Keresés

Részletes keresés

djhir Creative Commons License 2019.03.13 0 0 37809

Azért vagyunk egy páran, akiknél a megbízhatóság az elsődleges. Annak idején ezért is vettem LCD-t plazma helyett, és egy percre sem bántam meg. Ma is csak ezt venném.

Előzmény: BBéci (37806)
BBéci Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37808

Jó ideje nem teszteltem LCD tévét, nem vagyok hajlandó azzal tölteni az időmet. Nem fizetnek annyit, hogy elvállaljam, mazochista sosem voltam.

Ismerősökét szoktam alaposan megvizsgálni, aki igényli, azét szemre beállítom, ennyi. Inkább vennék használt Panasonic plazmát, mint új LCD-t, azzal kihúznám addig, amíg összejön a pénz OLED-re.

Előzmény: pedroh (37807)
pedroh Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37807

gondoltam amúgy, hogy a topik címe lassan elavult lesz, bár godnolom még középkategóriában, kisebb képernyőméretben és főleg alacsony áron még bőven akadnak LCD-k. 

 

na de akkor e téren mit javasolsz? a 600K HUF húzós.

Előzmény: BBéci (37806)
BBéci Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37806

 Hogyan írhatnék olyasmiről, amikor hozzám csak vadonatúj tévék kerültek?

A 10 évvel ezelőtti LCD-tévék képminősége - szubjektív véleményem szerint - a fasorban sem volt a maiakhoz képest, de a mostaniak olyan messze vannak az OLED-ektől, mint Makó Jeruzsálemtől.

Természetesen mindenki azt vesz, amit akar.

Előzmény: djhir (37804)
BBéci Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37805

 A 2017-es OLED-ek natívan valóban az általad említett mozgóképfelbontást tudták, Panasonicok, Sonyk BFI-vel ezt növelni tudták megközelítőleg a duplájára. A tavalyiak óriásit javultak, az ideiek arra is rátettek egy lapáttal. 

Két évvel ezelőtt nem ajánlgattam OLED-eket, ma viszont egyértelműen azt teszem.

Színelcsúszás nincs, mert fehér OLED-ről van szó, nem RGB-ről.

Előzmény: Saughassy (37802)
djhir Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37804

Soha egy szót sem írsz a megbízhatóságról. Én 10 éve "tesztelek" egy LCD tévét, látható képminőség romlás, és meghibásodás nélkül. Ja, ez még hagyományos, nem LED-es vacak. 

Előzmény: BBéci (37801)
Celtis Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37803

Már miért lenne színelcsúszás egy WRGB (LG) OLED panelnél? Ha jól sejtem mindenki ilyet használ.

600-ért már kapni nagy OLED-et https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/oled65b8pla-p409429359/ Valamivel drágább a Panasonic, ha az ember ragaszkodik a márkához.

LCD-ből csak valami olcsó VA panelest vennék, de semmiképpen Samsungot. Majd megírom itt is a kálváriámat az akadozó képű Samsunggal. Elöljáróban ennyi: https://www.youtube.com/watch?v=AKCMPH7EKqc

Előzmény: Saughassy (37802)
Saughassy Creative Commons License 2019.03.12 0 0 37802

Jo, es mit csinalunk a 4k s OLED 3-400 soros mozgokepfelbontasaval? Az oregedes miatti szinelcsuszassal? Sajna az is egy kalap szar, cserebe meg draga is.

Előzmény: BBéci (37801)
BBéci Creative Commons License 2019.03.11 0 0 37801

 Köszi, jól vagyok. :-)

Plazma nincs, LCD-t senkinek nem ajánlok, mit mondhatnék ebben a topikban? Csakis OLED-et szabad venni, ha valaki igényes a képminőségre. A QLED egy hatalmas mókusvakítás, egy forintot nem adnék olyan tévéért.

Szerintem az okosnak nevezett tévék is buták, mint a föld, ezért tisztességes médialejátszót, vagy Blu-ray lejátszót kell hozzájuk csatlakoztatni.

