyhamar közzétételre, de azért ezt sem jó általánosítani, misztifikálni. Egyes ismeretek, mint a biológiai, vagy vegyi fegyverek gyártástechnológiája jobb is, hogy nem kerül ki.
 
Tehát? Kinek mi a véleménye? nekem, az, hogy mindenért a katonaság, a titkosszolgálatok, illetve az őket felhasználó nagyhatalmak kormányai felelősek. Akadályozzák az emberiség fejlődését. Akadályozzák a gyógyítást. Emberi tragédiák millióiért felelősek ebben az értelemben is.
 
Az összeesküvés elméleteket nagyjából az értelem csődjének nevezném, mert ilyesmi világméretekben csak nagyon kicsiny, mondhatnám nulla valószínűséggel fordulhat elő. Az összeesküvés elméletet gyártók és a hívők egyszerűen kisebbrendűségi komplexszusban szenvenek, azt sugallják, hogy olyan hülyék vagyunk úgy általában, hogy ilyen "magas gondolkodást" igénylő dolgokat el lehet titkolni előlünk. Ezzel keresnek flastromot az összesküvéselmélet gyártói és hívei saját szellemi tunyaságukra.
 
Ti pedig egymásnak estek ahelyett, hogy megkeresnétek az első ismeretségi körben lévő kanálhajlítani tudó embert és fogva az otthonról vitt megjelölt kanál végét magatok győződnétek meg a dolog valódi létezéséről.
 
Mert sajnos a környezetemben nincs olyan ember, akinek lennének vállalhatóan ilyen képességei. Mihelyt találkozom eggyel, feltétlen megkérem egy demonstrációra.. :o)))
Előzmény: Törölt nick (537)
darwinista Creative Commons License 2007.09.19 0 0 561
Ezt ugy mondod, mintha nem te lennel itt a legnagykepubb, legonteltebb, onmagat allandoan citalo onmagad altal nagyra tartott valaki.

Szoval bagoly mondja verebnek...
Előzmény: Iván Gábor (560)
Iván Gábor Creative Commons License 2007.09.19 0 0 560

Az igazság mindig relatív és mindig van kivétel is, amire nem igaz.

Ez a mondás, viszont nagyon is állást foglal egyes kszeptikusok indokolatlan gőgje és beképzeltsége ellen.

Előzmény: darwinista (557)
darwinista Creative Commons License 2007.09.19 0 0 559
Ez igy igaz de IG fogadok ra hogy nem igy ertette...
Előzmény: pint (558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!