Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7420

ezek az intezkedesek a babak es az anyak nyugalmat szolgaljak, hogy ne kelljen esetenkent egesz nap ott ulo idegen rokonsag tarsasagaban szoptatni, veres betetet cserelni. es bizony a csaszar utan nagyon jo kis motivacio, hogy csak akkor van latogato, ha osszeszeded magad:)

 

egyetlen egy olyan intezkedes nincs, ami az orvos kenyelmet szolgalja az asszony erdekeivel szemben.

 

(udvozlet eljutott hozzam:))

Előzmény: -balazs- (7418)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7419
Feltöltöttem két érdekes-lehet dolgot a netre.
Az egyik egy kórházi lista, én ez alapján pakoltam. Biztos van, akinek még szüksége van rá ...
A másik egy mese, ovónénitől kaptuk, kistesós-nagytesós.
-balazs- Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7418

A kórházunkkal különös problémám nincs. Alapvetően elégedett vagyok.

A liberalizmusnak azért több mérőfoka is van. Például az, hogy én öt napon keresztül csak egy ablakon át nézhetem meg a saját gyermekeimet, nem túl liberális. Az, hogy (a potenciálisan császáros) feleségemet csak akkor láthatom ha összekapja magát és kimászik hozzám a folyósóra, nem kifejezetten liberális. De nem akarom ebbe az irányba elvinni a beszélgetést. Rákóczi prof érdemei elévülhetetlenek.

Előzmény: Mikolt (7410)
kismica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7417
Szerintem ez nagyon fontos, no nem abban hiszek, h a rájuk gondolástól leáll bármi és visszazár a méhszáj stb., hanem a tudat jó, erősít, h sokan a hátuk mögött vannak, ha máshogy nem, gondolatban.
Előzmény: Kiállhatatlan maca (7415)
-balazs- Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7416

"en csaszarral szultem, 9 ora mulva mentem a gyerekert, es vissza sem adtam. nem igaz, hogy rogzitett idoben hozzak csak ki."

 

Itt, ezen a topikon, egy topiktársunknak ezzel kapcsolatban más élménye volt a napokban. Rutinköcsögségből? Talán. Menjünk el mellette szó nélkül? Szerintem hiba lenne.  

 

"A babákat csak a látogatási időben (17.00-18.00 között) vitték fel hozzájuk ... Mondták, hogy akkor lehet mellre venni a babát. Ja. Látogatási időben, hat férfi között."

 

Zé! Szívből gratulálok nektek. Felháborodásom ezzel kapcsolatban nem neked szól. Hanem az idióta kórháznak.

Előzmény: Mikolt (7409)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7415
folyik a magzatvíz?
tejóég
hűűűű, kirázott a hideg :(

remélem, minden rendben lesz velük, esténként őket is a gondolataimba fogom foglalni, nem nagy segítség, de hátha...
Előzmény: Mikolt (7414)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7414
23.-24. het, nyilik a mehszaj, fajasok vannak, folyik a magzatviz. 1-2% eselyuk van, de most stabil a helyzet.
Előzmény: Kiállhatatlan maca (7412)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7413
egész konkrétan már marhára szorítottak leülésnél a bugyijaim, ezek legalább derékig húzhatók :)
Előzmény: mel_75 (7411)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7412
ez az elmélet, majd meglátjuk, mit hoz a gyakorlat

gyerekek, teljesen le vagyok maradva. Most hogy van ez vidráékkal? hányadik hétben van? mi a gond?
Előzmény: mel_75 (7390)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7411
:DD most akartam leselejtezni férjem alsói közül párat. akkor ezeket félre teszem, sose lehet tudni mi válik be... milyen kreatívak vagytok! :o))
Előzmény: Kiállhatatlan maca (7407)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7410
egyebkent a szuleskor nagyon szivesen beszelgetek veled ezekrol, mar csak azert is, mert meg vagyok lepve, hogy az orszag legliberalisabb korhazaban van ennyire negativ velemenyed.
Előzmény: Mikolt (7409)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7409

termeszetesen szukseges, csak ennek nem akor van az ideje, amikor az ikrek eleteert drukolunk.

