Nem tudom, hogy mennyire lesz sikeres, de minden bizonnyal hiánypotló szerepet fog betölteni ez a topik. Célom, hogy a szakmáját nem kellő elhivatottsággal űző orvosoktól kedvenceinket megkíméljük. Tehát: hulljon a férgese!
Köszi Solido ! Sajnos nem lettem okosabb. Azért merészkedtem ilyen elvetemültet kérdezni mert az alattam szóló, pont őket említi, és azt hittem talán ő válaszolni fog..
Valóban nem mindegy az ár, mert a környékünkön rengeteg rendelő van , de a Hungarovetet nagyon felszereltem találtam, ezért gondoltam rájuk. Csak az oltási árakat adták meg emailben, mást nem. Szóval nem mindegy hogy pl egy ultrahang, mondjuk itt 6000 ott meg 20 ezer csak egy példa, és akkor még a többi vizsgálat, esetleg műtét nincs is sehol.
Ultrahangon egyértelműen kiderült volna! Ránézésre is meglehet mondani ,én rögtön látom pedig nem vagyok állatorvos! Sokkal kisebbek az emlők és a péra is összébb megy! Igaz hónapok kellenek míg kiürül az összes hormon a szervezetéből . Nézd meg alaposan a Beethoven 2-ben Missyt, vagy Perdit a 100 kiskutyából és hasonlítsd össze egy nem ivartalanított már tüzelt kutyával! Ha jól megfigyelted észre fogod venni a különbséget! A helyedben oda többet nem vinném a kutyusodat!
Sziasztok! Tudna e valaki segíteni az ügyben, hogy a Hungarovet állatorvosi rendelőben, milyen árak vannak? Sehol semmi infó az árakról, őket is kérdeztem , de nem adtak ki ártájékoztatást. 14 éves daganatos kutyámat szeretném hozzájuk vinni, de azért nem utazok 100 kilómétereket, hogy ha meg sem tudom fizetni, köszi!!!!!!!!!!!
Nemrég műtötték a kutyánkat Gyöngyösön, térdkalács ficam volt az ok, én végig néztem a műtétet de amit produkált az orvos az kicsit gáz volt....kezdődött azzal hogy benyomta a kutyába az altató injekciót, a kutya kimerevedett, addig ő még ellátott több kutyát...mi meg már azt sem tudtuk mit csináljunk a kutyával annyira ijesztő volt hogy kimerevedett, a mellkasa is mintha fel lett volna fújódva, a nyelve kilógott....semmilyen előzetes vizsgálat nem volt, és rávágta hogy 60 ezer lesz majd a műtét, hát belemegy az ember hiszen a kutyájáról azaz a családtagjáról van szó...az infúziót úgy adta be a kutyának, hogy az elvileg alvó kutya ott vergődött a műtőasztalon mert érzett mindent...majdnem ráordítottam a pasira de végül mégse tettem mert mondom csak ezen legyünk túl soha többet nem viszem oda...a végeredmény nem lett jó, még mindig rossz a lába a kutyának....nemrég felköltöztünk Pestre, és kerestem egy jó helyet ismerősöktől kérdeztem hol találok rendes, lelkiismeretes, emberséges orvost aki tényleg megéri a pénzét....egy ismerősöm a Hungarovet klinikára viszi mindig az állatait, 22. kerületben található Brassói utca 10/a-ban. Még egy műtét következett, mert mint kiderült természetesen nem sikerült szinte sehogy az előző átkozott műtét amit úgy megszenvedett a kutya...ebben a rendelőben megbeszéltünk mindent a dokival, egyeztettünk árakról, tény hogy drágább volt, de megérte, mert nagyon jól sikerült a műtét, és a kutya végre normálisan tudja használni a lábát...engem meggyőztek pedig félve megyek ismeretlen helyre, ahol nem tudom mi vár, de az biztos hogy nem is keresek tovább, nekem ér annyit a kutya hogyha még egy kicsivel többet is kell fizetnem, de nem fog érezni semmit ha csinálnak vele valamit és nem fog rángatózni kábultan a fájdalomtól...ja és lerakták a földre ébredéshez, és otthagyták...amikor fel akart ülni még kábultan...nagyon rossz élmény volt...Aki nem akar tovább jó orvos után keresgélni, próbálja ki őket, nem fogja megbánni!!
