Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.10 0 0 47
Off
Jobbos sajtókör sábeszkor az ATV-n c. topic
(874)-től indul a vita Woland hozzászólásával, én a (901)-ben tettem be az idézetet. Abban rosszul emlékeztem, hogy Solt válaszát is bepötyögtem, de ha elmész egy könyvtárban, akkor biztosan hozzáférhetsz az 1994-es lapszámhoz. Valamikor utána írta. Érdemes még elolvasnod Gedeon_2001 válaszait is. A vita még eccer előkerült, valamelyik aktuális bächeros topicban, ott Profán Béninek kopiztam befele. A történet "utóélete" hasonlatos a "zsideszező népszabi"-hoz.
Előzmény: vizinikk (42)
ejropalepke Creative Commons License 2007.01.10 0 0 46

Nem szokása Bächer Ivánnak a gyalázkodás, még akkor sem, ha adott esetben nem ért egyet valakivel. Azon meg végképp ámulok, hogy miért éppen Solt Ottiliát gyalázta volna, akivel hasonló értékeket preferáltak.

Úgyhogy valószínűleg csak egy sunyi inszinuáció volt itt bepötyögve Andrea Sbardellatitól.

Előzmény: vizinikk (42)
jakobi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 45

Pontosan így történt, a laticellel együtt... De én sosem nevezném őt "szegény Ottiliának". Az a ritka ember volt, aki sosem vállalt elvtelen kompromisszumot, ezért én inkább szerencsésnek mondanám - ha ez nem az ő szabad választása lett volna.

97-ben halt meg. Addigra a Beszélő már semmilyen értelemben nem volt az szdsz lapja, sőt... És bármilyen furcsának tűnik, nem a maszoppal kötött koalíció állt a szakítás hátterében, mert az biz. ért-ben történelmi szükségszerűség (meg reálpolitika) volt, hanem azoknak az értékeknek az eltűnése, amik ma is fájón hiányoznak az szdsz-ből. 

Előzmény: AliceCsodaországban (39)
Derek Creative Commons License 2007.01.10 0 0 44

"De a kirúgás (kizárás) nálunk nem divat. Aki nem fizeti a tagdíjat, azt is csak "törlik". "

 

Vagy nem:-))

Előzmény: Libera nos, Domine! (21)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.10 0 0 43

Hodosán Róza talán két éve megjelent könyvében sokat írt Ottiliáról.

Egészen közel laktunk egymáshoz, látásból ismertem is, de a tevékenységéről csak később értesültem.

Előzmény: AliceCsodaországban (39)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.10 0 0 42

nem figyeltem abban az időben Bächer Iván cikkeit, csak mostanában az egyik kedvenc íróm.

legalább a topikra adj valami közelebbi utalást.

 

 

Előzmény: Törölt nick (34)
boci boci tarka Creative Commons License 2007.01.10 0 0 41

Megrendítő történet.

Jó, hogy megszületett ez a topik, alkalmat ad arra, hogy megálljunk és elgondolkodjunk egy kicsit.

Nemcsak róla, magunkról is.

Előzmény: AliceCsodaországban (39)
boci boci tarka Creative Commons License 2007.01.10 0 0 40

 Olvastam a SZETA-val kapcsolatos írásokat már a 80-as évek elején is. Emlékszem, akkor ez nagyon megrendített és elbizonytalanított. /Ez utóbbiért máig hálás vagyok./

 

Emlékeim szerint nagyon szerény, de kemény asszony volt, saját személyét sohasem tolta előtérbe. Nemigen emlékszem olyan politikai csoportra, aki ne tisztelte volna.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2007.01.10 0 0 39

Igen, szegény Ottilia még igaz emberként kezdte a politikát, :-(((

 

Én az anyukáját ismertem jobban, két házzal mellettünk lakott (lakik? sokat gondolok rá azóta is, de nem kaptam még parte cédulát - mi meg 99-ben elköltöztünk onnan...). Nagyon aranyos, kedves, intelligens és értemes idős hölgy volt (?), jókora humorérzékkel is megáldva, élvezet volt (?) vele beszélgetni  akármiről is szólt a téma.