 

az anyanak azert kell felallnia 6 ora mulva, hogy ellassa a babajat, hogy o maga ne kapjon trombozist, hogy beinduljon a szeklete, vizelete, hogy normalis utemben huzodjon ossze a mehe. nem azert, mert a szulesznok szeretik latni a vergodest.

 

en csaszarral szultem, 9 ora mulva mentem a gyerekert, es vissza sem adtam. nem igaz, hogy rogzitett idoben hozzak csak ki.

 

amugy talalkoztam a nejeddel ma a szulesfelkesziton, hat kemeny a hasmerete:)

Előzmény: -balazs- (7403)
kismica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7408
Én vettem pelenkás szemetest, aztán mikor kifogyott a zacsija, akkor sürgősen eladtam, kb. 3e lett volna havonta-2 havonta a zacsi, inkább lehordtuk. Ráadásul míg csak anyatejes, igazán nem vészes, bezzeg utána :O Viszont akkor kevesebbszer van naponta, akkor levisszük.
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7407
Pelenka szemetesünk nem volt, én másképp oldottam meg a dolgot.
Amikor megyünk vásárolni a szupermarketbe, mindig annyi sok zacsit kapunk, hogy csuda. Ezekbe tettem a kakis pelenkát, majd csavartam egyet a zacskón, és másodszor is beletekertem, a két fülnél pedig szorosan összekötöttem. Egész szagmentesen lezárható így a büdös pelus, mehet a kukába a szemét közé. Naponta egyszer azért ajánlott levinni a szemetet :)

Tena: nem szárnyas, és nem is találtam szárnyas kivitelben. A drágám pamutboxerei egész jól megtartják, nem csúszik el, ráadásul még a hasam is belefér. Szóval ennyit a bugyi kérdésről :)
Előzmény: mel_75 (7393)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7406
akkor jó. kíváncsi leszek, nálam hogy alakulnak majd a dolgok. :o) nemsokára beszerezhetem a homeós bogyókat és a gátmasszázsolajat...
Előzmény: Cicafül (7401)
MAYa Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7405

Sziasztok!

 

Először is: rengeteget gondolok Vidramamékra, az összes ujjam keresztben, hogy a lehető legtovább kihúzzák egyben! Hihetetlen - és borzasztó -, hogy az egyik pillanatban még úgy tűnik, minden rendben, a másik pillanatban pedig már azért kell izgulni, hogy leállítsák valahogy a szülést.:-(

 

Zé családnak nagy-nagy gratuláció, gyönyörű a baba! (A fásli még mindig nem világos, de nem kötözködöm, cask tényleg nem értem, hogy mire kell.) Remélem, Sitaki is rendben túlesett a dolgon!

 

Mel75, nekünk nem volt - és nem is lesz - spéci pelenkaszemetesünk, egy normál kis "kozmetikai" szemetes van a gyerekszobában, igaz, abba csak a pisis pelusokat szoktam dobni, a kakisakat külön zacskózom és közvetlenül a kinti nagykukába kerülnek.

 

Hálós bugyit vettem még az első szülés előtt, de nem tudtam rászánni magam a használatára, úgyhogy mindig rendes bugyikat hordtam a kórházban - na, nyilván nem tangát.:-)

 

Gyerekágyas elhelyezés: A SOTE2-n 5 ágyas kórtermek vannak, meg persze egy - vagy két? - egyágyas alapítványi szoba. Én mindig ötágyasban voltam és most sem tervezem másként, engem nem zavarnak sem mások, sem mások babáinak sírása, sőt kifejezetten élvezem ezt a "koleszos" hangulatot.

 

Kismica, Stunc, nagyon szépek a pocakok és most sokkal nagyobbnak tűnik mindkettőtöké, mint a múltkori képeken.:-) Celtic, Gabi és Biribon is extra csini!