Kutyáknál ez nincs így. Mert kutyát, ha befog egy menhely, azt bent tartja, csipezi. Aki örökbe fogadja, az tudja, hogy ivartalanítva van, vagy ivartalanítási kötelezettséggel fogadhatja be.
Tehát a kóbor, ismeretlen előéletű kutyáról nincs ilyen infó.
Amikor az állatvédők befognak egy macskát, ivartalanitják, majd visszaengedik az eredeti környezetébe, akkor a füle hegyét lecsipik. Ez jelzi, hogy ivartalan és ne fogják be ujra.
Nem értek hozzá, hogy orvos mennyit lát egy műtéti hegből, szerintem bármi lehet.
Éppen ezért egy ultrahang, vagy röntgen nem ártott volna előtte. Persze, ennek is van költsége, de szerintem még mindig jobb, mint a fölösleges műtét.
Azt viszont erősen megkérdőjelezem, hogy csak a petefészek lett kivéve, sokkal valószínűbbnek tartom, hogy fölnyitották, látták hogy már ivartalanítva van és visszavarrták.
Az akciós műtéti ár pedig az említettnél jóval kevesebb kellene hogy legyen, az akció nélküli ár a 18000-20000 forint.
Azt hiszem, az orvosok a pénzre mentek, ami tényleg szemétség.
Gondoltam elmesélem egy tanulságos esetünket a székesfehérvári állatkórházzal kapcsolatban, ami 2012 tavaszán esett meg.
Egy 5 hónapja befogadott (fogta magát és beköltözött hozzánk) németjuhász keveréket szerettünk volna ivartalanítani, mert az egyik helyi állatorvos azt mondta, hogy még aktív szuka. Nosza elvittük az állatkórházba, ott is megvizsgálták és megbeszéltünk egy időpontot, hogy mikorra vigyük vissza. Épp akciós ivartalanítás volt, örültem, hogy így csak 18e Ft lesz az egész.
A műtét után jött az érdekes rész. A kutya már ivartalanítva volt, mint kiderült, csak ők nem vették észre. A kifogás az volt, hogy azt hitték, hogy az valami másik beavatkozás lehetett. Azzal nyugtattak, hogy az előző műtétkor "csak" a petefészkek lettek eltávolítva, a méhe nem, de ezt most megtették. Ezért elkérték a teljes árat, majd kinyögték, hogy a 18e Ft-on felül, külön kell fizetni a antibiotikumért, ami erősen ajánlott, a parabola antennáért, meg a mit tudom én még miért, és így összesen lett azt hiszem 23 vagy 24e Ft, már nem emlékszem. Én csak nagyokat pislogtam, egyszerűen nem volt kedvem vitatkozni, így fizettem, majd eljöttünk onnan.
Szóval összesen legalább 2 orvos (a faluba járó és az állatkórházi), legalább 3 alkalommal is láthatta a hasát a kutyának, és egyiknek se tűnt fel, hogy van rajta egy műtéti heg, és hiába mondtuk nekik, hogy csak nem olyan rég került hozzánk, fel se merült bennük, hogy ivartalanítva lehet.
Nem tudom, hogy egy másik állatorvosnak mi lenne erről a véleménye, de szerintem ez elég durva tévedés volt, bár "csak" szerencsétlen kutya szenvedett vele feleslegesen, na meg mi fizettünk, lényegében a semmiért, számunkra nem kevés pénzt.
Hogy pozitívat is mondjak, a műtét rendben lezajlott egyébként, a seb pedig szépen és probléma mentesen gyógyult, szóval végül is jól dolgoznak, csak kissé hanyagok az állatok előéletével kapcsolatban.
