Keresés

Részletes keresés

elek72 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 449
Akkor látom értjük egymást. Ezzel együtt biztos nagyon jók a vinyos kamerák,de én úgy gondoltam nekem a mem.karis jobban megfelel,föleg így hogy maradok a normál felbontás mellett.
Előzmény: elemes2 (448)
elemes2 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 448
ja, hogy így van folyamatosan mozgásban (én úgy értettem, hogy a fej mozog folyton).

szerintem a fej normális mozgatás közben nem ér a lemezhez, de az biztos, hogy egy kamera 200 üzemóra alatt is többször kap ütést, mint egy notebook 2000 óra alatt.
Előzmény: elek72 (447)
elek72 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 447
Persze ebben igazad van,de szerintem a mozgás a kritikus pont. Az íro-olvasó fej csak néhány mikronra van a lemezektöl a legkisebb mozgásra is össze karistolja. Asztali gépek vinyoi azért bírnak ki sok-sok évet mert nincsenek ide-oda rakosgatva használat közben.
Előzmény: elemes2 (446)
elemes2 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 446
Szóval idöben valóban kevesebbet van használva a kamera vinyó mint egy notebook vinyója ,cserébe viszont folyamatosan mozgásban van

egy modern oprendszer szinte folyamatosan reszeli a hard disket a számítógépben.

házi használatú kamerában évente talán 200 órát megy.
egy notebook-ban meg évi 2000-et akkor is, ha csak munkanapokon és csak munkaidőben van bekapcsolva, ami erős alulbecslés.
Előzmény: elek72 (445)
elek72 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 445
Szia!Mivel nem pörög a topik csak most vettem észre ,hogy nekem írtál. Szóval idöben valóban kevesebbet van használva a kamera vinyó mint egy notebook vinyója ,cserébe viszont folyamatosan mozgásban van,ami nem biztos hogy jó neki. Èn 6év alatt 2 vinyót cseréltem a notebookomban memória kártyám ellenben még egy sem ment tönkre. Folyamatosan használok 4 különbözö tipusú és méretü mem.karit évek óta,és soha semmi gond. Bocs az össze-visszaságért de telcsiröl írtam.
Előzmény: Alex Raps (442)
bestpixel Creative Commons License 2008.12.03 0 0 444
Sziasztok!

Bocs az offért:
Keresek használt hordozható DVD-lejátszót. Mivel nem DVD-k lejátszására kéne, hanem képvisszanézőnek, olyan is érdekel, aminek a lejátszórésze hibás. Ajánlatokat, ötleteket mailben várok. Köszönöm!
on
Alex Raps Creative Commons License 2008.12.02 0 0 443

Biztos helyről tudom hogy a Jézuska kinéztett nekem egy Sony HDR-SR12E videókamerát :) és az lenne a kérdésem hogy vannak-e ezzel kapcsolatban valakinek itt tapasztalatai? Érdemes rányulni v. szóljak neki hogy hagyja a fenébe?  :))

 

 

Alex Raps Creative Commons License 2008.12.02 0 0 442

Sziasztok! A közlekedési és a polfórumokon szoktam nyomulni, de pillanatnyilag kameravásárlás előtt vagyok ezért elkezdtem visszaolvasni a topikot. Meg kell mondjam tanulságoa annak ellenére hogy nem pörög nagyon így sajnos nem túl sok a feldolgozható információ. :) A hozzászólásodra szeretnék reagálni, egészen pontosan az idézett részre:

 

"HDD-re még nem hallottam hogy bárki élettartam garanciát adna,
memória kártyára viszont van jó pár ilyen példa, hogy az egyéb előnyeiről ne is beszéljünk."

 

A HDD egy kamera esetében nagyon keveset van használva és az állandó használatban lévő notebook vinyók is sokkal többet mennek el, mint egy memoria kártya. Ezek mellett sajnos a kártyák túl gyakran hullanak még mindig és ez akkor is így van ha élettartam gari van rájuk. Sajnos egy behalt kártyára hiába van korrekt csere lehetőség, ha éppen az ment tönkre amelyiken a gyermeked első lépései voltak. Ez lebegjen a szemetek előtt, amikor legyintetek a memoriakártyák megbízhatatlanságára holmi cseregarira hivatkozva. :) Ezek mellett persze a memoria modulokban van a jövő. Hiszen alacsony az energiafelvétele, nem sérül ha leejted és baromi könnyű. Mindezek mellett az sem jó ha a kamera túl könnyű.  