Előzmény: pedroh (37800)
pedroh Creative Commons License 2019.03.11 0 0 37800

köszi a hozzászásokat, megpróbálom addig kitapasztalni minden testhelyzetben.

 

viszont a feladvány második részével is hozzátok fordulnék: immáron végleg lecserélem a hűséges Pana  TX-P50G10e plazmát. Erre még anno Bbéci beszélt rá 10 éve (tényleg,hova tűnt?), de ideje eggyel feljebb lépni.

 

mit ajánlanátok 60"-ben? kb 500e-t szánnék rá,de inkább kevesebbet. nem vagyunk nagy júzerek, nem veszem észre azokat a nüanszokat (fekete,kontraszt stb) amiről ti itt oly szenvedélyesen tudtok diskurálni. nem tudom, hogy anno ez a Pana plazma a maga 300e Ft jával mit képviselt, de kb ugyanezt a kategóriát keresem.

 

ami fontos lenne az az okostv oldala. gondolkodom, h nem hosszabbítom meg az előfizetést, helyette netflix + apple tv + medialejatszó.

 

nem tudom mennyire sikerült használható szintre szűkíteni a paramatéreket, köszi a konstruktív hozzászólásokat ahogy eddig is.

 

és üdv Bbécinek

p

Előzmény: tamáspapa (37799)
tamáspapa Creative Commons License 2019.03.05 0 0 37799

ok, de magamnak azért hiszek. Az én tapasztalatom az, hogy ha ülök, kimondottan kényelmes, hogy nem felfelé, hanem közére, ill picit lefelé nézek. embere válogatja. A tv kb. 55-60 cm magas hi-fi - tv szekrényen áll, 50 colos Pana pl. Még ha a kanapén ülve picit lejjebb csúszom, akkor is teljesen jó, nem áll görcsbe a szemmozgató izmom a "lenézéstől". Ha ilyenkor felteszem a lábam a kb.  50 cm magas asztalra, akkor sem lóg bele, nem zavarja a kilátást. Szóval azt hiszem, ez egyéni preferencia, ki hogyan szereti. Ki kell próbálni a tűrés határokat és akkor nem lesz csalódott az ámber fia :)

Előzmény: Saughassy (37798)
Saughassy Creative Commons License 2019.02.28 0 0 37798

Nem kell mindent elhinni, amit olvasol. Tapasztalatbol mondom, ha fekve szemvonalba, vagy plane lejtve teszed a tevet, Akkor a labad siman bele fog takarni. Vagy mondjuk az asszony feje, ha osszebujtok. Vagy egy pled/takaro, tanyer, pohar, akarmi. :) Feljebb kell pakolni, akkor ez a problema is megszunik es a fejedet sem kell leszegni otthon. 

Előzmény: tamáspapa (37797)
tamáspapa Creative Commons License 2019.02.28 0 0 37797

Én a következőt hallottam (olvastam?): amilyen pozícióban nézed döntően a tv-t (ülve / fekve), azt kell alapul venni. Ennek megfelelően pedig: a szemed és a képernyő vízszintes középvonala közötti összekötő egyenes egy picit lejtsen a képernyő felé. Ülve ez kivitelezhető. Hogy ez milyen tv-magasságot jelent a tv alsó élét tekintve a padlótól, az függ a te magasságodtól és az ülőalkalmatosság magasságától is. Ha fekve nézed, vagy fél-ülésben az ágyon, akkor lehet ugyan ezt az elvet alkalmazni azt figyelve, hogy mi a kényelmes nézés a szemednek. Ahova így nézel a falon, az legyen a képernyő vízszintes középvonala.

 

Próba-cseresznye :)

Előzmény: pedroh (37786)
kgaboroo Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37796

Az 1 m magasság a tv alsó szélénél talán a legideálisabb. Ebben az esetben egy 65 colos tv felső széle már 190 centi magasan lesz. Az meg már elég magas nézés szempontjából ha 3 méterről van nézve a kép.

