Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Szekely11 Creative Commons License 2023.11.07 0 0 15411

Sziasztok. 
mitől lehet hogy az autóban az óra mindig késik? Először csak néhány perc volt az eltérés, mostanra már össze vissza mutatja az időt. 

keeohun Creative Commons License 2023.11.07 0 0 15410

Üdv,

Egy kis segítséget, tanácsot, tippet szeretnék kérni!

Adott egy 2006-os 2.0hdi motoros, robotváltós c4 Grand Picasso. Hidegen, elindulás után, van hogy nyomom a gázt és nem nagyon akar menni az autó , majd pár másodperc múlva, egyszer csak magához tér és megy rendesen ahogy kell. A jelenséget nem minden indulásnál produkálja, csak időközönként. 

tsalis Creative Commons License 2023.11.05 0 0 15409

Hát igazából nem is reménykedtem komolyan, de kösz a megerősítést.

Előzmény: FeZ_ (15408)
FeZ_ Creative Commons License 2023.11.05 0 0 15408

Hát, ha valaki vállalkozik rá, hogy lefejtse a kárpitot az ülésszivacsról úgy, hogy a szivacs még használható legyen és talál valaki megfelelő fűtőegységet amit bele lehet építeni (és az ellenállása is jó lesz az elektronikának), majd mindezt szépen bele tudja építeni az üléslapba és összerakni, akkor javítható. Hacsak magadnak nem tudod megcsinálni, szerintem nem találsz embert rá aki elvállalná. Tartok tőle, hogy ha vállalná is valaki, a munkadíja vetekedhetne az új üléslap árával.

Előzmény: tsalis (15407)
tsalis Creative Commons License 2023.11.04 0 0 15407

Valóban javíthatatlan?

Előzmény: FeZ_ (15404)
tsalis Creative Commons License 2023.11.04 0 0 15406

Úgy tűnik komplett és nem is drága, legközelebb alapból inkább veszek ha jó hozzá mint, hogy kínlódjak vele.

Előzmény: Zsolt-75 (15405)
Zsolt-75 Creative Commons License 2023.11.04 0 0 15405

Sziasztok!

Féknyeregből meg szabad venni a Denckermann márkát? Erről a féknyeregről lenne szó:

https://zsu.hu/termeklap/citroen-alkatresz/feknyereg__tarto_(hordozo)/denckermann/b190081l?engine_id=22484

Szerintetek a dugattyút is tartalmazza? Mert akkor jobban megéri, mintha külön vennék dugattyút, tömítést, gumiharangot, valószínűleg a kézifék mechanika is jó benne.

A vezetőperselyt még cserélném ezen felül.

FeZ_ Creative Commons License 2023.11.03 0 0 15404

Sajnos szétmegy belekönyökölés nélkül is. Minap ellenőriztem/méregettem egyen az ülésfűtéseket, és mindkét oldalon a háttámla fűtőszálja volt szakadt. :-( 

 

Előzmény: tsalis (15403)
tsalis Creative Commons License 2023.11.03 0 0 15403

Nekem "csak" a vezetőülés és ugyanezt mondták, hogy sajnos nem javítható, annyit még említettek, hogy jellemzően azért szakad a szál mert beletámaszkodnak az ülőfelületbe bár ettől a háttámlának még jónak kéne lennie ha csak nem függnek össze.

Előzmény: robotgép (15402)
robotgép Creative Commons License 2023.11.03 0 0 15402

Sziasztok!

  C4 grand 2014 150 Le ,gázolajos , automata. Az első ülés fűtések nem melegítenek. sem ülőlap sem háttámla.

Villamos szerelő  kimérve úgy mondta nincs ellenállás, szerinte szálszakadásos. Úgy tudom az ülések ragasztottak emiatt nem lehet cserélni.

Az eredeti csillagászati összegbe kerül .Lenne erre valami költség kimélőbb megoldás?

A válaszokat köszönöm.

gyben Creative Commons License 2023.11.02 0 0 15401

Szervusztok!

Nem újdonság, csupán adalékként egy új ötlet a bal oldali keverőlapát "csattogása" (F72D hibakód) javításának eszköztárában. Nem gyári javítókészlet ugyan, de jó lehet. Cső, belső átmérő 19mm. max. hossz 9mm. Jóllehet a bordák átmérőben mérve kicsit kúposak, de kicsiny erőszak megengedett.

tsalis Creative Commons License 2023.11.02 0 0 15400

Ha jól emlékszem jobbos-balos a menet (bár nem vagyok benne biztos) attól függően melyik oldalon van, ki kpke próbálni a másik irányba is tekerni. Én nem szedtem szét teljesen a nyerget tehát a dugattyút sem vettem ki, nyilván a legjobb a teljes felújítás lenne, de én vasárnap csináltam és hétfőn már menni így alkatrészt nem volt hol venni.

