Keresés

Részletes keresés

erchegyia Creative Commons License 2023.05.06 0 0 3405

Ahol nem a saját neveden van a letét, az bűzlik...

Előzmény: _chillout_ (3404)
_chillout_ Creative Commons License 2023.05.06 0 0 3404

Nem értem, miért lenne felejtős.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3400)
Ertet Lenke Creative Commons License 2023.05.06 0 0 3403

Azt gondolom, a Good-isolation AG valamikor foglalkozott valamivel, a jövedelméből ingatlant vett, amit most bérbead. A régi tevékenységét abbahagyta, ezért nincs weboldala sem. Van viszont telefonja és e-mail-je is. Feltételezhető, hogy az AG most már a tulaj egyszemélyes cége. Azt nem tudni, mi volt régebben.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3400)
Ertet Lenke Creative Commons License 2023.05.06 0 0 3402

15 éve lakunk egy olyan lakásban, amelynek a tulajdonosa valahol Brazíliában élvezi az életet, a bérbeadás napi nyűgjeivel pedig egy ingatlan-ügynök cég foglalkozik. Nincs ebben semmi rendkívüli. A bérleti díjat a tulaj számlájára fizetjük, ha valami intéznivaló van, akkor pedig az ügynököt kell hívnunk.

Szerintem is vállalható a helyzet.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3400)
SajtFondue Creative Commons License 2023.05.06 0 0 3401

Én szerintem nincs itt komolyabb gond. téged mi aggaszt ebben az egészben? ...hátha valamire nem figyeltem oda. :-)

Előzmény: MiciLACKO#46 (3400)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.05.06 0 0 3400

direktbe rákérdeztem az ügynöknél, és itt a deposit nem az én nevemen lenne, hanem annak a cég nevén, ahol az ügynök dolgozik...

 

így nézne ki a történet, lenne a hev zürich, ami weboldala szerint egy klasszik ingatlanos cég (viszont weboldaluk alapján ünser ons-team nem látom az ügynököm... vermieter lenne a good isolation ag ő nevükön lenne a deposit is... https://www.gewerbe-bauma.ch/mitglieder/good-isolationen-ag/

viszont nem jöttem még rá, ez a good isolation ag mit is csinál, mármint normális weboldal hiányában mi is itt a fő profil.

beszéltem a mostani bérlővel is aki szerint minden csodás, és Ok, csakhát ő most ebben érdekelt hogy találjon másik bérlőt maga helyett.(jön a gyereke elvileg és nagyobba költözik)

 

a mieter meg lennék én.

 

a kérdésem hogy ez a felállás felejtős ugye? ami kár mert  a kecó nem lenne rossz, és most kezdhetek megint keresni kecót a 0-ról, úgy hogy máj15-től már dolgoznom kellene...

Előzmény: erchegyia (3398)
semsarm Creative Commons License 2023.05.04 0 0 3399

Nekem is a kiadó cég intézte a kauciót, mármint megnyitotta a nevünkben a Sparkontot és küldte a Bestätigungot, hova utaljak. A felmondás szerintem is extrém, meg a "büntetés" is, szerintem inkorrekt. Nyilván kibic vagyok, de keresnék alternatívát.

Előzmény: erchegyia (3398)
erchegyia Creative Commons License 2023.05.04 0 0 3398

Az elég furcsa, hogy ők küldik az IBAN-t a kaucióhoz. Általában a bérleti szerződéssel Te nyitod magadnak az általuk preferált banknál (mivel a Te számlád, a saját neveden). A kamatokról annyit, hogy a számlavezetés diját levonva, örülhetsz ha nem leszel mínuszban :)

Az öthónapos felmondás elég extrém szerintem, jellemzően 3 hónap szokott lenni. A trükk inkább az benne, hogy csak évi 2-3 alkalommal mondhatod fel. Pl március 31-re fel akarod mondani, akkor előző év utolsó munkanapjáig meg kell kapják a felmondást, és decemberre nem is lehet. Ez szélsőséges esetben (például ha júliusban találod ki, hogy költöznél) 8 hónap is lehet.