Doky586 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37795

Az <1,5m az még lent van..

Ahogy már említették 3m magasan a plafonra kell rögzíteni (a csillár mellé) a TV-t és alá rakni az ágyat, haverőt, rökamiét.. :DD

és hanyatt-fekve lehet kényelmesen tvzni.. :DD

(legfeljebb létra kell a szereléshez)

Előzmény: Saughassy (37794)
Saughassy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37794

Nem. A hattamlanak dolve, állítható fejtámla beallitva a megfelelo szogbe. :) Agyhugykovet kapok, amikor a trendi divatmagazinokban a 40 centi magas dizajnos butorra teszik a tevet. Ember nincs aki ugy nezne, vagy ha igen, hat meg is erdemli. Az elozo lakasunkban pedig vagy masfel meter magasan volt, megsem ereztem zavaronak.

 

Igazabol ha kozben az asszony odabujik a mellkasomra, akkor elore mar eleve korlatozott lesz a kilatas. Na erre a problemara is megoldast kinal a legalabb 1 meter magasra rakott tévé. :)

Előzmény: Doky586 (37793)
Doky586 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37793

"kanapen elfekudve"

Gondolom az oldalatokon fekszetek így a TV-t is el kell fordítani 90°-al..  ;-)

(hogy ne keljes kitekert nyakkak tvzni)

Előzmény: Saughassy (37792)
Saughassy Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37792

Mi imadunk a nappaliban a kanapen elfekudve tevezni. Es ott hiaba van alacsonyan a fejed, ha nekitamasztod a parnanak, a felfele nezes a komfortos. 

Előzmény: pedroh (37791)
pedroh Creative Commons License 2019.02.25 0 0 37791

ok koszi!

Előzmény: Saughassy (37790)
Saughassy Creative Commons License 2019.02.24 0 0 37790
Mi lesz alatta? Ha van/lesz 5.1, akkor el kell fernie ott a centernek is. Tedd magasabbra, különben fekve nézve kitorik majd a nyakad, annyira lefelé fogsz nézni.
Nagyon rossz beidegzodes az alacsonyra rakott tévé.
Előzmény: pedroh (37786)
kgaboroo Creative Commons License 2019.02.24 0 0 37789

Fogj egy képernyő nagyságú papírlapot ragasztd fel a falra. Próbálgasd a neked megfelelő magasságot. Nincs itt semmi számítgatás vagy támpont. A mi nekem jó az nem lesz jó neked.

Nálunk 1 m-re van az alsó széle a padlótól és az ágyból nézzük. Ez megfelelő magasság fotelból nézve is.

Előzmény: pedroh (37788)
pedroh Creative Commons License 2019.02.24 0 0 37788

Ok nyilván de a falon nem tudom állítgatni, hogy megállapítsam, mi kényelmes, ezért keresek valami támpontot

Előzmény: kgaboroo (37787)
kgaboroo Creative Commons License 2019.02.24 0 0 37787

Ezt neked kell eldöntened. Nem mindegy, hogy fekve nézed az ágyból, vagy ülve fotelból. Felszerelheted a plafonra is. Legyen minél kissebb a nézőszöged és kész. Ahogy neked a legkényelmesebb.

Előzmény: pedroh (37786)
pedroh Creative Commons License 2019.02.24 0 0 37786

Sziasztok!

 

Mi lenne az ideális felszerelési magasság egy majdani 65"-os tv-nek? kb 2,5m-ről nézzük majd. Utánaolvastam jópár helyen és két érték köszön vissza rendszeresen a tv középvonalát illetően: az egyik a sima szemmagasság, ami nálam 110 cm, míg a másik a számításos módszer, amely viszont 160 centire teszi a középvonalat. Azért ez mégis fél méter kbség.

 

A 160 cm nekem magas, egy ismerősömnél az van és eléggé felfelé kell nézni. A 110 viszont alacsonynak tűnik, bár ezt még le kell modellezzem. 

