Keresés

Részletes keresés

anti01 Creative Commons License 2006.11.01 0 0 118

T. versenyzőtársaim.

Mint mindannyian tudjuk nov.12-én gyűlés lessz az MSTSZ-ben. Minnél többen
menjünk el mondjuk el a véleményünket,akkor is ha nem jeleztük előre. A követ
kező évi bajnokság lessz a tét. A dolgok jelenlegi állása szerint,ahogy én tudom
egyedűl a Galga a biztos résztvevője a következő idénynek. Ha eltudnánk érni
hogy nagyobb rangja legyen a bajnokságnak nyilván több résztvevője lenne.
Sajnos nem kapjuk meg a megfelelő hátteret az egészhez. Az eredményhirdetések
mindig szűk családi körbe vannak,a média teljes kizárásával. Az én meglátásom
az,ha nagyobb nyilvánosságot,elismerést kapnánk akkor sokkal népszerübb len-
ne ez a szép,de roppant kemény sport. Sajnos én kicsit késő kapcsolódok be
ebbe a topikba,de késő tudtam meg hogy egyáltalán van ilyen. Úgy jártam ahogy
a túrázok a bajnoksággal. Szerintem sokan nem is tudják hogy létezik,ez tapasz-
talat. Nagyon komoly változásokra van szükség,mind a versenykiírásban,mind a
felső vezetésben és akkor megmaradna ez a csodálatos sport. Tartsunk össze
ne hagyjuk hogy tönkretegyék ezt a sportot.
csanya. Creative Commons License 2006.10.26 0 0 117

Efemm

 

A kutatás elmaradt.Negyed kettöre értünk fel a pontra.Addig fuvaroztam a csomagokat és a pontöröket igy totál kifáradtam.Szerencsére Vándorköszörüs nem volt kába igy aludhattam.

 

Monoton maratonon potlom majd.

 

csanya

Előzmény: efemm (116)
efemm Creative Commons License 2006.10.25 0 0 116
Végül pontőrködésed alatt milyen válaszokat kaptál a NB-val kapcsolatban? Ígérted, hogy megkérdezed a túrázók véleményét.
Előzmény: csanya. (115)
csanya. Creative Commons License 2006.10.25 0 0 115
Tzh+valaki

Pár hozzászólással elöbb irtam hogy az anyatopikban vezetem a listát.Páran ide is oda is beirták magukat ezért van az hogy itt csupa olyan voksoló van aki benne van a bajnokságban.Érted?

csanya
Előzmény: tzh (113)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2006.10.25 0 0 114

Igaz, de én az előttem levő hozzászólását idéztem. No mindegy, téma lezárva :-) A másikban úgyis rengeteg ember van már a listán:)

Előzmény: tzh (113)
tzh Creative Commons License 2006.10.24 0 0 113
Én nem arra kérdeztem rá, miért olyan kategóriát választottál, amilyent, hanem hogy ezen listával egyidőben már sokkal frissebb van az anyatopikban, ahol nincsenek kifelejtve azok sem, akiket cseppet sem érdekel a bajnokság.
Ha valaki csak itt nézi a listát, akkor azt hihetné, hogy márpedig senki topikos nincs, akit ne érdekelne.
ez így félrevezető, nem? odaát meg mintha más lenne az arány.
Előzmény: DJ_RushBoy (112)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2006.10.24 0 0 112
Figy: engem sem érdekel igazán, de mivel ez a kategória háromfele van: érdekel/indultam benne/a jövőbe szeretnék indulni benne. 1: érdekel a bajnokság, hiszen még benne vagyok. 2: Indultam benne, most is még benne vagyok. Viszont a 3. pont a jövőbe indulni szeretnék benne az nem igaz, jövőre nem szeretnék indulni benne, de mivel az első két pont megfelel, azért választottam ezt a kategóriát.
Előzmény: tzh (108)
v.gyongyi Creative Commons License 2006.10.23 0 0 111
Jaj bocsi, rossz listát küldtem el, majd átmegyek a másik topikba és ott is elküldöm. ( véletlenül kihagytam egy oldalt az olvasással)

A mi véleményünk is az, hogy valahogyan ezt a mostani MSTSZ-t kellene megreformálni, mert tényleg elég bonyolult az egyesület-alapítás. Ráadásul most valami előrelépés is történt az ügyükben - a pontos részleteket nem tudom - de állítólag több pénz folyt be/ vagy fog befolyni. Néhány nagyon alapvető változás kellene, ami nem pénz kérdése.