Elnézést, hogy bepofátlankodok a topikba, de ha bárkinek lenne kéz alól Norocarp,, Carprox, vagy bármilyen Carprofen hatóanyagú fájdalomcsillapítója, az kérem szóljon. Egy idős mentett labradornak lenne rá szüksége.
Ha van valakinek, vagy tud valamilyen beszerzési forrásról (nem gyógyszertári), az kérem írjon e-mailt az infoemail@indamail.hu mail címre. Előre is hálásan köszönöm.
Olvastam több negatív véleményt is a Zuglói Állatorvosi Rendelővel kapcsolatban. Nekünk nem voltak előítéleteink feléjük, mert már 1 éve oda járunk, mióta Zuglóba költöztünk. Erre a fórumra csak most akadtam rá, és igen elcsodálkoztam. A környékbeli macskások szeretik őket, oltatni viszik oda a cicákat, meg ivartalanítani is. Nem hallottam olyat, hogy gond lett volna. Az én hófehér cicámat is ott műtötték, az ára nagyon kedvező volt (benne vannak a műtét utáni injekciók is, ezt a rejtett költséget sok rendelőben nem is mondják, csak a műtét után kérnek el 4-5ezer forintot plusszban!!!!!, itt viszont benne van az árban!), és nem volt komplikáció, szépen ébredt a cica (pedig fehér, náluk nagyobb a rizikó)!! Én csak jókat tudok mondani, és öröm megfigyelni, hogy mennyit fejlődött a rendelő az utóbbi időben (pl. kisteknősök, szép új akvárium, új mérleg). Nincs kórház hangulata, a gyerekek is mindig menni akarnak, hogy megnézhessék a kisteknősöket, amiknek nevük is van!!!! Gery a kedvencük!
köszönöm a válaszodat eddig a fiastyúk utcába hordtuk szabó orsolyához akivel teljesen meg voltunk elégedve. ő otthagyta a rendelőt és nem tudom hol rendel most és nem tudtam kideríteni sem. ő helyette keresek valakit.
Én Újpesten nőttem fel , 8 éves korom óta van kutyám.Inkább abban tudok segíteni hogy kit kerülj el messzire!
Tehát kerüld: Tóth Szilviáékat a Petőfi utcában! Egy-két pl. egy idős bácsi vitt hozzájuk egy huskyt, heregyulladással kezelték hetekig már ki akarták herélni , amikor az utcán összeesett a kutyus a bácsi bepöccent és elvitte a Rákos útra . Kiderült nem here , haem bélgyulladás ! Hónapokig kezelés speciális táp stb hetekig tartó kezeletlenség miatt! A másik itt dolgozó hölgy Tompó Veronika meg fél az állatoktól! A szomszéd kisfiút elkísértem anno a papagájával még fióka volt. Meg sem merte fogni! Egy kis Judy nevű kutyustól úgy vett vért, hogy félre szúrt ömlött a vér a kutyából. Barátnőm a kutyáját sánítással vitte hozzájuk előszőr a talpára adtak kenőcsot aztán megröngenezték csak a lábfejét!!! Végül kiderült másik dokinál bicepsz ingyulladás. stb
Templom utca: Tisztán emlékszem gyerekkoromból egy Döme nevű kutyusra agogy dőlőngélt összevissza. Horváth László tudőgyulladással kezelte ,mire elvitték másik dokihoz késő volt szopornyicás volt a kutyus. Gyerekek bevittek hozzá pici cicát egy lány mesélte ő volt az egyik és állítólag (ezt nem tudom igaz-e a többi igen amiket írtam erre nem mondom hogy 100%) lehúzta a wc-n. A fiai állítólag jobbak , de inkább nem javaslom.
Rex: róluk csak annyi , hogy nem szeretrik a macskákat és lkezelően bánnak velük . Innentől kezdve én kutyát sem vinnék hozzájuk!
Akit javasolnék egyszer-kétszer jártam nála ő lelkiismeretes barátnőm szeint is. Nem tudom, hogy a Lehel úton van- még Bende Balázsnak hívják a dokit!