 

Tanács, tapasztalat esetleg?

Köszi

P

Dummy_Druggist Creative Commons License 2019.02.24 0 0 37785

Ha valaki szakértő erre jár plazma TV ügyben....

 

Van egy PS60E6500 Samsung plazma TV-m, júniusban lesz (lenne?) 7 éves. 

Annak idején kötöttem rá biztosítást, ami lejárt, és regisztráltam is, de annak az e-mailje már régen elveszett meg a kártya is amit küldtek.

 

Ma bekapcsolás után néhány perccel kiverte a kis szakasz biztosítékot, és az egyik fázist is kinyomta a háromból, de a Fí relét nem, és túlfeszültség védett aljzatban is van bedugva, mégis...

 

 

Ha megpróbálom visszadugni csattan egyet és újra kinyomja a biztosítékokat.

 

Az a kérdésem hol és hogyan szervízelhető Békés megyében, mert szállítani a súlya miatt és a mérete miatt nem tudom. Táphibára gyanakszom...

 

Nagyon meg vagyok(voltam?) vele elégedve

kgaboroo Creative Commons License 2019.01.11 0 0 37784

Olyat vegyél ami ebbe a keretbe belefér. Nagyon minőségit ennyiért sajnos nem kapsz. Ha körbenézel a jófogáson akkor plazma tévéből ennyiért már szép példányokat kapni.

Tv adásokat nézni bármilyen tévén lehet. Ha eddig sosem volt tévéd akkor úgysem tudsz különbséget tenni. Veszel egy olyat amelyiknek legjobban tetszik a képe és kész.

Bár ha javítottál már pár lcd tévét akkor tudnod kell, hogy mit keress.

Előzmény: tybycsoky1 (37783)
tybycsoky1 Creative Commons License 2019.01.11 0 0 37783

 Üdvözletem!  Elnézést a zavarásért! Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértőktől. Sajnos soha, semmilyen TV-m nem volt még és most szeretnék egyet venni.

 

- Milyen TV-t érdemes vennem? Mi a legjobb, kb. max. 75 ezer Ft-os határig.

Szempontok: nézési távolság max. kb. 2 m, hálóba kellene és főleg TV műsorokra. Nem tudom, de úgy vélem elég a HD de minél szebb, jobb legyen a képe. Talán full HD... . Mérete legyen kb. 80cm, de ha van kisebb/nagyobb, az is jó lehet.

 - Vajon érdemes-e használtat vennem? Nagy ritkán javítottam már LCD TV-t de gondolom a panel csere a legfőbb lehetőség, ami nem gond, ha tud az ember külföldről szerezni hozzá. Szívesen venném a szakértőbbek tanácsait. Előre is köszönöm!

BBéci Creative Commons License 2018.06.22 -1 0 37782

 Csatornák rendezéséhez a ChanSort program használatát ajánlom, egyszerű és nagyszerű.

Előzmény: kgaboroo (37776)
Saughassy Creative Commons License 2018.06.22 0 0 37781

Orulok hogy tetszik, remelem este/sotetben is megfelel. Nekem csak a szar mozgokepfelbontas faj, de ez van. Nem plazma. :)

Előzmény: horvath83 (37780)
horvath83 Creative Commons License 2018.06.22 0 1 37780

Végül a Samsung UE40MU6402 mellett döntöttem. Ez egy nagyon jó TV. Gyönyörű a képe, a kontraszt is rendben. A saját hangja természetesen nem a legjobb, de vettem hozzá egy Sennheiser HD 4.40 BT Bluetooth fejhallgatót. Egy hiba volt, hogy a fejhallgató használatakor ledobta magát a WIFIről. Utána kábellel csatlakoztattam a routerhez, így már rendben van. A távirányítója valóban sokkal jobb, mint a hagyományos TV távirányítók. Azonnal megszoktam. Sötétben sokkal praktikusabb ezzel kezelni a TV-t. Köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!