- pl. a Bajnokság nevezési határideje előtt legyen nyitva az iroda ügyfélfogadási időben ( tavaly nem volt)
- valóban a túrázókkal egyeztetve kellene összeállítani a túranaptárt, figyelembevéve a 10-12 túra igényét; tudjátok, tavaly 16 volt, azt csökkentették a mi kérésünkre le 14-re ( tehát figyelembe lett véve ez a kérés, de tényleg az is sok)
- én ott voltam a tavaly novemberi közgyűlésen, sajnos lasszóval kell fogni a túrákat, valóban van olyan szervező, aki elzárkózik attól, hogy a túrája bajnoki futam legyen, a plusz követelmények, amikről írtatok teljesen jogosak, csak éppen lehet, hogy a túrák rendezői nem vállalják be; itt persze bejön a pénz kérdés, mert ha lenne elegendő ( ami persze nincs) akkor az MSTSZ azzal ösztönözhetné a bajnoki futamokat, hogy az ebben résztvevő futamok szervezői valamennyi + támogatást kapnának
- a szabályok pontos kidolgozása is szükséges lenne, gondolok itt futó-gyalogos dologra, és itt megint szükség lenne az aktív túrázókkal való egyeztetésre
- valóban propagálni kellene a bajnokságot, teljesítménytúrákon, szaklapokban, én támogatom a gyerekkategóriát is, 20-25 km-t elbírnak a 10-14 éves gyerekek ( az én 3 éves fiam 10-et ment az Ördögkeréken és élvezte nagyon)csak ne a Galgahévízi Általános Iskola házi bajnoksága legyen ( persze Lacinak minden elismerésünk, hogy ennyi gyereket meg tud mozgatni, de nekik is jobb lenne más ellenfelekkel is)csak az általános iskoláknak egy e-mail-t kellene elküldeni ( ebben mi is tudnánk segíteni) felhívással, biztosan összejönne még néhány csapat. 11 évig tanárként dolgoztam, tudom, hogy a gyerekek nagyon motiválhatók.
- én sajnos nem vagyok programozó, a számítógéphez is nagyon amatőr szinten értek, de meg fogjuk kérdezni az egyesületben, nekik mi a véleményük ez ügyben

Hiszem, hogyha itt jó ötletek születnek és azokat benyújtjuk előre az MSTSZ-nek - mint ahogyan azt itt az egyik elnökségi tag kérte - és valóban minden érintett csapat képviselteti magát az elnökségi ülésen, akkor lehet előremozdulás. Pl túrázói ötlet volt az idén meghírdetett túrista-kategória is, amit elfogadtak, csak nagyon kevés volt sajnos a jelentkező
vajonmerre Creative Commons License 2006.10.23 0 0 110
Igen propaganda! A jövőben úgy tevezzük, hogy csak bajnoki futamok lesznek ttúra-témában, és mindenkinek kötelező lesz az indulás! Minden futamon kiesik valaki, aki többet nem túrázhat az adott évben!!! Természetesen csak vicceltem :-)))))) Csanya "megmondta" , hogy a TTúta topikbeli lista az érvényes. Valóban nem szerencsés a párhuzamos listázgatás, mert így sose lesz két egyforma :-)
Előzmény: tzh (108)
v.gyongyi Creative Commons License 2006.10.23 0 0 109
Nemzeti Bajnokság Közvéleménykutatás

Kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye.Kérek mindenkit irja be magát valamelyik kategoriába.


Nem érdekel a bajnokság,sosem fogok indulni rajta:
1.
2.
3.



