Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1007
Az én véleményem szerint nem lett jobb.
Előzmény: Via Galvani (1005)
porker Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1006
Ez rendben van, de egy híroldal annyira egyedi igényeket elégít ki, hogy már az eltér két ember esetében, ahogy az adott oldalt szerkesztik - lásd Index!

Másrészr a hírek tartalma: nekem pl. jobban "kézreáll" a Hirstart, mert ott a friss hírek/történések szinte azonnal elérhetőek, ellenben sok oldal "összekapcsolásával" jön létre ez a dolog. A Hírszerző viszont saját szerkesztés.
Előzmény: Via Galvani (1005)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1005
Igen, én mások véleményére is kiváncsi vagyok, bár ez az Index Fórumokban szokatlan.
Előzmény: porker (1004)
porker Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1004
Ezen mit kell kérdezni: nézd meg, olvass bele!
Előzmény: Via Galvani (1002)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1003
Pl. a véleményed?
Előzmény: decadens (996)
Via Galvani Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1002
Aki mást választana, és már keresgélt, kérdezem
milyen a
www.hirszerzo.hu ?
BarthaziAndras Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1001
Ha valaki át szeretné szabni az Index designját, itt egy lehetőség:
http://barthazi.hu/indexhu/
Kilroy Creative Commons License 2007.07.26 0 0 1000
1000 :-)
Kilroy Creative Commons License 2007.07.26 0 0 999
Hm, emlekeim szerint egyik korabbi valtasnal se szuletett ennyi negativ velemeny vagy igen?
Tom_ Creative Commons License 2007.07.26 0 0 998
Sajnos nekem sem tetszik az új design, a régi jobb volt. Így voltam a fórum esetében is, de hát majd megszokják az emberek. Jobban örültem volna egy előzetes felmérésnek a felhasználók körében (főoldalon ahogy a többi közvéleménykutatást tették), de hát biztos ez a design volt a hírdetők és a vezetőség igénye. Kár, pedig szerettem az Index-et. Azért még nem lenne késő utólag felmérni és visszaállni.
ZolaBA Creative Commons License 2007.07.26 0 0 997
Konkrét javaslatok, nem csak az, hogy "szar"? Tessék.... Cserébe a több évi jó hirforrásért:)

Az nem értik meg, hogy a magamfajta hogy nézte többnyire a zindexet: munka, stb. két katt a böngészőre bejön kezdőoldalnak az index first-view és 5 másodperc alatt képbenvagyok a legfontosabb hirrel (ha van) mert látom a vezércikket. Ehhez az kellett, hogy ez a vezércikk egy jól olvasható elhelyezésben legyen.
Az olvasást úgye balról-jobbra ill. fentről le végezzük. Továbbá benne van az agyunkban az a rutin, hogy a monitor közepébe nézünk elösszőr és onnan indul el a szemünk balra és fel a cikk elejére a felső sarokba, valamint az is bennnünk van, hogy a weboldalak 90+%-a baloldali menüsorral van, amit nem kell visszatérő olvasáskor nézzünk mert nincs benne új info. Ehhez az eddigi látványos narancssárga nagyon jó volt, egyből tudta a szem hol kell kezdjen olvasni, balról ott volt a menü, a hír meg szépen középen.
Most? egyrészt a felfele haladásnál nincs akkora elválasztás, csak a vékonyka csík, emiatt bizonytalan a pozicionálás. Oldalra? nincs oldalsó menü! nem érti az agyam! középről pásztázom balra keresve a fix szélső vonalat, de nincs. Ezért nézek balra aztán vissza kicsit jobbra aztán balra lassabban aztán megint észreveszem, hogy nincs vezetővonal, stb.stb. NINCS bal oldali pozicionálása, ahonnan az olvasást kellene kezdeni. Ehhez jön még az, hogy a szöveg balra igazított az alatta lévő kép közére, az egész cikkcakk amúgysem logikus helyen, ezért nem olvasható, ezért mondjuk, hogy áttekinthetetlen.

A következő, hogy a három hasáb az sok. Három fehér, hirtartalmú. Kettőből választok, hogy bal vagy jobb, de a három sok. Az egyik hátterét meg kellene változtatni.

Vezértcikkre visszatérve. Legalább lehetne duppla hasáb széles, a többi hir cím meg alatta vhogy...

Időjárás. Minek ekkora doboz? Eléférne a "budapest 19C" a dátum és a névnap mellett. Hatalmas értékes felület ki van dobva. Az időjárás meg mehetne egy linkre a fejlécbe.

