Keresés

Részletes keresés

Indián Creative Commons License 2006.08.31 0 0 64
Ollat nem olvhattál tőlem, hogy majd én óddom meg... azt ugyanis nem tudom, mer' nem értek hozzá... viszont a megóddás kikényszerítéséhez igen... ahhoz értek... és még föl sem köll szenni a makadámkövet...
Előzmény: hotorpe (63)
hotorpe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 63
hát, semmi jót nem tudok kinézni belőle, csak a helyzet további rosszabbodását, ha nemadóelkerülési tanácsokból élnél, akkor sem hinném, hogy nálad van a bölcsek köve, egy olyan boynolult dolgot, ami Angliában is csak úgy műxik, hogy hétvégén nem angol orvosok ügyelnek, szóval, még e legfejlettebb országokban sem műxik jól az eü, akkor te meg tudnád oldani; nem fizetünk tnb-t, oké; akkor, aki tud,, fizet a munkanélküliová vált örvösnak, az ország nagyobb része pedig dögöljön meg
Előzmény: Indián (58)
zsolaaa Creative Commons License 2006.08.31 0 0 62
Előzmény: mamicska (61)
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 61
most megspórolsz, de elképzelhető(neaggyisten), hogy gyógyszer nagyfogyasztóvá válsz ha akarod, ha nem és minden hónapban ott kell ülnöd a dokinál, mert csak egy havi adagot írhat fel és akkor még a labornál is üdögélhetsz, hogy a muszájgyógyszer szétszedte-e már a májadat...
mondom, hogy nem eccerű az élet

a nyanyákok meg azé vannak sokan, mert kísérgetik egymást és ott melegednek, hogy ne kelljen otthon a konvektor bekapcsni

bezzeg, ha a templonyokban meleg lenne, akkó ott üdögélnének
Előzmény: zsuzsa (52)
koikoi Creative Commons License 2006.08.31 0 0 60
http://blog.amoba.hu/blog-2.php?oid=T01a2a7e3a104d9863919db4b3afc660


na a feri lázas lett!
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 59
felveszi a fiát és kész
Előzmény: zsolaaa (54)
Indián Creative Commons License 2006.08.31 0 0 58
Neeem... beszüntessük a fizetést, és utána tárgyalunk, nem ám mindenféle lobbyk által kimogyorózott törvényeket kapjuk...
Előzmény: hotorpe (57)
hotorpe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 57
fájdalommal mondom, még a rossz politikus is jobb, még orbánra is szükség van, mint pölö a renccerváltás utáni első parlament képviselőire; és sosem tudom támogatni, hogy akiknek van munkája, legális jövedelme, az a legszegényebbeket vinné még kilátástalanabb helyzetbe; mert az orvosoktól ugyan nyugodtan megdögölhetnek, ha nincs tb, és csak kevesek tudnak átmenni adóelkerülőbe, ők aztán jót röhögenk, szemük nincs az áldozatokra; nagyon nem szeretnék olyan országban élni, ahol folytatódhat az a gyakolat, hogy adót nem fizetünk, de, a legjobb szinvonalú eü ellátást kapjuk; stb.
Előzmény: Indián (53)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.08.31 0 0 56
mars vissza az elemibe!
Előzmény: koikoi (55)
koikoi Creative Commons License 2006.08.31 0 0 55
hát kedves zsuzsa az igazsságbol elveszet az i

nem lesz igaz ország soha magyarország mig a hazug feri
tudod a tüzijáték felelős ,le nem megy inenn és nem sanyargatja tovább a népet!
Előzmény: zsuzsa (52)
zsolaaa Creative Commons License 2006.08.31 0 0 54
Akkor az a szódás felvehetne inkább egy 40 éves dolgozni akaró munkanélkülit.
Előzmény: mamicska (51)
Indián Creative Commons License 2006.08.31 0 0 53
A zorvosok is átmennek vállalkozásba... Itten a zállam lesz igazán bajban, nem mi... pontosabban a zállam nevében eljáró pártpribékek... mennézzük, mittunk élesben?

Hidd el, nagyon sok ügyféltől hallottam: hajlandó lenne akár fogcsikorgatós áldozatra is, ha azt látná, hogy abból rend lesz... de nekem ne kezgyenek úgy államreformot, hogy annyi közszolgamarad, amennyi elfér a Leisztinger kormányzati negyedében... meghát kűggyenek el mindenféle Bajanaikat, Szeteyket, Gyurcsányokat, Orbánokat, Simicskákat Új-Zélandra, és utána elgondolkozom én is azon,hogy nem trükkökre hívom fel a népséget...

