Keresés

Részletes keresés

14-69 páncélvonat Creative Commons License 2006.11.18 0 0 22
Én Puskás Ferencről nevezném el. Nincs ember aki ne tudná, hogy PUSKÁS reptér hol van.
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 21

"Kedves" xhwamt!

Már azt is nagy teljesítménynek tartom részedről, hogy Endresz György nevét helyesen le tudtad írni, de a helyedben én nem ekkora nyilvánosság előtt fitogtatnám totális tájékozatlanságomat. Ha ennyit sem tudsz az ország történetéről, javaslom a wikipediát. De hogy megspóroljam neked: fent említett ember a legnagyobb magyar pilóta, az Atlanti-óceán átrepülője, a belföldi légiközlekedés fejlesztője, és mint ilyen, a legnagyobb mértékben érdemes arra, hogy repülőtérünk azonosítójául szolgáljon neve. Henri Coanda sem nagy államférfi, Leonardo da Vinci sem, Wolfgang Amadeus Mozart sem, Bukarest, Róma, Salzburg mégis remekül üzemelnek ezekkel a "lokális noname hősökkel"! Európa már követi ezt a "rossz hagyományt", úgyhogy lehet, hogy teneked kellene innen a harmadik világba távozni.

Előzmény: xhwamt (19)
toto92 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 20

Szerintem nevezzük át Budapestet "Széchenyi István város"-sá.

 

Viccet félretéve: kutyát sem fogja érdekelni, hogy az most Ferihegy, vagy Endresz Görgy repülőtér-e. Főleg az egyszeri japán turistát. Ha már mindenképp el akarunk nevezni egy repülőteret Endresz Görgyről, akkor pl. meg lehetne tenni egy teljesen felújított/átépített/újonnal épített vidéki repülőtérrel.

xhwamt Creative Commons License 2006.11.18 0 0 19

A Ferihegy tökéletes. Repülőtereket szerte a világban arról a településről nevezik el, amely mellett fekszenek, legföljebb kiemelkedő jelentőségű államférfiakról szoktak még nevet kapni. Leszámítva a harmadik világot, ahol noname lokális hősök is képbe kerülnek, de mi ha lehet ne kövessük ezt a rossz hagyományt és Ferihegy maradjon meg annak ami: Ferihegynek.

 

Endresz György akár tetszik, akár nem a világ szempontjából egy senki. Hisz nem hajtott végre egyetlen jelentős tettet sem.

Előzmény: hungarianAir (-)
Abeto Creative Commons License 2006.11.18 0 0 18
Attól, hogy vki nem osztja a véleményedet, még lehet értelmes a hozzászólása. Amúgy én sem osztom: pl Varsó repterét is átkeresztelték Okecie-ről F.Chopin-ra, de a hivatalos papirokon kívúl a kutya sem használja az új nevet, (sőt még ott sem mindíg) mivel nem sikerült árvinni a köztudatba. Pedig a lengyelek igazán büszkék Chopin-re.
Előzmény: hungarianAir (14)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 17

Ezek a repterek vannak többségben.... Ja és ha nem fogtad még fel!? Azért hoztam létre a topikot hogy ötleteket irjatok hogyha megváltoztatnánk mire kellene... ( tudod ötleteket vártam, nem pedig kötekedni kéne, ha ennyire nagyon sokat tudsz és mindenbe azért és azért is belekötsz, ajánlom hozz létre a neveddel topikot "kötekedjünk" megjegyzéssel ellátva...