Előzmény: elek72 (424)
bigmazsola Creative Commons License 2008.11.29 0 0 441

Tiszteletem!

Végig olvasva a fórumot jól összezevarodtam.

Feltenném én is a már sokszor feltett kérdést. Igaz,erről a két kameráról nagyon kevés tapasztalatot olvastam.

 Két kamera között kellene döntenem. Segitséget szeretnék kérni tőletek.

 Sony DCR-SR210 vagy DCR-DVD510??

Amatőr szinten szeretném a vadonélő állatokat filmezni. Csak saját részre.

Idén már filmeztem egy Sony DCR -HC24E miniDV-s kamerával.

Ehhez a kamerához viszonyitva mennyivel készitenek jobb felvételt az álltalam kiszemelt kamerák??  Vagy nem tudnak többet??

Elak Betik Creative Commons License 2008.11.21 0 0 440
Szia!

Nekem is GZ-MG-330 van!

Na az a helyzet, hogy DVD-re én nem szoktam írni, én DivX-es AVI-kba dolgozom, szóval az én tippem az lenne, hogy egyrészt az egy alap dolog, hogy ne a Power Cinemával, hanem a PowerDirectorral szerkeszd az anyagaidat! Ezt megtalálod a mellékelt CD-n, de az automatikus menü nem ajánlja fel, és azt hazudja, hogy minden létezőt feltett, pedig nem! Szóval figyelj oda, most nem otthon vagyok, de ha kell megadom, hogy hol találod a CD-n a telepítőjét!

a PowerDirectorral már meg lehet azt csinálni, hogy különféle formátumokba kikódolod a videót, mondjuk MPEG-2-ben pl. szokta írni a program, hogy mennyi fér a beállításokkal egy DVD-re. Most hogy meg is csinálja-e a DVD-t, azt nem tudom, e ha nem, akkor is szerintem ha MPG-be kiszámoltadod vele, akkor utána a Neróval vagy bármelyik másik írószoftverrel tudod DVD-formátumba írni a forrást. Szóval szerintem ez megoldható, majd vaaki biztos kijavít, ha nem :-)
Előzmény: Juditc (438)
PETYUS Creative Commons License 2008.11.19 0 0 439
> szerkesztés után pdf fájl lesz belőle

Miből? A videoból?
Előzmény: Juditc (438)
Juditc Creative Commons License 2008.11.19 0 0 438
Szia! Az indexen olvastam, hogy JVC Everio kamerád van. Én most vettem 1 hete, néhány dolgot nem tudok rajta. Az enyém JVC GZ-MG 330-as. A hozzáadott szoftverrel szerkesztettem, szerkesztés után pdf fájl lesz belőle, s nem tudom lejátszani. Ha DVD-re írnám, nem jelennek meg az ablakban az általam szerkesztett, vágott, zenével kiegészített videók. A Power Cinema csak azokat a fájlokat mutatja, amelyek szerkesztés nélkül kerültek fel. A kérdésem az lenne, mit kell tennem, hogy szerkesztés után meg tudjam nézni, s dvd-re lehessen írni. Köszi előre a segítséged! Judit
Előzmény: Elak Betik (428)
elemes2 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 437
A vámtétel szempontjából mindenfajta videobemenet a magasabb vámtarifa osztályba sorolással jár.

közben megtaláltam az európai bíróság ítéletét, ebből persze számodra nem a vámtarifa illetve a jogi okfejtés lehet az érdekes:

