Keresés

Részletes keresés

mociga Creative Commons License 2008.10.21 0 0 97

Kedves Masin111!

Jogososak a felvetéseid. De mit is tudunk a 6. kölcsönhatás hogyanjáról és működéséről?

 

 

Előzmény: masin111 (96)
masin111 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 96
Az a baj ezekkel, hogy elég ingatag lábakon állnak.

"Szerintem valamikor réges-rég a Földön mások voltak a gravitációs viszonyok. Azaz gyengébb volt a gravitáció."

Ez azt feltételezi, hogy régen kisebb volt a Föld tömege. Jóval kisebb.

Ez generál egy olyan kérdést, hogy mitől nőtt meg a tömeg viszonylag gyorsan, és miért nem találunk erre vonatkozó nyomokat.

"Ismert tény ugyebár, hogy óriási állatok és növények voltak különböző földtörténeti korokban. Dinoszauruszok, mammutok stb.
Hirtelen kihaltak és a túlélők is eltűntek, életképtelenné váltak."

A mammut és a dinók eltűnését nem lehet párhuzamba állítani. A mammut kb. 4 millió éve jelent meg és kb. 5000 ével ezelőtt pusztultak el az utolsó példányok.

A gravitáció a mammutok jelenléte alatt is olyan volt mint most, és mégis vígan megbirkóztak vele ezek a hatalmas álatok

A nagytestű dínók pedig 65 millió évvel ezelőtt tűntek el.

De egyébként jópár állat megmaradt és a mai napig él és virul ill. vannak olyanok is melyek evolválódtak.


"Talán ugyanazon okból. Volt egy globális kataklizma. Talán egy bolygóval ütköztünk, talán földkéregeltolódás volt vagy talán két holdunk volt (ez magyarázná a gyengébb gravitációt) és az egyik belezuhant a Földbe...?"

Lehet.

Én azért kiemelném a két Hold elméletet. A "mostani" Holdnak egyértelműen van gravitációs hatása a Föld felszínén (apály-dagály). De ez lófütty, és nem hat ki a Föld minden pontjára. Egy időpillanatban csak egy kis foltban érvényesül.

Amennyiben valaha volt még egy hold akkor annak jóval nagyobbnak kellett lennie vagy jóval közelebb kellett keringenie.

Most nem akarok számolgatni, de nekem nagyon gyanús, hogy mondjuk egy jelentős gravitációs ellenhatáshoz olyan közelség/szögsebesség kellene ami nem jöhet létre.

És az "extra" hold is egy idöpillanatban csak egy ponton hatna, nem pedig a föld egész felszínén.

Ha pedig ez a hold belezuhant volna a Földbe akkor az annyi energiával járt volna, hogy valószínűleg újra tűzgolyóvá vált volna a bolygónk, nem maradt volna szilárd földköpeny és ma egy körömnyi fosszíliát sem találnánk abból az időből. (feltéve ha annyi idő alatt újra megjelenhet az élet és kialakulhatna az ember).

"pl az acambaroi kövek, őskori leletek, melyek egyértelműen dinoszauruszokat ábrázolnak."

Feltéve ha azok a szobrocskák eredetiek.

Miért ábrázolnak olyan dinóhoz hasonló állatokat amilyenek tudomásunk szerint nem voltak. (legalábbis fosszíliát nem találtunk ilyen dínókról)

Miért nem jelenik meg a Föld többi leleteiben a dínóábrázolás? Ha valóban együtt éltek volna az emberek és a dínók akkor kizárt, hogy más területeken ne ábrázolták volna őket.



Ezeket az ellentmondásokat csak összeesküvéselmélettel lehet feloldani. Onnantól meg már megette a fene.
Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 95
Nagyon örülök hogy végre ez szóba jön.