Addig, meg maradez... komoly zsarolási potenciál ez... komolyabb, mint egy félmilliós barrikádharc...
Előzmény: hotorpe (49)
zsuzsa Creative Commons License 2006.08.31 0 0 52
Az elmult evekben 1 x kerestem fel a körzeti orvos, epegörcs miatt, 2 oran at vértam, mert harminc nyugdijas volt elöttem, egy része unalomüzesböl jarnak oda . Sajnos nem tudtam idöpontot foglalni, mert nem tudtam, hogy rosszul leszek. Vegül marek nospatol jobb lett es nem vartam ki a sort, elmentem dolgozni. Következö roham ejjel jött ( ügyelet - ez 1000 Ft lesz eztan ) utana ujra körzeti, mar idöpontra ( ez eztan nemistudom mennyi lesz ) ahol kiderült csak 5 het mulva van idöpont az ultrahangon , ezert hagytam a francba es elmentem privat UH-ra ( 9 ezer ) es 30 ezerer ( paraszolvencia ) megoperaltak ( ez ezutan 10 rugo lesz korhazi ellatas - nem tudom, ebböl fog kapni valamit az orvos, vagy megy bele költsegvetésbe es ezutan is kell halapenzt adnom ? )

Miert nem lehet valami bonusz rendszert kitalalni ? Ha az öreglanynak az a hobbija, hogy a körzeti orvosnal szeret üldögelni, akkor fizesse a vizitdijat, azt viszont értékelhetnék, hogy en nem jarok feleslegesen, nem szedek gyogyszert feleslegesen , nem cigarettazom stb es egy csomo penzt megsporlok nekik.
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 51
nyugdíjas egyéni vállalkozóról beszéltem

pl.szódás:-)

gondolod, hogy az egyetemeken a diplomások tömege szódás akar lenni??:-))

ők senki helyét nem foglalják

az irodákban, a bürokráciában, a "tanácsadásban "- na ott csücccccsssennek a nagyseggű, nagy pénzért továbbdolgozó dísznyugdíjasok!:-)
Előzmény: zsolaaa (42)
mac.m Creative Commons License 2006.08.31 0 0 50
Amúgy szerintem magától megoldódnak a nyögdíjkassza gondjai, amint tömegesen eléri a kort a mostani sok járulékelkerülő minimálbéres+zsebbe adó kapó.

És nagy érdeklődéssel várom, hogyan fejezi ki a neheztelést amikor meghökken a nyugdíjszelvénye hosszúságán...
Előzmény: Indián (43)
hotorpe Creative Commons License 2006.08.31 0 0 49
aztán mi lenne az eü-vel? az orvosokat vernék agyon afelszedett kockakövekkel? mert ha nem propagálnád annyira, hogy még több potyautas legyen, akkor talán végre be is folyna a tb, és akkor talán lehetne szó emberhez méltó eú elláűtásról, és taalán emberi orvosokat is lehetne találni
Előzmény: Indián (43)
Indián Creative Commons License 2006.08.31 0 0 48
Akkó' ebből se lesz forradalom...
Előzmény: zsolaaa (45)
wizes Creative Commons License 2006.08.31 0 0 47

Én is asztem, de ma má nem cserénnék semmié!

 

Előzmény: zsolaaa (45)
wizes Creative Commons License 2006.08.31 0 0 46

Ezaz!!

Szerezz csak ügyfeleket!

o))

Előzmény: Indián (43)
zsolaaa Creative Commons License 2006.08.31 0 0 45
szerintem
Amíg van egy biztos munkahelyed ahol hivatalból befizetnek mindent addig nem adod fel egy bizonytalan bt-re
Szerencsés ha valaki a kettőt egymás mellett tudja művelni.
Előzmény: Indián (43)
tartós pista Creative Commons License 2006.08.31 0 0 44
A mobilgarázsomhoz, de még az autómhoz sincs semmi közöd te szerencsétlen.
Adót viszont nem kéne csalni neked sem.
Előzmény: Törölt nick (39)
Indián Creative Commons License 2006.08.31 0 0 43
Ezt pofázom... nem barrikádra köll álni lózungsorozatvetővel, hanem kihaszálni a jogállami keretket... de.. míg eleink akár a zuccaköveket is felszették neheztelésük kifejezésének alkalmából, ma már egy mezei betéti társaság alapítására is alig-alig vehető rá a forrongó elégedetlenkedő népség... pedig... gondójj bele... legfőjjeb a minimálbér utáni járulékot kapná csak a kőccségvetés, a többi adónem gyakorlatilag lenyelhető...

