Keresés

Részletes keresés

faboferi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 339
Sziasztok Paksiak!

Dunaföldváron a könyvtárban szeptember végéig látható a Mezőföld Természetfotó Klub kiállítása (a tavaszi újvárosi kiállítási anyagból válogatás: 40 kép).
Zozzantoz Creative Commons License 2007.09.11 0 0 338
csinos:) de elöl az oszlop túl fallikus jelleget ad a képnek:) (kicsit zavarólag hat a kép "tisztaságára", szűziességére:))
Előzmény: coxycanon (335)
coxycanon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 337
coxycanon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 336
(Meg kell szokni ezt a fórumot, rendszeresen lehagyom a csatolmányokat!)
coxycanon Creative Commons License 2007.09.11 0 0 335
Engedjétek meg és no persze kritizáljatok!
Szerintetek milyen? Jó pár hibájával most már tisztában vagyok, de azért mégis, tessék...
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.09.09 0 0 334
Sajnos úgy alakul hogy kedden ismét nem tudok elmenni a foglalkozásra. Képeket kinek hogyan juttassam el, illetve mikorra kellenek?
Előzmény: wollnerpal (330)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.09.07 0 0 333
Úgy néz ki ott tudok lenni. Mi fotósok is 14:30-kor találkozunk a Szent István téren?
Előzmény: wollnerpal (330)
wollnerpal Creative Commons License 2007.09.05 0 0 332

A Civil Nap eseményeit kell megörökíteni.

Pali

Előzmény: O.Zsé. (331)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.31 0 0 331
"... hogy ki tud fotózni..."

Konkrétan mi lesz a feladat?
Előzmény: wollnerpal (330)
wollnerpal Creative Commons License 2007.08.29 0 0 330
Tisztelt Paksi Fotósok Baráti Köre Tag!

Szeptember 8-án szombaton du Pakson ismét megrendezésre kerül a Civil Nap.

A szervezetünk is hivatalos erre a rendezvényre. Gyülekezés 14.30-kor a Szent István téren.

Felvonulás 15-től a Piactérig. Egész délután és este a Civil csoportok fellépése a piactéren.

Ezt az egész esemény fotóznunk kellene!

A piactéren szervezetünknek (és családtagjainak) foglaltattam asztalt 10 fő részére egyelőre.

Boa András ígéretet tett a szervezőknek, hogy a szinpadon a szünetekben a tavalyi fotóit vetíti!

Kérem jelezzétek felém, hogy ki tud fotózni, illetve ki akar és tud a rendezvényen résztvenni, mert ennek függvényében kell módosítani a helyfoglalást.

Őszi első foglalkozásunk szeptember 11. kedd 17. óra.

Üdvözlettel: Wollner Pál

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.23 0 0 329
"mintha valami kínai utánérzés lenne" :PPPP
Tervben van egy nagyobb, ami hasonlít majd a K10D-ére. Abban elvileg elférnek pótakksik is (ebben nem) meg AF segédfényt akarok belerakni.
A kedvedért áttükröztem.
Előzmény: O.Zsé. (328)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.23 0 0 328
Boldi köszi a pontozást!
+tisztelsz vele :o)

Dávid!
Jó ez a portrémarkolat... vagy csak elemtartó?
Ez maszek készítésű igaz?

Amúgy nagyon komoly külsőt kölcsönöz a gépnek...
aminek a neve:XATNEP! :oDDDDDD
mintha valami kínai utánérzés lenne :oP
Előzmény: Cz.Dávid (327)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.23 0 0 327
Mutatok vmit a K100D-s kollegának ;) meg persze mindenkinek.
CBCB Creative Commons License 2007.08.22 0 0 326

Na igen.

Nálam ez egy díjnyertes kép. 9.99999999999 pontot adok rá. Csak azért nem tíz pontos, mert irigy vagyok, és sajnálom, hogy nem én lőttem.

Előzmény: O.Zsé. (325)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.22 0 0 325
A recepthez kellett kis katasztrófa filmbe illő égszakadás...

De ahogy jött ment is a zivatar, ahogy haladt észak felé még maradt energiája a villámlásra...

Ismerősömnél volt egy kis FUJI és nosztalgiából (mert nekem is volt egy S5000) elkértem kis vadászatra...

A fizetős kukkolón kitámasztottam a gépet és egy csomó találomra ellőtt 2-4" között sikerült fülöncsípni ezt a szépséget :o)

Örülök nagyon, h tetszik nektek is!
CBCB Creative Commons License 2007.08.22 0 0 324

Na és hogy tudtad összehozni ezt a pipec képet?

Vártad a villámot egy szuper beállítással állványról, vagy csak lőni akartál egy képet a városról, és az ég megajándékozott?