Természetesen azért nem tudok bővebben segíteni, mert volt évekig egy nagyon jó állatorvosunk a Lehel úti állatkórházban és én mindennel még az oltással is csak hozzá voltam hajlandó menni és inkább több órát vártam őrá ,mint hogy bemenjek a másik ügyeletes dokihoz (akit nem ismertem nem tudtam milyen) Több mint 20 éve vagyok kutyatartó és elmondhatom nála lelkiismertesebb, szakmailag ennyire hozzáértő állatorvossal még nem találkoztam! Sajnos azóta az Egyetemen dolgozik és csak a szakterületével foglalkozik az ortopédiával. Ipolyi Tamásnak hívják. Őt nem tudom sajnos ajánlani mostmár.
Ha a Lehel útra mész nézd meg ki az orvos Tallodi Györgyöt kerüld messzire! (Ha még rendel mert pár éve is elég idős volt már), sokan panaszkodnak Hargitay Andrásra személyes véleményem az , hogy szakmailag nincs vele probléma de a stilusával annál inkább!
Pár éve Esztergomban lakunk .Azóta sem találkoztam Ipolyi Tamáshoz hasonló állatorvoshoz sajnos! Itt nincs is állandó dokim. Van cicám is a szomszéd kutya megharapta elvittük itt az Állatkórházba Lakatos Tibor volt benn . Lelkiismeretésségben van olyan ,mint Ipolyi doktor de szaktudásban meg sem közelíti. A cica napokig dőlöngélt mint a részeg , az volt a szerencsénk hogy benn volt egy terhes doktornő civil ruhában is megnézte a cicát és rájött hogy idegrendszeri tünet, kapott gyógyszert infúziót estére jobban lett. Aztán lukak lettek a cicán a kutya fogai ahogy hozzáértek és genny folyt ki belőle. Lakatos doktor mindig alaposan kitisztította kapott gyógyszert. Fizethettünk részletre ,ha nem lehetett volna hát nem tudom mi lett volna a cicával :S Szerencsére meggyógyult. A Lelkiismeretesség itt maximálisan megvolt!
Ha talász egy jó dokit én is azt tanácsolom utána mindig menj hozzá mindennel! Én"visszasírom" mindig a dokimat ,mert nem taláklok hozzá hasonlót sem :(
A cicánk 3 hete kiesett az első emeleti ablakon. Voltunk vele 4-szer a KŐBÁNYAI ÓHEGYI ÁLLATORVOSI RENDELŐBEN. Minden alkalommal azt mondták, nincs komoly baja, nem csináltak sem ultrahangot, sem röntgent.
Pedig zihálva vette a levegőt és feldagadt a hasa.
Hiába kérdeztük, hogy nem kéne megnézni, van-e a zuhanástól belső sérülése? Kicsit jobban lett, majd újra rosszabbul, a végén azt mondták, azért nem eszik és van rosszul,mert szőrgombóc van a gyomrában,adtak erre egy szert.
A cica másnap elpusztult! Nagyon nagy a szomorúság, és a harag, hogy ilyen orvosok praktizálnak.
Szakmailag csúnyán leszerepeltek.SENKI NE VIGYE ODA BETEG ÁLLATÁT!
....HAMARJÁBAN nem tudok olyat, hogy végrehajtandó büntetést kapott volna valaki az elmúlt 3 évben, de a törvényi feltételei megvannak az ilyesminek, s ez fontos lépés! elsőként ezt kell megteremteni, erről beszéltem...
