Keresés

Részletes keresés

pokos Creative Commons License 2011.04.21 0 0 734

Hát valami hasonló vólt , köszönöm , jézusom szaporodik a család . Jaj . Amúgy nehéz lessz felnevelni ? Mégegyszer köszi !!!!!!

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.21 0 0 733

Biztos elkapta és megeszi!!! Dúcidegrendszeren harapta! Most már annyi az egyiknek...

Ha ilyen fehéres-átlátszós, össze voltak "ölelkezve", akkor igen, párzás volt.

Előzmény: pokos (732)
pokos Creative Commons License 2011.04.21 0 0 732

Sziasztok !

 

Tart valaki ezerlábút " A gigast " ma kukkóltam és a fejüknél összeragadva valami váladék jött ki . Ez aránylag sokáig tartott . Pároztak ??

Cepha Creative Commons License 2011.04.20 0 0 731

Csehektöl. 30db/faj és remélem a legjobbakat. Majd jönnek a képek is ha úgy alakul.

Előzmény: _Reku_ (729)
magicacid Creative Commons License 2011.04.19 0 0 730

 

Amennyiben csere-bere mellett vételre is van lehetőség 

 

Ramulus nematode

Acanthomenexenus polyacanthus

 

engem is érdekelne.

_Reku_ Creative Commons License 2011.04.19 0 0 729

Hmm, jól hangzik! Honnan érkeznek? Fajonként hány petét kapsz?

Előzmény: Cepha (728)
Cepha Creative Commons License 2011.04.19 0 0 728

Sziasztok.

 

Sajnos a börzét énis kihagytam, de érkeznek tojások belölük:

 

Anisomorpha paromalus
Ramulus nematodes blue
Lamponius guerini white
Aretaon asperrimus
Phyllium ericoria
Mearnsiana bullosa
Acanthomenexenus polyacanthus

 

Ha sikeres lesz a kelés és érdekelnek valakit akkor indulhat a csere-bere.

 

további szép napot.

magicacid Creative Commons License 2011.04.16 0 0 727

Tiszteletem!

 

bacillus atticus illetve bacillus rossii példányok (akár lárvák) érdekelnének. Vagy esetleg hasonló kinézetű ill. nagyságú fajok. Probléma hogy székesfehérváron vagyok, nem tudom hogy lehet-e a lárvákat postázni (gondolom az imágókat nem), vagy hogy más módon megoldható-e  a dolog. A Május 2-vel kezdődő héten valamelyik nap megyek pestre, így akkor talán személyes átvétel is lehetne.

BenyóAndris Creative Commons License 2011.04.14 0 0 726

Sziasztok!

 

Az a helyzet, hogy vizsgáztatás miatt, szombaton nem leszek kint a börzén. Ha esetleg valakinek kell valamilyen sáska, szóljon előre, a Papp Tomi képviselni fog.... :)

 

Üdv: Andris

pokos Creative Commons License 2011.04.11 0 0 725

Oké !

 

satuka6 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 724

satuka6 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 723

a kép lemaradt

satuka6 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 722

Andris:

Köszi a tanácsot, azt hiszem kipróbálom.

 

pokos:

Igen, én vagyok (az Arachnidán is), itt már foglalt volt, azért van ott a 6os.

 

No, de legyen botsáska is:

 

pokos Creative Commons License 2011.04.11 0 0 721

Anti !

A skorpió lapon Te vagy csak a 6 szám nélkűl ?

BenyóAndris Creative Commons License 2011.04.11 0 0 720

Szia!

 

A hangyákat a legegyszerűbben úgy tudod távol tartani a terráriumoktól, hogy vagy vazelinnel kened be az asztal/szekrénylábat (bár egy részüket nem zavarja) vagy a lábakat beállítod kis tálakba, és feltöltöd vízzel.

 

Üdv: Andris

satuka6 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 719

Sziasztok!

 

Kössz a tippeket, de a mézet azt hiszem kihagyom. :)

Egyébként nem fáraóhangya, hanem nagyobb fekete (v. sötétbarba), majd igyekszem beazonosítani.

 

Ostorlábú szokott börzéken lenni, skorpió nem nagyon a szabályozás miatt. De azért azt is be lehet szerezni, ha nagyon akarja az ember. :)

 

Üdv: Anti

pokos Creative Commons License 2011.04.10 0 0 718

Szia Anti !

 

Hát elég sokoldalú vagy . Ostorlábú és skorpió szokott lenni eladó ? Fáraó hangyák nálunk is sokáig vendégeskedtek bármit tettünk jól érezték itt magukat azt egyszer csak tovább álltak . Aranyosak vóltak jó vólt nézni ahogy mászkálnak csak a kaját hagyták vólna békén . Ezért nem vóltak a kedvenceim . Na sok sikert hogy tőled is eltávozzanak .

Üdv : pokos

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.10 0 0 717

Ha Andris elolvassa, biztos tud segíteni, mert ő szakavatott rovarügyben!

Meghát ott vannak a többiek, lehet, hogy ők is tudnak jó trükköket. ;)

És eszembe jutot, hogy esetleg a kirakott méz, vagy harmatfű telepek talán megoldás lehet. Esetleg, de nem biztos. Öööö, mondjuk ámbátor nemdebár...