A saját kis dilettáns konyhaelméletem erről a következő.
(amúgy régebben szerintem már leírtam)

Szerintem valamikor réges-rég a Földön mások voltak a gravitációs viszonyok. Azaz gyengébb volt a gravitáció.
Ismert tény ugyebár, hogy óriási állatok és növények voltak különböző földtörténeti korokban. Dinoszauruszok, mammutok stb.
Hirtelen kihaltak és a túlélők is eltűntek, életképtelenné váltak.

Miért?

Talán ugyanazon okból. Volt egy globális kataklizma. Talán egy bolygóval ütköztünk, talán földkéregeltolódás volt vagy talán két holdunk volt (ez magyarázná a gyengébb gravitációt) és az egyik belezuhant a Földbe...?

Ez utóbbi esetben érthető lenne, hogy a nagykatasztrófa után miért nem maradtak életképesek az óriástermetű állatvilág túlélői és miért alakult ki ill. át egy más méretarányú biomassza...

Talán már e katasztrófa előtt a dinoszauruszokkal paralel is élt értelmes ember a bolygónkon...?

Talán ő is arányosan nagyobb volt mint minden más élőlény?

(pl az acambaroi kövek, őskori leletek, melyek egyértelműen dinoszauruszokat ábrázolnak... http://www.acambaro.gob.mx/cultura/julsrud.htm)
Előzmény: masin111 (94)
masin111 Creative Commons License 2008.10.18 0 0 94
Az elméletet bizonyára nem befolyásolja.

Az elméletet valamilyen bizonyítékok alapján szoktak állítani, és nem az elmélethez keresni a bizonyítékokat.

Miből fakad ez az elmélet?

------------------------------------------------------------------------------

Szerintem először definiálni kellene mi számít óriásnak.

Utána elgondolkozni, hogy akkora méretekben működhet-e az ember, ill. mekkora az a határ ahol még alkalmas az ember felépítése.

Ilyenekre gondolok, hogy pl. egy 10 méteres ember tud-e még kétlábon járni/állni, vagy mire leér a lábizmokhoz az agyból a parancs már régen kibillent az egyensúlyból.

Meg ilyenek.

Nem tudom, hogy ezek megvoltak-e már?
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 93
Kedves pergynt3!

Megtisztelő hogy idelátogattál és köszönöm kedves szavaid!

Az érdeklődés szerintem "reális"... ;)
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.18 0 0 92
Valahogy nekem is ez volt az érzésem...

Ez persze az elméletet nem igazán befolyásolja szerintem.
Előzmény: masin111 (91)
masin111 Creative Commons License 2008.10.18 0 0 91
sajnos igen....
Előzmény: Törölt nick (89)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 89
Akkor ez azt jelenti, hogy mind fake..?
Előzmény: masin111 (85)
masin111 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 88
Bocsánat javítok:

a

Munkái:
http://www.worth1000.com/contest.asp?contest_id=447



helyett


Archaeological Anomalies 2 című "pályázat"-ba beküldött munkák:

http://www.worth1000.com/contest.asp?contest_id=447&display=photoshop&page=5000#entries
Előzmény: masin111 (85)
masin111 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 87
Lehet, hogy akkor azok nem is lépcsők?

A lépcsők nem a plafonon vannak....

Ezen logika alapján a Bazilika kupolája egy óriási tál vagy lavór csak "negatívban" azaz fejjel lefelé.
Előzmény: kisharsány (46)
masin111 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 86
Ha már egyből egy kamu képpel indít nem sokat érhet az egész.
Előzmény: Mirdad (75)
masin111 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 85
Hi !

A képek a worth1000.com photoshop című povatából valók.

Itt mutatják be az amatőr-profi művészek a munkájukat.

Például:

Ez:

giant1












És ez:
giant2
















IronKite munkája

adatlapja:
http://www.worth1000.com/stories/stats.asp?uid=2195

Munkái:
http://www.worth1000.com/contest.asp?contest_id=447




Vagy

giant3
giant4


























Archaeological Anomalies 4 "pályázat"-ban találhatóak meg:

http://www.worth1000.com/contest.asp?contest_id=2656&display=photoshop&page=5000#entries



A többit is megtalálhatod az oldal keresőjének segítségével.