És ez már egy tárgyalási alap... Feri, te nem lízingelsz csillárt, mi meg nem számójjuk el kőccségként a jövő hetet is... eccerű ez mint egy faék, és még csak halálos áldozatai sincsenek... ááááh... nem értöl modernkori forradalmakhoz... :-P
Előzmény: mac.m (40)
zsolaaa Creative Commons License 2006.08.31 0 0 42
Szerintem egy nyugdíjas ha megteheti NE dolgozzon.
Hiszen azért nyugdíjas nem ? Adja át a stafétát.
Rengeteg ember van (remélhetőleg csak volt) a közszférában aki tisztességes nyugdíjjal is dolgozik.
nem akarok személyeskedni nem ismerem senkinek a helyzetét
Előzmény: mamicska (38)
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 41
annak meg majd nem jár sömmi:-)
Előzmény: mac.m (34)
mac.m Creative Commons License 2006.08.31 0 0 40
Azé arra kíváncsi volnék ha most gongütésre átrendezné mindenki, akkó mi következne ebből...
Előzmény: Indián (32)
mamicska Creative Commons License 2006.08.31 0 0 38
vigyázat, a minimálbéres egyéni vállakozó nyugdíjasként nem fog szoc.segélyt igényelni és közgyógyot.Többnyire dolgozni fog nyugdíjasként is és adózik, meg baleseti járulékot is fizet, amit jól fel is emeltek...szóval nem olyan eccerű az élet...
Előzmény: zsolaaa (22)
tartós pista Creative Commons License 2006.08.31 0 0 37
Tudod indián, sokáig normális, nagypofájú alaknak tartottalak.
Ettől kezdve egy szimpla gazembernek a sok adócsaló közül. Még akkoris ha történetesen a kiskapuk kihasználásával, tehát jogi értelemben törvényesen teszed azt amit...
Többek közt miattatok, ügyeskedők miatt szopnak rengetegen. Köszönet és örök hála érte...
Előzmény: Indián (32)
halfsinger Creative Commons License 2006.08.31 0 0 36

A biztosítási elv az eddigi rendszerben nem működött. Mindenki megkapta az ellátást, az is, aki soha egy petákot nem fizetett be (nyilvánvaló, hogy egy járulékfizető saját biztosítása mellett családtagjait is biztosítja, nem is az ilyenekre gondolok, hanem a hivatásos munkakerülőkre, segélyből élő hátrányos helyzetűekre). Most itt a szadesz azzal, hogy biztosítási elv. Kérdem én, hogy fér össze a biztosítási elvvel, hogy a szociálisan rászorultaknak visszatérítik a vizitdíjat, a járulékfizetőknek (mivel van jövedelmük, ezért nem rászorultak) nem?

 

A másik probléma, hogy az új rendszer nem az indokolatlan orvoshoz fordulást bünteti. Ugyanis ha valaki egy évben kétszer megy orvoshoz, az minden alkalomért fizet. Aki hatvanszor, az csak az első néhány alkalommal 6000 forintig. A cél a sarcolás. Ha a fennen hirdetett cél elérése lenne a szándék, akkor évente mondjuk 12 alkalomig ingyenes, utána fizetős.

 

Az egész rendszer egy rakás szar. Egyetlen cél vezérli a kiötlőjét: hogy szivasson bennünket.

zsolaaa Creative Commons License 2006.08.31 0 0 35
22-es csapdája
kevés befizető, kevés gyerek, sok potyautas
terhek emelése
még kevesebb befizető még kevesebb gyerek még több potyautas

Amíg nem lesz egyensúlyban a demográfiai mérleg addig ez lesz a helyzet.
Egyébként jön a 30ezres egységes nyugdíj. Oszt jónapot
mac.m Creative Commons License 2006.08.31 0 0 34
Egy része igen. De a többsége most sem fizeti.
Előzmény: mamicska (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!