Visszatérve magamra, hogy mit olvasok. Vezércikket, édekes egyéb cikket, homárt, Tótaw-t és fórumot. Nem értem, hogy a homár és a tótaw miért nem elérhető a first-view-ból egy kattintással! windows példa a gyorsindító sáv. Pár pixeles ikonnal vagy apróbetüs szöveggel ha a fejlécben lenne nem kellene kínlódni a legörgetéssel és kereséssel.
Én azt sem értem, hogy a Homár meg a TótaW akkor most blog vagy része a zindexnek? :) eddig Tótaw jegyzeteket irt (gondolom nem ingyé) most meg külön fejezete van, de miért blog? miért nem valami más neve van? blogot a tizenévesek irnak az aznapi szerelmi bánatról meg megnem nevezett pólóárus az aktuális nézeteiről. De a homár az egyik legjobb fogyasztóvéldelmi fórum (hogy erősen búlvár az részlet kérdés), Tótaw meg használható és gondolatébresztő témákat dob fel. (a többieket nem olvasom)

Blog-os csík és alatta a blogok felsorolása:
Hamár van.... és alatta is van, miért nincs szinkronban? pl. miért nincs minden blog (?) verzétémája kiemelve csak néhányé? ugyanakkor a kiemeltek neve meg nem link! nem lehet odaklikkelni, hogy megnyissa...... akár az alatta lévő kiemelet blogok felsorolása se kellene ha mind megjelenne a kiemelt témájával és a neve link lenne.

Legfrissebb-legnépszerűbb és mellete a képek-videók:
felette 3 hasáb. Ez meg újabb helyen alkot függőleges határt mert más a szélessége.... miért nem lehet akkor a hármas tagoláshoz igazodni? vagy a háromból kettőt összevonva, lásd totalcar és velvet, ami a vezércikkhez képes egész jól néz ki most.

Keresés szövegdoboz. Be kéne fehér hátteret állítani! (meg a túlélőkészletnél is) nekem pl vilégoszöld az alap hétterem és igy az ott túlzottan kiugrik:)

24 óra / archivum: ne idegeljetek már, hogy a legfrissebben 6 sor van, a 7. hir ami akár 2 óra öreg is lehet már archiv anyag :)

Kiv.vagyok elolvassa-e vki:)
nu.bye.
decadens Creative Commons License 2007.07.26 0 0 996
A hirstart, es a hirkereso oldalt peldanak felhozni nem a legjobb. Teljesen mas a funkcioja mint az indexnek. Az indexnek igen is kell design, es meg azt is elfogadom, hogy modernnek kell lennie, idorol idore bizonyos trendeknek meg kell felelnie. Az, hogy hirdetesek vannak az oldalon szerintem a legtermeszetesebb dolog. Meg a nyomtatott sajtoban is ott van, pedig azert fizet az olvaso. Tehat addig amig egy hirdetes nem akadalyoz kozvetlenul az olvasasban, addig leszarom. Itt az olvashatosaggal, a hasznalattal vannak komoly problemak. bizonyos cikkek teljesen elkerulik a figyelmemet, elvesznek. Ergo a hirdeto hirdeteset sem latom. Es persze az sem mindegy ugye, hogy mennyi ido utan lesz elegem az olvasasbol. belefarad a szemem 10 perc alatt, vagy lekot akar 20-30 percre is az oldal.
ripacstalicska Creative Commons License 2007.07.26 0 0 995
Laci 2007.07.26. 10:34:02
Szavazás:
poll-r.hu/poll/1001253
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 993

Igen, az Indexről írom a mai napon. A dizájnváltás napján az Index főoldal helyett egy vicces, animált gifekkel telitömött móricka-honlap jött elő, arra gondoltam, Te még mindig azt látod valami cache-elés miatt vagy más okból.

 

Igaz, én viszont nem (hál'Isten) látom a reklámokat, lehet, hogy Neked azok miatt tűnik harsány őskáosznak a portál kinézete.