Én személy szerint még nem hallottam fix összegű 'büntetésről' idő előtti felmondásért. Rosszul viszont nem hangzik, lényegesen jobb mintha a teljes bérleti díjat követelnék a hátralévő időre. Utóbbit általában elengedik ha prezentálsz 2-3 alkalmas utánbérlő-jelöltet.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3397)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.05.04 0 0 3397

köszi, nah igazság szerint rosszul olvastam el a leendő lakás bérleti szerződését mert 5 hónap a felmondási idő... amit én soknak tartok mert a munkahelyen 3 hónap, Szóval nem is értem miért gondolják akarok tudok fizetni +2hónapot. no mind1, most ezt próbálom lealkudni a munkaszerződéshez képest.

viszont kell fizetnem extra 700chf-et ha a 2éves periódus előtt felmondom/ felmondanám a szerződést. ilyenről hallottatok? ez átlagos?

ami viszont jó hír, hogy elvileg a kauciót majd kamatokkal együtt kapom vissza ha majd elhagyom az ingatlant.

Előzmény: gambl-R (3396)
gambl-R Creative Commons License 2023.05.02 0 0 3396

Mehrwertsteuer Rückerstattung. 300 CHF felett vám / áfa köteles Svájcban a külföldi vásárlás, valamint limitálva van a Svájcba bevihető élelmiszerek - különösen a hús - mennyisége.

 

Ha a bérleti szerződés fix idejű - és ezen idő alatt nem mondható fel - akkor azt nem biztos, hogy alá kéne írni.

 

A letéti számlán nem kell aggódnod. Senki sem fog vele átverni. 

Előzmény: MiciLACKO#46 (3395)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.05.02 0 0 3395

ennek az áfa pecsételésnek mi a német-angol neve? mert én csak most hallottam először, és utána olvasnék. 

 

lakásbérlés kapcsán kellett nekik referencia. aki a leendő főni lett. elvileg lecsekkoltak, most kuldtek egy szerződést meg egy Einzahlungsschein -t QR kóddal a depositnak, elvileg banki transzfer lesz, látok itt egy ch-val kezdőd IBAN-t szóval nem kp.. bank számla alapján látnom kellene, hogy ez egy hivatlos deposit számla? ha igen hol-hogy?

 

ingatlanszersződésem 2éves, de én nem látok benne felmondási időt, vagy ez a Ziff. 13A- paragrafus foglalkozik vele?

 

Előzmény: _chillout_ (3381)
SajtFondue Creative Commons License 2023.05.01 0 0 3394

A mi csaladunkban egyik sem valt be, probaltuk.

 

De mindegy, nyilvan olyan ez mint a piros vagy kék auto :-)

Előzmény: _chillout_ (3393)
_chillout_ Creative Commons License 2023.05.01 0 0 3393

Erre én is felhúztam a szemöldököm kicsit, amikor írták, mert 10 éve vagyok a Postfinance-nál, de direkt csendben maradtam.

OFF Úgy van ez, mint amikor az iPhone-Android vagy a Maldív-Seychelle vita. Aki az előzőt preferálja, az lenézi a másikat, és ha a második érvelni próbál, akkor - az érvektől függően - vagy önigazol, vagy dicsekszik. ON

Én tökéletesen jól elvagyok a Postfinance-nál, a 3. Säule hozama olyan magas, hogy közel egy évvel a férjem után nyitottam (ő az itt magasztalt banknál van), mégis két hónappal előbb értem el a 40ezer Frank megtakarítást (mi negyvenezrenként új 3. Säule számlát nyitunk, hogy ha hozzá akarnánk nyúlni, ne az összes megtakarításunkat szabadítsák fel), pedig mindketten ugyanannyit, a maxot fizettük minden hónapban

Előzmény: Kaszis (3384)
SajtFondue Creative Commons License 2023.05.01 0 0 3392

Egy perc alatt ki tudod deríteni, ha beírod az adóbevallásodba a 3a-t, vagy éppen kiveszed belőle.

31.40 es rubrika.

Előzmény: gambl-R (3390)
Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3391

Annyit nem, de 35%-ot igen.

Előzmény: gambl-R (3390)
gambl-R Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3390

Visszaadnak 40-45%-ot?

Előzmény: SajtFondue (3389)
SajtFondue Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3389

Az adóbevallásomban a 3a nekem is ennyit jelent (visszatérítésben)

Előzmény: gambl-R (3386)
Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3388

Még hozzáteszem, hogy most az áprilisi bónusszal növelt fizetésemből 23% Quellensteuert vontak le, ami azért itt elég húzós.

Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3387

A maximumot fizetek be a Vorsorge 3 kasszába, ami most 588CHF havonta. Tavaly 2500-at utaltak vissza, idén ez több lesz, de időközben emelték a fizetésemet.