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62006J0208:HU:HTML

hanem az, hogy a canon által 2001-ben behozott kamkordereknek volt ilyen szoftverfrissítéssel utólag aktiválható funkciója.
Előzmény: Maxie boy (436)
Maxie boy Creative Commons License 2008.10.19 0 0 436
Koszi a valaszt, te legalabb vetted a faradtsagot. Nekem AV-in is jo lenne, nem kell DV-in. Ugy latom a sok szuperman eszoszto erre mar nem tud valaszolni, megsem ertenek annyira a kamerakhoz, csak jatsszak az agyukat.
Előzmény: elemes2 (435)
elemes2 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 435
biztosan van ilyen kamera, mert a vámkezelésnél külön tétel: a "sima" kamera 4.9%, a videóbemenettel rendelkező 14% vám alá esik. volt erről egy európai bírósági per is, hogy a kamerában benne volt a DV-IN, bemenet, csak nem volt kiépítve a csatlakozó, de kis szakértelemmel aktiválni lehetett (a bírósági ítélet arról szólt, hogy ha szakértelmet igényel a DV-In kiépítése, akkor az a kamera még a 4.9% vámtarifa alá tartozik).
Előzmény: Maxie boy (431)
Maxie boy Creative Commons License 2008.10.11 0 0 434
Errol jut eszembe, csomoszor elhangzott itt az SD (Single Definition) rovidites. Azert ez kicsit hibas. Az SD nem egyeduli, vagy egyedulallo felbontast jelent. Ha meg "Simple" lett volna, az elfogadhato, mint egyszeru felbontas, de a hivatalos rovidites az a STANDARD DEFINITION-nek felel meg, azaz normal, megszokott, standard.
Maxie boy Creative Commons License 2008.10.11 0 0 433
Mostmar azert is berakom azt a rothadt linket

JVC.HU
JVC.COM
Előzmény: Maxie boy (431)
Maxie boy Creative Commons License 2008.10.11 0 0 432
Fos index

http://www.jvc.hu/product.php?id=GZ-MG730EZ&catid=100027⊂=ts#product-tabs

http://camcorder.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL028253&pathId=119&page=14

Előzmény: Maxie boy (431)
Maxie boy Creative Commons License 2008.10.11 0 0 431
Hello, olyan kamerat keresek, aminek van video bemenete, DVD es VHS felvetelek atmasolasahoz. Eddig csak nehany JVC leirasaban lattam, de az sem egyertelmu.
Van, ahol azt irjak van bemenet, van ahol ugyanarrol a kamerarol azt, hogy nincs.
Pl a GZ-MG730 a <a href="http://www.jvc.hu/product.php?id=GZ-MG730EZ&catid=100027&sub=ts#product-tabs" target="_blank">JVC.HU</a> oldalon azt irja nincs (AV Input/Output -/Yes), a <a href="http://camcorder.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL028253&pathId=119&page=14" target="_blank">JVC.COM</a> oldalon meg van. (On Camera: AV In/Out, On Dock: AV In/Out, S-Video In/Out)

Van valakinek ilyen camja? Mi van a tobbiekkel, van a sony, pana, canon kozul valakinek HDD-s video bemenettel? A HDD nekem mindenkeppen kell, a hosszu felveteli ido es a szamitogepre valo konnyu masolhatosag miatt.
Jo lenne optikai kepstab is, de az meg a JVC-ben nincs. Igazabol nincs a vilagon olyan kamera, ami nekem kene. Illetve 500.000 alatt. Ja es nincs szuksegem HD-re csak SD formatumut keresek, bar nem zarom ki a HD-t, ha elerheto aron van.
Tanacsok, ajanlatok, velemenyek?
mezizotya Creative Commons License 2008.09.29 0 0 430
Bocsi, csak most jutottam ide. Köszi neked a segítséget: megnézem kipróbálom és jelzek. Csá
Elak Betik Creative Commons License 2008.09.26 0 0 429
Hja, mi PSP-hez kerestünk Memory Stick Pro Duot Amerikában, és mindenhol, ahol néztük, majdnemhogy duplaáron volt a Sony és a Sandisk. Ráadásul a Sandisk még jobb márka is a memkártyák terén :-)
Szal ez úgy tűnik, mindenhol ígyvan.
Előzmény: elemes2 (426)
Elak Betik Creative Commons License 2008.09.26 0 0 428
A kamerához csak azt a szoftvert tudod használni? Mert ha nem, akkor próbáld meg mondjuk a Cyberlink PowerDirector szoftvert és azzal szintén tudsz DVD-t szerkeszteni. Vagy van még pár program ilyesmire, én mondjuk ezt használom azért, mert a JVC Everio kamerám olyan formátumba rögzít, amit csak ez a program tud kezelni. A Panánál is ez van...?