 

Helego, nálunk is össznépi betegséghullám van, múlt héten a kisfiam volt lázas vírusos torokgyulladással, ezen a héten a kislányom. És persze mi is elkaptuk a férjemmel, kivagyok eléggé. Jobbulást nálatok is minden betegnek! És persze mindenki másnak is jobbulást, akit érint!

 

Tényleg, ha már nyavalyák: Egy ideje nagyon kínlódom a savammal, ami nekem alapban is elég sok és az előző két terhességemben is szenvedgettem vele, de most extra gáz. Ha eszem, ha nem eszem, ugyanaz a helyzet: fáj az egész nyelőcsövem és kisugárzik a hátamba, mellkasomba. Mit lehet erre szedni terhesen? Mintha írtátok volna a Rennie-t, volt akinél már bevált?:-) Nekem ma a házidoki a Tisacidot javasolta, az tényleg mehet, nem tudjátok?

 

Celtic, drukk továbbra is, hogy ne rosszabbodjon a helyzet!

 

Biribon, nagyon jól néz ki a kocsi, örülök, hogy megoldódott a helyzet! És a kiságy is szép! Nagyon előreszaladtatok a készülődésben, mi még mindig sehol. Persze nekem van még 8-9 hetem.

 

Csíkoska77, nem minden talpas hordozó ilyen? Szerintem nincs olyan, amit csak bekattintani kell, a felső övet mindig át kell külön vezetni, de lehet, hogy tévedek, annyira azért nem vagyok otthon a hordozók világában. Drukkolok, hogy az antibigyó hatásáig még kihúzd, utána viszont hajrá!

 

H.reni, gyönyörű lett a babaszoba!

 

Maya (29+6)

mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7404

Nem is akarok szexi lenni akkor, inkább az számít, hogy ne vérezzek össze mindent. összesen 3 hálóinget és pizsit terveztem venni. elég gáz lenne, ha naponta kettőt baleset érne. :)

a hálós bugyit akkor megnézem még a patikában is, meg drogériában is. köszi! :)

Előzmény: Cicafül (7400)
-balazs- Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7403

Kedves Mikolt!

 

Sajnos a 2006-os topikon nem válaszolhatok neked ezért itt teszem meg.

Szerintem feltétlenül szükséges, hogy "kiakadjunk holmi orvosi rutinköcsögségen."

Szerintem ez egy nagyon fontos hozadéka az ilyen topikoknak. Beszélhetünk a rutin köcsögségekről, felháborodhatunk és ezt elolvassák majd a 2009-es meg 2010-es topikok. És ezzel talán változtatunk picit a világon.

Nekem a hajam az égnek áll a rutin köcsögségektől. Az olyasmitől például, hogy a császáros anyának 6 óra után fel kell állnia vagy, hogy csak 17 és 18 óra között viszik fel hozzá a babákat.

Szerintem az emberség, az alkalmazkodás és a szülőkkel partneri kapcsolat kialakítása a minimum szükséges kötelessége egy kórháznak. Köszönet, meghajlás jár érte, de akkor is ez a minimum.

 

Cicafül Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7402
nem aludtam jól/vagyis nem aludtam órákig :)

hoppá, most olvastam Vm történetét, még ilyet!!! még jó, h volt másik doki is, ez azért durva....
Előzmény: Törölt nick (7396)
Cicafül Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7401
miért kellene? nekem nem volt semmi, sőt 4 ujjnyiig sem éreztem, mégis volt méhtevékenység. és ennek ellenére korábban szültem 10 nappal. szóval nincs ám összefüggés :)
Előzmény: mel_75 (7398)
Cicafül Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7400
mel, gyógyszertárban szerintem olcsóbb a bugyi, mint a Brendonban (nem vagyok egy Brendon-fan :)) a Tena nem szárnyas, de azt akkor szvsz nem is bírnád. elég széles ahhoz, hogy ott maradjon, a hálós bugyit pedig vagy eldobod, vagy kimosod. én a Tenának a tisztasági betétjét is ajánlom későbbre, amikor már azt hiszed, h vége, és közben meg mégsem :)
a bugyi nem szexi, de sokkal jobb, mint egy pamut, kezelhetőbb és tisztábban tartható, meg amíg a kórházban vagy, úgysem a szexi érzés/látvány számít :DD
Előzmény: mel_75 (7398)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7399
Igen, több méretben láttam ezt a bugyit.
Előzmény: mel_75 (7397)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7398