Sajnos rengeteg olyan igaznak beállított fotó videó van a neten ami az ilyen és ehhez hasonló művészek ellopott munkáiból van kreálva.
Előzmény: Törölt nick (65)
Mirdad Creative Commons License 2008.10.03 0 0 83

 

  Ja, ezek is jók.

Előzmény: Törölt nick (77)
Mirdad Creative Commons License 2008.10.03 0 0 82

 

  Nagyon király, mi? :)

Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 81

A téma iránt érdeklődőknek alapmű ez a site:

http://www.stevequayle.com/Giants/index2.html

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 80

A téma iránt érdeklődőknek kötelező ez az oldal:

http://www.stevequayle.com/Giants/index2.html

mociga Creative Commons License 2008.10.01 0 0 79

Mózes I. könyve 6. rész
  1. Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.
  2. És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közűl, kiket megkedvelnek vala.
  3. És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.
  4. Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

 

Na... na ..... na....

 

(3. Verslábhoz: Speciel ez a 120 esztendő összevág mai genetikai tudásunkkal is, miszerint tényleg kb. ennyi az optimális max. átlag)

 

Persze, hogy nem hiteles, de..... ????? (Miért is hazudna? Milyen célból, indíttatásból hazudna ezekről a ""prehisztorikus"" időkről?)

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 77
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.26 0 0 76
thx a lot
Előzmény: Mirdad (75)
Mirdad Creative Commons License 2008.09.26 0 0 75

 

  A témában ez a film nagyon klassz:

http://www.youtube.com/watch?v=5IgBr0ZhXEo

 

  Dióhéjban szinte az összes publikált (publikálatlan) fotót bemutatja,

és beszélgetések a kutatókkal.

 

  Az indító zene is király, kinyomoztam: az orosz Vortex Involute zenekar

egyik száma.

odovaker Creative Commons License 2008.09.13 0 0 74

A szlávok oboroknak hívták őket.)

Mai helynevek, Obrovátz, Oberndorf, stb.,  

Előzmény: Katintka (73)
Katintka Creative Commons License 2008.09.13 0 0 73
Óriási emberi csontvázakat Juan Moricz is talált Dél-Amerikában Ecuadorban.

Juan Moricz-ról:

http://www.bibliotecapleyades.net/arqueologia/cueva_tayos01.htm

http://www.geocities.com/alberto33ny/CUEVALOSTAYOS2002FOTOS

"Móricz Jánosnak -nak Quayaquilban 1970. január 23-án kelt leveléből

/érk. I. 19-én/


"… az elmúlt hetekben egy véletlen folytán megtalálták a földalatti világ másik bejáratár. Még nem tudják, hogy azonos-e, de emiatt sürgősen a helyszínre kell utaznom, az anyagi nehézségek ellenére is … a legrosszabb, hogy Loja tartomány CARIAMANGA nevű község közelében egy földbirtok örökségi ügyben az örökösök, itteni szokás szerint, árkot ásattak, hogy ezzel rögzítsék mint mesgyével a birtokfelosztást. Ásás közben egy temető került az ásás útjába, melyből egy teljesen ép 7 /hét/ méter magas óriás csontváza került elő. Az örökös asszony ekkor elásatta az óriás csontjait egy újonnan készült deszkakoporsóba összegyűjtve. De nem maradt ennyiben az ügy. Egy ottani pap ugyancsak talált egy óriás-csontvázat, azt a faluban összerakatta és kiállította nyilvánosan, kijelentvén, hogy íme a világ közepe, mert előkerült annak az óriásnak a csontváza, akit annak idején Dávid a parittyával a fején talált. A koponya tényleg egy komoly horpadást mutat, aminek az oka kő lehetett. Mindenesetre a Loja-i püspök egyszerűen kizárta a papot s megtiltotta neki, hogy óriásokról beszéljen és a csontvázat mutogassa, mert nem léteztek.