Ha igen, akkor írd le, mi a hibaüzenet, és akkor talán tudunk segíteni!
Előzmény: mezizotya (425)
Sanya_67 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 427
Munkatársam eladná épp csak kipróbált Sony SR10-esét.  Amerikai, tehát garit nem leet érvényesíten egyszerűen.  Mélem publikus.
elemes2 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 426
bocsi, igazad van, én a sony kártyákra vagyok beszűkülve, azok meg rém drágák.
Előzmény: elek72 (424)
mezizotya Creative Commons License 2008.09.16 0 0 425

Sziasztok!

Használtam 1 Pana SDR H-40-es (HDD-s) kamerát. Van hozzá 1 VideoCam Suite 1.0 nevezetű szoftver-program, amivel DVD-lemezt lehet csinálni. És itt vagyok meglőve. Van 1.7 GB felvétel, amit a konvertálásnál 3,5-re alakít át. Ez mellé még én szeretnék hozzáilleszteni 0,6 - 0,7 GB adatot (mert ugye az még ráfér a alemezre), de erről így már nem akar DVD-lemezt készíteni - hibát jelez. Ja, és a szoftver echte angol nyelvű (a Panasonic Magyarországgal beszélve: más nyelven nem is jelent meg) - amit nem teljesen értek meg. Megköszönném, ha tudna valaki segíteni.

elek72 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 424
Azért ez nem teljesen így van.

1.SDHC kártyából 32GB a jelenleg forgalomban lévő legnagyobb
2.ennek az ára is 30000Ft alatt van
3.16GB-os SDHC kártya több helyen van 10000Ft alatt is.

HDD-re még nem hallottam hogy bárki élettartam garanciát adna,
memória kártyára viszont van jó pár ilyen példa, hogy az egyéb előnyeiről ne is beszéljünk.
Lassan már a notebook-okban is kezdenek elterjedni a flash memóriák pont azért
mert a HDD sérülékeny, akkor egy kamerában mitől lenne jobb.
Előzmény: elemes2 (423)
elemes2 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 423
meg azért vegyük észre, hogy a legnagyobb kártya, amit most vehetek, 16 GB és ezért elég sok pénzt kell fizetni (itthon 30K fölött, de ebay-en vásárolva is kb ennek a fele), és nem fér rá annyi felvétel, ameddig az akku bírja.
Előzmény: easycam (422)
easycam Creative Commons License 2008.09.14 0 0 422

Üdv ismét

 

A Pana SDR-H40-es kam egy 2008-as modell nagy 40X optikai zoommal, 40Gb vinyával, de ezen túl, nem egy túl jó minőségű kam. 1/6 CCD, 0,8Mp-s érzékelővel. Rögzíthető anyag 9-10 óra legjobb minőségben bár az akku max 1,5órát fog tudni. Mivel mpeg2 ben rögzít viszonylag könnyen lehet szerkezteni az felvett anyagot persze nem PII.  1 Ghz procival :) a kamera árának jelentős része a vinya (kifizetjük a sok meg nem vásárolt kazetta árát) és a nagy optikai zoom

 

A Samsungnál lehet hogy valamit elnéztél az nem SD-s kam, kártyára csak fényképet tud rögzíteni, videot Mini Dv-re vagyis szalagra-kazettára rögzít.

 

A Samsung VPD-975-ös kicsit régebbi kamera 26X optikai kisebb zoom, meg kazis, de a képérzékelője jobb 1/5 CCd, 1,0 Mp-s és a régi idők emlékére keresője is van ami ráadásul szines. Rögzíthető anyag legjobb minőségben max 1 óra.

 

Ha a minőséget tesszük előre akkor inkább a Samsung, "az ára ellenére" (nem mindíg a drágább a jobb) ha a teknikai haladást akkor a Pana. Igazából jó volna tudni "mire és hogyan szeretnéd" használni a kamot, a kérdések arra engednek következtetni hogy még nem használtál kamerát.    