Előzmény: satuka6 (715)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.09 0 0 716

Te Anti! Volt egy rajzfilmfigura jó régen: Atom Anti. Az is hangya volt! :D

Félre a tréfát! Neked milyen hangyáid vannak? Netán Fáraóhangyáid? Nem jó a sima hangya elleni csapda nekik. Azoknak fajtaspeciális dolog kell!

Régen egy könyvben olvastam, hogy a zsírkrétának a vonalát nem lépik túl a hangyák, de ezt, hogy őszinte legyek, még nem próbáltam.

Nekem kis vöröshangyáim vannak. Sajnos behoztam őket egy erdőből fakorhadékban. (Nálam nem ettek meg semmilyen állatot.) Mondjuk ők nincsenek már sokan, mert egyenként összenyomkodtam, amennyit csak bírtam. Most már csak hírmondók vannak néha napján, akik már nem jutnak vissza a hírrel. :)

Mondjuk, lehet, hogy jönnek a többiek jó tipekkel. ;)

Előzmény: satuka6 (715)
satuka6 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 715

Sziasztok!

 

Anti vagyok, kezdőnek nem kezdő, de amatőrnek amatőr. :)

 

Állományom:

 

Sceptrophasma hispidulum
Baculum extradentatum
Baculum sp. 'Sulawesi'
Aretaon asperrimus
Peruphasma schultei
Epidares nolimetangere
Ramulus artemis
Sungaya inexpectata
Phyllium westwoodi
Phyllium giganteum
Trachyaretaon brueckneri
Heteropteryx dilatata
Lamponius guerini
Haaniella dehaanii
Oxyartes lamellatus (ex honestus)
Brasidas samarensis
Eurycantha calcarata
Sipyloidea sipylus

Bacillus rossius pete
Myronides sp. pete
Neohirasea maerens pete

A botsáskákon kívül vannak még pókok, békák, gőték, halak, skorpió, ostorlábú, csiga, mantis, ezerlábú.

És még tervben van néhány állat :), de egyelőre hely nincs már.  :(

 

Szeretnék is kérdezni:

Van-e köztetek olyan, akinél előfordult hangya már? Csak mert már nálam elviselhetetlen időnként, a terkókba is bemennek és volt már rá példa, hogy megöltek állatot (botsáskát, pókot). Mivel lehetne védekezni ellenül? A hangyacsapdát már próbáltam, azt kikerülik, kifújni vmit nem akarok (elsősorban a gyerek miatt, aztán meg az állatok miatt sem).

Szóval a hangyák elleni ötleteket előre is köszönöm.

 

Üdv: Anti

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.04 0 0 714

Köszönöm Mester!

;) :D:D:D

 

Előzmény: BenyóAndris (713)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.04.04 0 0 713

Szia!

 

Bacillusnak Bacillus, de vagy a rossius, vagy az atticus. Ez a két faj fordul elő azon a részen, de ekkorának még tök egyformák.... Később sem könnyű elülöníteni egymástól őket.....

 

 

Üdv: Andris

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.03 0 0 712

Andris! Vennék Tőled majd akkor B. r-t, ha már eladó sorba kerültek. :)

A rózsa nálunk kifakadt. Sőt! Az orgona is. Ma voltam vidéken dolgozgatni kint a kertben és elkezdtek szépen kihajtani.

Segítséget kértek egy oldalon. Montenegró közelében találtak botsáskát és szeretnék tudni, mi is ő valójában. Én csak tippelni tudnék Bacillus-ra.

 

 

 

Előzmény: BenyóAndris (711)
BenyóAndris Creative Commons License 2011.04.03 0 0 711

Szia!

 

Nekem petéim vannak, még ugyan telelnek. Hétvégén felhozom őket, csak a rózsa fakadását várom, az a kedvencük. Utána gyorsan fejlődnek. A két színváltozat elég gyakori nálam is kettő van, sőt volt egy kevert is.

Egy hónap múlva tehát tudok adni...

 

Üdv: Andris

Előzmény: Keleti gyors (710)
Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.02 0 0 710

Van valakinek Bacillus rossius-a? Úgy tök véletlenül? Elcserélhető, becserélhető, vagy eladó?

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.01 0 0 709

A gyíkjaimnak volt, de már nincsenek. Egyszerre több kilót tudtam csak venni és hát nem ették meg az összeset. A botsáskák meg nem eszik. :)

Előzmény: pokos (708)
pokos Creative Commons License 2011.04.01 0 0 708

Keleti gyors !  már meguntad a takarmánylisztet ?

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.01 0 0 707

Szeretnék kimenni a börzére, csak még nem tudom milyen minőségben: vásárlóként, vagy eladóként, mert már nagyon elleptek a kis Phaenopharos-ok. Szerencsére! :D

Ha lenne asztalom, könnyebben tudnék beszélgetni a haverokkal is, mert igen tűnékeny ember vagyok amúgy általában a börzéken. 1-2 kör, megveszem, amit szeretnék és már ott sem vagyok. :) Meg van pluszba egy kis felesleges (kb. 4 kiló) Futorom, némi barna oxidfestékem és pár marék ászkám is. Na, de főleg szocializálódni járok oda. :D

Előzmény: Cepha (696)
pokos Creative Commons License 2011.04.01 0 0 706

Na ez vólt nálam is .

Keleti gyors Creative Commons License 2011.04.01 0 0 705

Csak furcsaságképpen. Bacillus rossius-ok egy helyen, mégis különböző színnel. Én nem jöttem rá, mi vette rá őket erre.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!