Előzmény: Airbus A320 (16)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 16

Vagy ott van még

Schipol

De persze vannak olyan repterek is amit tényleg hírességről neveztek el:

Salzburg-W.A. Mozart

Bratislava-M.R. Stefanik (Ivanka)

Előzmény: Airbus A320 (15)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 15

Azért ez nem teljesen így van, pl.:

Vienna - Schwechat

Coppenhagen-Kastrup

Zurich-Kloten

London-Heatrhow

Berlin-Tegel

 

 

Csak ,hogy párat emlitsek

Előzmény: hungarianAir (13)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 14
Mellesleg a topikot azért hoztam létre hogy ne arról beszéljünk hogy: " áá hagyjuk már jó ez  név" meg hogy "megszoktuk már" Értelmes hozzászólásokat!
Előzmény: v_peti (11)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 13
Talán csak azért mert egész Európában híres személyiségeikről nevezik el repülőtereiket... A Lenin körutat is megszoktad? vagy a Vörös hadsereg útját? Ezt is megváltoztatták, miért ne változtathatnák meg a Ferihegyet, kb. ennyi értelme van hogy 1 helyi gazda nevét viseli a repülőtér mikor ennek a helyi gazdának a családjának semmi köze sincs már a repülőttérhez...
Előzmény: v_peti (11)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 12

Ok ,bocsi.

Aki nem tudja annak: Ferihegy helyén egy nagy homokbucka volt ahol szőlöt termelt Mayerfy Ferenc földbirtokos. A tanya azthiszem még mindig megvan valahol a Torony közelében (ha jól tudom) . Szóval inenn ered az ,hogy Feri. A hegy pedig onann ,hogy az alföldön egy 100m-es dombocska is hegynek tünik. Mikor építették ferihegyet a nagy homokbucká(ka)t eldozerolták.

Előzmény: hungarianAir (4)
v_peti Creative Commons License 2006.11.18 0 0 11
Amúgy minek átnevezni? Jó ez a név. Már megszoktuk.
v_peti Creative Commons License 2006.11.18 0 0 10
Inkább miért hegy? Miért nem domb? Igaz, még egy domb (250 m) magasságát sem éri el.
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 9

Ok. Csak furcsa volt a becéző forma. 

Előzmény: ripők (8)
ripők Creative Commons License 2006.11.18 0 0 8
Ferenchegy már van a fővárosban.
Előzmény: Törölt nick (5)
bundee Creative Commons License 2006.11.18 0 0 7
talan mert ferihegynek hivtak azt a szolofoldet ahova kerult a repter?
Előzmény: Törölt nick (5)
ripők Creative Commons License 2006.11.18 0 0 6
Azt esetleg tudja valaki miért hegy? Miért nem Feriföld?
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.18 0 0 5
Azt esetleg tudja valaki miért Feri? Miért nem Ferenchegy?
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 4
Tudom ki az a Feri, Mayerfy Ferenc, tudod vecsési vagyok! Érvek nélkül nyilván nem fogok topikot nyitni... ( mellesleg a helyi honismereti versenyen is indultam... valószíná hogy fogok valamit tudni a helyi emberekről)
Előzmény: Airbus A320 (1)
ripők Creative Commons License 2006.11.18 0 0 3
Azt nem tudom, de a holland Skipol repülőtér neve is érdekes, mert azt jelenti: hajók pokla. Bizony nem is hajónak való egy felszállópálya. :)
Előzmény: Airbus A320 (1)
viricsi Creative Commons License 2006.11.18 0 0 2
Helyes felvetések, tovább is fűzném, a nemzetközi köztudatban jól bejáratott név e Endresz Györgyé, olyan e, amit ha meghall a világpolgár, azonnal Magyarországra asszociál?
Természetesen nem kétségbe vonva Endresz nagyságát honi aviatikában.
Előzmény: Airbus A320 (1)
Airbus A320 Creative Commons License 2006.11.18 0 0 1

Tiszteletem Endrész Györgynek ,de szerintem nem lenne jóötlet átnevezni Ferihegyet, mert már mindenki úgy ismeri ,hogy Ferihegy. Külfödinek is könnyebb megjegyezni szerintem.

Egyébként tudod ,miért Ferihegy Ferihegy???

Előzmény: hungarianAir (-)
hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 0

Ha van valami javaslatotok ezzel kapcsolatban, akkor irjátok ide...

hungarianAir Creative Commons License 2006.11.18 0 0 topiknyitó

Az én javaslatom:

 

Endresz György Nemzetközi Repülőtér

 

Endresz György egyik legnagyobb pilótánk volt, megérdemli hogy róla nevezzük el Budapest repülőterét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!