Előzmény: Zsolt-75 (15399)
Zsolt-75 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 15399

Szia!

Szerettem volna elkerülni a fékkör megbontását, de akkor úgy néz ki nem kerülhetem meg. Ez a kézifék önbeálló a féknyeregben van? A kézifék karját megmozgattam, az mozog azért. Ha már szétszedem a féknyerget, akkor meg érdemes a tömítést, gumiharangot is cserélni nem?

A csuszkát fel lehet újítani, cserélni?

Előzmény: tsalis (15398)
tsalis Creative Commons License 2023.11.01 0 0 15398

Én is így jártam tavaly, féknyereg le, satuba fogás és lassan ide-oda megjáratva, tekerve persze befújva wd-vel szép lassan megindult, nekem is van egész jó fékszerelő holmim, de nem sokat ér ha berohad a kézifék önbeállója. A félrekopás meg inkább a csúszkák miatt van ahogy azok is kopnak.

Előzmény: Zsolt-75 (15397)
Zsolt-75 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 15397

Sziasztok!

Fékbetétet cserélnék a hátsó fékben. Furcsa módon nagyon félrekoptak. A bal oldali fékben teljesen elkoptak, a jobb oldaliban meg nem egyformán koptak el, a képen hátul az új.

 

Elképzelhető az, hogy a hátsó féknél ha nagyon elkopik a betét, akkor annyira kijön a munkahenger, hogy beakad valahogy? Egyszerűen nem tudom megmozdítani, tekerni, forgatni a munkahengert.

Egyenlőre még a munkahenger visszanyomó szerszámmal nem próbáltam, csak az alternatív speciális szerszám nélküli módszerekkel, amiket a neten találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=BsYGc5nxdpg

A videóban a harmadik módszer szerint egy fogóval meg tudja forgatni. Hát én még csőfogóval ráfogva se tudtam megforgatni, miközben nyomtam befelé.

Citroen dockbackup szerint a jobb oldali féknyereg dugattyúját az óramutató járásával megegyező, a bal oldalit ellentétesen kell forgatni. A kézifék mechanikája lehet útban?

gyben Creative Commons License 2023.10.30 0 0 15396

Az egyik oldalon a biztosítékok közös tápláláson vannak, a másik oldal a felszereltségtől függően van kötve. Így tehát maradhat üres bekötetlen hely, ahova én áttenném. 

Előzmény: Green 1 (15394)
gyben Creative Commons License 2023.10.29 0 0 15395

Szervusz!

Nincs egy jó képed róla?Mi a biztosíték száma?

Előzmény: Green 1 (15394)
Green 1 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 15394

Sziasztok,2008 As 1.6 HDI akku tetején van egy elosztó 3 db biztositékkal   2 db 10A 1db 20A az utóbbi láb annyira szét volt oxidálodva hogy bent maradt a foglaltban kiszedni sem lehet mit biztosít a 20 A os?láttam szabad helyet ami ép csak a felső csatit kellene át tenni megoldható? köszönöm a segítséget 

tsalis Creative Commons License 2023.09.25 0 0 15393

Akkor így kb 1000km után a tapasztalatok, ugye a vezszíj szakadt el ami miatt a motort kivették és hengerfej le (erről később) és mondták, hogy vegyek másikat mert ez meg az van, vettem, turbóról eleve tudtam, hogy csereérett így vettem azt is közben ha már a motor-váltó kint volt gondoltam kuplungozzák is meg így talán nem lesz akkora a munkadíj ha úgyis cserélni kell majd. A hengerfej amit vettem felújított volt, de azért gépműhelybe küldték ahol egy újabb felújítás számla volt így értelmetlenül vettem hisz ezt a régivel is meg lehetett volna csinálni, kuplungnál kértem, hogy a kettőstömegűt ne mert nem igazán rázott illetve ha rossznak találják akkor mégis legyen az is cserés. Hívtak, hogy kész, de van baj, ráz minden fordulaton mint állat így mégis le kell cserélni a kettőstömegűt is, biztos megszorult egy ponton az összerakásnál, csere lett, de mivel a motor-váltó a helyén volt így lett mégis kuplung munkadíj na meg a kettőstömegű drágább volt külön mint szettben lett volna az elején. Az autóról annyit, hogy sokkal finomabban és egyenletesebben jár, megszűnt a turbó fütyülés a teljesítményt nem tudom mert sosem tiltom így, hogy erősebb vagy sem a fene tudja viszont a kuplung csodálatos lett, ilyen lehetett újkorában, mikor írogattam, hogy elinduláskor rángat voltak jótanácsok az egr tanításról, kuplung tanításokról amiket többször elvégeztem és ugyan abban a pillanatban javult valamelyest, de mindig maradt kis rángatás ami pár héten belül felerősödött viszont most olyan mint a vaj, minden akadás nélkül bármely terhelésnél finoman teszi a dolgát így ha elkezd rángatni és van a cserére pénz (kb. 300000) akkor nincs értelme szórakozni vele mert ez a megoldás. Sajnos az mcp váltó kettőstömegűjének a kinyomó csapágya miatt nincs kiváltó cucca mint a sima váltósnak így meg kell venni a drágább holmit.