 

Előzmény: O.Zsé. (318)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.22 0 0 323
K100D-je van és Fuji-t kunyerál. Szép. :o) ;D
Előzmény: O.Zsé. (320)
f.tom Creative Commons License 2007.08.22 0 0 322

Hát igen. Először is legyen nálad mindig kamera. Másodszor is legyél mindig éber. Harmadszor, fényképezz sokat.

Gratulálok!

Előzmény: O.Zsé. (320)
CBCB Creative Commons License 2007.08.21 0 0 321
MÁZLISTA!!!!!!!!!!!!
Előzmény: O.Zsé. (318)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.21 0 0 320
Vasárnap este készült a Citadellán...

Durva felhőszakadás után ismerősökkel még gyönyörködtünk.
FUJI S5600 kunyizott géppel, többszöri próbálkozásra jött eza kép :o)

Nemdiszkréten visítottam mikor megláttam az LCDn :oD
Előzmény: Cz.Dávid (319)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.21 0 0 319
Hűdedurvaa! Saját fotó? Hogy sikerült ilyen hamar feltölteni?
Előzmény: O.Zsé. (318)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.20 0 0 318
csak úgy csak... :o)

f.tom Creative Commons License 2007.08.19 0 0 317
Én az előadókat, de azt nem rakom be, mivel nincs engedélyem :)
Előzmény: Cz.Dávid (316)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.19 0 0 316
Ki fotózta a közönséget a Beatrice koncert alatt? Ha nem jelentkezik berakom a képét a topikba! ;)
f.tom Creative Commons License 2007.08.19 0 0 315
Több, mint 1 éve vettem kezembe egy PowerBookot. Kölcsönben volt nálam 3 hétig. Alíg akartam visszaadni - rabul ejtett. Én hiszek a Unixban - ezt a belső telefonkönyv talán igazolja ;)

9 éve foglalkozom az op.rendszerrel különböző szinteken. Azt szeretem benne, hogy kiszámítható, megismerhető, a "lelkébe" látsz, és azt csinálja, amit elvárnak tőle. Ezt az Apple megfejelte egy hihetetlenül innovítív GUI-val.

Ha teheted, akkor kérj kölcsön egy Mac-et kb. 3 hétre. Utána pedig írd le/mondd el a véleményedet. Addig is nézd meg a http://www.apple.com/mac oldalt... PRÓBÁLD KI!

Köszi, hogy szóltál :)
Előzmény: O.Zsé. (314)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.19 0 0 314
Egy motorosklub társam bizonyos Bíró Ádám a magyarországi MAC hálózat atyja!
Épp egy 6 boltos nagy üzletlánc beindításán dolgozik.
Ha valamire szükésged van beszéljünk.

Az Neki köszönhetően múlt 7en volt szerencsém órákig iPhont ismergetni.
Mit mondjak lélegzet elállító!

Amúgy engem is rábeszélne platform váltásra...
nagyon brutális a MAC
felhasználóbarátsága és gyorsasága és szerteágazó használhatósága... még nem vetettem el az ötletet... ;o)

Hát igen a personal belőtt monitorok sok érdekességet rejtenek.
ügyködsz egy képen, amit igen jó szín, fény-árnyék és egyéb paraméterekkel ellátsz... remekül mutat...imádod...

Aztán feltolod egy fotómegosztóra...
és jönnek a kritikák, h zajos, h eltolódott, h nem is olyan jó... mindezt azért, mert vagy TFTn, vagy nem a te monitorodnak megfelelő beállítású alany nézi...

Ugyanez a Te példáddal, h a papírkép már nem olyan mint vártad.
Hát a színhelyes előhívással az a baj, h amit látsz azt Te látod és nem biztos, h a valóság...
f.tom Creative Commons License 2007.08.19 0 0 313
Szia O.Zsé!

Köszi a kimerítő választ :) Egy kicsit lejjebb feltettem egy kérdést, hogy vki használ-e Apple gépet? Ezen a platformon szeretnék dolgozni. Mac OS X 10.4 az op.rendszer és egy LG206WTQ-SF lesz a kijelző. Ezeknek az eszközöknek a finomhangolásához szükséges információk miatt tettem fel a találós kérdéseimet :)

Az op.rendszerben tárolva van néhány színprofil és alapból támogatja újak elkészítését és tárolását. Ebben a kalibrációs folyamatban benne van a Gamma is. Az általam választott kijelző is támogatja a Gamma korrekciót. Melyik a jobb, a hasznosabb? Arra jutottam magamban, hogy ki kell próbálni és dönteni kell :)

Mivel még nincs külön szoftverem a képmanipulációhoz, ezért az iPhoto-t használom szerkesztésre. Alapvetően olyan, mint a Google Picassa. Használja a kép által tárolt színprofilt - egyelőre úgy látom.