Nem érdekel a bajnokság,de lehet hogy egyszer majd indulok rajta:
1. vajonmerre
2.csanya.
3.



Érdekel a bajnokság,már indultam rajta/most is benne vagyok/benne leszek:
1.utazó45
2.omveva
3. Gábor, v.gyongyi




Köszi.
tzh Creative Commons License 2006.10.23 0 0 108
Az anyatopikban csak úgy hemzsegnek, akiket nem érdekel ez a bajnokság, itt meg olyan lista megy, ami azt akarja sejtetni, hogy mindenkit érdekel.
Most ez a listaváltozat miért ilyen? Propaganda?
Előzmény: DJ_RushBoy (106)
csanya. Creative Commons License 2006.10.23 0 0 107
A továbbiakban a listát a Teljesitménytúra topikban vezetem!

csanya
DJ_RushBoy Creative Commons License 2006.10.22 0 0 106

Nemzeti Bajnokság Közvéleménykutatás

Kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye.Kérek mindenkit irja be magát valamelyik kategoriába.


Nem érdekel a bajnokság,sosem fogok indulni rajta:
1.
2.
3.



Nem érdekel a bajnokság,de lehet hogy egyszer majd indulok rajta:
1. vajonmerre
2.csanya.
3.



Érdekel a bajnokság,már indultam rajta/most is benne vagyok/benne leszek:
1.utazó45
2.omveva
3. PrInCe

4. OT OM
5. Privát

6. DJ_RushBoy



Köszi.

csanya

Előzmény: privát (104)
tzh Creative Commons License 2006.10.22 0 0 105
ez messze nem a legfrissebb lista ;)
Előzmény: privát (104)
privát Creative Commons License 2006.10.22 0 0 104

Jelzem itt is meg ott is.

Nemzeti Bajnokság Közvéleménykutatás

Kiváncsi vagyok kinek mi a véleménye.Kérek mindenkit irja be magát valamelyik kategoriába.


Nem érdekel a bajnokság,sosem fogok indulni rajta:
1.
2.
3.



Nem érdekel a bajnokság,de lehet hogy egyszer majd indulok rajta:
1. vajonmerre
2.csanya.
3.



Érdekel a bajnokság,már indultam rajta/most is benne vagyok/benne leszek:
1.utazó45
2.omveva
3. PrInCe

4. OT OM
5. Privát



Köszi.

csanya

Előzmény: csanya. (77)
Előzmény: PrInCe (81)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2006.10.22 0 0 103
Érdekel a bajnokság,már indultam rajta/most is benne vagyok/benne leszek:
PrInCe Creative Commons License 2006.10.21 0 0 102
Fenébe, lemerül az aksi. Na majd hétfőn.
PrInCe Creative Commons License 2006.10.21 0 0 101
Ez az egyesület mint már korábban irtam is, mi voltunk, a Galga TE.
Előzmény: privát (83)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.21 0 0 100

LOL

Előzmény: efemm (97)
csanya. Creative Commons License 2006.10.21 0 0 99
Joeyline


Hivunk téged!Jelentkezz!Léci irj a szakszövetségröl.


csanya
efemm Creative Commons License 2006.10.20 0 0 98
A link helyesen: http://www.mobilitas.hu/fajlok/palyazatok/eredmeny/671/IFJ-GY-06-B_nyertes_lista.pdf
Google-val kerestem, biztosan van több elnyert támogatása is.
Előzmény: efemm (97)
efemm Creative Commons License 2006.10.20 0 0 97
Nyújtanak be pályázatokat. Idén pl. nyertek 120e Ft-ot internet hozzáférés kiépítésére. :))
Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 95

Mivel Joey elvileg itt is képviseli a szövetséget nem a hátuk mögött van fúrva hanem egyenesen szembe van köpve. :)

 

Egyébként tényleg azt kéne megújítani de kikkel? Legyen mondjuk egy könyvelő gazdasági vezetőnek, egy egyesület vezetésében már jártas személy elnöknek, egy programozó a honlapkészítéshez és valaki aki jártas pályázatírásban. Jelenleg szerintem nem nyújtanak be pályázatokat, vagy azt olyan gyengén csinálják aminél rosszabbul már szinte lehetetlen. Senkinek ne legyen fizetése, mindenki közösségi munkaként végezze, legalábbis addig amíg a szövetség költségvetése el nem ér egy bizonyos szintet.