Előzmény: Zivos (991)
RealCorpus Creative Commons License 2007.07.26 0 0 992
Ez visszafogottabb! =)
(De nem is bulvárlap.)
Előzmény: Zivos (991)
Zivos Creative Commons License 2007.07.26 0 0 991
Akkor osszetevesztem valamivel sajnalom. Te az Index.hu -rol irtad ezt? 2007 julius 26 -an? Ha van szamitogep a szerkesztosegben: www.hirstart.hu . Ez visszafogott.
Előzmény: Törölt nick (987)
RealCorpus Creative Commons License 2007.07.26 0 0 990
Mozillát is bírja.
(Ha nem tévedek.)
Előzmény: Törölt nick (988)
RealCorpus Creative Commons License 2007.07.26 0 0 989
No igen, de a második betűméretnövelésnél össze is csúsznak a szövegek.
Előzmény: Törölt nick (985)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 988
Kösz, szerintem tudnia kellene az IE-nek is, ez a designer feladata lenne. A Safari is tudta a régi Indexen, az IE meg nem. Szerintem legtöbben IE-vel olvassák, különösen, hogy a fórum meg IE-függő.
Előzmény: Törölt nick (985)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 987
Össztéveszthetsz valamit. Az új Index ddesign épp a visszafogottságával, végletesen leegyszerűsített kinézetével tűnik ki. Biztos arra a poénnak szánt animgifes oldalra gondolsz, amit viccként tettek ki induláskor.
Előzmény: Zivos (984)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 986
Szerinted egy eleve dehonesztáló (valójában trágár) című és hangvételű topicba fog valaki dícsérő, építő jellegű vagy hasznos hozzászólást, érdemi választ írni? Én mindenesetre megpróbáltam itt, lássuk, mire megyek vele ;-)
Előzmény: Zivos (977)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 985
Firefox tudja a betűméret változtatást itt is.
Előzmény: Törölt nick (982)
Zivos Creative Commons License 2007.07.26 0 0 984
A grafikahoz akkor. Undorito egy web oldalon a sok gif, a sok szin, a sok csicsa. Lehet fiatalok koreben ez a meno, de tobben vagyunk - remelem - akiknek nem tetszik. Nem azt mondom, hogy terjunk vissza a fekete-feher oldalakra, de kevesebb tobb lenne. En hireket akarok olvasni, nem akarom hogy a sok hulyeseg elvonja a figyelmem. Mivel le van tiltva a Keymedia, remelem legalabb az nincs a cikkekben? Azzal sem a reklam volt a gond, hanem elvonta a figyelmet. Az itt emlegetett Hirstartot megneztetek? Valahogy nem az a szinek kavalkadja jellemzi.
Előzmény: Törölt nick (982)
madmanic Creative Commons License 2007.07.26 0 0 983
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 982

Kedves Fórumozók!

 

Első pillantásra elég megalapozatlan vagdalkozásnak tűnik, amit itt a többség művel közel ezer hozzászóláson keresztül. Szerintem sokkal hasznosabb lenne rendesen elemezni a változásokat, és a dizájnelemeket, megoldásokat egyenként véleményezni, mint egy rendes tesztelő - erre nagyobb eséllyel kaphatnánk érdemi válaszokat, vagy akár finomításokat is.

 

1) Színek, betűméretek, keretek (elmaradása).

Egy sajtóterméknél alapvető fontosságú az olvashatóság, optikai értelemben. Kevés megoldást utálok jobban, mint a sötétkék alapon halványkék betűvel, narancs háttérre vörös betűvel, fekete háttérre sötétzölddel írt, vagy mondjuk fotó háttér előtt áttetsző hasábra tördelt szöveget, amitől gúvadhat az ember szeme. Ilyen szempontból jó ötletnek tartom azt, hogy az új dizájn ragaszkodik a világos háttéren határozott, sötét betűvel írt, jól olvasható szöveghez. A keretvonalak elmaradása elsőre zavaró lehet, de ezt kompenzálhatja a szövegek, képek jó tagolása, és a kisebb nmennyiségű keret lehetőséget ad arra, hogy valóban a kiemelés eszköze legyen. Ezen a téren lehetne javítani a főoldalon, 1024-es felbontásnál valóban kicsit szétcsúsznak a tömbök. A betűméretek bedrótozását sérelmezem. A böngészőknek nem véletlenül van funkciójuk a betűméret állítására, ezt (legalábbis IE alatt) az Index portál nem engedi. Szerintem engednie kellene.

 

2) Különféle kliensek használata.

A korábbi Index design mereven a 800-as képernyőmérethez volt igazítva. Az Index mint reklámértékesítés szempomtjából hasztalan célcsoportot, teljes mértékben ignorálta a mobil böngészők használóit. Időközben a világ mindkét irányba erősen elment: a 3G és az eszközök (telefonok, PDA-k) trjedésével megugrott a mobil böngészők száma is, ugyanakkor az asztali és hordozható PC-k képernyői rohamosan növelik a felbontásukat, ilyen gépeken már senki nem használ 800x600-at, alap az 1024, miközben sokan ennél sokkal nagyobb felbontást használnak.

A mobil olvasóknak talán jót tett a grafikai megjelenés egyszerűsödése (kontrasztosabb szöveg, felesleges keretvonalak elmaradása), bár mobil MS böngészővel még nem próbáltam, hogy kiakad-e a logikai frame-ektől, ami általában ki szokta csapni a PocketPC-k biztosítékát. Opera Minivel mindenesetre jól olvasható, kevésbé jól navigálható. A nagy felbontásban olvasóknak szerintem a laza tördelésnél többet ért volna az állítható betűméret, és a dinamikus méretezésű hasábok.