Előzmény: gambl-R (3386)
gambl-R Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3386

A harmadik pillér miatt kapsz vissza 2500-3000 frankot? Akkor nagyon ügyesen csinálod! :) 

Előzmény: Kaszis (3383)
Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3385

Normális a 3 hónap felmondási idő, de közös megegyezéssel lehet rövidebb. Nálunk volt olyan dolgozó, aki egy hét beteget jelentett és többet nem láttuk. A cég elengedte 0 felmondási idővel. Nyilván a tőlünk kapott referenciát nem fogja megköszönni, ami viszont nagyon fontos, ha munkahelyet váltanál.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3347)
Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3384

"A Postfinance a kispénzűek bankja, az UBS a nagyoké." Én Bernben élek és itt az irodában mindenkinek Postfinance számlája (is) van. Még a főnöknek is, aki 200000 frankos Ferrarival jár. Szerintem jól össze tudjátok zavarni a frissen Svájcba költözőket.

Előzmény: SajtFondue (3360)
Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3383

Nekem 6 év után továbbra is vonják a Quellensteuert, de minden évben csinálok adóbevallást (Vorsorge 3 miatt) és 2500-3000 frankot visszakapok. Szerintem az adóbevallás sem olyan vészes, eddig sikerült mindig egyedül kitöltenem.

Kaszis Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3382

Elolvastam az elmúlt hónapok beírásait. A Postfinance egy irtó körülményes, nehezen kezelhetö bank? Valóban? 7 éve vagyok náluk és soha semmilyen problémám nem volt velük. Amúgy még a Valiantnál is van számlám. A kauciószámlám is ott van. Szerintem itt Svájcban egy kis utánajárással mindent el lehet intézni.

Előzmény: Ertet Lenke (3362)
_chillout_ Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3381

Kiadó lakást én mindig a homegate.ch-n nézek, ott tisztességes hirdetők vannak, talán valamiféle garancia is van erre a weboldal üzemeltetőjétől, de nagy összegben nem fogadnék erre. Szerintem a készpénzes kaúció nagyon problémás, mert a svájci jogszabályok külön kikötik, hogy a bérbeadó milyen esetekben és feltételekkel férhet hozzá a pénzhez.

 

A korlátlan internet lehet valóban korlátlan, de nagyon sok szolgáltatónál van FUP, nálunk már előfordult, hogy a gyerkőc addig youtube-ozott, töltött le és fel, hogy elérte a 30 GB-ot és le is vágták a netjét arra a hónapra. Azt hiszem, a swisscom kínál garantáltan FUP-mentes korlátlan netet, de nem tudom, mennyibe kerül.

 

ÁFA pecsételés - teljesen legális, nem, a svájcit nem kell befizetned. Más kérdés, hogy mennyire tisztességes eleve olcsóbban megvenni dolgokat, aztán még pénzt visszaigényelni. Sok svájci és nemsvájci csinálja, én még nem próbáltam, ezért nem is tudom, hogy hogy működik :-/

 

Bútort hozhatsz nyugodtan. Mi amikor a férjemet költöztettük ki, egy kombiautóba belefért, amit kihoztunk, ezért nem is jelentettük be, nem is kérdeztek semmit. A nagy költözésnél, amikor mindannyian jöttünk, előre be kellett jelenteni és tételes listát írni. Mi is hoztunk új bútorokat, bár nem szabad, de nem szóltak egy szót sem, pedig eredeti csomagolásukban voltak.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3380)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.04.30 0 0 3380

köszi, a kaució-ra rákérdeztem direktbe az ingatlan ügynöknél aki azt mondta a kp-re hogy okés. a letéti számlára én be tudok fizetni mint külföldi eu állampolgár? asszem 10éve vettem vmit neten apróhirdetési oldalon és akkor bementem az eladó bankjába és direktbe befizettem a számlára.ez mukodhet?

 

meg ha már itt vagyok. ez lenne https://www.gewerbe-bauma.ch/mitglieder/good-isolationen-ag/

ez lenne az ingatlanos cég akivel üzletelnék. szerintetek ok?

mert neztem mas ingatlanos ceget es pl. nekik az online jelentletuk megbizhatosagot sugall. https://www.peyer-immob.ch/home/ meghat ez megiscsak egy ingatlanos cegnek nez ki, ez a good isolationen eleg szurke nekem, meg jobban belegondolva az ingatlankozvetito meg nevjegykartyat se adott..