Mindez sajnálatos, mert így kénytelen vagyok gyorsan felszerelés nélkül odautazni, s az általam ismert ottani bejáratokat is feltárni, melyekben tényleg sok óriás csontváz van felhalmozva.

Most QUILÁNG falucskába megyek, ahol a CHIRO hegyben van a bejárat. Ezenkívül LOJA-ból kiindulva LA TOMA-n át GONZAMANA-ba /GÖNZ/ megyek. Innen elágazik az út QUILÁNG /KILÁNG/ felé, mely után folytatom az utamat CARIAMANGA -ig. Sikerült egy kis gépjárművet kölcsönkapnom. QUILÁNG-ból a CORDILLERA-DEL-CONDOR-ra csak öszvérháton lehet felmenni, de ott éppen a CORDILLERA csúcsain haladó ősrégi kövezett útba lehet beletalálni számtalan szoborral, erőddel, kegyhellyel. Ennek egyes szakaszai olyan kitűnő állapotban vannak, hogy ha odáig fel lehetne vinni egy autót, akkor a még tökéletes kövezeten szépen lehetne használni. Ez az út köti össze e vidéket MACHU-PICHU-val, s ez alatt halad a földalatti világnak fontos része is. Viszek fényképezőgépet… Valószínűleg 10 napig távol leszek a fent jelzett helyeken. Jó lenne, ha időközben a magyar hagyományokban szereplő óriásokról is kaphatnék tájékoztatást. Megfelelő felvételekkel kísérve ugyanis összekötő szövegként ezeket az idézett hagyományokat szeretném közölni minden hozzáfűzés nélkül, s így az óriások kérdésének a tárgyalásánál természetes módon a mi hagyományaink kerülnének előtérbe, tehát már az első hírekben is, illetve a kiadandó füzetben …"
Nicsinyo Creative Commons License 2008.07.22 0 0 72
Kösz.
Soha nem fogom megérteni, mi késztet egyeseket arra, hogy ilyen hamisitàsokat végezzenek (ha az? meg màsféléket is...)
Engem sokan naivnak tartanak, ami cseppet sem zavar, mert élénk a fantàziàm és széles làtokörrel rendelkezem. De azért mindent nem hiszek el (föleg a magyar östörténelemmel kapcsolatban).
Szia, talàn a vallàs-filozofiai topikban, mert itt nem sok keresnivalom van, miutàn egy csomo hozzàszolàsomat kitörölték, elment a kedvem.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.22 0 0 71
http://www.mariaorszaga.hu/index.php?menu=bovebben&kod=3978&rovat=

..itt találtam, forrrás nincs megadva, bármelyik lehet fake, sok egyéb trükkös módon is...
Nicsinyo Creative Commons License 2008.07.21 0 0 70
jobban elgondolkodva rajta, a csalàs inkàbb ugy lehet, hogy a valodi embereket utolag odafényképezik...szàmomra a legmegyözöbbnek a fekete-fehér kép tünik.
Előzmény: Nicsinyo (69)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.07.21 0 0 69
jav.: nem a 3. hanem a 4.
Előzmény: Nicsinyo (68)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.07.21 0 0 68
Hàt igen. Hol talàltad?
Gondolod, hogy vannak akik azzal szorakoznak, hogy ilyen "szinhelyeket" teremtsenek, aztàn müanyagbol csontvàzat helyezzenek a kiàsott földbe, majd lefényképezzék és betegyék a netre? Minden elképzelhetö, én màr nem csodàlkoznék azon sem. Mindenesetre a 3. kép gyanus, mert kb fél méter mély lyukban van kiteritve a csontvàz. Az utolson van valami iràs, de nem lehet elolvasni...
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 67
Kérdés hogy hamis képek-e?
Előzmény: Nicsinyo (66)
Nicsinyo Creative Commons License 2008.07.21 0 0 66
Kedves Big4
hogy Te miket nem tudsz talàlni! Le a kalappal elötted!
Fantasztikus!
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.21 0 0 65












Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!