 

3) Navigációs elemek.

A régi Indexen nem nagyon használtam a füleket, rovatokat, mindenesetre a mostani dizájnban fel lehet fedezni némi rendszert, ami akár jónak is tekinthető. A vékony narancs vonal (a címlap narancs téglalapjától induló) felett a kiadvány rovatai láthatók, anélkül, hogy belekattintanánk, láthatjuk a mögötte lévő (majdnem) legfrissebb cikkek címeit, ha végigosonunk a fül felett. A vonal alatti linksor (ahol a fórum hivatkozás is van) kategóriánként egyedi, ezt lehet vitatni, bár megszokható, hogy például a fórum csak a címlapról érhető el: egy kattintással (meg persze egy lapbetöltéssel) több, ezt ki-ki döntse el, hogy szereti-e. Nyilván aki sokat fórumozik, az nem így fog eljutni a fórumhoz.

 

4) 24 óra

A címlapon lehetne link a 24 órára, a 24 óra az valóban lehetne 24 a végtelen helyett, és a 24 órán lehetne kategóriára szűrés. Lehet, hogy van, én nem találtam meg.

 

Szóval mit szólnátok ahhoz, ha az új dizájnhoz ehhez hasonló, tartalmi módon szólnánk hozzá. Az ilyenekre talán lehet választ is várni. 

zotyo Creative Commons License 2007.07.26 0 0 981
Azt hiszem túl optimisták vagytok. Az index túl fogja élni, a régi motorosok elpártolnak, egy részük megszokja. Az újak meg a "húú, de kúúl!" lendülettel fognak neki állni. Az indexnek neve van. Eddig, ha egy új internetező megkérdezte, hogy mit érdemes megnézni, automatikusan az első 5 cím egyike az index volt. Volt. Eddig. És ez a lendület át fogja vinni a portál tazon az időszakon amig felépül az új olvasói tábor. Akiket a cicafiúk, meg győzikék, meg a kikivelhányszor érdekli.
GPS Creative Commons License 2007.07.26 0 0 980

 

Ez bizony így szokott lenni: ".....bizonyos emberek eljonnek az index-tol (vagy kirugdossak oket) akikre konnyen ra lehet huzni a vizes lepedot"

 

Oda kerültem egy nagykereskedelmi céghez, ahol az égvilágon minden net-marketing cucc el volt baszva - de gyökérig.

Vagy über-szar, vagy simán nemműködő volt (pl. honlap, webshop, analitika, stb.)

 

Azt mondtam: hol vannak az emberek, akik csinálták ??? - hadd beszéljek velük....mert nekik csak könnyebb lesz módosítani, javítani.

 

Fővezér: Háááát, azt nem lehet, mert azokat mi már kirúgtuk (vagy elmentek maguktól). Vagyis vissza kéne fejteni az egészet .....és úgy módosítani.

 

Kurvajóóóóóóóóó !!!!!

.

Előzmény: decadens (979)
decadens Creative Commons License 2007.07.26 0 0 979
Az hogy nincs eleg ver a pucajukban, hogy kitegyenek egy szavazast a foldalra, azt mutatja hogy nagyon is tisztaban vannak vele, hogy mellenyultak. Szerintem megy bent az anyazas a cegen belul is. Biztos van partosodas is, meg a szar egymasra kenese. Ezert is van ekkora kussolas a tema korul. Majd szep lassan bizonyos emberek eljonnek az index-tol (vagy kirugdossak oket) akikre konnyen ra lehet huzni a vizes lepedot, marad az arogans, de hozza nem erto tabor, es miutan "X" portal raeszmel, hogy itt a lehetoseg jol seggbe baszni indexeket, megnovelni az olvasok szamat, elvinni a hirdetoket, akkor az index is oda fog tartozni ahol a Magyar Narancs, Tilos, Est-Fm, nyugszik, vagy zombikent vegetal.
Pávek úr Creative Commons License 2007.07.26 0 0 978
>Dögöljek meg, de egyszer egy liverpooli netes telefonfülkéből is megtettem

Hú, de be lehettél lőve ;)))
Előzmény: ripacstalicska (966)
Zivos Creative Commons License 2007.07.26 0 0 977
A kutyat nem erdekli, az Indafos topicban - mar csak kora miatt is - sokkal tobb hozzaszolas van, es ezek egyike sem dicsero jellegu. Eredmeny: 0. Azert erdeklodnek mennyi a valoszinusege annak, hogy 2 honap utan epp ma gondolom meg: Igen, nekem kell az Inda, mindig is erre vagytam, csak elvette az eszemet valami.
Előzmény: madmanic (974)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!