Más.

A szituáció a következő. Az ember elkészíti a képet. A kalibrált eszközen az izlésének megfelelően módosítja. Nagyon tetszik neki az elkészült kép. Elhatározza, hogy előhívatja pl. A4 méretben, mert ki szeretné tenni a falra. Mivel nincs otthon fotónyomtatója, elmegy a sarki fotószaküzletbe és kér belőle egy nagyítást. Otthon izgul. A kijelölt napon elmegy képért, és nem azt kapja amit várt. Nincsenek meg a tónusok, mások a színek. Szomorkodik.

Tudtok-e olyan helyet, ahol szín- és tónushelyes képeket készítenek az embernek? Akár on-line is? Már arra gondoltam, hogy egy teszt képet fogok előhívatni az általam ismert helyeken, aztán a legjobbat fogom választani. Mi a tapasztalatotok?

Egyébként szép jó reggelt Mindenkinek.
Előzmény: O.Zsé. (311)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.08.18 0 0 312
Hi!

Gondoltam, na akkor most belövöm a monitorom. A vezérlőpultban meglepődve tapasztaltam, hogy eltűnt az Adobe Gamma ikon és a gépen sincs nyoma. Hümm...
Előzmény: O.Zsé. (311)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.08.17 0 0 311
Szasz Tom!

Nekem nagyon nagyon sokat segített, h állítottam a gammán!
Ugyan csöves monitort használok (és az istenért sem kellene TFT) de valszeg azon is jó hatása van.

Ha van CS a gépeden akkor beépült a vezérlőpultba a Adobe Gamma is.
Annak a beállítása így lehetséges (képek sajna hiányoznak)

"...
Adobe Gamma
A Photoshop telepítésekor a Vezérlőpultba bekerül az Adobe Gamma ikon. Segítségével kalibrál-hatjuk monitorunkat, beállíthatjuk, hogy általában milyen fényviszonyok között szoktunk dolgozni, élénkebben jönnek elő a színek.
1. A Vezérlőpultban kattintsunk kettőt az Adobe Gamma ikonra.
2. Válasszuk a Step by step (Wizard) kapcsolót és lépjünk tovább, majd a következő lépésnél is nyomjuk meg a tovább gombot.
3. Ennél a panelnél először állítsuk a monitorunk kontrasztját a legnagyobb értékre, majd a fényerőt addig tekerjük, míg a külső és belső négyszöget még épphogy meg tudjuk különböz-tetni.
4. A következő lépésnél a Phosphors-nál válasszuk a P22-EBU szabványt.
5. Utána következik a Gamma beállítása. Kapcsoljuk ki a View Single Gamma Only kapcsolót, hogy mindegyik csatornát külön állíthassuk és próbáljuk a belső és külső színt minél köze-lebb állítani egymáshoz. Figyeljünk arra, ha az egyiket állítjuk, módosíthatja többit is, ezért azokon lehet, hogy újból változtatni kell.
6. A Hardware White Point-nál kell beállítanunk a szobánk fényviszonyait. A Daylight jelenti a természetes fényt, a Warm white a meleg fényű, hagyományos izzójú lámpát, a Cool white a hideg fényű, neonlámpát.
7. Az Adjusted White Point-on ne változtassunk, lépjünk tovább.
8. Az utolsó lépésnél az After (utána) és Before (előtte) kapcsolóval megnézhetjük beállításunk eredményét, majd nyomjuk meg a Befejezés gombot.
9. Mentsük el a beállítást. A mentésnek célszerű a monitorunk nevét adni.
..."

remélem kicsit segít!
Előzmény: f.tom (308)
f.tom Creative Commons License 2007.08.17 0 0 310

Szia!

 

A klubélet indulásáról nem tudok semmit, mert eddig a családi elfoglaltság miatt keddenként soha sem értem rá :( Így azt sem tudom, hogy hogyan kell erről értesülni. Tipikusan a szervező szokott levelet küldeni, hogy mikor lesz a következő.

Ezért örültem ennek a fórumnak, mert itt is meg tudtunk beszélni sok mindent :)

 

Én inkább arra várok, hogy jöjjön el a szeptember, és akkor beindulunk és itt is tudunk eszmecserélni :)

 

Sajna én Konicás vagyok - nem tudok kölcsönözni szűrőt.

 

És ne légy elkeseredve - én sem kapok választ ;) Erre itt egy klasszikus: "Csapásokat adunk és csapásokat kapunk." - Virág elvtárs

 

Szép napot!

Előzmény: coxycanon (309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!