 

Az a baj hogy az amatőr (500 e től) vagy "profi" kamok még mindíg nagyrészt kazisok, rengeteg hátrányuk ellenére, pedig már azért eljárt felettük az idő. A HDD-s kamok pedig amilyen gyorsan betörtek a piacra olyan gyorsan el is avultak, persze csak azért mert betörtek a kártyás kamok súly, méret, fogyasztás, gyorsaság, kezelhetőseg, meghibásodás, szempontok alapján viszik az első díjat.  De az áruk még egy picit magas.

 

üdv.

 

 

 

 

 

Előzmény: Cserri (414)
easycam Creative Commons License 2008.09.14 0 0 421

Hali mindenkinek

 

Az első kameravásárlás szerintem nagyon nehéz dolog, pléna ha utána valaki rendszeresen használja a kameráját, szerkesztés stb, stb... ( én a második kamera után kezdem kapizsgálni hogy mire vágyom) nekem sajnos kicsit remeg a kezem "pedig antialkolista vagyok" és a kisméretű 5 Mp JVC kamerával 10X optikai zommal is nehezen bírkózóm meg, de egy öreg Pana Mini Dv-s kammal 30X optikai zommal "kitünően" filmezek sajnos a JVC kamom nekem túl kicsi és könnyű és nem kézreálló, ezért remeg a kezemben

....ugyanis csak használat közben derül ki hogy kinek melyik funkció fontos (képminőség, zoom, hang, szerkeszthetőség, felvett anyag mennyisége, akku kapacitás!!! állókép rögzítése, mennyire csinál szürkületben jó képet a kamera, kamera rögzíthetősége, manuális beállítások, stb...) de ne felejtsük el hogy egy jó kamerával is lehet pocsék felvételt készíteni.

Winya méret: pl 30Gb (talán a legkisebb) több mint 7 óra legjobb minőség rögzíthető rajta csak bírja az ember akkuval meg seggel utána végignézni, szerkezteni és kiírni DVD-re, egy jólsikerült szerkesztett DVD 10-45 perc (erősen függ a témától), 1-2 órás DVD-t nehéz jól megszerketve, is végignézni. 

Jótanács képpen szerintem aki kamerát szeretne vásárolni kérjen kölcsön egyett "ha teheti" (én az enyémet nem adom:) és próbálgassa egy kicsit, hátha kiderül mi az ami "sok vagy éppen kevés" rajta, ha nincs erre lehetősége akkor vegyen egy olcsó kezdő kamot. üdv.

Előzmény: elek72 (420)
elek72 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 420
Köszi a válaszodat, de azóta már inkább hajlok a felé hogy maradok a standard felbontás mellett.
Nekem fontos lenne a felvételek könnyű és gyors szerkeszthetősége amihez a HD esetében minimum mégegyszer a kamera árát el kellene költenem egy új Pc-re.

Jelenleg analóg Hi8-as felvételeket digitalizálok, szerkeztem és dvd-re írom őket menüvel néhol 2 hang sávval(egyik a saját hangja a másik zene),efektekkel stb.
Ezen szeretnék kicsit egyszerüsíteni.

Igaz hogy a Hd kamerák közül talán csak pont a Sony-k tudják a normál SD mpeg felvételt és ezzel ez megoldódna, de akkor meg minek vegyek HD-t?

Ezen kívűl akárki akármit mond nekem fontos a legalább 20-25-ös optikai zoom amit a hd kamerák szándékosan nem tudnak a zajosodás megelőzése miatt.

Lassan 10 éve kamerázgatok egy Canon Uc-X50 Hi8-as kamerával megszoktam a 22-szeres zoomját semmi baja, mai napig bír 85 percet a gyári egyetlen akksijával
csak egy kicsit eljárt felette az idő és ezért szeretnék váltani.

Úgy gondoltam veszek most egy Canon FS100-at amit viszont nem érdemes Usa-ból hozni mert gyakorlatilag ugyan annyi mint itthon, és majd 1-2 év múlva ha kiforrja magát a HD akkor váltok, de valószinűleg akkor is maradok a Canonnál
(bár a másik fórumba sokan azt mondják ha kamera akkor csak Sony,
de azért az nem véletlen, hogy a camcorderinfo.com értékelései szerint az élmezőnyben nem látni egyetlen Sony-t sem).
Előzmény: rígel (418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!