...az olcsóság relatív, mindig szakmacsoporton belül értelmezendő, ezzel szemben én általánosan magas, pofátlan és lehúzós rendelési díjakról szóltam....amiket ugye a defacto felelősség teljes hiánya mellett kell kifizetnünk..(persze mi nem drága manapság - dehát ez nem megközelítés ..)
a foglalkozásom: diplomás úriember vagyok, lehet találgatni:))
az ember a baj bekövetkezte nélkül nem TART csak úgy orvost, mint baromfit, autót, s ha nincs rá szüksége, akkor nem tud hová fordulni sebtiben, legfeljebb tájékozódik a neten, vagy hallomás alapján...az állatorvos nem fodrász, cipész, vagy háziorvos, akikre mindig szükség van, ezenkivül a helyzet amikről itt szó esik (felelősség, gondatlanság, vagy lehúzás témában) akkor sem változik, ha akad állandó orvos, mert ez szakmai-morális probléma....
az állatdokik elkanászodtak, az árak nivellálódtak, nincs olcsóbb s drágább: mind elég magas áron dolgozik - most kellene NYUGATOSODNI s pereket inditani, beleverni a NÓZIJUKAT a FELELŐSSÉG keserű megtapasztalásába...
1. elmarasztalás esetén pénzbüntetés
2. elmarasztalás esetén időszakos eltiltás
3.kamarai áraszabás szigorú időtarifás előirásokkal, s ezek betartatása
4.ellátások internetes osztályozása, fórumok elaszaporitása, reklámozása, támogatása, nevesitésekkel(pozitiv s negativ példák kiemelése)
5. felelőtlen ellátás esetén, ha bebizonyosodik, akkor 3 csapás: utána végleges eltiltás
az állatkinzást szerencsére már büntetik, szabadságvesztéssel. a diplomás állatgyógyászok pénzéhségét, itt tisztelet a kivételnek, ugyanigy meg
Csak azt tudom mondani, hogy saját és más kutyás érdekében nem lenne szabad annyiban hagyni a dolgot. Kellene belőle ügyet csinálni, akár ember- akár állatorvos ilyen felelőtlen és nemtörődöm. Biztos van felettes szerv, ahol panaszt lehet tenni, jogi fórum, ahol kártérítési perrel lehet élni.
Nem azért, hogy nyerészkedjen az ember, hanem azért, hogy féljenek ilyen hanyagok lenni. És főleg, hogy nyilvánosságot kapjon, hogy más tapasztalatlan kutyás ne járjon ugyanígy.
Néhány éve szintén egy állatorvos pénzéhsége miatt vesztettem el szeretett Dobermannom.
Akkor még nem tudtam mi az a gyomorcsavarodás.
Az esti etetés utáni reggel kimentem a kertbe és láttam szerencsétlen kutyámat.Alig bírt menni,
a hasa hordónyira fel vplt dagadva és kőkemény volt.Felhívtam Érden -Sólyom Ferenc állatorvost.
Elmondtam neki a tüneteket.Azt válaszolta semmi gond ,dolga van ,majd ha végez eljőn.
Két óra múlva a kutyám felbukott az udvaron.Amikor ismét felhívtam az (urat) mondta hogy még dolga van de ha akarom
vigyem be az érdi állatkorházba.Ezt elötte csak azért nem tettem mert nov 7.-e volt és nem tudtam rendelnek e.
Valamint hittem a doki szavainak.A korházba érve a kutya már kómában volt.Egy kedves orvosnő közölte velem ,hogy
gyomorcsavarodás esetén NÉGY ÓRÁN múlik a kutya élete.Megműti a kutyámat de csupán 10 % esélyt ad az életben maradásához.
A műtét sikerúlt, a kutyám élni akarásának köszönhetően visszajótt a kómából.
Estére viszont borzalmas szenvedések után végleg elment.
Ennyit egy lelkiismeretlen állatorvosról.Valószinűleg a négy órás túlélési időről ő is tanúlt.A kutya tüneteit érthetően elmondtam.
Nem tudom él e még az öreg doki,de kívánok neki is hasonló szenvedést ha eljön az ideje.
Ha akkor csak annyit mond -" nincs időm-azonnal vigye el a kutyát a kórházba mert minden pillanat számít"-de ő inkább
a zsebére hajtott-semmi gond ,majd jövök ha végeztem- mel halálra itélte a kutyámat.
Szerintem ezt lehet etikátlan viselkedésnek nevezni.