Előzmény: efemm (92)
efemm Creative Commons License 2006.10.20 0 0 94
Az év teljesítménytúrázója "elismerő címet" a TTT adja. Véleményem szerint -mivel ezt versenynek tartom- a cím odaítélése nyugodtan átkerülhetne az MSTSZ-hez.
Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 93

Különben meg mit kéne tenni ahhoz, hogy egy szervezet szakszövetség legyen?

 

Akár létre is lehetne hozni egyet és akkor az MSTSZ már nem lenne az.

efemm Creative Commons License 2006.10.20 0 0 92
Azért a sportági szakszövetség (cím) valamilyen rangot is ad a versenynek! Továbbá így könnyebben tudsz támogatást szerezni külső forrásból. Államiból és magánból egyaránt. Inkább az MSTSZ jelenlegi működését kellene részben megújítani, ahelyett, hogy új szervezetet alapítasz. A jelenleginek is felajánlhatod nyugodtan a munkádat szervezésben, weblap karbantartásban, stb. Az elnökségben van pár tapasztalt és elismert túrázó -topikos is!-, akik -gondolom- vevők lennének az ésszerű javaslatokra. Csak meg kell keresni őket, mert annélkül könnyen az jön le az egészből, hogy a topikokon, a hátuk mögött fúrják az MSTSZ-t.
Mottónak írhatnám ezt is: "Senki nem fogja megcsinálni helyetted..."
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 91
Amennyire én tudom 2003 óta számítanak szakszövetségnek. Akkor jelentették ugyanis be az év végi értekezleten/eredményhirdetésen. Ha azt a TTT adja ki akkor meg pláne gáz a helyzet...
Előzmény: Törölt nick (90)
privát Creative Commons License 2006.10.20 0 0 89

Oké-oké. Csak hogy az MSTSZ kihagyása nélkül maradna úm. -házi bajnokság-mivel ők az egyedüli hivatalos szervezet. Ezt a verziót már sokszor beszéltük az egyesületen belül. Persze lehet hogy mint verseny sokkal jobb lenne, hiszen akkor minden rajtunk múlna.

Sajnos én sem számítok semmi jóra az eddigi tapasztalataim és infóim alapján.

Pedig kár lenne érte! Attól függetlenül, hogy én a jövő évet kihagyom. 

Előzmény: csanya. (84)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 88
Nem kell sportszövetség. Elég lenne bármilyen egyesület, (talán értelmet nyerne a TTB bejegyzése TTB SE néven) aztán lenne kiíró szervezet. Ez a legkisebb kérdés a dologban. A futamok kiválasztása történhetne úgy, hogy a következő évi résztvevők leadják az ő 10 túrás listájukat amit be akarnak rakni a bajnokságba aztán amelyik tíz a legtöbb szavazatot kapta benne is lehet. A probléma azzal lenne, hogy a bajnokság szellemi kitalálója gondolom én az MSTSZ, tehát teljesen új alapszabályt stb-t kéne írni, az egyesületet bejegyeztetni ami már hosszabb procedúra lenne, de 2008-ra meg lehetne valósítani.
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.20 0 0 87

Egyébként az MSTSZ milyen tevékenységeket szokott végezni?

 

A bajnokság és a sportolói minősítés meg az év teljesítménytúrázója cím életben tartásáról tudok, de ez nem lehet túl megterhelő egy olyan szervezetnek amelyik tudtommal ennek a sportág(?)nak az egyetlen hivatalos képviselője a versenysport terén, vagy hogyan is lehet ezt megfogalmazni, a lényeg, hogy nagyon nagyra tartják magukat emiatt a cím miatt, csak épp azt nem látom, hogy lenne vmi értelme...

Előzmény: Törölt nick (85)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!