 

mas kerdes:

comparis-on kerestem internet lehetoseget es jott szembe 20chf-nél korlátlan mobilinternet. vennék ilyet a kérdésem hogy az ilyen korlátlan mobilinternetek tényleg korlátlanok? mert én heavy user lennék és erről dolgoznék is, pl vpn, van bennük ilyen tiltás? ill. torrent bármi egyéb?a mobilnetet meg teloval megosztanám a laptoppal, szóval elvileg jó lenne, pl aldi havi 19.9 korlátlan net+hang vagy talk talk +1gb roaming. vagy pl. a salt-nak is van 25chf-től.. vagy a sunrise csomag 29ért. 

 

ill. jöttem a vonatot ahol elcsíptem egy magyar diskurzust bár nem halottam mindent, de az hogy történik hogyha én pl. németországban vásárolnék élelmiszert lepecsételem a blokkot az után én visszaigényelhetem az áfát? mert vmi ilyesmit magyarázot egymásnak 2 honfitárst de annyira nem értettem, mert ha visszaigényled a német áfát akkor utána bekéne fizetni a svájcit nem?

 

ill. kiköltözés során ha költözés során kivinném1-2 használt butoromat az lehet-e probléme? ne adj isten tv-m? vagy vennék egy uj ikea-s szekrényt mo-n a határon megbüntethetnek-e?

Előzmény: _chillout_ (3378)
_chillout_ Creative Commons License 2023.04.29 0 0 3379

Csak bizonyos (pl gyűjtő-)jegyeket kell érvényesíteni, még a peronon, illetve az elektronijis jegyeket is felszállás előtt kell érvényesíteni. Vonatra csak érvényes jeggyel szállhatsz fel.

Cigizés: igen, sajnos - még - nagyon lazán veszik, pont tegnap voltam fültanúja egy veszekedésnek. Elvileg a peronon vannak kijelölt dohányzóhelyek, de a kisebb állomásokon mindenki tojik rá magasról.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3377)
_chillout_ Creative Commons License 2023.04.29 0 0 3378

Szia

A kaúciót nem kapja meg a bérbeadó, ezért a készpénz kizárt. Egy letéti számlára kell utalni, aminek a számát majd megadja a bérbeadó. Az átalánnyal nem fognak lehúzni, nagyon kemény szabályok kötik őket, nem fognak csalni.

Előzmény: MiciLACKO#46 (3377)
MiciLACKO#46 Creative Commons License 2023.04.29 0 0 3377

hello ujra megint ittvagyok lenne pár kérdésem:
úgy néz ki találtam egy ingatlant ami megfelelni elképzeléseimnek. kaució során ha KP-ben fizetnék kell-e kapnom vmi pénzátvételi elismervényt az ingatlanostól, vagy az,
hogy kezemben a kulcs kb azt jelenti? azt mondtátok a kaució egy másik spec bank számlára kerülne de ez nem tudom pontosan mit takar. pl a sztenderd bank szla szám 8karakter ez meg9?
fizessek kp-ben vagy utaljam el a magyar v holland bank számlámról a svájci kauciós számlára a kauciót?
sajna az ingatlanban a víz, és futes átalányból menne én meg nem szeretném ha jövőre lehúznának mint új srác, van erre vmi biztosítás vagy akármi?

nagyrészt Zürich, Schaffhausen kantonba jártam idáig tömegközlekedéssel és bár vettem jegyet automatából ellenőrrel soha nem találkoztam. ma meg láttam egy olyan feliratot a vonaton, hogy érvényesítsem a jegyem.
ezt hol is kéne? egyáltalán kalauz/jegyellenőr van?

volt egy kis időm sétafikáltam Zürich HB körül és meglepően sok a cigerettázó még a vonat mellett közvetlenül a peronon is hiába van a fööldön a tábla hogy tilos cigizni, 5m-re rá simán rágyújt,
ráadásul hiába ültem le egy padra 5p-en belöl tuti jött egy fiatal öreg füstölögni. itt nincs az a szabály mint Mo-n hogy megálló 5m közelébe tilos pöfékelni.
persze arréb tudok sétálni, és sétáltam is, csak ez úgy fura nekem.

 

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.04.25 0 0 3376

ez a forrásadó: https://en.comparis.ch/steuern/quellensteuerrechner/default

 

rossz hír, hogy a szakemberek nem jók, cserébe sokkal önérzetesebbek (jó, ez így nem igaz, de még teljesen használható téligumit nem volt hajlandó cserélni, mert a szezon végére vonal alatt lesz, csak egy példa) :)

Előzmény: Tommmer (3374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!