 

Jól emlékszem arra az éjszakára, amikor bemondták, hogy micsoda szörnyű karambolt szenvedett Ottilia... husvét volt...  akkor még képviselő volt emlékszem... lelkiismeretfurdalása volt, mert a sok politikai szereplés miatt nem jutott elég ideje a legkisebb fiára, Mátéra. Ezt a husvétot vele akarta tölteni, ezért beleegyezett abba, hogy Máté barátjának kocsijával menjenek ide meg oda (egy Trabant volt jelzem...) .. jött a karambol, ő maradt életben, a 15 éves Máté meghalt ... ő is csaknem.

 

Mikor a tv bemonta, én kirohantam az utcára, tulajdonképen át akartam menni X nénihez, Ottilia mamájához, hogy hoyg van, de alig hogy kiléptem, egy száguldó kocsi fékezett le előttünk (pontosabban elóttem, mint a sötét utcában egyetlen eleven ember előtt) , és valaki azt kérdezte: hol lakik Ottilia mamája??? - én csak mutattam szótlanul... a kocsiban Iványi Gábor  methodista lelkész és már nem is tudom kik ültek, ők mondták el X néninek, a hírt.... sokat beszélgettünk utána, csodálatos kis öreg hölgy vcolt csak anynit mondhatok, bölcs volt és türelmes..

 

 

Ottilia életben maradt. Hónapokig nem merték megmondani neki, hogy Máté is meghalt.. aztán elhagyta a kórházat, de haláláig iszonyú fájdalmai voltak, ha benn volt a szerkesztőségben, akkor hason feküdt egy laticelen, mert csak így bírta ki a gerince... gyógyszert bevenni már nem is tudott, mert a gyomra már bevérzett, kúpban kapott már mindent... mikor meghalt bevallom azt mondtam: végre... ez is túl sok volt neki Máté után.

 

Szivesen adakoznék egy szoborra mi őt ábrázolja vagy szimbolizálja. De csak szemékyre szabottan, valahol szerepeljen az, hogy ez Solt Ottilia emlékére van.

Előzmény: anyabanya (-)
zi_laj Creative Commons License 2007.01.09 0 0 38

Nem a szemétdombon!

De elvei el vannak temetve, feledve!

Előzmény: Boldog ember (35)
anton pavlovics Creative Commons License 2007.01.09 0 0 37
Tényleg nagyszerű és tiszta ember volt.

Érdekes, nekem is rémlik valami az utólsó időkből, s már a DC környékéről. Mintha már akkor nagnyilvánvalóvá tette volna, hogy a szegénység elleni küzdelem fontosabb, mint a kultúrkampf.

A haverom közel volt köreikhez, holnap megpróbálok valami infót szerezni. Ha nincs ilyen info, azt is megmondom.
Előzmény: Törölt nick (32)
Fine Tune Creative Commons License 2007.01.09 0 0 36
"Megszépülő történelem" Ebben az SZDSZ nem kicsi:)
Előzmény: Törölt nick (32)
Boldog ember Creative Commons License 2007.01.09 0 0 35

Szobrot Ottiliának, ember hol élsz????
A szobrot Demszky érdemli, Ottilia már réges rég minden eszmjével elveivel és naivításával együtt az SZDSZ szemétdombján van!
Előzmény: anyabanya (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 34
Vagy nagyon fiatal vagy, vagy Neked is szelektív az emlékezeted. A cikket (és Solt Ottilia válaszát) hayólemléxem, betettem valamelyik hozzászólásomban. Keresd ki a 8000 közül.
Előzmény: vizinikk (33)
vizinikk Creative Commons License 2007.01.09 0 0 33
tessék idehozni a gyalázó cikket, addig nem hiszem, amíg nem látom.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.09 0 0 32
"Solt O. nagyon is vállalta az első MSZP-SZDSZ koalíciót is. Minden kritikájával együtt."

A megszépülő történelem. Bächer Iván persze merő véletlenségből gyalázta 1994 nyarán a Népszabadságban Solt Ottiliát. Még jó, hogy erre a gyalázatra emlékeznek még néhányan.
Előzmény: Libera nos, Domine! (27)
piero Creative Commons License 2007.01.09 0 0 31
én is ismertem és tiszteltem őt
Előzmény: mammamija (30)
mammamija Creative Commons License 2007.01.09 0 0 30
elefeska Creative Commons License 2007.01.09 0 0 29
Megnéztem, igazad van. De ebben az esetben csak az perdöntő, hogy Solt Ottilia hogyan írta a nevét. De ez csak lényegtelen apróság, felejtsd el.
Előzmény: Libera nos, Domine! (26)
Terra Kotta Creative Commons License 2007.01.09 0 0 28

 

Megláttam a listában a topikcímet, benne a névvel, és rögtön Teréz anyára asszociáltam. Aztán olvasom a topikleírásod, és te is hozzá húztál párhuzamot.