Ugyanezt el lehet mondani egy (Varsó utcai -Zuglói állatorvosról is.) kb 14 éve történt az eset.
A kutya ugyanaz. Ivartalanítás.
A mútét után a kutya heréje folyamatosan gennyesedett. Én rendszeresen vissza vittem a kutyát kezelésre és rendszeresen fizettem is.
Mígnem egyszer elvittem a kutyát egy másik orvoshoz is,aki csak egy pillantást vetett a kutyára és már mondta is a diagnózist.
A pénzsóvár kollegája kemény műanyagos cérnával varta össze a kutya műtéti (belső varrat) hegét.Ennek még hagyott egy 6-8 mm-es
csonkot is.Nem vágta el a csomó felett a cérnát.Ez a két kis kemény tüske a kutya belső részét folyamatosan szurkála. Ez okozta a folyamatos gyulladást. Mint megtudtam,ez az a az orvosnak nem nevezhető tetük kedvenc módszere.
A másik doki elöttem szedte ki a varratot a kutyából!! Szegény pára érdekes módon gyorsan meggyógyúlt..
"Az orvos egy ellátás során mindig a megfelelő ellátásért felel, és nem a sikerért."
Ez egy hüje duma ! A megfelelő ellátás = SIKER ! Nem megfelelő ellátás esetében jön a süketelés a tudományosan megmagyarázom . A becsületes állatorvos ha nem tud tökéletesen diagnoztizálni és vannak kételyei az adott esetben azt elmondja a gazdinak és megbeszéli a lehetőségeket a vele járó költségekkel eggyütt . Sikertelenség esetében egyértelmű , hogy nem a leg megfelöbb ellátásban részesűlt a beteg .
Szerintem ideje volna az orvosmorálnak felzárkóznia korunkhoz, s egy akkora UGRÁS-t megtennie, amekkorát léptünk pl a számitástechnikában vagy azt megelőzően pl a légiközlekedésben vagy mégazelőtt pl a vegyiparban....vagyis: a bizonyitási kényszer, ha az állat majdnem meghal s elfertőződik a sebe - ugyan forduljon már meg!
Bizonyitsa az orvos az ilyen tragikus esetben, hogy az ellátás szakszerű volt, s ne csak foghegyről vesse oda, hogy "biztos egyedi allergiás tünetekről lehet szó". Ez így nincs rendjén.
Hiszen én bizonyitottam a pénzemmel, az állat a szenvedésével. s a történetek pedig bizonyitják, hogy valamiféle gondatlanságról is szó lehet. (ha nem egyedi allergiáról, amit ugye csak oda lehet kenni az ügyfél fejéhez)
Tehát korszakváltást az orvosmorálban, bizonyitsák ők a baleset bekövetkeztekor, hogy az valóban baleset volt, s ilyen esetekben ijedjenek már meg kellőképpen: igazolják az allergiát, igazolják a higiéniai ellátás szinvonalát, igazolják a vétlenségüket. Ne a páciensnek, vagy a gazdinak kelljen birkóznia velük egy egyenlőtlen szituációban, ahol még a maffiaszerű összefogásukkal is meg kell vivni a szakvélemények dzsungelén át, esetleg urambocsá az etikai bizottság álcájába bujtatva e furcsa bajtársiasság ellen....
Különben legyen már oda a jóhirük, s kopjon már fel az álluk ebben a piaci környezetben, ahol mindenkinek felkopik hasonló helyzetben: autógyártónak, asztalosnak, kereskedőnek, stb.....
Ugye igazam van Wetriner?? Tehát én nem a kialakult s megcsontosodott helyzetről vitázom, én egy váltást szorgalmazok, ami elsősorban a piaci fogyasztó és az állatok érdekét segiti érvényesülni, megaztán megtisztitja a szakmát...Mert ami rossz, az nem maradhat rossz az idők végezetéig....