gyben Creative Commons License 2023.09.22 0 0 15392

Attól, hogy fel tudja tenni, nem biztos, hogy olvasni is tud. Nézheti értő szemmel a centírozón pörgő kereket, emlékezve gyermekkori körhintájára - ami hókon is b@szta - attól még nem lesz a szakma mestere. Legfeljebb azon lehetne mulatni miként a térde körül kergeti a kerékcsavart, s jó esetben örvendezni, hogy a kalimpáló légkulcsos meghúzáskor nem sikerül szétb@szás nélkül betalálni a csavarlyukba.

Előzmény: beiscompo (15391)
beiscompo Creative Commons License 2023.09.22 0 0 15391

Régebben én is jártam így belvárosban előző vassal, fék-futamú szerviz tulaj (és főnök) nem tudott róla hogy a munkásai hogy lopják el a napot. Nekem is ez tűnt fel hogy nincs az a mágus aki taperolás nélkül le- és felteszi a lemezfelnire a dísztárcsát, így nyilván elmaradt a centrírozás. Szóvá téve a jómunkás azzal magyarázta, hogy nem tudta hogy a hátsó kerekeket is centrírozni kell, hogy azt is kifizettem (???), mondom van olyan hogy nem centrírozunk mindent? Ugyanitt új gumikat véve, azokat előző nap a szervizbe kiraktam, másnap verda le, hívnak kész. Lemegyek, mondom, de hát nincs is fent a gumi. Erre: nem találtuk meg amit fel kell tenni.. Mutatok a sarokba, matricás gumik tetején A4 lap, rajta filctollal a rendszámom... De ezek inkább derültséget okoztak, nem ezért nem jártam oda később, hanem mert a Citroën bódéja már nem fért be a műhelybe :) .

Előzmény: gyben (15390)
gyben Creative Commons License 2023.09.20 0 0 15390

 Bár nem Citroën, de kapcsolódva korábbiakhoz, nem tudok úrrá lenni indulatomon egyik utolsó "magánszerviz" látogatásom tapasztalásától.

Kérésem volt az első futómű komplett vizsgálata, szükség szerinti csere, hátsó (dob)fékek kopásának ellenőrzése, annak karbantartása.

Munka elvégezve, számla kiállítva, overallos mester büszke a munkára és vélhetőleg elkönyvelte, hogy újabb hülye akadt a horgára.

Szántam rá némi időt és megpróbáltam adózni a remeklésének.

Az első kerekek csavarjai nyúlásig megtépve, na itt biztosan hozzányúlt. Igaz a másfél menetes jobb oldali rugótörés elkerülte a figyelmét, de ki deklarálja, hogy a kért és kiszámlázott fmű. ellenőrzés mit foglal magában.

A hátsó kerekek csavarjai gyári előírás szerinti nyomatékkal meghúzva, vélem - s a bontás után bizonyossá vált - csak azért, mert az ellenőrzést, karbantartást munka helyett szemrevételezéssel váltotta ki. Ember azt meg nem bontotta, mindent vastagon fékpor borított.

Ezek azért a biztonságos autózást veszélyeztető műszaki problémák, s aki így dolgozik az szándékos veszélyeztetéssel gyanúsítható.

 

A mágus nem érezte magát kényelmetlenül amikor reklamáltam. Lehet, hogy nem a munkájának képekkel dokumentált lehetőségével kellett volna szembesíteni , hanem egy ásólapát élével.

 

 

Előzmény: gyben (15389)
gyben Creative Commons License 2023.09.19 0 0 15389

Azt, hogy a szervizek is olvassák nagy ívben lesz@rom. Olvashatná a dicséretet is, a baj csak annyi, hogy jórészt nem adnak rá okot.

Igen, a jót is népszerűsíteni kell(ene) bár ennek igazán akkor lenne súlya, ha az ügyfélnek van némi műszaki vénája.

 

Előzmény: tsalis (15385)
tsalis Creative Commons License 2023.09.18 0 0 15388

Az autó meg lett csinálva az tény.

Előzmény: gyben (15386)
beiscompo Creative Commons License 2023.09.18 0 0 15387

Porlasztók hátán van típusszám, meg nem túl hosszú sorokban kódok (befotózom, mert most már kézbe foghatom ezeket, sajnos). A kódokból tudomásom szerint a motorvezérlô informálódik.