Talán az lehet bennük a közös, ahogy megalkuvás nélkül tűrhetetlennek tartották az emberhez méltatlan körülmények között élők létezési módját - mikor pedig  lehet azon segíteni is. Semmi nagy szó, mindennapi aprómunka, szorgalmasan.

Így, kicsi lépésekben váltották a világot.

 

Előzmény: anyabanya (-)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.01.09 0 0 27
Solt O. nagyon is vállalta az első MSZP-SZDSZ koalíciót is. Minden kritikájával együtt.
Előzmény: elefeska (24)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.01.09 0 0 26
Ezt mondom én is neked. Az emlékezetemben Otília. A neten mindkét forma - tehát az Ottilia is - előfordul. Az utónévkönyvben csak az Otília.
Előzmény: elefeska (25)
elefeska Creative Commons License 2007.01.09 0 0 25

 

Kérlek, ha már keresztnevén említed Solt Ottiliát, akkor figyelj arra, hogy legalább a nevét helyesen írd le. Vannak esetek, amikor nem lehet az ember figyelmetlen.

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (19)
elefeska Creative Commons License 2007.01.09 0 0 24

Igazad van: szociálisan érzékeny, demokrata és liberális volt. Kizárt, hogy ma vállalná az SzDSz-t: Kókával, Kunczéval és főként a koalicióval. Ne feledd, hogy azon túl, amit helyesen rögzítettél (demokrata és liberális) tiszteséges is volt, gyűlölte a félrevezetést, az álságot. És soha sem viselkedett úgy, nem hitte magáról, hogy egyedül ő és elvbarátai ismerik a jó utat. Érdemes lapozni a Beszélő azon számait, amikor még liberális demokratáknak tüntek a párt vezetői.

Kérlek,

 

Előzmény: Libera nos, Domine! (19)
Fine Tune Creative Commons License 2007.01.09 0 0 23
Én is gondolom. Légüres térbe kerül, aztán csak elgondolkodik rajta.
Előzmény: Libera nos, Domine! (21)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.01.09 0 0 22
Igen, Csengey is jó fej volt.
Előzmény: elefeska (20)
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.01.09 0 0 21
Lehet, de az SZDSZ-ből nem szoktak kirúgni senkit. Van, aki kilép, de továbbra is az SZDSZ-re szavaz (mint Kis János). Van, aki marad, mint sokan a "belső ellenzékből" (Fodor, Bauer, Kőszeg és mások). Van, aki kilép, és marxista lesz (mint TGM), így aztán gazdaságpolitikailag szembekerül az SZDSZ-szel. De a kirúgás (kizárás) nálunk nem divat. Aki nem fizeti a tagdíjat, azt is csak "törlik".
Előzmény: Fine Tune (18)
elefeska Creative Commons License 2007.01.09 0 0 20

Ismertem és Ő az egyik olyan közéleti ember, aki a politikai térben is tiszteséges és következetes tudott maradni. Ha rá gondolna néha Demszky, Pető, Eörsi M.,Magyar Bálint és még jó néhányan bizony kellemetlenül éreznék magukat. (vagy már azt ssem?)

A másik általam nagyon tisztelt ember Csengey Dénes volt. Se ideológiai, se magánéleti hasonlóság nem volt Solt Ottilia és Csengey Dénes között mégis Ha egyikükre gondolok azonnal beugrik a másik. Valószínű, hogy a tiszteség, az elkötelezettség, az őszinteség emelte ki őket a haszonlesők, a sumákok, a hazudozók, az elvakult gyűlölködők és az ostobák eelitnek nevezett csoportjából.

Libera nos, Domine! Creative Commons License 2007.01.09 0 0 19
Otília liberális volt és demokrata is. Ezt könnyen elolvasni a Beszélő-cikkeiből.
Előzmény: Szul (8)
Fine Tune Creative Commons License 2007.01.09 0 0 18
Ha élne, már régebben kirúgták volna az SZDSZ-ből. (Esetleg otthagyta volna őket).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!