Nem hallgatok, csak dolgoznom kell, nem érek mindig rá fórumozni. Mérges vagy gúnyos (nem tudom, minek vegyem az utolsó megszólalásod) pedig ne rám-velem legyél, én csak segíteni próbáltam.
Kiegészítő vizsgálatot a második kollégától kérhettél volna, jelezve, hogy nem vagy megelégedve az első orvos munkájával. Nyilván ezen már túl vagyunk, csak másoknak szolgálhatunk tanulsággal.
A garanciához: Az orvos egy ellátás során mindig a megfelelő ellátásért felel, és nem a sikerért. Vagyis, ha bizonyítani tudod, hogy felelőtlen, vagy hanyag munka történt, akkor kérhetsz garanciális ellátást, vagy kártérítést, különben nem. De ha a saját esetedben szó nélkül hagyod, hogy se számlát, se megfelelően dokumentált kezelést nem kaptál, akkor garanciáról beszélni csak vágyálom lehet.
kórlapokat kaptam,(szlát persze nem) de hiányosak, s mint kesernyés hangvételemből kiderült: nem jogositanak fel semmire, magam is tudom....
bakterológiai-szövettani vizsgálatot hol, mennyi ideig a műtét után lehet kérni? (a 10-es bagatell az eddigi költségekhez képest.)
"Csak arra vállalhatunk garanciát, hogy a műtétet megfelelően elvégezzük, a sikerességre nem. Az, hogy egyesek hajlandók sikertelenség esetén ingyen, vagy csökkentett áron újabb beavatkozást elvégezni, inkább tekinthető emberiességi, vagy menedzselési szempontnak, mintsem elvárható minimumnak."
Kérdésem: miért nem vállalható garancia? Ez is csak egy szolgáltatás. Nyilván nem a műtét eredményességére kell garanciát vállalni, hiszen élő anyagról van szó, annál inkább kellene garancia a megismételt beavatkozásra.A dokumentálhatóan előirásosan és minőségileg hibátlanul elvégzett munkára. Hiszen az illető orvost választottam, biztam benne, oda vittem a pénzem, pedig állatorvos annyi van, ha eldobok egy követ, biztosan eltalál egyet :) (ezt ne vedd sértésnek, nem rajtad akarom kidühöngeni magam,a válaszokért inkább hálás vagyok....)
Vagyis: az emberiességi szempontok, az orvosi eskű és a marketing meg piaci szempontok miatt igenis kell vállalni garanciát és ennek a kikövetelését el is fogja végezni a fogyasztótudatos magatartás, ezt én garantálom. Tehát a garancia mint a felelősségvállalás manifesztuma nem csak úgy "szempontok", hanem szerintem szolgáltatási minimumnak kell lenniük. Hiszen ha nem igy lesz, akkor a műhibákat továbbra is az élő szövet egyedi tulajdonságaira lehet fogni, s az előre leszögezett garanciamenteség mögé lehet rejtőzni. Fontos dolog ez, benne van korunk egyik keletajrópai rákfenéje, a felelőtlen társadalom egyik alapjelensége: csak álom az amerikai (akár humán)orvos magatartása, aki barát-kollegája ellen is tanuskodik egy műhibaperben, lelkiismereti, objektiv alapon.
Amit Te kimondasz, hogy garancia nincs, az nagyon sok orvos szájából hangzik el, méregdrága humánorvosi beavatkozások előtt, én mérhetetlenül morbidnak érzem. A közeljövő spontán feladata lesz, hogy ez megváltozzon. Ahogyan az eddig akár önkényességet rejtő bírói itéleteket is lehet vitatni a neten, s azoknak hosszabb távon s nagyobb esetszám alapján ki kell állniuk a nyilvánosság próbáját! Erről eddig szó sem lehetett.
Nem hagyományos garanciavállalásról, hanem a felelőtlen vagy hanyag munka következményeinek a társadalmi önvédelem okán történő kiköveteléséről: ehhez kell megtalálni a formákat, a számonkérés, a kártalanitás módozatait s ez nem is biztos hogy az orvosok feladata. Majd kiforrja magát.