Engem igazán valami gyártási dátum érdekelne. Még jobban az érdekelne hogy egy adott sorozatszám, egy adott kocsihoz tartozott-e amikor legurult a gyártósorról. A gyártó nyilván tudja ezt, hiszen igen sok autóipari szabvány megköveteli a visszakövethetőséget, ezért tudják pontosan hogy melyik autókban kell gyárihibás légzsákot/lökésgátlót cserélni. De ezeket földi halandó nem érheti el, ha jól tévedek.

Azért befotóztam, 3 helyen van adat rajta, vonalkódokkal én nem tudtam mit kezdeni, pedig próbáltam több programmal is kiolvasni.

A tetején lévô kódokat, ha elôre látom a jövôt, nyilván lefotózom, így már csak utólag lehetek okos.

Az elsô és harmadik szervizre olyan panaszom nincs, hogy nem jól csinálták meg, így nem is nevesíteném ôket (habár lehetne a reklám helye is). Az hogy ezzel a hibával nem volt jó tippjük, betudom annak hogy talán nem túl gyakori a tünet.

Itt 47.530858, 19.153226 sikerült elvesztenem 10-20 lovat a gép tető alól. Cégnevet nem írok mert kétszer voltam itt és mást-mást nyomtattak munkalap tetejére. Viszont most emiatt újra kicseréltetem a komplett vezérlést, mert amikor megvettem (nekem pár naposan) ide hoztam... és inkább ismét csinálják meg olyan helyen ahol biztosan megcsinálják, mint hogy összeakadjanak a szelepek a dugattyúkkal.

Előzmény: gyben (15384)
gyben Creative Commons License 2023.09.18 0 0 15386

A jót is meg kell jeleníteni, sőt(!) leginkább azt.

Előzmény: tsalis (15385)
tsalis Creative Commons License 2023.09.18 0 0 15385

Nekem is friss élményem van a szervizben történő javításról, 1hete használom és eddig az 1000km alatt jó, de a többiről még nem akarok írni, túl új és sokkoló mégbaz élmény, emésztenem kell nem beszélve, hogy a szervizek is olvassák az adott fórumokat és nekem haver volt.

gyben Creative Commons License 2023.09.18 0 0 15384

Szervusz!

Olvasni is borzasztó, hát még átélni!

 

Régi óhajtásom, hogy a szervizlátogatások, s a történtek után nevezzük nevén a gyereket! Igenis, legyen nyilvános a tróger átverős, szakmai tudást nélkülöző, vagy azt csak nyomokban mutató mekkmesteres társaságok neve, címe. Nem kevésbé meg kell nevezni a magukat a szakma doyenjének gondoló, sok esetben az ügyfelet már az ajtóban hülyének látó nagy mellényű "mestereket". Legyen az akár márkaszerviz, vagy Szilva Tamás. Utóbbival nem egy - ha jóindulatúan akarok fogalmazni - ügyfélkapcsolati problémáról hallottam, ami nem erősíti bennem a hitet, hogy érdemes lenne odatolni hozzá a romot.

 

De itt van a másik oldal is. Adódnak olyan javítások amik szükségszerűvé tesznek néhány számunkra érthetetlen alkatrész cserét, legyen az akár technológiai előírás, vagy praktikum kérdése. Számos esetben más és más javítás, csere esetén ugyan azt a bontási előírást kell követni, így egy bontással akár több alkatrész is gazdaságosabban cserélhető.

A porlasztók kódja elvileg szakszerviz által elérhetők, ami kód tartalmazza a jellemzőit is. 

Bocsánat a hosszú volt, de inkább csak abba hagytam.

Előzmény: beiscompo (15379)
gyben Creative Commons License 2023.09.18 0 0 15383

Szervusz!

Jóllehet esetedben más okoz problémát, de a beázásról jutott eszembe, hogy mindkét első kerékjárati burkolat mögött érdemes időnként megnézni, tisztítani a gumis kifolyót.

Előzmény: Robesz84 (15378)
LyPapa Creative Commons License 2023.09.17 0 0 15382

Költői kérdés: mindenki elkurvul ? Hihetetlen, ami itt az autószervizekben zajlik - most épp a Suzuki szervize kért véleményt, hát, nem tették zsebre. Lassan ott tartunk, hogy két autó mellett megérné egy kb. fél milliós emelőt venni, és a kisebb- közepes munkáknál elfelejteni a szerelői közreműködést. Tisztelet a kivételnek - mert van olyan - a többit meg el kellene zavarni valahova, ahol értékelik a hozzáértés nélkül, ügyvédi óradíjjal végzett munkát.
Bocs a morgolódásért, de nagyon elegem van az említett hozzáállást mutató tapasztalatokból.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: beiscompo (15381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!