frontoktól én szerencsére csak álmos  és nyűgös leszek. a hasam nekem még nem nagyon fáj így a 34. héten. nem kellene már jóslófájásoknak vagy legalább több keményedésnek lenniük? a méhszáj is tök zárt a tegnapi vizsgálat szerint. szerintem én nem fogom követni az eddigi tendenciát, miszerint korábban jönnek a babák...

 

 

Közben megtaláltam a brendon honlapján az eldobható bugyit. nem is vészes az ára sem. mennyit érdemes ebből venni?

Előzmény: Törölt nick (7396)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7397

Köszi, Mazsi, ez az egyenként zacskózós megoldás lesz a nyerő nálunk szerintem. annyi ilyen zacskónk van, egy jó darabig biztos elég lesz.

 

Az eldobható bugyi különböző méretekben kapható?

Előzmény: Törölt nick (7395)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7396
Lányok, ti hogy bírjátok a frontokat? Ettől a melegtől majd' szét megy a fejem, a tegnapi széltől a hasam is tökre fájt ... Aludni persze max fél órát egyhuzamban. Szóval ma zombi és nyaff vagyok nagyon :((
De holnapra bejelentkeztem fodrászhoz, remélem ő csodát művel és attól jobb kedvem lesz :)))
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7395
Jövök az én tapasztalataimmal:
Pelenkaszemetes: mi vettünk, szerettük, tényleg szagmentesen zárt. Szerintem nincs rá feltétlenül szükség, ha tudsz szerezni nagy mennyiségben kisméretű hűtőzacskót, ebbe simán becsomózod a használt pelust és vsz hasonlóan bűz-zár.
Tena-betét: amit én vettem az nem szárnyas, emlékeim szerint anno sem volt az. Viszont a Tena-bugyi tök jól megtartotta. Egyetlen kényelmetlenség, hogy mivel hálós a bugyi, ezért nem tudtam beleragasztani a betétet, és így mindig olyan "elcsúszik" érzésem volt. :) Most vettem eldobhatós bugyit, ez fazonra más, mint a Tena remélem ezzel sem lesz gondom.
Előzmény: mel_75 (7393)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7394
Továbbra is millió drukk és pozitív energia a Vidra-családnak!!!
Előzmény: kismica (7386)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7393

Jöhetek néhány talán bugyutácska első babás kérdéssel? :o)

 

Pelenkaszemetesről mi a véleményetek? milyet érdemes venni? ami tényleg szagmentesen záródik az elég drága... nem tudom érdemes-e ilyenre beruházni, vagy jó egy sima, ha naponta levisszük a kukába a tartalmát?

 

 

A tena betét ugye szárnyas? (nem szeretnék túl sok "balesetet"...) És a hálós bugyi sztreccs anyagból van, rendesen tartja majd? vagy érdemesebb rendes pamut bugyit használni?

 

 

Tegnap voltam terhesgondozáson, 3 hét múlva 36. hetes uh. és vérvétel. Hihetetlen hogy itt tartok. :o) utána pedig hetente lesz flowmetria... jajj, nemsokára szülni fogok!

(hazafelé a buszon persze senki nem vette észre a 8. hónapos pocakomat...)

mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7392
jaj, ez borzasztó lehetett Vidramamnak! Még jó, hogy a párja nem hagyta annyiban... remélem most már minden jóra fordul és a babák is maradnak még néhány hétig.
Előzmény: kismica (7386)
mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7391
Azért ez tényleg hihetetlen, hogy indokolt esetben sem tudnak helyet biztosítani Neked! Részvétem a mindennapos kórházbajárás miatt, nem túl irigylésreméltó ez a helyzet!
Előzmény: Celtic Moon (7379)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!